41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Punker
    #9160
    frankó :(
  • [Jakuza]
    #9159
    Akkor valami forummotor hiba lehet mert haromszor tunt el a ket hozzaszolasom.
  • Punker
    #9158
    mit ne töröljek? (most értem haza)
  • [Jakuza]
    #9157
    Es biztosan Ati-ra tenned le a voksodat ?
    Mert ha jol emlekszem akkor jelenleg a legjobb 40k korul veheto kartya nem Ati hanem valamilyen tipusu 6600GT Nvidia kartya.
    PL
    Leadtek GF 6600GT 128MB TV+DVI az Aqua Computersben 37.343FT brutto.
    Chaintech 6600GT AGP a Rufusz Computernel 40.600Ft brutto.

    Ati kartyakban nem talalsz ilyen eros AGPs kartyakat 40k kornyeken, sot nagyon messze vannak ezektol az Ati olcsobb AGPs kartyai.
  • methodman
    #9156
    AGPs kari kéne
  • PLackó
    #9155
    végül is 10 percig ordibáltam velük telefonon, megmondtam hogy feljelentést teszek , mivel a fogyasztóvédelemnél körülnéztem és tudom hogy nekem van igazam.
    kb. 2 perc mulva jött is az e-mail hogy találtak 9600XT-t (hogy honnan azt nem tudom mivel eddig sehogysem akartak adni mert nem volt a nagykernél) és elnézést kértek az eddigiekért,valamint expressz vagy milyen küldeményként küldik rögtön,és így másnap meg is jött a kártya.
    szánalmas hogy csak fenyegetés hatására képesek jogszerűen eljárni...
  • [Jakuza]
    #9154
    Itt vannak a fejlemenyek.
    A ceg egybol belatta a tevedeset, amikor felmerult a tema.


    2005. okt. 26. 20:50 | Privát | Válasz | #8031

    Végülis döntés született a kártyával kapcsolatban.
    Ma indulatokkal teli felhívtam őket,és nem túl kedvesen rájukrontottam.
    kb 10-15 perc vita,fenyegetés,kiabálás után azt mondta hogy majd holnapra kitalálnak valamit.

    nem várt fordulat: már ma küldtek mailt hogy Sapphire 9600XT vel megelégszem-e.
    azért is érdekes hogy eddig sehogy sem akartak 9600XT-t küldeni mert az nincs.nah akkor ez hogy a fenébe került elő?még jó hogy felléptem,és nem hagytam magam átverni..
    Köszönöm nektek a segítséget,szerintem főleg a fogyasztóvédelem győzte meg őket.
    (adtam nekik linket ahoz a topichoz ami pont ezzel a problémával foglalkozik)
    Már holnap délelőtt postázzák a kártyát.nocsak,hirtelen segítőkézség.
    az a baj hogy mást átvernek,és csak fenyegetéssel jutok valamire?
    szereztek nekem pár nem túl kellemes percet...


    2005. okt. 26. 20:55 | Privát | Válasz | #8033

    ehh nagyon megilyedhettek:D
    most 2 percel a válaszom után rögtön válaszoltak ők is (már majdnem 9 óra :D)
    sőt még jó éjszakát is kívántak..
    Tényleg érthetetlen számomra ez az egész..
    nah mindegy,most azzal foglalkozok hogy jövő héten már játszhatok :)

    máskor az e-mailjaimra a munkaidőben válaszoltak,bár néha válaszra sem méltattak.

    Tanulsag, hogy nem art tudni mit lehet lepni az olyan cegekkel szemben, akik csak eladni akarnak, de az sajat kotelesseguket mar elakarjak felejteni a vasarlok fele
  • [Jakuza]
    #9153
    Es ha lehet ne torold a hozzaszolasomat minden ok nelkul.

    "A kerdes nem ez volt, hanem az hogy kotelesek neki visszafizetnie a penzet.
    A magyar jogszabalyok szerint, ha nem tudjak ugyanolyan termekre kicserelni a hibas termeket, az elado koteles visszaszolgaltatni az adott termek arat. (Meghozza a szamlan feltuntetett teljes osszeget)
    Csak akkor nem kotelesek ezt megtenni, ha a vevo beleegyezik a cserebe, de a kulonbozetet mindket felnek kikell fizetnie."
  • Mersh
    #9152
    már ellátogattam, de sajnos szünetel pár napig a fórum.
    hát igen ez az én szerencsém
  • Punker
    #9151
    tényleg annak mi lett a vége?
  • Punker
    #9150
    fogyasztóvédelem oldalán biztos le vna írva, csak az nincs mennyi idő lesz szal gondold át 2x is, hogy hogy jársz jobban.
  • [Jakuza]
    #9149
    Latogass el javaslom a http://www.fogyasztovedelem.com/forums/ oldalra a dolgozok megmondjak melyik jogszabalyra hivatkozz.
    Amugy a #7995 hozzaszolas kornyeken volt mar ez tema ott megtalalod a valaszokat is.
  • Punker
    #9148
    erre mondom hogy ellentmondás a 2 törvény mert lezárt évből számlát lerontani kb olyan 1-2 apehos szemében mintha szemenköpnéd, amúgy így lett az én régi 9800PRO passzív kártyámból TT torony mert mivel közben eltelt majd 1 év másiakt nagyker nem tudott adni, pénzt meg ugye vissza nem adnak, ja és 6 hetet ültek rajta úgy hogy ismerősök voltak, szal tetves bürokrácia bekaphatja, legjobban akkor jársz ha ráfizetsz és veszel egy jobbat.
  • Thanatos
    #9147
    gőzöm sincs őszintén megmondom :) én csak arra probáltam utalni amiről már szóvolt, az emgf hogy igy vagy ugy kapja a pénzt vissza tökmind1 szvsz, fogyasztóvédelemmel vagy anélkül...
  • Mersh
    #9146
    Király

