1217
Élet a Wizardry 8 után ...
  • Bokcy
    #1097
    Próbáltam de nem segített, küldjek neked egy screenshotot?
    Pl. a kenyérről hiányzik, egy-két hordóról, ajtóról. Ilyesmi.
  • Esrohnoil
    #1096
    Kicsit inkább sötétebb. :)
  • Molnibalage
    #1095
    Sakcok, mennyire jó a játék? Van olyan HANGULATOS, mint a Gothic 2?
  • Esrohnoil
    #1094
    Próbálj meg egy videodriver cserét.
  • Bokcy
    #1093
    Nekem egy technikai jellegű kérdésem lenne.
    MSI Nvidia 6600GT 128MB PCIe kártyám van, Directx9.0C Win XP SP2. A játékban pár helyen textúrahiba van. Egy-egy karról, ajtóról, állatokról hiányzik a "borítás". Tudtok segíteni abban, hogy ezt kiküszöböljem?
  • Apache00
    #1092
    Na kipurcant, végigvittem...háát nem ájultam el a végjátéktol. Egy kicsit jobban is lezárhatták volna. Na majd talán a következő részt. Köszi minden segitséget.
  • Esrohnoil
    #1091
    A jó módszer attól is függ h. mik éppen a karaktered tulajdonságai és képességei.
  • Apache00
    #1090
    Már akkor aggodtam mikor nem volt meg az összes az ajtoban. De végül megtaláltam az 5.-et is, amit ott hagytam az Akbaa templom egy rejtett szobájában. És most már ott is vagyok a föellenfélnél, ami finoman szolva nem egy egyszerü eset, persze még csak egyszer probáltam meg legyözni, természetesen hosszas harc után sikertelenül, pedig vagy százszor megcsaptam. Másodjára már nem volt kedvem ujra megprobálni, de ami késik nem mulik. TE könnyen le tudtad gyakni? Nem egy egyszerü eset az tény, föleg aztért mert állandoan magához vonz, mint vmi mágnes, aztán 2 másodperc alatt leszivja az életeröm 90%-át. A kb 30 gyogyitalombol rövid idö alatt pár db maradt. Szoval tudsz vmi jo modszert (arrol nem is beszélve hogy percenként idézi meg a démonokat, amiket még nem is nehéz legyözni)
  • Esrohnoil
    #1089
    Ha 3 megvan, akkor lehet h. elég, mert az utolsó kettőt csak nagyon közel a játék végéhez fogod megtalálni.
    Majd akkor aggódj ha akkor nincs meg mind, amikor már fel kellene használni. :)
    De ha nincs meg mind, segítek megkeresni.
  • Apache00
    #1088
    Tudom még egy kell, most kereshetem is hogy honnan nem hoztam el.
    Majd hétvégén jáccok vele és megirom a fejleményeket.
  • Esrohnoil
    #1087
    Ha már rájöttél az összeesküvésre, Carlo-val (az őrök vezetője), majd pedig a királlyal lehet beszélni ez ügyben.
    De ez nem feltétlenül fontos.
    Ezután már mehetsz a főellenfelet megkeresni. :)
    Ja és ne felejtsd összeszedni az Akbaa köveket, mert azok nélkül nem jutsz el a főellenfélig.
  • Esrohnoil
    #1086
    Én varázslóként játszottam végig.
    Vannak éhséget elűző és gyógyító varázslatok is. :)
    De pl. olyan is ami megállítja az időt és az ellefeleket.
