Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

morcosqtya
#41038
Idén nyáron jönnek a nVidia 20xx-nek megfelelő teljesítményű radeonok nem?
Na azok vajon lejjebb nyomják a 2070 és 2080 árát valamelyest?

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

morcosqtya
#41037
gondolom majd a nVidia 30xx sorozatánál kiforrottabb lesz, 40xx sorozatnál meg már az alsóbb szegmens is megkapja az RTX-et és az már talán egy használható rtx lesz...
gondolom...

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

#41036
Jaja ez még a kezdet adni kell neki pár évet és jó lesz ez.
broman191
#41035
A sötét belső tereken kevés fényforrással valóban nehezen érzékelhető a különbség, de a nappali külső tereken ég és föld az eltérés. Havas tájjal a hóborította felületekről visszaverődő fénnyel főleg látványos. Összességében hogy hol ad és hol vesz el az élményből, az már erősen szubjektív, ahogyan a GamersNexus videója is mutatja... Bizonyos belső tereken furcsa lehet hogy sugárkövetéssel milyen sötét van, mivel az évek során megszoktuk a statikus megvilágítást és az általa biztosított irreálisan világos, de egy shooternél előnyös, jól belátható gamey környezetet. Sugárkövetéses fényforrásokkal pedig itt-ott világos van, ahol pedig nem világít semmi, ott marad a szinte koromsötét. Érdekes lesz látni, hogy a sugárkövetés elterjedésével a fejlesztők hogyan fogják a kívánt élményt megteremteni a realisztikusságot és az irreális de élvezhető gameységet, valamint a szándékos művészi céllal elkövetett túlzásokat balanszolva...

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#41034
Ezért is marhaság, meg a metróban nem is veszel észre semmit sem ha bekapcsolod.
broman191
#41033
Inkább ebben-abban a játékban nagyritkán bekapcsolható... 😊)

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

morcosqtya
#41032
ez a ray-tracing kikapcsolható az új kártyákon?

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

#41031
Csak a ray tracing-nek nincs értelme baromság, és az fps-t leharmadolja.
broman191
#41030
2070 van újonnan kb. 170e Ft-tól és csak ~10%-kal lassabb, plusz ugye ott a DLSS, ray tracing stb.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.02.14. 20:29:25

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#41029
Most néztem végre lett villanyunk, hogy a 1080TI egész jó árban van használtan már 160 ezerért is lehet kapni így ez lesz.
morcosqtya
#41028
Mármint az asztal elég nagy de két oldalt ott van két darab Monitor Audio GX100 Gold hangfalacska és azokat nem tudom máshová tenni.

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

morcosqtya
#41027
15 négyzetméteres a szobám, épphogy elférek, nagyobb asztal nem játszik.

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

Maala
#41026
Mivel nem fér el az asztalodon, így értem a cserélgetős problémádat, de egy nagyobb asztal tulajdonában ez azért elég viccesen hangzik. :-D Egyszerre 2 monitort simán rá lehet kötni még 1070-re is, gondolom. :-)

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

morcosqtya
#41025
Úgy tudom megvenni a 4K-t hogy a QHD-t eladom és ahhoz teszek pénzt. 😊
Szóval nem.
+ nem is fér el mindkettő az asztalomon (a 43-as 1méter széles)
+ naponta cserélgetni igen vicces lenne...

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

Carmang
#41024
Lehet hülyeséget mondok, de nem lenne úgy jó, hogy munkára a 4K-t dugod be, játékra pedig a mostanit? 😊

morcosqtya
#41023
QHD-n is szépen fut most még...

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

Maala
#41022
Inkább FHDra...

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

morcosqtya
#41021
Konkrétan mondom mi a bajom: munka miatt beszerzek a héten egy 43 colos 4K-s monitort, és ha natívan játszom majd rajta Fallout76-ot akkor a 1070-nek már nem full HD-ban vagy QHD-ban kell meghajtani a monitort hanem 4K-ban és szerintem ott már szaggatni fog.
Most vagy húznom kell, vagy visszavennem játékban a felbontást QHD-ra.

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

broman191
#41020
Persze, a GPU stabilan 2.0 GHz felé boostol nálam is az Nvidia által pár hónapja kiadott OC Scanner opció segítségével MSI Afterburner-ben. A memót is meg lehet rántani mellé, de annak inkább valós próba cseresznye a stabilitás tesztje, nem tudok rá tuti mércét. Az enyémnek Micron memóval nagyjából 275 GB/s a vége, amivel még stabilnak tűnik, de ugye csak GDDR5 és 256 bites, amíg például az új RTX 2060 rántott Samsung GDDR6 memóval és 192 bittel 400 GB/s felett megy. Mindenesetre a 1070 Ti is csak GDDR5 volt 256 bittel.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.02.12. 21:02:57

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

morcosqtya
#41019
Sima 1070-et is lehet húzni vagy csak a 1070TI-t?

