57
hogyan
  • RJoco
    #57
    Szia!
    Megnézel 1-2 tesztet yt-n és megtudod, hogy melyik a jobb.
    Bár ez esetben szinte mindegy, hogy melyiket választod, mind a kettő elég egy asztali proci lehűtéséhez normál használat mellett és még hangos sem lesz.
  • dalmar
    #56
    Sziasztok!
    Hogyan lehet mérni a processzor hűtők teljesítményét?
    Hogyan tudok különbséget tenni a teljesítményben pl:Be quiet! Dark Rock Pro 4 processzor hűtő vs Noctua NH-D15 chromax.black hűtő között?
  • nxs
    #55
    Sziasztok. Adott egy régi amd 2600 + gyári hűtő ami mindig elég meleg volt (70-80-90c) ezt cserélem 5600-ra ami szintén nem hideg. Most ezt a régi gépemet átépítettem (új VGA + gyorsabb memória) viszont szétszedtem,kompresszorral kifujkáltam és kapott új pasztát. Most 60-70c amit mérek.
    Felmerül a kérdés,ennyire szar a gyári taknyolás? Az új pasztázást mindig takarítsam le és nyomjam manuálisan?
    UI.: Senki ne írja,hogy vegyek xy coolert,nem ez a problémám. Tapasztalatokat várok nem a CPU-t-huztam-a-faszomra.org statikus adatait,előre is köszönöm :)
  • laszlodomokos
    #54
    Igen, pont ilyen. Köszönet.
    Van a bequiet oldalán összeszerelési videó, és úgy látszik mintha szembe fújásra helyeznék be a belső ventit.
    Egy I7-12700K szeretnék alárakni, így bizonytalanodtam el.
  • xido
    #53
    ilyesmi szerűség?
    drp4
    amelyik venti kivül van,az nézzen a ház eleje felé és szivjon,hogy átfújja a tornyot..a belső meg folytatólagosan tolja tovább a gép segge felé a meleget..ha egymás felé dolgoznak,az nem éppen célszerű :)

    jó esetben a ventik oldalán van egy nyil ami a levegő irányt mutatja,az alapján rá tudod pattintani,merre tolja ahogy szeretnéd
    Utoljára szerkesztette: xido, 2022.05.28. 05:21:29
  • laszlodomokos
    #52
    Hali!
    Adott egy kétventillátoros Dark rock pro 4 toronyhűtő. A két ventillátor levegőáramlásának iránya érdekelne. Nem találok infót a belső ventillátor beszerelési irányáról.
  • Dante73
    #51
    Igen, méretben stimmel, légszállításban jobb, ha minden igaz.
    Köszi a segítséget!
  • suba53
    #50
    Ez csak azért van így megoldva, hogy ha nincs elég alaplapi hűtő csatlakozód, akkor egy molex tápcsatlakozóról is elmegy, de akkor nem szabályozható a fordulatszám, hanem maximumon pörög.
    Vagyis vagy az alaplapi hűtőcsatlakozóra dugod, vagy egy molex tápcsatlakozóra. Ha zavar a fityegő molex, akkor egy gyorskötözővel, vagy szigszalaggal hozzá fogathatod a 4 erű vezetékhez.

