136
Szerintetek nem időpocsékolás pc/ps2/dreamcast játékokkal órákat játszani?
  • Vlala #96
    Egy 5 éves emberkének hol van NORMÁLIS személyisége, akivel nem törődnek a szülei? Annak még SEMMILYEN személyisége nincs, most alakul neki...
  • DannyL
    #95
    Most nem tudom eldönteni hogy ennyire IQ-s vagy -e vagy csak segítenem kell valamiben. :)
  • Glpetyus
    #94
  • Danny
    #93
  • Glpetyus
    #92
    "Érdekes nekem mindenre van időm"

    Hát igen,akinek nem 24 órából áll egy nap :P
  • Danny
    #91
    Érdekes nekem mindenre van időm. 24 éves vagyok, egészségesnek érzem magam, nem vagyok elhízva, igényes vagyok, jó munkahelyem van, mellette egyetemre járok, épp kocsit akarok venni. Van egy rakat nagyon jó barátom, barátnőm. Hétvégén szórakozni járok, 7köznap esténként meg összejárok beszélgetni a spanokkal.

    E mellett egy profi magyar Desert Combat klán tagja vagyok. Miről beszélünk?
  • Glpetyus
    #90
    ehhh...
  • grebber
    #89
    Szerintem jók a gamek, kellenek, jó időtöltés.
  • BBird
    #88
    Én ezt a mondatodat hirtelen nem tudtam értelmezni. Azt akartad írni, hogy: "Szerintem jók a játékok, kellemesen eltelik mellette az idő."?? Vagy azt akartad írni, hogy: "Szerintem jó játékok kellene a jó időtöltéshez."?? Vagy... :-D
  • grebber
    #87
    Szerintem jók a gamek kellenek jó időtöltés.
  • BBird
    #86
    Majd egy-két év múlva rajtad gyakorol? ;-)) Tudok egy jó szemészt, majd szólj... ;-D
  • Glpetyus
    #85
    Persze nem játszik ilyeneket,hisz még kicsi :)
  • Glpetyus
    #84

