Milyen videokártya?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Az is tény viszont, hogy ez a kártya csak erősen limitált pénzösszeg mellett ajánlott (én például 25 ezret akartam szánni videokártyára, az új VGA-kat tekintve igazából nem is volt más választásom). Ha egy kicsivel nagyobb összeg áll rendelkezésre (~45 ezer ft), a GTX 1050 mérföldekkel jobb választás.
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
És ha mégis úgy döntök, hogy beruházok egy új cuccra, akkor ezek szerint 45-50ért, akkor egy ilyen 4 éves konfig is gond nélkül meghajtja? Ki tudja belőle hozni, amit tud?
bár tény, hogy inkább 35-40, mint 30-35, de szvsz megéri a felárat! (1050ti-nél 10-25%-al gyorsabb)
Forza.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2018.12.17. 16:52:04
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Van egy 2014-es konfigom, amivel az első időszakban simán elvoltam az integrált kártyával,most vennék egy kártyát. Kevés időm van játszani, de megnézék néhány újabb játékot. Leragadtam a 3-4 évvel ezelőttieknél, Dishonored stb. Néhány fps-t megnéznénk, újabb FIFA a kisfiammal néha stb. 30-35 ezret gondoltam maximum, Mindenképp újat szeretnék.
A konfigom:
Cooler Master Elite Power 500W RS500-PSAPJ3-IT
MSI B85M-P33
Intel Core i5 4440 (3,1Ghz/6M😎
KINGSTON SSD V300 2,5"120GB Sata-600 SV300S37A/120G
Western Digital 2TB Sata2/Sata3 64MB Green(WD20EZRX) Western Digital 2TB Sata2/Sata3 64MB Green(WD20EZRX)
Kingston 8GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX Blue
Sharkoon Számítógépház - Rex3 Economy
Mit javasoltok?
Nvidia 1050
Mind a kettő elegendő a játék futtatásához,de szerintem az alaplapi videó kártya is tökéletesen elég hozzá. Mielőtt megvennéd azért sétálj el a számítógépeddel egy számtech boltba és próbáld ki ott helyben,hogy a tápegység elég-e neki,mert a 240 wattos táp egy kicsit karcsú,lehet,hogy elég lehet,hogy nem,de egy próbát megér.
If you give a little love you can get a little love of your own
illetve hogy HOTS-ot tolnek a gepen
Szert tettem egy Dell-Optiplex 390-es gepre, i3-2120-as procival, 6GB rammal.
Mijen kartyat ajanlanatok hozza?
A ram-ot feltom dagasztni 8GB-re (ennyit tamogat az alaplap).
Elore is koszonom
Utoljára szerkesztette: broman191, 2018.11.19. 22:53:52
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Látom van ilyen márka is hogy PNY.
Nekem erről mindig valami kis póni jut eszembe... 😊
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
Arról nem nagyon tudnék véleményt mondani hogy milyen maga a kártya, de az biztos hogy már a neve miatt kevesebb érdeklődő lesz iránta.
I met God. She's black
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
Utoljára szerkesztette: JonasSandor, 2018.10.24. 19:05:08
1050ti nem freesynces, így ott nem volt aktív a funkció, ergo a hiba lehetősége sem állt fenn. régi játékok új/mai OS alatt nem mindig mennek.
Forza.
Forza.
más téma: MSI armor szériákról mik a vélemények?
1070, 1070ti illetve 1080 esetében
Képes normálisan hűteni a kártyát még nagy zaj nélkül?
!Forza Ferrari!
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
a segítségeteket szeretném kérni.
Bányász kártya vásárlásánál mikre kell/érdemes figyelni?
Előre is köszönöm!
!Forza Ferrari!
Az lehetséges hogy azért nem működnek nálam sok játék régebbi címek leginkább, hogy freesinces a monitorom és 1050TI-vel van?,levettem az integráltra és csak az edge böngészőt adja be. Másik monival semmi baja nem volt az integráltnak.
ha tudod mivel játszanál leginkább, próbálj adott játékról nézni cpu/gpu teszteket....
Forza.
Te mit raknál bele hogy kihasználjam a 144 hercet?, 176-ezres 2070 hogy muzsikálna?
Semmilyen komolyabb célra nem szükséges, szeretek FIFA-zni, időnként GTA5-özni, de napi szinten sajnos már nem tudok annyi időt szánni erre a kikapcsolódásra, amennyit szeretnék. A monitorom maximum felbontása 1440*900, így én első körben egy GT 1030-on gondolkodtam, vagy egy 2GB-os RX 550-en (utóbbi 4 ezer forinttal drágább, nem vagyok ugyanakkor biztos benne, hogy megéri-e). Mit javasoltok? Mindenképp új alkatrészekben gondolkodom.
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Utoljára szerkesztette: broman191, 2018.09.01. 19:59:57
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Egy id?ben annyi pornó volt a gépemen, hogy Windows Datacenter Edition-t kellett használnom.
Eddig minden szuper. Garancia is van még bőven. Eladó is jófej volt.
Ki lehet fogni.
Lényeg a lényeg. Nem egy terméket vittek már el tőlem, alkatrésznek, (volt, hogy egymásra licitáltak, az említett karit 2 ezresért tettem fel, egy óra alatt lett belőle 5,) és mind mind megbízható, több száz pozitívval rendelkező emberke, a többsége most is hirdet...
