146
Reason - vélemények, ötletek
  • Octopus21
    #66
    Ja meg a legnagyobb problémám, hogy a dob sosem szól ugy a zenéimben ahogy szeretném. Valami rohadtul hiányzik a hangzásból csak nemtom mi. Ti hogy csináljátok a dobot?
  • Octopus21
    #65
    Sziasztok!

    Újra elkezdtem zenét szerkezteni. Régebben a reason 3-at használtam, most a 4el probálkozom. Érdekel az Ableton is, abból a 6os van meg, de sajnos nem vágom hogy működik:( Amúgy a reasonhoz is meg abletonhoz is csak azokat a hangokat lehet használni, amik benne vannak a programban vagy lehet letölteni valahonnan hangokat még? Meg acapellát, hogy lehet tök pontosan ütemre beilleszteni a zenébe? Meg mi az a Vocoder és mire szolgál?

    Köszi a válaszokat előre is.
  • JoshT
    #64
    HCK!
    sikerült üzembe helyezni a setupot?:)
    multkor énis vettem egyet.de usb-n kersztül nekem sem reagált.
    igy kénytelen voltam megprobálni audiophile 24/96 hangkarira midi kábellel csatlakoztatni, meg adaptert használni hozzá de ugy megy.
    elvileg ugy látnia kéne a reasonnek mert olyan preset is van benne vagy mi a csecs.defassetudja..majdhogynem többet ér egy keyboard mint ez az mpd-24.mondjuk FXpansion Guru-val tökély annak aki szereti az afféle zeneszerkesztést.
    bár én ezt a vyzex dolgot kurvára nemértem még mindig B)
    de amugy biztos jó dolog.. :LOL
  • Digital56
    #63
    Sziasztok Lenne egy kérdésem és egyben egy problám is a REASON 4-el kapcsolatban “letöltötem” és miután telepiteni akartam a Mac-emre annak rendje és módja szerint - vagy is a lényeg hogy a telepítés során mindig ezt irja :

    PLEASE INSERT THE REASON 4DVD
    Waiting for Disk…..

    Itt el akadtam.
    Mi lenne a tenendő hogy ne kérje a dvd-t vagy hogy ez a felírat ne jelenjen meg?

    Elöre is köszönöm a segítségeket!
  • DJtunklee
    #62
    vMILYEN CRACKET TUDSZ HOZZÁ SZEREZI?
  • DJtunklee
    #61
    Tudsz vmi cracket szerezni hozzá?
  • Hackerman
    #60
    Ja a rezsó az nekem sem ment kérte az org. dvd lemezt nemtom mi volt a baj. De havernél kipróbáltam és nekem nem jött be így hát asztán nem is tettem fel
  • DJtunklee
    #59
    Kéne nekem crack hozzá mert így kéri a dvd-t!

    (Torrentből töltöttem le)
  • Hackerman
    #58
    Hát az ilyen rezsó féleségeket nem naon komálom nem támogat az effféle DAW VST-t ez egy nagy hátrány mivel nincs meg az a lehetőség ,hogy egy NordLeadet vagy egy Fairlightot futtass a DAWodban. Ha már rezso Arturia Storm hasonló próbáljátok ki
  • DJtunklee
    #57
    Töltöm a reason 4-et!
  • no smoKING
    #56
    Reason 4-hez szeretnék venni szintit.. legolcsóbb, de a célnak tökéletesen megfelelőt (mit érdemes?)
    v.
    egy olyan program is jó volna, amivel a saját bill-emen is nyomkodhatom a midi-ket és term a Reason-nel is müxik.

    thx
  • djAndrew
    #55
    sziasztok reason 4 el foglalkozom és tegnap feltettem a legujabb videokari drivert az nvidiárol
    Azóta a reason azt írja ki mikor indítom hogy file not found operation could not be completed cos a file could not be found lol olvastam sok oldalon hogy külföldieknek is ez a gondja... de nem tudnak rájönni. Most csak format utéán lesz jo vagy mi? :/ ha ujrateszem akkor is ez a baja stb valaki hasonló gonddal? esetleg megoldással? plz help köszi

    Andrew
  • HCK
    #54
    amúgy egérrel hogy nyitod meg a midi padot?
  • HCK
    #53
    Jó de nekem kell hozzá :) sokkal egyszerűbb! csak tudnám hogyan lehet beüzemelni...Boldog lennék!
    Valaki könyörgöm írja már meg! ha nem is ide, az email címem is itt van: [email protected] THXTHXTHX
  • Feck
    #52
    Hali
    Nem tudom, elvileg lehet. Nekem a 3.04-es rezsó van fönn, és egérrel is lehet kattogtatni, nem kell hozzá midi-bill. :)
  • HCK
    #51
    ÜDVÖZLETEM!

    VALAKI MENTSE MEG AZ ÉLETEM KÖNYÖRGÖM :)
    VETTEM EGY AKAI MPD24-ET -->

    SZERETNÉM RÁKÖTNI REASONR-E ÉS NEM TUDOM PONTOSAN HOGYAN TEGYEM EZT!
    VALAKI HA SEGÍTENE ANNAK ÉN NAGYON ÖRÜLNÉK!