    Ez faszság szerintem....
    Egy NORMÁLIS személyiséget NEM tud megváltoztatni egy játék...fQleg ilyen szélsQségesen nem...
    Még az unokahúgom is tudja,hogy mi a következménye ha szemeket nyomogat ki...
    Legalábbis remélem hogy tudja
  • Vlala #83
    Ráadás:
    ati2002 írta:
    "Én már annyi kommandós játékkal játszottam, hogy simán beállhatnék valami elit egységbe, élesben. Piff-puff, simán menne."
    Láttad már a "Nyugaton a helyzet változatlan" c. filmet?
  • Vlala #82
    "gyerekek voltunk élő és valós kiskatonákkal, babákkal játszottunk"
    Elgondolkodtató. Amikor én kisgyermek voltam, autóim voltak, egy macim és sok legóm.
    Mostanában a gyermekeknek inkább fegyvereket, álruhákat vesznek (láttam már 5 éves supermant a homokozóban ugrálni... nem kis látvány), vagy számítógépet brutális játékokkal, amivel aztán felügyelet nélkül hagyják őket.
    Egy kisebb gyermek előbb-utóbb kíváncsi lesz pl. arra, hogy ha az ember egyik szemét benyomjuk, tényleg kijön-e a másik. Vagy ha valakit közelről nyakon lőnek, tényleg leesik-e a feje, és tényleg jobban repül-re, mint a szomszédék EB-s labdája.
    Aztán csodálkoznak, ha a mama egyetlen pici fia túszul ejti a tanárát apucitól lopott pisztollyal, és követeli, hogy töröljék ki az intőjét, amit verekedésért kapott.
    "de a játék nem minden, szal csak egy szórakozásnak számít...."
    Igen. Mértékkel és gondosan megválasztva még javunkra is válhat.
    De ha még egy ötéves gyerek belémrúg az utcán, mert nem adom neki a fagyimat, szétlövöm a fejét! :-)
  • CLINT EASTWOOD9
    #81
    Én is így vagyok vele játszani jó míg az egészet megnem unod!!!
  • Johnyy
    #80
    Játszani jó, hiába amikor gyerekek voltunk élő és valós kiskatonákkal, babákaljátszotunk, most interaktívan teszük ugyanezt,de ezek a pl pc-játékokmár olyan grafikai élményt és szabadságot nyújtanak hogy az ember már szinte azonosul a főhőssel és valamilyen szinten egy film főszereplőivé válnuk,
    de a játék nem minden, szal csak egy szórakozásnak számít....
  • Magnificat
    #79
    Jó kérdés. Én elég sokat játszom, na jó, inkább sokat ülök a gép előtt, mert Maya-zok. Szóval kikapcsolódásra nagyon jó. Szeretek játszani. A Postal 2 is király. Szerintem nagyrészt csak neveltetés és baráti kör kérdése, hogy hogy hat nálad egy-egy játék. Ha a haverjaid szeretnek kukákat égetni meg téglával dobálózni, várhatóan a Postal csak ötleteket ad. De rám szerintem semmilyen rossz hatással nem volt, se pedig a baráti körömre. Nem is ismerek olyan, aki bármilyen játék miatt megváltozott volna egy kicsit is. Logikai feladatok játékokban pedig megmozgatják egy kicsit az agyat. Néha az is kell, mert nem szeretek keresztrejtvényt fejteni. Ja és gyakorlatilag játékokból és a Cartoon Networkről ( , 19 vagyok...) tanultam meg angolul... Oké, kicsit részletesebben ismerem az angol káromkodásokat, és építőipari szakszavakat is elsajátítottam, de akkor sem rossz dolog. Szerintem minden dologgal (játék, zene, filmek...) hasonlóan van az ember. Tanulnu kell mindenből. És addiktív? IGEN! Ez van. Elértem szerencsére azt az időt, amikor ha haver hív, akkor első szóra megyek, vagy ha rokon hív, akkor is, de egyébként gép előtt ülök. TV helyett. Ekkor általában zenehallgatás megy+Maya. Csak hogy tanuljak valamit...
  • CarajoEsp
    #78
    NINCS:D
  • BBird
    #77
    Postal 2-nél is sokat lehet tanulni... pl. hogyan vizeld le a sírokat, vagy hogyan robbants fel egy egész fesztivált... :-DDD
  • báttyó02
    #76
  • ati2002
    #75
    Én már annyi kommandós játékkal játszottam, hogy simán beállhatnék valami elit egységbe, élesben. Piff-puff, simán menne.
    Szóval van értelme a játékoknak.
  • rezsofiz
    #74
    : - )
  • Tikal #73
    a harry potter az időpocséklás :)))
  • kisviku
    #72
    A kérdés remek.
    Szórakoztató, elfoglal, tanulsz is valamit (játéktól függ), esetleg kicsit a nyelvet is tanulod/gyakorlod, stb.
    De nem szabad túlzásokba esni sem.
    Én elhiszem, hogy sokkal jobb érzés játszani a neten,haverokkal, vagy egyedül mint tanulni.De nem szabad emiatt elba*ni az életedet is.Én majdnem elrontottam így mindent hiszen fiatalabb koromban nem is érdekelt más csak ez.
    Most már dolgozom egy jó pár éve és ugyan még mindig szeretem, imádom, de csak módjával.

    Most nem akarok én itt pszichomókust játszani, de az biztos hogy családtól, barátoktól, társaságoktól stb-től könnyen elvonhat.Kicsit olyan mint a drog, csak legálisabb és nem közvetlen a szervezeted rombolja.
    Óvatosan, nem túlzásokba eseve egy fantasztikus világ ez.
  • nagykispeter
    #71
    Pontosan!Igazad van!!!
  • Amiga
    #70
    Mekkora lol már ez a topik, mér' nem megy a gumiba?
  • Mike
    #69
    ez korekt válasz

