1217
Élet a Wizardry 8 után ...
  • hiba
    #361
    Nekem allandoan azt mondja hogy "stupid human!" :>
  • Detori
    #360
    Ez engem is érdekelne - mármint a zárnyitás -, mert nekem sem sikerült eddig.
  • Ren
    #359
    Sephi: le is lehet fizetni az oroket, azt hiszem 300 aranyba kerul
  • Dynamic
    #358
    Valaki nem tudja mennyire érdemes felnyomni a zárnyitást és a fegyverjavítást, hogy használni is lehessen?Mert még sosem bírtam lockpickkel kinyitni semmit és a fegyverjavítás sem igazán megy.Igaz én aránylag kevesebbeket adok rá.
  • Dynamic
    #357
    De ha jól emléxem, valahol lehet találni aláírt papírt is, de ez nem biztos.
  • Dynamic
    #356
    Alá kell iratni a papírt az egyik goblinnal akit kiszabadítasz és elvileg a kocsmában van.

    A trónterem még egy kicsit messzebb van.A trollokhoz kell eljutni ahol szintén egy goblin segítségével lehet bejutni a közeli goblin várba(legalábbis én így csináltam)
  • Sephi
    #355
    Juuj en nagyon elakdtam.

    Egy az hogy ott vagyok hogy meg az elejen elmentem abba a kis varba ahol mindekit megoltek es kaptam egy papirt. Namost azzal odamentem ahoz a palikhoz aki atengedne ha lenne igazolvanyom es valami alairt papir. A Papir aszem megvolt mert asztat megkaptam a halalan levo pasitol de ala kell irni vagy mit kell csinalni? Es hol is ez a tronterem ahol a Goblin kiraly van?
  • Magon
    #354
    Kár venni pickaxe-t, a trolloknál van egy csomó ingyér..:)))
  • Sir
    #353
    Miutan bementél a várba a királyal beszélj.
    Utána ha kijössz már be tudsz menni a kovácshoz.
  • Ren
    #352
    Magon: ctrl+shift-el varazsolsz es utana az 1-2-3 billentyukkel tudod elloni
  • Magon
    #350
    Radeon8500-al játszik valaki? És nincsenek textúra-hibái? (Ilyen, hogy fekete négyzeteket rajzol ki egyes textúráknál, néha a kurzor alá, stb.) És meg tudta oldani?
    Jah, és lehet valahogy előre varázslatot elsütni, és utána elvarázsolni ténylegesen, ha jól értettem. Eztet tudja valaki, hogy megy?
  • Ren
    #349
    sid123: a trollnak egy kepeskonyvet kell adni, amit a kigoycsajtol kapsz a varban, de elotte beszelni kell a troll baratjaval a troll banyakban

    Mas: tudja valaki, hogy van az activate portal varazslat, amivel a teleportokat lehet aktivalni? Mutattak de nem figyeltem, azt hittem meg lesz a spellek kozott, de nem :(
  • sid123
    #348
    Kösz a segítséget!
    De Még mindig nem tudom, mit kell adni a trollnak, sajna arról az oldalról sem derült ki, amit megadtatok.
  • Dynamic
    #347
    Igen, ez egy nagyon jó, részletes oldal.
    Érdemes nézegetni innen is ezt az oldalt, mert itt választ kaphatunk többek között a "mit-mivel kell kombinálni" kérdésre.
  • Sir
    #344
    A csillag alaku talan telportok mukodesere rajött már valaki ?
  • Dynamic
    #343
    Engem megláttak erre rámrohant az egyik goblin lord.Mivel kinyírtam utána már jött rám a többi is:)
    Egyébként egy csomó jó cuccot,pénzt,fegyvert lehet tőlük összeszedni,plusz egy csomó kulcsot a zárt ajtókhoz ill. ládákhoz.
    Szal érdemes írtani
  • Dynamic
    #342
    -A gyógynövényből lehet valahogy potiont keverni, de asziszem megfelelő szintű képzettség kell hozzá.Amúgy ezt még nem próbáltam.