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

Carmang
#41018
Na ez egy érdekes eszmefuttatás miért is csinál GPU-t az Intel:
https://www.youtube.com/watch?v=4PZw75K9ydY

broman191
#41017
Az egyik bányász modell a másik gamer. A bányász memója lassabb ahogyan traz is írta, valamint csak egyetlen DVI csatija van így nem lehet rá több monitort kötni egyszerre, a gamer kiadáson elleben ott van a rengeteg displayport. A árukeresős kép a bányásznál kamu valószínűleg jóhiszeműen, ugyanaz a kép van nála ugyannyi csatit mutatva mint a másiknál. Egyébként jó kérdés hogy hardveresen miben is tér el a kettő, nem találtam szinte semmit a bányász modellről. Feltételezem hogy a hűtést és a PCB tartalmát nem módosították, egyszerűen csak a kimeneteket spórolták le a végéről meg bányász spec bios van rajta, biztosan korlátozott a TPD kerete, hash/wattra lehet kigyúrva. Csupán egyetlen DVI-s monitorral használva valszeg nincs különbség. Ha még dual bios-os is, akkor biztosan flashelhető a gamer kiadás bios-ával, próba cseresznye, ha működik utána, akkor adott lesz a magasabb gamer HBM freki is és Hawaii van...ha nem, akkor kikapcs, bios switch katt odébb, megy továbbra is a bányász módban. Ha lényegében csak a fizikai kimeneteket szedték le róla és a megmaradt egyetlen DVI ugyanúgy csatlakozik mint a gamer modellen, akkor esélyesen működni fog... Gondolom pl. MSI Afterburnerben a bányásznál is átírható a memó freki és menni fog, biztosan nem válogatták ki a gamer kiadás számára nem megfelelő, gyengébben sikerült HBM memós darabokat minernek. Ha 100% flashelhető lenne több megbízható forrás szerint is és még csak 18' február lenne, elgondolkodnék hogy vegyek-e egyet... 😊 Aki erős AMD karit szeretne és kísérletező típus, annak ajánlott darab lehet, mert gamer kiadásként még ma is vonzó, minek jobb hűtéssel. Vizet meg extrémebb dolgokat nem számítva persze. Mindenki másnak van Giga RTX 2060 hasonló áron hasonló teljesítménnyel, jobb fogyasztással és plusz fícsörökkel. Piros karira vágyóknak is elvileg elérhető lesz őszre az új "Navi" GPU-s "RX 680" ami pletykák szerint akár a 2070-nel is partyban lehet majd, de ha kamu és földre szálltabbak vagyunk, új 7 nm-es modellként reális elvárni tőle a régebbi felsőkatos GTX 1080/Vega 64 (és RTX 2060) teljesítmény sávot. 250 dolcsit emlegettek, de majd kiderül, szvsz 300$ felett is bőven versenyképes lesz ha jól sikerül...

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#41016
Pl abban más hogy a bányász vegának a ram frekije a fele a másiknak..
broman191
#41014
Dehogy jár, +100W fogyasztás, a teljesítménye hasonló, mínusz ray tracing, DLSS stb. Valamint 130e Ft körül legfeljebb mining kiadás van, minden más modell még használtan is inkább 140e Ft. AIB persze, ref. hűtéssel inkább ne önostorozza magát senki...

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#41013
Váltsál vega 64-re jobban jársz ugyanannyi pénzért.
broman191
#41012
Érdemes lehet, amint lentebb megy az áruk kifejezetten, mivel biztonságosan húzva is megközelíthető velük a ref. 2070 szintje, miközben az 1060 ha fejreáll sem lesz ott. Plusz ray tracing, DLSS stb. Mondjuk ár-teljesítmény viszonylatban még jelenleg is egészen ésszerű az ára, de középkategóriás modellnek mégis csúnya, főleg így K-Európából... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

TBTPumpa
#41011
GTX1060-at (6GB-os változat) érdemes lehet lecserélni RTX 2060 kártyára (FullHD feletti felbontási igény esetén)?