    Ha rá tudod szerelni a proci hűtő bordájára, akkor alkalmas arra is. De gondolom eleve azért választottad ezt, mert méretben stimmelt.
    Utoljára szerkesztette: suba53, 2021.01.06. 13:37:43
  • Dante73
    #49
    Adott egy R5 3600-as processzor. Vettem rá egy ALPENFÖHN Sella processzorhűtőt, de sajnos csapágyas a ventije. Hangos, és 50-60% terhelés mellett is eléri a proci a 70+ fokot. Így vettem egy CHIEFTEC AF-0925PWM ventit, amiről úgy gondoltam, jó lesz rá. DE! a 4 pines alaplapi csatlakozóból kijön egy 4 pines tápcsatlakozó. Most az, hogy csúf lesz, ha beszerelem, nem igazán zavar. De nem tudom, annak a csatlakozónak van-e jelentősége, kell-e rá tápot dugnom, egyáltalán, proci hűtésre alkalmas-e az a ventilátor, amit vettem?
    Ha nem, ajánlanátok egy a Sellára szerelhető ventilátort, ami hatékonyan tudna hűteni?
  • suba53
    #48
    Ez bőven elég szerintem egy jó hűtéshez.
    Azt ellenőrizd, hogy az összes venti egy irányba dolgozzon. Elölről beszív, hátul kifúj.
    Valamint elég térnek kell lennie a ház körül. Nem szabad kicsi zárt terekbe rakni a házat, elrejteni bútor rekeszekbe, stb. Mert ha a hátul kifújt meleg levegő szépen vissza terelődik a szívó ventilátorokhoz, bútorok, terelő felületek miatt, akkor cseszheted a legjobb ventilátorokat is.
  • Zsoltee_a_bator
    #47
    65wattos cpu, biztos kell neki viz?

    Lehet, hogy a gpu futi be a hazat?
  • oneal1
    #46
    sziasztok!

    Szeretnék ajánlásokat kérni vízhűtésre:

    ház : nzxt i500
    alaplap: asus z370 h gaming
    proci: i7 8700
    vga 2080 super palit 2 ventis.

    most léghűtés megy a procin: be quiet dark rock 4

    nem igazán vagyok megelégedve a hőmérsékeltekkel.

    a házban 3db be quiet silent wings 3 megy. egy felül, kettő elől + 1egy nzxt venti van hátul.

    Midenenképp szeretném lecserélni a proci hűtést a vízhűtésre, erre kellene az ajánlás.
    reménykedem benne, hogy az összehatás miatt a vga is hűvösebben üzemelhet.

    Valamint érdemes volna a 3 silent wings-t kicserélni magasabb fordulatszámú ventikre?

    Köszönöm!
  • schorpio
    #45
    Hali


    egy olyan kérdésem lenne hogy ez a procihütö 'Spire QuadroFlow VI SP519S7'
    Rá e menne az s478 -as foglalatu alaplapra?
  • drowns41
    #44
    Sziasztok!
    Van egy ASUS P5B alaplapom, rajta egy Intel Core 2 Duo E6550-es proci gyári hűtővel. Eddig nem volt vele gond, de lehet hogy picit elmozdult a hűtő, mert 60 fokot mutat alapból és játékoknál pl felmegy 80 körüli fokra és lelohad az egész rendszer.
    nemtudom, hogy az mind1-e hogy milyen állásba helyezem rá a hűtőt a procira? Mert csak 4 lyukba kell belefogatni, plusz a a vezetéket az alaplapra kötni.
    ha valaki tud, segítsen pls!!! Előre is köszi
  • gyűjtő
    #43
    Hello tarti19!

    Itt küldöm a proci specifikációját.

    Proci
  • tarti19
    #42
    minek teszel rá tx2 -s hűtőt a procidra?:)
    vagy tuningmen vagy te is?:)
  • czky
    #41
    Biztos valami Prescott.
  • tarti19
    #40
    huha
    milyen intel proci van bent??
    nekem 26-28 fokos alapjáraton a procim
  • gyűjtő
    #39
    Elnézést!! A nagy kapkodásban az aláírásom mellé sikerült a linkeket beszúrni.
  • gyűjtő
    #38
    Szervusztok!

    Az utóbbi időben viszonylag gyakran lefagy a gépem.
    Egyebek mellett a ház és benne levő hardverelemek hűtésére is gyanakszom.Alábbiakban beszúrtam két képet az Everesten látható adatokról.
    Az egyik alaphelyzetben készült
    A másik terheléses állapotot mutat

    Két kérdésem van:
    1./ az Aux néven jelölt hőérzékelő minek a hűmérsékletét mutatja?
    2./ A Rendszer néven megnevezett hűtúventilátor a házra épített ventilátor?

