1234
CPU Hűtő
  • bigdawid
    #1234
    Hali!
    Előreláthatólag fogok venni egy i7 6700k-t.Viszont nem tudom hogy elég e neki valami olcsó hűtő vagy minden képpen kell neki valami böszme.Én húzni nem akarom főleg játékra használnám meg netezésre.Kinéztem egy nagyon olcsót ami világít is és nagyon tetszik viszont lehet hogy kevés.A hangja nem érdekel mert fejhalgatón játszok.
    https://www.pcx.hu/raijintek-juno-x-0r100057-piros-led-processzor-huto-282839
  • oneal1
    #1233
    sziasztok!

    egy olyan kérdésem volna, hogy adott egy i7 4790-es proci. nem K.

    szeretnék vízhűtést tenni rá, elég esetleg az egy ventis radiátor vagy mindenképp dupla kéne?

    kb 30.000 Ft-ot szánnék rá.

    Mik a lehetőségeim azok közül amik még rendesen lehűtik?

    Köszönöm!
  • KranaZoli #1232
    Ezt nem teljesen értem. Hasonló a felszerelése, mint amit néztem alternatíva, a:

    "ARCTIC COOLING Freezer 33 eSports One piros"

    Mi a szopó ebben?!

    Az, hogy addig ellen kell tartani, amíg fel nem csvaroztad, vagy mi?!

    Nem tudom van-e szignifikáns különbség ezen hűtők között. Nálam is van a kuckóban elől egy 14cm-es, hátul egy 12cm-es venti és az:

    Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev 2 (Intel, AMD) /UCACO-P0900-CSB01/

    weboldalán épp egy i3770k-t társítanak hozzá.

    Azért néztem volna mást, mert amikor vettem akkor még egy i5-2500K volt.

    Ui.: Szépen tartja és bírja az i7-3770K-t, ami 4.2Ghz-en megy. Illetve ezek nem babapopsik, hogy annyira kényesen kell bánni velük. :)
    Utoljára szerkesztette: KranaZoli, 2018.11.05. 09:28:41
  • bajgunar
    #1231
    Jah, annyi, hogy MX-4 pasztával, s "sz*pó" a felszerelés, mert csavaros... Nem csak rákattintod.
  • bajgunar
    #1230
    Nekem ez van: Freezer A32
    Plusz rajta mégegy F12 PWM PST CO venti. + 2 a házban.
    Kegyetlen halk, és brutálul hűt. A CM Hyper Evo-kat kenterbe veri.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Most, hogy böngészgetek...

    ~24.8 fokos szobában. Terhelve is 53 fok. CPU dióda meg 46-ot ír.. --> FX8350, s nincs húzva.
    3770K nemtom, hogy muzsikál.
  • KranaZoli #1229
    Nem, hanem az ALU felső, amin az X alakó jel van. A venti pöcök az jó.
    A tartó "keret", amibe a pöcök beül, az sérült. Ezért ergó, az egész ALU felső kellene. A hűtőbordás rész, amibe a venti beül.

    Különben még ezt néztem ki:

    ARCTIC COOLING Freezer 33 eSports One piros



    link...
    Utoljára szerkesztette: KranaZoli, 2018.10.31. 09:38:14
  • bajgunar
    #1228
    Tehát ez kéne?
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2018.10.30. 21:38:19
  • KranaZoli #1227
    Nakéremszépem! Kezítsókolom!

    Fizikai sérülés miatt már szigetelő szalagos lett az:

    fArctic Cooling Freezer Xtreme Rev 2 (Intel, AMD) /UCACO-P0900-CSB01/



    Mivel elegendő lenne csak az ALU felsőt + ventit cserélnem (ergó felfogató kerethez hozzá sem kell nyúlni) gondoltam lecserélem egy ugyanilyenre, mivel kb. még olcsóbb is, mint amikor vettem.

    Kedvezményes ár (bruttó):
    9.990 Ft

    - De, érdeklődnék, hogy:

    Létezik, jobb alternatíva? Ár/érték arányban?
    (teljesen elégedett vagyok, voltam vele)

    Én basztam el, mert "nagyonügyes-hülye" voltam...

    HardverAprón, épp árul egy srác egy ilyet 5k-ért, de 4 éves... Azt írta nem hangosodott semmit, enyém se nagyon, ráadásul AMD-hez használta, szal az Intel-es cuccokhoz hozzá sem nyúlt, azok meg nálam már pár alaplapcsere miatt némelyik műanyag, már valóban csak műanyag. De azért műanyag! Azért is jó!