    -duplán klikkelsz a lisztre a tárgylistán, hogy egy karika ikon jelenjen meg ezt ráviszed a vízre, ekkor tömött karika lesz(kombináció ikon) és klikk.Ekkor egy sima tésztát kapsz, ezt még tűzön meg kell sütni.

    -Az üres üvegbe pl. vizet lehet tölteni(nem a folyóból) későbbi felhasználásra.Meginni vagy újabb kenyér sütés.
  • Dynamic
    #341
    A király hálószobájában az ágy alatt van.
    A kód egyébként: 5599
  • Magon
    #340
    Nah, nekem is megvan végre, ezer(+1) köszönet érte Madfoxnak!! Csak annyi a kérdés, hogy bump mapping bekapcsolás után a kurzor elcsesződik. Nálatok is? (Radeon 8500)
  • sid123
    #336
    További kérdések:
    -Találtam gyógynövényt, páfrányt, vizililiomot. Ezekkel mit lehet csinálni?

    -Hogy lehet a lisztből és a vizből tésztát csinálni? Nem akar összejönni...

    -Az üres üvegekkel mit lehet kezdeni?
  • sid123
    #335
    Engem is érdekelne mit kell adni a szülinapos trollnak! Valaki segitsen...
  • skorpio7
    #334
    Nekem akkor is tetszik csak kár , hogy erre már nincs időm . :(
  • Sir
    #333
    Köszi. Még 1 kérdés : a tronteremben levö zár komibinációját meg lehet valahol találni ?
  • Dynamic
    #332
    Szerintem kénytelen vagy megölni, mert az egyik zárt ládában van a bálvány, amit vissza kell vinni a trolloknak, a kulcs meg az egyik goblinnál van.Plusz ha lenyúlsz valamit a raktárból, egyből rádtámad az egész bagázs, úgyhogy szerintem elkerülhetetlen.
  • Sir
    #331
    A goblin kiralyt a klotyon meg kell olni a tovabbjutashoz vagy nem ?
  • fucko
    #330
    Hat jol nez ki de semmivel nem jobb a morrowindnal,sőt..
  • Sephi
    #329
    Jol nez ki a gama ...
  • hagirez
    #328
    re
    Mit kell ajándékba adni a szülinapos trollnak?
  • Tovi
    #326
    Thx
  • Dynamic
    #325
    Sajna ez még csak öngyújtóként funkcionál, tehát fáklya és tűzrakások.
  • Tovi
    #324
    Ja, és mit lehet meggyújtani vele? Fáklya, vagy fegyverként is lehet ellenfélen használni?
  • Tovi
    #323
    Bazz, akkor az a két cucc egybe tartozik? Erre nem gondoltam, én két külön variként kezeltem.
    Köszi, próba
  • Dynamic
    #322
    1.nyomva tartod a ctrl-t
    2.leírod a rúnákat a levegőb a megfelelő sorrendbe.Ha jól írod le, megjelenik a jobb felső sarokba.(a tűzgyújtó pl.vízszintes vonal balról jobbra, majd egy szögletes "u" betű)
    3.elengeded a ctrl-t

    Hotkey szerintem nincs rá, hiszen ez a lényege, hogy realtimeba varázsolj, mint ahogy "igazából" kéne.(pl. mint a Black&White)
  • Dynamic
    #321
    hoppá:

    nekem egyesével = nem kell egyesével
  • Tovi
    #320
    Legyen szíves valaki írja le, hogy a spellt hogy kell használni!
    Mindig meg kell nyitni a könyvet, vagy hotkey is van? Még csak a két? tűzgyújtó varázsom van, de nem igazán megy. Pl. húzok egy csíkot(amit a könyvben mutat), fény-hang, és semmi.
    Úgy látszik rá kell érezni az ízére, még igencsak tanulom...
  • Dynamic
    #319
    Szóval nagyon jó kis játék.Először még rá kell jönni, hogy mi hogy van(harc,varázslat,tárgyak használata), utána már nagyon élvezetes.