    Üdv.: gyűjtőTerheltAlap
  • [NST]Cifu
    #37
    Hát ha nagyobb porcicákat lehet már látni az alaplapon és a videókártyán, akkor tényleg célszerű letakarítani. Én három hónap után takarítottam ki a gépet, a videókártya alaphőmérséklete 65°C-ról 56°C-ra zuhant...
  • Uly
    #36
    Hi,
    Nem cseréltem le semmit. Se házat se hűtőt. Mindössze annyit tettem, hogy porszívóval a ventillátorokat(táp,proci,hátsó venti)kiporszívóztam. :)
    Láss csodát, azóta a cpu hőmérséklet: 35-40, ha játszom és terhelések alatt van a proci akkor sem megy fel max. 55-58fölé. Úgyhogy ajánlom mindenkinek mielőtt ráköltenétek sok ezer Ft-ot hűtő, ventillűtor, ház cserére, hogy ragadjátok meg a porszívót és takarítsátok ki a gépeteket.
    Higgyétek el megéri!:)
    Ciao
  • Hedgehunter #35
    Zsufolt kis hazat csereld le nekem 10 fokot esett a homero egy nagyobb haz vetele utan...
  • smead
    #34
    ha a proci szívja akkor tegyél az oldallapra ventit hogy fújja rá a levegőt, ha fújja akkor meg fordítva (nem a játékok fogják meghajtani a procit, főleg nem a cod)
  • Uly
    #33
    most mennem kell, köszi az infokat este meg tudom nézni a további segítségeket. Köszi még egyszer mindent
  • Uly
    #32
    A házat le akarom cserélni, mert kicsit zsúfolt
  • Uly
    #31
    hátul van egy ami nyomja kifelé, meg a tápon van egy. Ennyi
  • smead
    #30
    mennyire "szellős" az a ház? van benne venti +, szívja vagy fújja a levegőt?
  • Uly
    #29
    nemrég lett kicserélve, mármint a proci. Lehet nem lett jól berakva? Pasztát nem tettünk be, mert gyárilag volt már rajt.
    Igaz játékkal mostanáig nem játszottam. Alaphelyzetben vagyis pl. amit most mutat a PC Alert, hogy csak netezek 45fokot ír CPU-ra. SYS-re meg:36.
  • smead
    #28
    hát nekem tavaly volt p4-em, ha jól emléxem 35-45 fok között működött attól fűggően hogy mennyire hajtottam, jah nem szoftveresen mérve
  • izb
    #27
    Kell rá egy normális hűtő,vagy a mostanit szedd le,és takarítsd meg.
    Pasztát vékonyan kend rá és rakd vissza.
    Szerintem klasszisokkal kevesebb lesz a proci hőfoka.
  • Uly
    #26
    és mégis mennyi az ami még normálisnak mondható?
  • smead
    #25
    p4-nél 68 fok az elég sok, nézd meg mennyire koszos a hűtőd
  • Uly
    #24
    P4 3.0Ghz 1MB L2-Cache , 800Mhz PGA 478
    Ati Radeon 9600 128Mb videókártyám van és 2*256Mb memóriám.
    Az a hűtő van benn amit gyárilag adtak hozzá. PC Alert-em van ami jelzi, ha túllépem a megadott max hőmérsékletet. Most 68-ra állítottam, az sok? Egyszer játszottam Call of Dutyt és leállított mindent, elérte a 68fokot.
    Kevesebbre állítsam? De hogy kerüljem el a magas hőmérsékletet? Új hűtő?
  • izb
    #23
    durván 80 fokig bírja,de érdemes 55-60 fokon tartani.
    Egyébként milyen magos a proci?
  • Uly
    #22
    Hello!
    Valaki árulja el nekem, hogy egy P4-es 3Gigás processornak mekkora a max hőmérséklete, amíg még károsodás vagy valami baj nélkül lehet tekerni?

    Köszi
  • smead
    #21
    ok. thx. majd keresgélek még
  • RelakSfromhome
    #20
    motherboard monitor, de az meg kb másodpercenként megfogja a gépet
  • smead
    #19
    köszi de olyanra gondoltam ami folyamatosan jelzi, pl az asztalon
  • RelakSfromhome
    #18
    speedfan