    Az új mellett relatív alacsony ára, ill. a 0km-es venti szól...
    Na, meghogyha ilyen black, mert az enyém az fehér oldalt.
    (én is befesthetem, értem én....) :) Na, de! ...

    Azt meg már nem is értem, hogy van az anyag, meg az anti anyag.
    Na, de mijjaza műanyag?! MEA CULPA! Már vissza sem kell jönni, úgy elmentek otthonról... állandóan ez van...
    Utoljára szerkesztette: KranaZoli, 2018.10.30. 12:29:37
  • Kadarhun
    #1226
    És mind ezt 1000rpm mellett teszi! Sokat bosszankodtam én is a hőfokon, de a jó lap és hűtő kell! A régi lapom egy astrock 970 pro 3 volt...a hűtő meg egy CM 103. és igen, a proci fel ment 70-75C-re...ezt viszont nagyon sokallottam...
  • Kadarhun
    #1225
    Fx 8350 4.2ghz alap beállítás.... 48C max....tovább nem megy!aida64 maximális terhelés tesztel.. alpjáraton pl netezés, filmnézés, 26C Mondjuk jó lapom is van ami nagyon sokat jelent...az pedig egy ASUS M5A99x EVO R2.0
    Dual Intelligent Processors 3 új DIGI+ tápellátás-vezérléssel

    Utoljára szerkesztette: Kadarhun, 2017.04.02. 12:18:32
  • bajgunar
    #1224
    Gondolkodtam Cooler Master Hyper 212 EVO hűtőn. Mivel most kicsit mehajtja Wildlands a cpu-t. Annyira dícsérik mindenhol azt a hűtőt, meg ajánlják. Erre most találtam egy ilyet:

    Majdnem ua a konfig, mint nekem, csak a CM hűtővel. Bakker... 79 fokos neki a proci!!!
    Én akkor nem is mondhatok semmit. Most beleraktam a wraith cooler ventijét az Asus Lion Square-be! Alapjáraton ~32 fokos. Wildlands-be meg ~62 fokos max.
    Majd kipróbálom az Arctic A32-t ha megkaptam, hogy az hogy muzsikál. De CM Hyper 212-t nem fogok venni.
  • bajgunar
    #1223
    És most ezzel a hűtővel hány fokos a 8350-ed?
    Én nem tuningolam. Lion Square hűtővel Wildlands alatt ~1 óra után ~68 fokos volt! :O Idle-be 32. 1600 rpm-el.
    Feldobtam rá a még ki se próbált wraith coolert. Hát... Alapjáraton 28 fok, full load 64! 2900 rpm-el. Áhh. Kuka.
    Mondták és ajánlották, hogy nem jó ha a hűtő alja nem direct contact-os, ráadásul nikkelezett.
    Azthiszem rápróbálok egy Arctic A32-t.
    Félig passzív és rettenetesen halk. ~23 dB. De hogy az fx 8350-et hogy fogja lehűteni? Kiv. leszek...
  • Kadarhun
    #1222
  • Kadarhun
    #1221
    Ez elég érdekes!
  • Kadarhun
    #1220
    Sajnos az kevés neki....már megtaláltam az igazit...egy Scythe Ninja 4-csücsül rajta...ár érték és teljesítmény arányában ez volt a leg jobb...
  • bajgunar
    #1219
    Nagyon halk és kiválóan hűt!
  • zamballa82
    #1218
    Sziasztok.
    I7-6700K ra mit ajánlatok.
    OC-ni akarok.
  • gforce9
    #1217
    Az előbb említett deepcool gammax 300 rámegy am3-ra is.
  • Kadarhun
    #1216
    AMD FX8350-re milyen hűtőt tudtok ajánlani? ami jól is hűti...
  • csokiskex
    #1215
    Én is most vettem i7-6700-at. A hűtőm egy Deepcool Gammax 300-as. Alapjáraton 30-35 fokos a proci. Terhelés alatt felmegy 60-65 körüli hőmérsékletre. Battlefield 1 alatt érte már el a 83-85 fokot is. Bár teszteket, meg külföldi fórumokat néztem, miszerint a Skylake terhelés alatt 80-90 fokig simán felmegy. Hiába nincs húzva, rendesen szellőzik a gép 2*12cm ventivel, nem gyári hűtő és mégis meleg. De mondom, csak a Battlefield egy alatt. Máskor csak 60 fok körül van. Nézz körül, jó hűtőt vegyél.
  • kisiku
    #1214
    Nekem az Arctic Cooling hűtők nagyon beváltak.Most Freezer i32-t használok, amellyel ugyan csak egy I5-4690-et hűtök, de pl alapjáraton 23-25 fokon tartja, ha hajtom sem megy 42-44 fok fölé, még nyáron is max 50 fok hajtva.
    Előtte I5-750-et hűtöttem Freezer 13-mal, ami úgyszintén zseniális volt, csak az egy böhöm kocka, kb. 80 dekás tömb...
    A lényeg, hogy túl kell tervezni, mert túlhűteni úgysem tudod.
    Ha tuninghoz nem értesz, ne nyúlj hozzá, ha jó processzort vettél, nem is kell.Amúgy meg vannak előre beállított értékek is, amit az alaplap gyártója állított be és 10-20-30%-os növelést lehet elérni vele, anélkül, hogy a tönkretennél valamit.
  • SNIPER0018
    #1213
    Tiszteletem, kedves egybegyűltek, lenne egy olyan problémám, hogy :adott egy intel 5820k-s proci egy asus x99/3.1 alaplap, 16 gb ddr4 3300mhz, és egy xilence M403 hűtő, mivel gyári nemvolt így nagyon viszonyítási alapom sem, a gond pedig a következő, h simán felmelegszik a proci 72-73 fokra ahol gép újraindul, mivel tény h ezekkel az új tuning biosokkal nem vagyok valami jó viszonyban, úgy értem h egy kicsit sem értek hozzá, és nem akarom megsütni sem a procit sem az alaplapot, így nem nagyon nyúlkálok benne, kérdés, hogy milyen hűtést tudnátok ajánlani hozzá, ha a fent említett nem felel meg, avagy esetleg milyen más opció állhat még rendelkezésre, én egyből vízhűtésre gondoltam de ettől ódzkodok, minek után ha egy szer valahol szivárogni fog a cucc, ráfaragok.. szóval várom a javaslatokat. Előre is köszönöm. :)
    Utoljára szerkesztette: SNIPER0018, 2016.10.18. 11:26:51
  • nejha
    #1212
    Egy i7 6700-hoz milyen hűtőt érdemes venni ami olyan 10k huf körül van? Nem szeretném húzni a procit nyilván azért nem veszem a K-t. Esetleg jó az alap hűtő? Néztem pasztát abbol is érdemes venni vagy jó az alap? Artic Cooling MX-4-et vagy MX-2-re gondoltam melyik jobb ha jobb venni?
  • Maala
    #1211
    A paszta nem ragasztó, inkább akkor már vazelin. Ha ki... lehúzod a prociról a cuccost, akkor utána le kell törölnöd, legalább egy száraz zsepivel, de jobban jársz egy kis IPA-val - izopropil-alkohol -gyógyszertárból, pár 100 Ft. (Más dolog, hogy egyes beteg elmék 50+%-os pálinkát használnak ehhez)