    te hová tüntél amúgy?
  • Mike
    #68
    mondjuk elég régi ez a topik, nemtom van-e értelme reagálni, de mi az, hogy rossz, meg nem lesz jó vége? te zet honnan tudod? Talán rendelkezel az egyetemes bölcserséggel vagy tudod az élet értelmét? Fogalmad nincs. De döntesz mások helyett, amikor kijelented, hogy ez rossz. Nem rossz. Max más. Te nem így élsz, más meg iegn. De nem biztos, hogy a te utad jobb/rosszabb mint másé.
  • Mike
    #67
    minden intelligens élőlény játszik (aminek nem tölti ki az egész napját a táplálkozás), max nem számítógéppel
  • Mike
    #66
    szerintem egy játék előnyödre változtathatja meg a jellemed és emberséget is tanulhatsz. max nem mindegy mivel játszol.
  • Mike
    #65
    van értelme a játékoknak

    ugynis sikerélményt ad, soxor akkor is, amikor az élet amúgy szar, és leginkább depis lennél a játékok nélkül

    persze ehhez az is kell, hogy a játék "beszippantson", és elröpítsen téged egy másik világba, olyan mint egy könyv, azzal a különbséggel, hogy itt legtöbbször beleszólhatsz a cselekménybe

    másrészről: folyamatosan döntéseket kell hoznod, viselned kell azok következményeit, nagyon hamar visszajelzést kapsz, tehát a döntéseidnek kézzelfogható eredménye van

    sok játékban eljátszhatod istent, és te vagy élet és halál ura, esetleg felelős a népedért, embereidért

    a gazdasági játékok meg segítenek abban, hogy jobban átlásd a gazdaság működését
  • Vlala #64
    Ki volt az a depresszív hajlamú emberke, aki létre (fel)hozta ezt a topicot? Én is felhozok egyet: Az életnek van valami értelme? Persze, hogy van, mint mindennek, csak egy-két emberke nem látja.
    'Panem et Circenses!'

  • insp
    #63
    Felvetettél egy érdekes dolgot: az együttjátszást a való életben. Én is nagyon szívesen társasoznék pl. haverokkal (mondjuk táblás stratégiát), de ez elég nehezen kivitelezhető. Amikor meg együtt a társaság (barátnők, stb), akkor meg általában activity lesz belőle. Szóval vannak olyan típusú játékok (stratégia), amik számítógépen élvezhetők tökéletesen.
  • insp
    #62
    Flame...
  • donpedro
    #61
    Ha magamból indulok ki, nekem minden hobbi hozzátett valamit az életemhez. A sport barátokat, a könyvek műveltséget (helyesírást, fogalmazási készséget), a zene nyugalmat, a TV napi tájékozottságot, a bulizás élettársat és végül a számítógépes játékok nyelvtudást és kreativitást hoztak az életembe. Mindezt úgy, hogy közben még jól is szórakoztam. Ezek után én nem igazán merném időpocsékolásnak nevezni ezek egyikét sem, pedig nem két percet szoktam rájuk szánni a napomból.

    Ráadásul mindezek mellett még arra is jutott időm, hogy közben megéljek, eltartsam magam és a kedvesemet, és a fősuli is belefér. Így a címben felvetett kérdésre a válasz egyértelműen nem.
  • nagykispeter
    #60
    Én nem vagyok már fiatal de mikor megvettük a számítógépet akkor én is napi 5-6 órát játszottam, 1 idő után ez beáll normálisra átlagba napi 1-2 órára,persze ez attol is függ hogy épp milyen játékkal játszom ,hogy tud lekötni!Nem a kortól függ mert tudok nállam idősebbekről is akik sokat játszasnak,pedig én sem vagyok itt fiatal mert nagyon sokotoknak apja is lehetnék"legalábbis a fiatalabjainak"!
  • basta002
    #59
    Akármilyen idős is vagy, felesleges volt létrehozni ezt a topicot!!
  • CarajoEsp
    #58
    Hát a játékoknak van értelme. De ennek a ** Knights os The Templenek nincs.
  • Sephi
    #57
    En melozok es kb ket konyvet olvasok hetente. Egy heten ket napot jaccok oszesen 10 orat kb (pc-en es ps2-on) es nekem ez boven eleg :)