Nem mondom, ki lehet fogni, jó áron, jó terméket. Én sosem veszek olyantól, akinek 5-nél több pozitív van a neve mellett, évente, (Ahány éve tag) Az eleve kereskedő. Kereskedőtől nem vásárolok. Vagy olyan hardverbuz1, aki megveszi, nyúzza egy kicsit aztán eladja...
Tegyük hozzá, nem igazán csípem a használt cuccokat, bár van, hogy az éri meg jobban, mindent összevetve. A mostani hardver, jobban mondva videó kártya piacon sajnos nem ez a helyzet.
Mondjuk, 2 éve akarom frissíteni a videokártyám, de sajnos pont akkor indult be a bányabiznisz, és az árak azóta nem álltak még be "normális" szintre. Bár, gyanítom, már ez a mostani szint a normális.
De, ha van valakinek véleménye, örülnék neki, (Tudom, nem úgy tűnik az alapján, amit eddig írtam de) jó lenne más szemszögből is látni. Érdemes most alsó-közép kártyát venni, (65-70 000) vagy most már várjam ki a következő generációt?
http://www.freetvmaci.info/
Érthető ha az ember a használt piachoz kételkedve áll és egészséges mértékben gyanakvó, viszont ilyen öreg lefingott hardverekkel seftelős rémtörténeteket nem szerencsés összemosni az 1-2 éves, még jelentős értéket képviselő, korszerű, garis, akár első tulajos, gépházba a megvételkor egyszer bepattintott majd eladásra kivett karik világával, csak azért mert az alkalmi netc1gánykodók ugyanúgy a használt hardveres világ részét képzik. Időnként ki lehet fogni a beszélő aranyhalat, meg lehet is bukni csúnyán, ez egy ilyen világ, de ha ésszel áll hozzá az ember, nem akar irreálisan, álomszerűen jól járni, akkor lehet sorra remek adás-vételeket lebonyolítani és rengeteget spórolni. Ha szép számban pozitív értékeléses régi tagtól vásárol az ember, akkor általában hasonszőrű tisztességes hardverbuz1 magánember felhasználókról és megbízható, a hírnevüket nem kockáztató dealerekről van szó...a gyorsan nyerészkedni vágyó sütős kóklerek az üzlet után valószínűleg gyorsan eltűnnek, aztán regelenk új accot, így meglepne ha könnyen összetéveszthetőek lennének a tisztességes üzletelőkkel.
Egyébként adtam el régebben egy használt tápomat egy barátomnak jelképes pár ezer forintért, nálam tökéletesen működött, már amennyit az ilyesmiből az ember érzékel, nála pedig elhalálozott vagy 2-3 napon belül...szóval őszintén a saját tapasztalataim szerint sem jelent semmi mérvadót a "megkímélt, újszerű" és egyebek, még a legjóhiszeműbb és legjószándékúbb eladó is belekeveredhet kellemetlenül elsülő üzletekbe... A kipróbálós sztorit is besz0ptam egyszer, hagytam hogy a nálam még tökéletesen működő videokarimat személyes átadás keretében kipróbálja a vevő, mert ugyan aztán mi baja lehet, tudom tökéletes, első tulaja vagyok, nem kapart bele a nem létező macskám levett gépháznál és egyebek, aztán mégis a jogosan megkíméltnek tekinthető első tulajos kari a vevő gépében a bekapcsolás pillanatától csak porszívóhangon, maxon tekerő ventikkel üzemelt...a hangjától eltekintve tökéletesen, csak ilyenkor pórbálja meg az ember kimagyarázni a kellemetlen szitut, amit önmaga sem ért...ha pedig az ilyen tapasztalat nyomán újabb eladások alkalmával nem szívesen mennél bele a megbecsült és nálad tökéletes(nek érzékelt) hardvereid kipróbálásába, akkor meg ugye magyarázd el az ilyen sztorikat a kipróbáláshoz ragaszkodó leendő vevőnek úgy, hogy ne tűnj mismásolós gyanús figurának...szóval a használt piacolás világa elég változatos, de számomra mindenféle vegyes élményem tudatában is a mérleg még mindig inkább pozitív, mint negatív...persze megértem ha valaki kompletten kihagyná az életéből és csak új termékeket vásárol. 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2018.08.31. 17:19:49
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Asrock X99 Extreme 4, I7 5820K, Corsair LPX 16GB 2800MHz, MSI Armor GTX 1080 Ti, FSP Raider 535W, Zalman Z9 Plus, Zowie FK1+, Zowie G-SR, Corsair K70 LUX, SteelSeries Arctis 3, BenQ GW2460E(3db)
http://www.freetvmaci.info/
Asrock X99 Extreme 4, I7 5820K, Corsair LPX 16GB 2800MHz, MSI Armor GTX 1080 Ti, FSP Raider 535W, Zalman Z9 Plus, Zowie FK1+, Zowie G-SR, Corsair K70 LUX, SteelSeries Arctis 3, BenQ GW2460E(3db)
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Nekem most lenne egy sapphire 470 nitro oc eladó. 1,5 garival.
ill. tudod hogy mennek a bányakártyák? közel se maxon, alulfeszelve, ki-bekapcsolás nélkül... vs. a nem bányászok szénnéhuzott, hőtágulásnak kitett kártyái... (ki/bekapcs)
és az 50-70 százalékkal erősebb kártya... más kategória.
és bármi gond van, 2.5-3 éven keresztül biztonságban leszel - mire lejárna róla: eladod....
Forza.
http://www.freetvmaci.info/