    Amit adnak a hűtőhöz, már ha adnak, az valszeg gagyi paszta lesz. Vegyél számtech boltban MX-2-t, vagy MX-4et, 1500 Ft lesz, de életed végéig kitart kb. Azzal egy borsónyit a proci közepére pöttyintesz (nyilván a sima felületére, ohmaygod) - vagy nézel a neten, mindenkinek más technikája van rá -, aztán ráhelyezed a hűtőt, becsavarod, stbstb. Ventillátor(oka)t nézd meg előtte, hogy be tudod-e dugni felszerelt állapotban is. Meg ilyenek. De szerintem jobb móka szívni és magadtól rájönni ezekre a dolgokra.
  • gforce9
    #1210

    Deepcool GAMMAXX 300 mellett talán kicsivel több hely van, mint az Arcticnál. Bogarászd át a jellemzőit. Én itt ismertem meg SG-n, javasoták páran. Azóta kipróbáltam néhány konfigban és tökéletesen jó a teljesítménye.
  • Ravendark
    #1209
    Üdv Mindenki!

    A következő kérdésem lenne. Van egy GIGABYTE GA-78LMT-S2P alaplapom. Ezen van AMD FX 6300 procim. Szeretnék rá új hűtőt venni, mert a gyári hűtő hangos is, meg nem is ér sokat. A gond az, hogy amit kinéztem (Arctic Freezer A32) szerintem (ránézésre) nem fér el az alaplapon (a házba elvileg beférne) a többi cucc miatt.
    Tudna valaki valamit javasolni? Maximum hasonló árkategóriában lehetőleg, mint amit kinéztem.

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • Puhos
    #1208
    Hali!