    Mondok 1-2 trükköt amire játék közben rájöttem, hogy másnak is könnyebb legyen:

    -Ha megnyitsz egy másik invertoryt(pl. halottak,kincsesláda,hordó)és mondjuk vannak benne olyan dolgok amiből több van(pl. 6 db kenyér)nekem egyesével áthuzogatni.Elég ha nyomva tartod a shiftet és a tárgyon duplát klikkelsz-mindent átrakja egyszerre(ez természetesen az 1 db-okra is igaz)

    -Ha a nyilat ráviszed modjuk a kajára(akár az invertoryban van akár kint egy asztalon) és nyomsz rá egy use gombot(nekem enter), akkor azt megeszi.Nem kell a karakterlapon a "szájába adni"(Jó lehet, hogy ez csak nekem volt új:))

    -Mindig max. sebzéssel támadj, mert gyakran double damaget visz be így az ellenfélnek.Ezt úgy kell hogy folyamatosan nyomvatartod a támadásgombot, alul elkezd sárgállani a négyzet és amikor max. sárga akkor kell elengedni.Persze nem árt közben folyamatosan hátrálni.

    -Gondolom sokaknak ez is evidens, de azért leítom, mert nem mindenki tudja, hogy a halat meg lehet sütni a tűzön.Kenyeret is lehet sütni.Ehhez a lisztet és a vizet össze kell keverni és az így kapott tésztát kell megsütni.

    -A #301-ben a második bekezdésben leírtam, hol lehet találni még két rúnát.Ezt érdemes felvenni, mert fireball, és magic missile varázslatot kapunk.
    A másik rúna az Aam már megvan, ezt feleslegesen ne rakd a könyvbe.De tartsd meg mert később el lehet majd adni 4-500 aranyért.

    -Ha bemész a városba, ahol Arx királya van, akkor menj be a kocsmába.A falról le lehet akasztani a díszfegyvereket, amit használni lehet, vagy a közeli kovácsnál el is tudsz adni.Sőt a kovácsnál is van szétszórva egy jópár fegyver amit neki(a kovácsnak) el tudsz adni:)

    Hirtelen ennyi de még van egy csomó minden, ami nem jut most az eszembe.
  • Dynamic
    #318
    Vegyél fel egy jó nagy lábszár csontot.Az invertoryba a kezébe adva fegyverként is használható.Mindig maximum ütést vigyél be.
    Ha a halottakon duplát kattintasz, felhozza hogy mi van nála.Szerintem az első goblinnál van valami tőr.
  • hiba
    #317
    Esetleg a kod-effektust is ki lehet kapcsolni?

    ui: hogy tudtok verekedni? okollel en meg csak egy a cella melleti ort tudtam kiutni meg patkanyt/pokot de ezt se sokat...viszont az elso komolyabb ellenfelet en egyaltalan nem tudtam megutni :) cellatarsam annal inkabb - o utotte ki...
  • TheZsenyka
    #316

    I N F O

    Gyerekek! Akinek nem megy a játék, annak van hírem. Először királyul működött, de fura módon ma már nem indult el. Gondoltam levadászom a patch-et, de az sem segített... Vazzz... tegnap óta egyetlen dolog változott csak: feltettem a refresh fix-et (tudjátok, hogy ne 60Hz-en menjenek a cumók) na ezt nem bírta... Csakúgy mint a Battlefield 1942 (alapban nem indult, át kellett állítani egy opciót az ini-jében) szóval akinek nem megy és refresh fix-e van, és szeretne játszani vele, az lője le a refresh fixet... arghhh...
  • Arwenke
    #315
    Amikor spellt akarok, haszanlni, akkor mindig mutogatnom kell, mert kicsit nyugos igy harc kozben spellt hasznalni. Esetleg lehet maskeppemn is varazsolni?