    KÖSZÖNÖM SZÉPEN!
    HCK
  • Vertexxme
    #50
    segítsetek plíz

    laptopom van
    azon van reason 4
    nincs midim vagyis szintim akármim
    billenytyűvel lehet ezt használni???
    hogyan???
    plíz...
  • djAndrew
    #49
    Sziasztok...

    Jó multkor kérdeztem, hogy acapellákat fel e lehet használni. Nos egyik angol haverom, aki producernek készül azt mondta, hogy akkor elméletben fel lehet, ha nem árulod és nem töltöd fel sehova vagy mi :)
    Szóval érdekes téma azóta cisnáltam 3 másik zenét. Ha rájövök hogy smint, akkor megosztom veletek majd a weboldalamon.
    Üdv
    Andrew
  • djAndrew
    #48
    Ok köszi... Azért még utána nézek hátha rájövök mi a nyitja. De remélem az ilyeneket szabadon fel lehet használni remixekhez :/ nem voplt hozzá adva license :(
  • Vertexxme
    #47
    Hogy lehet tehát beállítani a billentyűzetet... asszem nem talál vagy nem tudom... nekem laptopom van, azon használom...
  • Vertexxme
    #46
    Ok... de ezt a reason-t lehet billentyűzettel, vagy egérrel működtetni? Nekem megvan, de meg se nyikkan:) Legalábbis, nekem lövésem nincs róla, mit kell tennem, hogy pl a Synthetisator megszólaljon...

    Hogy lehet saját hangokat szerkeszteni? Ez a reason építhető... tehát tlepíthetők hozzá új cuccok? És ha igen hogy?

    Én egyelőre nagyon idióta vagyok ezekhez... sorry...
  • ViniSoundz
    #45
    háááááát :)

    én egy playstation-el kezdtem a music 2000 nevű progival :)
    nahszal,

    sztem reason-özzetek, véleményem szerint az teljesen jó kezdéshez. minden benne van ami kell egy zenéhez és hogy megtanuld az alapokat, a logikáját, a technikáját egy zene összeálljon.

    amúgy a loop az előre felvett vagy összerakott dob vagy akár dallam is amit csak beraksz a zenébe azt kész. én nem használok loopokat mert mindent szeretek saját magam megírni. az összes hangot én készítem zajokból, mindenféle ökörségekből, színusz hullámokból stb. stb.

    a vst meg hát Virtual Studio Technology :) ami annyit tesz, hogy lehet ez egy virtuális hanszer, szinti, sampler, effekt. a lényeg hogy általában egymagukban nem nagyon tudod használni, vagy ha meg is szólal, akkor is kell hozzá egy szekvenszer pl cubase, nuendo, acid, ableton, amiben meg tudod nyitni a vst hangszert és vezérelni tudod azt.

    röviden tömören ennyi.

    Acapellával kapcsolatosan meghát nem nagyon tudom milyen oldalról szedted le pl. Mert ha tényleg ingyenesen leszedhető és felhasználható, akkor nyugodtan csinálhatsz remixet, bár nem nagyon találkoztam ilyennel.

    Sztem csinálj csak remixet nyugodtan, ha ütős lesz elküldöd az eredeti előadónak és ha tetszik neki még híres is lehetsz. :)

    Jah amúgy reason megy xp alatt meg vista alatt is, legalábbis a 4 nekem megy vistán. és persze meg is kellene venni de hát én egyelőre nem vettem meg a nuendot fél milláér, most úgy vhogy nincs rá pénzem :)
  • djAndrew
    #44
    sziasztok...

    Nem nagyon vágom a dolgokat, de a kérdésem a köv.: Legális e és szabadon felhazsnálható az az acapella, amit netről leszedhetek ingyen, vagy valami beleegyezés ill pénz fizetés lenne e a megoldás hogy felhasználjak saját zenéhez acapellát ezálta l remixet csináljak az eredeti zenéből??

    Aki tud konkrétumot segítsen plz
  • Vertexxme
    #43
    ÜDV!

    Jómagam is szeretnék zenétszerkeszteni... azonban abszolút kezdő vagyok ebben...
    Kérlek segítsetek, hogy indulhatnék el, milyen programokat használhatnék? PL: a reason az XP alatt is megy? ahhoz, hogy szerkesztjhessek mindenképp hivatalos vásárolt verziót kell szereznem? Vannak ingyenes JÓ zeneszerkesztők is?
    Kaptam egy cubase-t de nem tudom mit kell vele csinálni, nekem tök süket... valamint mi az a loop, vagy VST?

    Tudom, rohadt pancser kérdések, de nekem tök új ez az egész... plíz help... pl te ViniSoundZ tuti vágod ezeket, ahogy olvasgatom, a zenéd is tök klassz...
  • ViniSoundz
    #42
    jah én vágok pár dolgot. mi kell?

    jah itt az új trekkem akkormár :)

    http://vinisoundz.extra.hu/muzzikz/Vini_-_Papa_Eat_My_Face.mp3
  • Blasta
    #41
    Hi!