    A lent látható konfigon jelenleg egy ilyen hűtő van, és le szeretném cserélni. Mégpedig egy ilyenre. A kérdésem az lenne, hogy ez otthon kivitelezhető vagy kell hozzá külső (számtech üzlet) segítség, illetve a hővezető pasztát mivel lehet a prociról eltávolítani?
    Köszönöm
  • Maala
    #1207
    Esetleg ásványi olajba mártod, egy akváriumban, manapság már az a menő, nem a vízhűtés.
  • Dzsí Pí
    #1206
    jól szellözik a ház, direkt olyat kerestem anno ami tágas, sok ventis, van is benne egy plusz nagy. és igen, alap órajelen használom, nem vok a tuning híve, köszi a segítséget :)
  • Maala
    #1205
    +1, amíg alapórajelen használod, addig jó lesz ez.
  • Blum
    #1204
    Ha normálisan szellőzik a házad (vagyis van benne 1-2 venti ami megmozgatja odabenn a levegőt) akkor nyáron se lesz gond azzal. Esetleg 60-62 fokig felmehet de még az is bőőőőőőven jónak számít tehát halál felesleges pénzt kiadnod egy vízhűtésre.
  • Dzsí Pí
    #1203
    Sziasztok, van egy AMD FX 8350-em (gyári beállítások mellett használom) és jelenleg egy Coolermaster TX3 Evo hűti. most még terhelés alatt 51-55 körüli fokra ugrik fel maximum, de nem tudom, a nyári időszakban mit fog produkálni, ezért légyszi mondjatok már valami megbízható, jó minőségű vízhűtést, ami értelemszerüen a mostani coolernél jobban, de legalábbis stabilabban hűt.
    A gépházam egy elég tágas és jól szellőző Cooler Master Elite 330U.
  • Laky
    #1202
    Sziasztok!

    Adott egy egy Colink CXA-C01 ház (microATX), AMD FX-4130 procival és ASRock 880GM-LE FX moboval (AM3+).
    Elszállt a régi CPU hűtő és helyére szeretnék egy másik halkabbat, ami nem úgy szól, mint egy vadászrepülő.

    Az alaplaptól az oldallapig kb. 14 centi távolság van.

    A keret kb. 8 rugó lenne, de az se baj, hogy olcsóbban kijön :)

    Segítségeteket előre is köszönöm.
  • xido
    #1201
    Hát sziasztok!
    A jó meleg idő teszi a dolgát a naturális felszerelés szobák mélyén lakó gépek belsejében,próbára téve a ventiket és az ember toleranciáját,kísérve a gondolattal,vajon mikor füstöl el? :)
    Érne egy minőségi hűtő csere,a gyári intel van rajta,ami szerintem átmérőben is 9 körüli lehet..és hát netezés közben is 50°C körül tartja 1900as fordulat magasságában..napközben meg ha még szebb az idő,65-70et is láttam,olyankor 2500on csak úgy süvít,hogy lenyomja emberi értékre..ami még így se az,látva egy jobb hűtő milyen számokra képes..
    a ház egy Cooler master elite 335ös,a cpu tokozása 1366..nyilván az új hűtő venti átmérője se ártana,ha nagyobb lenne..185mm a ház szélessége,ebből azért még lejöhet pici az alaplap miatt is...mik azok a márkák,tipusok,amikre érdemes figyelni,olyan 15ezres ármagasságig?
  • MiG man #1200
    Szia!
    Én ugyan nem ismerem, de a CM jó termékekkel van piacon. Javaslom ezt az oldalt, itt vásárlói vélemények is vannak bőven, ez talán segíthet... :
    https://www.pcx.hu/termek/cooler-master-seidon-120v-rl-s12v-24pk-r2-ver-2-vizhutes-952982
    Utoljára szerkesztette: MiG man, 2015.08.05. 21:46:31
  • vicktory
    #1199
    Sziasztok erről a CPU hűtőről mi a véleményetek?Cooler Master Seidon 120V RL-S12V-24PK-R2 Ver.2.0
  • MiG man #1198
    Nekem AsRock 970 Extreme4 lapom van FX 4130-al (húzva 4.5 GHz-re), hűtve egy Brocken 2-vel, mindez egy CM690 II Advanced házban, 5 ventivel de 49 foknál jobban nem melegedett még az utóbbi extrém kánikulában sem (szobában 30 fok volt).
  • ozimak
    #1197
    Igen, sajnos van tapasztalatom... először egy Asrock 970 Extreme 3 volt... na hát az egy fos volt :D
  • alyr2
    #1196
    Ez a lap rendben van:)
  • ozimak
    #1195
    Egy ASUS M5A99FX PRO R2