  • Esrohnoil
    #1085
    A kard elkészülte után kell a félszeművel beszélni, és a csapossal kell leitatni. :)
  • Apache00
    #1084
    ja a kétkezest csináltam meg, majdnem kétszer erösebb, mint a szabja (mert természetesen kiprobáltam azt is) Jo kis kard. A föhösömet peig 2500 pont választja el a 8. szinttöl. Az értékeit most fejböl nem vágom, de azt tudom hogy a támadásra és a védekezésre adtam a legtöbb pontot, igy azok elég erösek. Az ereje pdig asszem 16-os :) Na és természetesen már ysilde (vagy ylside?) páncélja van, elég korrekt kis cucc. Ja és egy bug folytán soha nem éhes :D
  • Apache00
    #1083
    A király körüli árulásra gondolsz? Az egyik angol leirásban olvastam rola, hogy a kocsmában az egyik csávesznál van egy kulcs a lakásához, amit akkor ad oda, ha leitatom sörrel. Na most kénytelen voltam erövel elveni töle, mert sztem vmi bug folytán rá sem hederitett a sörre, a kulcsot meg b*szta odaadni. Aztán azért kiváncsiságbol elmentem a lakásába, ahol találtam egy levelet, amiben az van hogy Miguellel a kováccsal vmit szervezkednek, és az örség egy része is benne van. De innentöl kezdve többet nem igen tudtam meg, és nem tudom mit kell csinálni. Amugy még volt egy láda is a szobájában, de azt sehogy sem tudtam kinyitni, pedig találtam a szobájában egy másik kulcsot is, de nem nyitotta. Mindenesetre, ha tudsz akkor segits már lécci, hogy kinél kell most nyomozni a továbbiakban, ha meg akarom ezt is oldani. Bár van egy sejtésem hogy azt a ládát vhogyan ki kéne nyitni,de nem olyan erös a zárnyitás képzettségem. Az a baj hogy nem nagyon van idöm játszani mostanában, ugyhogy örülök ha egy héten 1-2-szer le tudok ülni játszani, ezért olyankor már nem szivesen bolyongok és akadok el, most már minnél hamarabb végigszeretném vinni, ha már a finishben vagyok. Csak az zavar hogy igy a végére egyre jobban lineárisabb a játékmenete és mindig csak egy megoldás van mindenre,hogy továbbjusson az ember. Tehát pl, ha korábban az ember nem markolt fel vmit, vagy nem talált meg vmit, ami most kéne a továbbjutáshoz, akkor lehet keresgélni mindenhol, hogy hol a francban lehet, mert anélkül nem juthat tovább.
  • Esrohnoil
    #1082
    Kétkezes lett a végső fegyvered?
    Milyen most a főhősöd?
  • Esrohnoil
    #1081
    Van még egy árulásos mellékszál amit érdemes kigobozni a főellenfél megölése előtt . Tessék csak beszélgetni a szereplőkkel még egy kört. :)
  • Apache00
    #1080
    Sikerült elvarázsolni a 8as szintü tekerccsel. Most már csak egy akbaa kö kell és jöhet a föellenfél kivesézése :)
  • Apache00
    #1079
    Köszi a segitséget, megprobálkozok vele holnap
  • Esrohnoil
    #1078
    A leírás szerint 5 db enchant tekercset lehet találni a játékban.
  • Esrohnoil
    #1077
    Ring of Casting darabonként 10%-al növeli a varázslói képességed. Ez még segíthet.
  • Esrohnoil
    #1076
    Legalább 8-as szintű enchant kell.
    Ha a mágiában nem vagy elég erős, akkor nem fog sikerülni.
    Tehát kell egy min. 8-as szintű enchant tekercset találnod..
    Asszem a tekercs szintje ott látszódik h. milyen színű szalaggal van átkötve.
  • Apache00
    #1075
    Már használtam a sárkánytojást a kardon, meg el is akartam büvölni, de mindig megjegyzi a szereplö, hogy a jelen esetben nem sikerült neki, és a kard leirásánál ugyanugy ott marad az "elbüvölhetö" megjegyzés. Ezért gondoltam, hogy esetleg nem mindegy hogy hol büvöli el az ember. Talán egy oltárra kell helyezni a kardot? Vagy csak enyire béna lennék? Meg van az a könyv, ami irja hogy hogyan kell elkésziteni a végső fegyvert, és leirja, hogy vannak elemek, emivel még erösebbé és hatékonyabbá lehet tenni (3 ilyen dolog van a sárkánytojáso kivül: hagyma, csontpor, meg vmi piros kő) Na most ezek megvannak, de nem tudom öket ugy párositani a karddal, mint a sárkánytojást. Te meg tudtad csinálni?
  • Esrohnoil
    #1074
    Használd a sárkánytojást a kardon, majd utána az elbűvölés varázslatot (v. elbűvölés tekercset, ha máshogy nem megy).