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

#41010
igen, köszönöm. kb. 15-20 rugóval több, de ez biztosan hosszú ideig jó, és sokkal erősebb valóban, utánanéztem

broman191
#41009
Szerintem egy 4 GB-os RX 570 alá ne add, 55-60e Ft-ért ajándék. Ha nem sürgős a dolog, akkor nyáron bemutatkozik az új széria, az őszi szezonig elvileg megérkeznek az utódok, újabb nagyobb generáció váltás jön frissebb architektúrával, jelentősen növekvő teljesítménnyel és kompetitív árazással.

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#41008
Vega 7-et hagyta ki de gondolom frissül.
Carmang
#41007
Itt van egy videokártya rangsorolás, feltételezem megbízható az összeállítás:
http://www.logicalincrements.com/articles/graphicscardcomparison

#41006
ez pl jó vmire vagy feljebb keresgéljek ?


Radeon RX 550 D5 4GB GDDR5 128bit PCIe 38.000 ?

#41005
már nagyon rég nem jártam itt

lehet vennék egy új gépet

a jelenlegivel is jól eljátszogatok ha van némi időm rá

de szeretnék egy olyan gépet, amin pl: a doom 1920*1080 felbontásban szépen fut

a jelenlegin ez akadozik, ráadásul ugye 2 gb memóriás

tehát vmi olyat keresnék, ami 4 gb-os és bírja, illetve ha árban nincs nagy különbség akkor vmi erősebb javallatot is elfogadok

#41004
Igen nem működik mivel csomó játék crashel vagy el se indul egyáltalán.
broman191
#41003
Idővel lehet azt is megoldják.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.01.22. 16:34:47

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

arty
#41002
írta, hogy a 1050-el nem működött a monitora... pech :/

Forza.

#41001
Mivel egy samsung 27 colos ívelt 144 herces monitorom van így ez kiesik. Samsung C27FG73FQU Monitor
#41000
Ezt már próbáltad? Nvidia FreeSync támogatás

broman191
#40999
Használtan alig van, akkor is 110-120e Ft ha nem mókuskerekes...néha akkor is. 😄 Újonnan pedig pár napos Giannis bejegyzés alapján "SAPPHIRE PULSE Radeon RX Vega 56 8G HBM2: 125.990,- 2 év gar rendelhető 1 nap" na de egy GTX 2060 ami gyárilag is kb. 10%-kal gyorsabb, kevesebbet eszik, sugárkövet stb. alig pár ezer forinttal drágább...és az új zöld driverrel elvileg megy a FreeSync is, ha benne van a bizonyos monitor a jelenlegi támogatási listában.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.01.21. 17:24:27

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#40998
Használt nem játszik.
arty
#40997
használt vega nincs jó áron? szerintem most lehet/lesz bőven elado... (hardverapro.hu)
valami még sok garist..?

Forza.

#40996
Freesinces 144 herces a monitorom hozzá kéne 1050TI-vel használhatatlan szar.
broman191
#40995
Őszintén egyiket se.

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#40994
Melyiket vegyem meg a vega 64-et abból is melyik márkát vagy ez a 7-et ami 7-én jön ki?
broman191
#40993
Ahogy elnézem Gianninál 130e Ft a Giga WF 2060-ból, tehát egy mezítlábasabb új GTX 1070 modell ára, viszont default is 1070 Ti teljesítményt hoz, OC Scannerrel pedig pár kattintással valszeg adott a stabilan 2.0 GHz fölött tetőző boost curve, úgy pedig a ref. 1080-at/2070-et nyalja - 40-50e Ft-tal olcsóbban. A legkifogásolhatóbb pontja, hogy "csak " 6 GB memóriája van, na de gyors, többnyire minek több kategória azokhoz a felbontásokhoz amelyekkel sebessége is van. Bevezetési árként hová legyen olcsóbb, amikor konkurenciája is legfeljebb házon belül van? Kiindulási alapként egy egészen olcsónak számító 6 GB-os Giga WF GTX 1060 /esetleg RX 590/ 90e Ft körül megy most, a 2060 +40-50% (alap/OC) teljesítménnyel pont 130e Ft köré jön ki ár-teljesítmény arányban és ott is van... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.01.15. 16:44:27

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

arty
#40992
csakhogy mamár ez nem így megy 😊 más az árazás... közel 1080 teljesítmény? -> közel azonos ár
amit extraként kapsz a 1080-al szemben: új, garis, réjtrészel, kicsit olcsóbb

Forza.

#40991
2060 túlárazott de nagyon a 1060-hoz képest.
#40990
Robbantott az amd végre valahára, 2080-nal ment neki.
#40989
Egy maffia 3 deus exet assasins creed project cars-okat nem fog elvinni.