    Van itt valaki aki jártas a 4es reason-ben?
  • hzolee
    #40
    Sziasztok!

    Engem az érdekelne, hogy Reasonba hogy tudok betenni acapellát, mert eddig csak a REDRUM-ba tudtam beolvasni a wav fileokat, nincs erre más lehetőség?
  • ViniSoundz
    #39
    veghzol:

    ugye úgy mented ki hogy abletonban szépen kijelölöd az összes sávot és utána leredereled? mert ha ezt teszed, akkor jónak kellene lennie.

    tubbs:

    vagy nem írod ki és amikor kéri a cd.t isntall közben akkor bemountolod neki daemondba, vagy úgy kéne kiírnod hogy külön lemezként ismerje fel a reason. valszeg ott rontottad el. nemtóm pontosan, nekem dvd-s változat van r4-ből.
  • Tubbs
    #38
    Sziasztok!

    Letöltöttem a Reason 4 nevű zeneszerkesztő progit de nem tudom elindítani. =S
    Volt mellékelve play cd hozzá, valami rfl formátumú, de azt meg nem tudom úgy ki írni hogy vigye...
    Please valaki segítsen! =(
    Köszi
  • veghzol
    #37
    Hi!
    Az lenne a kérdésem h tudtok e arra megoldást h ha a reasont össszekötöm abletonal (mivel annak jobb a hangzása) ott be is állitok mindent h jobban szoljon és miután kimentem ugyanolyan szarul szol mintha reasonbe menteném ki... szoval olyan mintha nem is csináltam volna semmit de ha abletonon belül hallgatom akkor meg jól szól csak kimentve szar:(
  • ViniSoundz
    #36
    hi!

    kár hogy nemmegy annyira ez a rízönös topik. ezért most írok :)
    szal én má kipróbáltam jópár dolgot, 8-9 éve foglalkozom komolyabban a zeneírással és hát teljesen reason függő vok. nem tudok elszakadni ettől a progitól. úgy sztem az arany középút mert ugye ott a rewire is és sokmindennel együtt tudom hazsnálni.

    Próbáltam cubase-t meg nuendot úgy másfél évig, de aztán arra jötem rá, hogy a reason + ableton live cuccos a nyerő.

    Kérdezzetek bátran bármit, ami zeneírásról szól. csináltam 1-2 dógot má, de persze sosem vok megelégedve magammal.

    Gabosh:

    reasonhöz nincsenek kiegészítők. refillek vannak, soundbankok, azokban vannak hangok, loopok(bár én ezeket nem használom). amúgy sztem azzal a bizonyos dé és cé betűből összeálló fájlmegosztó programmal keress mert aott találsz refillt, ha annyira kell. sztem sokkal jobb saját hangokat kreálni. jobban magaménak érzem a zenét.

    És te attól még ráénekelhecc bármikor. nem nagyon értem mit is akarol pontosan.
  • Skylite
    #35
    Sziasztok!
    itt ülök a gép előtt és kb 3órája fórumokat nézek a világ minden pontjáról és próbálom kideríteni hogy miért a reason a legjobb.
    Nemvagyok tájékozott az zeneszerkesztő progik között, és nemis nagyon láttam olyan oldalt vagy fórumot amely ezen vitatkozna.

    de pl mondjuk a Native instruments (kore stb...)-el mi a gond?
    szal nyilván van egy rakás program ami mind jó zeneszerkesztésbe de tuti hogy ki lehet emelni egyet ami a legtöbb dologra jó, amiben a legszabadabbak a lehetőségek, ami a legemberbarátibb kezelőfelülettel bír, stb...a Reason ilyen? vagy van még egykettő ami hasonló szinten van és végülis mindegy melyiket használja az ember?
  • Gabosh
    #34
    Sry 4.0 nem 3.0 :S:D
  • Gabosh
    #33
    (régen linkelt hangmintás oldalak is megszüntek)
  • Gabosh
    #32
    Hi! Remélem foglalkozik itt még ezzel valaki.
    Honann tudok leszedni 3.0 hoz "kiegészitőket" hogy más haongokat is lehessen berakni, vagy hogy hivják ? És mi a neve annak a proginak amivel azután hogy megvan szerkesztve a zene rálehet szöveget is rakni "ráénekelni" ? Mert hallottam hogy van ,vagy olvastam ,csak nemjutott eszembea neve. Vagy ha esetleg valahol meglehet találni hol?

    Thx előrre.
  • blackgamer
    #31
    Reason 3 is olyan komplikált elsőre mint az előzőek?
  • v150r
    #30
    kicsit rázzuk már fel a fórumot emberek :D
  • sikura
    #29
    THX!
  • v150r
    #28
    tudtommal nincs magyarosítás.
    joe: reasonban van meg a midid, vagy külön?
  • Joe4
    #27
    Hmm mindenki csak kérdez... most rám került a sor :D nos olyat kérdeznék amit eddig senki sem(úgy láttam) na szóval hogy lehet megoldani a ki exportált midiből mp3-at csinálni? bármilyen bonyolult is plz írjátok le!