    Ha kell még segítség, szólj nyugodtan! :)
  • Apache00
    #1073
    Egy jo ideig nem volt idöm játszani, de most megint elkezdtem folytatni. Ugyebár megöltem a sárkányt, aztán visszaváltoztattam azt a csirkét emberré. Most meg elvileg a meteorkardot kéne elbűvölnöm, csak még rá kéne jönnöm hogy hogyan. Már összepárositottam a sárkánytojással, de ha rányomom a tárgyak elvarázslása varázslatot azt mondja, hogy itt nem tudja megcsinálni. Ugye a kigyonönél nem lehet megcsináltatni, mert ahhoz fel kéne fedni a lázadok bandáját. Ugyhogy most kicsit megint el vagyok akadva itt a végsö megmérettetés elött. Nem emlékszel, hogy hol kell elvarázsolni a kardot? Kell keresni vmi oltárt? Meg a többi összetevöt (hagyma, meg sárkánycsontpor), amit ir a könyv, azt hogy kell a kardhoz párositnai?
  • Esrohnoil
    #1072
    Hogy állsz?
  • Apache00
    #1071
    Na telekinézissel végül leszedtem, köszi a segitséget. Most akkor jöhet az elvarázslás
  • Esrohnoil
    #1070
    Nekem is úgy rémlik h. kézzel szedtem össze.
    Talán valóban levitációval.
  • Noodlee
    #1069
    Talán repülni kéne, és simán kézzel leszedni?
  • Apache00
    #1068
    na de asszem most már holnapra hagyom a tojáslecsalogatást, hogy mért nem lehet egyszerüen ledobni vmivel?!
    köszi a segitséget, joccakát
  • Apache00
    #1067
    csak hogy kell leszedni? biztos pedig tök egyszerü, csak szivat a game. igazándibol már várom egy kicsit hogy vége legyen, tényleg jo játék, csak a végére már klausztrofobiás leszek töle, meg idegesit hogy sok olyan feladatot raktak bele ami nem mindig magátol értetödö és ezért utána kell nézni a végigjátszásnak, vagyis inkább az a baj hogy több dolgot is csak ugy csináltak meg benne, hogy csak egy megoldása lehet, tehát kicsit lineárisak a feladatok, ugy kelll megcsinálni, mint ahogy a készitök elképzelték egy féle képpen. Remélem a következö rész kicsit változatosabb lesz e téren, amugy meg nagyszerü ötletek vannak a játékban amit remélhetöleg megöriznek a következö részben is
  • Apache00
    #1066
    akkor meg mindegy :) meg különben is köcsög gyík nem akar segiteni mikor közeledik a világvége, ez eléggé nyomos érv hogy likvidálva legyen (amugy is meghalna)
  • Esrohnoil
    #1065
    Elvileg a köv. rész ez előtt játszódna... ha elkészül vmikor.
  • Apache00
    #1064
    az nem probléma, elfér. nekem egy tojás is elég lenne, csak le tudnám szedni. igy legalább hagyok neki utodokat, akik a következö részben bosszut állhatnak rajtam :D
  • Esrohnoil
    #1063
    Jah, télleg... és a sárkánynyírás esetén a lóvéd is megmarad. :D
  • Esrohnoil
    #1062
    Elég sok helyet foglal egy tojás... mennyi helyed van a hátizsákodban?
  • Apache00
    #1061
    emugy meg azért is érdemesebb kicsinálni a gyikot, mert akkor a sárkánycsontot is meg lehet szerezni, amivel vissza lehet változtatni azt a csirkét emberré a kriptában, asszem vmi 50000XP jár érte
  • Apache00
    #1060
    tüzgolyoval probáltam levadászni azokat, de nem akarnak leesni
  • Esrohnoil
    #1059
    Pont akkor írtam a választ is. :D
    Közben eszembe jutott h. én is szívtam vele mire rájöttem hogy van.
    Ha békés úton oldod meg, kapsz egy tojást. Ha gorombán, akkor utána el tudod venni.
  • Apache00
    #1058
    aham, igy most már érthetö, köszi. azt még viszont mindig nem tudom, hogy hogyan kell a tojásait levenni a plafonrol, ha inkább az einstandos modszert választom