57
hogyan
  • smead
    #17
    hy. tudtok valamilyen hőmérséklet-fordulatszám kijelző progit?
  • RelakSfromhome
    #16
    Régi totyik, de nem akarok külön topikot nitni a kérdésemnek:

    Vettem egy Gigabyet Gpower Pro nevezetű hűtést. Van hozzá egy potméter, meg valami áramkör, hogyaszongya ezen keresztül dugnám rá az alaplapra a cuccot.
    A keresztkérdés: mi van akkor, ha én a Zallman panelemen keresztül látom el árammal? Persze a frodulatszámot átvezetném az alaplapra, de így is működnie kéne rendesen, igaz?
  • Borg
    #14
    Ácsi, azt nem mondtam hogy hűtőborda tervező vagyok:) Az max amatőr szinten:)
    De jó a felvetés, lehet megcsináltatom rá, csak igy hogy már ki van szikrázva a borda rész, nehéz felfogni gépre, a megmunkáláshoz.
  • Borg
    #12
    Azt a két lyukat azért furattam keresztbe a bordák tövében végig, hogy az is segitse a levegő eltávozásást. Igy két oldalra is el tud menni a befújt levegő a bordák közül.

    Amugy ez az én HUNlapom igen, tervezem az gyaur nyelvű változatát is, de per pillanat sok külföldi is látogatja az olalt, és az angolt legalább ők IS értik. Majd lesz magyar is, ha lesz ihletem átirni:)
  • Bilux
    #11
    'amin' mínusz 'n' = ami
  • Bilux
    #10
    Borg ez a te HUNlapod? mert ha igen akkor miért angol? egyébként tényleg jó a borda de miért van rajta az a két lyuk amin átmegy a hűtőbordán?
  • Borg
    #9
    Én ilyen helyen dolgozok, mint tervezőmérnök, csak ezért volt ilyen anyag, és eszköz az elkészitéshez... árról nemtok pontosat, de sok lenne ha ki kéne fizetni:)
  • PeTTi
    #8
    Tiszta vörösréz?
    Hol lehet alapanyagot venni, mennyibe kerül?
  • pilóta
    #7
    Sirály!
    Hogyér agya?
  • Borg
    #6
    Na, én meg elkészitettem végre az Intel féle retail aluborda vörösréz mását, kissé feljavitva persze:)
    Képeket róla itt találhattok.

    Adatairól annyit, hogy 75x63.4x35mm a mérete, és az egyetlen szarság rajta, amit nem láttam előre sajnos, hogy csaknem 2x olyan nehéz mint alu elődje, becslésem szerint ~500gr-alatt van, de pontosan nemtom.
    Mindegy, majd lesz valami kis rásegités ha kell, h ne huzza ki a socketet a lapbol:)
    Még nem próbáltam ki, hogy jó e, de minden az Intel specifikáció szerint készült, tehát méret ügyileg, és rögzithetőség szempontjából gond nem lehet.

    Az egész szikraforgácsolón lett kivágva, illetve fúrva-marva, majd a felfekvő felület köszörülve, rendkivül finom eljárással:)
    Csak azért nem lett polirozva (gépileg ofkorsz), mert a paszta beleragad, túl puha az anyag.

    Az eredeti Intel fan pattintható rá persze, ami gyárilag volt az alu bordához, azzal semmi gond nincs, sőt.

    Majd ha lesz ihletem szétszedni a gépet (amire 2 év után elöször 2 hete ráraktam a fedelet...) akkor ráfabrikálom, azt kiderül mit mutat terhelés alatt (a szó szoros értelmében:) a cucc.
  • Pheel
    #5
    ehehe :)))


    Ligend rulzol :))))
  • Ligend
    #4
    "de nem ki szerettem" szepen osszevontam a "nem szerettem volna kihagyni" a "ki szerettem volna probalni" dolgokat. Ez lett belole.
  • Ligend
    #3
    Eloszor is bocs, de nem ki szerettem volna probalni, hogy a tema inditoja elott lehet-e hozzaszolni. Ugy latszik lehet. :-)

    A kerdesed masodik felere tudok valaszolni. Nekem is ugyanilyen procim van, tehat Celeron 1200MHz. 1500MHz volt "az almom", ezt minden kulonosebb erofeszites nelkul viszi. FOP32, TUSL2-C, +0.15V

    http://overclockers.cssftware.com/CPUdb/index.cfm

    Itt igazabol csak eredmenyeket talalsz, plusz par szo erejeig infot az alaplaprol, feszultsegrol, hutesrol, hofokrol. En speciel nem allnek neki polirozgatni, megelegednek a hutopasztaval, de par foknyi csokkenest biztos eredmenyez az, ha a borda es esetleg a procin levo "hoeloszto" valamivel kevesbe egyenetlen.
  • experience
    #2
    Szeretnélek megkérdezni titeket hogyan lehet a hűttést hatékonyabbá tenni.
    /Nem új hűttőre gondolok/
    Pl a borda polírozására.
    ezt hogyan csináljam?
    mert a procimat felhúztam 1200-ről 1400-re,és a hőmérséklet már 42 fok.
    milyen finomságú polírpapirra van szükség.
    Köszi.
    amúgy az 1200-es tualatint/celeron/meddig lehet húzni?
  • Ligend
    #1