    és van erre valahol valami .... jogszabály?
  • [Jakuza]
    #9145
    Igen en irtam le es linkeltem be a fogyasztovedelem foruman a fogyasztovedelmisek valaszat.
    Kotelezo a cegnek visszaadni a penzt.
    Nem teheti meg a vasarlo beleegyezese nelkul, hogy mast ad az elozo termek helyett.
    Ez ugyanigy volt elozo evben is.
    APEHnek meg semmi koze nincs a dologhoz, maximum a Fogyasztovedelemnek.
    Csak kizarolag a vevo beleegyezesevel kaphat mas termeket de akkor is a kulonbozetet a ket arucikknek, koteles az elado ceg visszafizetni.
  • Punker
    #9144
    az a köze hozzá hogy előző év már le kell hog ylegyen zárva, ÁFA stb visszaigénylések azt aszámlát bolygatni nem kellene, és hát ugye elméletileg csak úgy nem fizetheti vissza a pénzt.....
  • Punker
    #9143
    mi köze hozzá? nos ha a 2 hivatal ellentmond egymásnak (nem ritka) szerinted a bolt mit választ fogyasztóvédelmi ejnyebejnye pár tízezer forint bírság vagy APEH ellenőrzés stb pár százezer forint min bírság?
  • Thanatos
    #9142
    amugy mondom lehet igy van hogy nem lehet visszakérni, nemtom,csak rémlett hogy volt már erről szó... :) de hogy az apehnak ehez miköze van azt végképp nemtudom :)
  • Thanatos
    #9141
    azt nemtom de ennek mi köze ahoz hogy a fogyaszotvédelmisek szerint vissza kérheti-e a pénzt vagy nem? :)
  • Mersh
    #9140
    nem idén vettem.
  • Punker
    #9139
    valszeg nem idén vette, előző évi számlát lerontani stb erre szeret ugrani az apeh szal hidd ez a cégnek se lehet jó.
  • Thanatos
    #9138
    már volt itt erről szó, vagy valamelyik másik videokártyás topicban nem? ott mintha azt modnta volna valami okos hogy nem kötelező levásárolni az árát vissza is leheet kérni a pénzt ha nem tudnak ugyan oylat adni ..., bár már nem emléxem emg kéne keresni, be is volt linkelve egy direkt ezzel foglalkozo forum...
  • Punker
    #9137
    kénytelen leszel, vagy mást kérsz az adott összegért.
  • Mersh
    #9136
    és akkor? nincs kedvem ráfizetni + 10 e ft-ot.. akkor?
  • Punker
    #9135
    pénzt nem köteles visszaadni
  • Mersh
    #9134
    Hi!

    olyan gondom van, hogy vettem 1 videókártyát, rossz volt, visszavittem gariba, felküldték a nagykernek, de nem tudnak már ilyet küldeni, mert régi, ezért le kellene vásárolnom az árát, de viszont nincs 1 normális videókártyájuk készleten, ilyenkor mi van? egyáltalán muszály levásárolnom?
    köszi
  • Narancs
    #9133
    AGP vagy PCIe?
  • methodman
    #9132
    hi!kéne egy ati kari max 40k ért pls vki ajánlon vmit!
  • PLackó
    #9131
    nekem jó a 9800 pro.9600XT-hez képest ég és föld ;)
  • taaz
    #9130
    nekem is volt 9600-som.Ár teljesitmény aránya jo volt. Jol lehetet huzni is.De elsö nap hütö csere volt rajta.csak az volt vele a gondom hogy elég gyenge volt DirektX9 képessége. De mai napig nyuzza fater.Kiszolgálta az árrát.
  • steweee
    #9129
    tesómnak 9500-ös kártyája volté.akkor vette amikor elkezdett már zuhanni az ára és elérhető volt(kb. 3 éve? ) de sajnos azok a szériák már nem voltak átalakíthatóak, csak nagyon nagy szerencsével, vagy úgy kellett hozatni vmi sorszám szerintit amik et lehet, nem emléxem pontosan. szóval nem lehetett aktiválni a pipelinéket, de azhért jó erős volt. és is gondoltam veszek egyet, de várok még kicsit míg esik az ára. 2éve volt, és olyan jól sikerült várni hogy már nem is forgalmazták sehol mert mindenki elkapkodta, így vettem egy 9600-ost, ami tényleg gyengébb volt

    a sw kotor-ban tényleg elsötétül a kép soxor véletlenszerűen,de más játékot nem tudnék említeni ahol ne lett volna jó az ati
  • [Jakuza]
    #9128
    Nem kotott bele a hozzaszolasodba senki csak ki lettel javitva hogy nem az volt a legnepszerubb kartya, mivel nem az volt.
    1,5 evig meg 9600as kiadasa utan meg mindenki a 9500asokat kereste.
    Amikor kijott az XT akkor kezdtek igazan venni a 9600at.
  • lord nihilus
    #9127
    9800pro, 6600gt, és csak az áraktól függ?...XD
    nekem az egyik bőven elég lenne mondjuk a vételtől számítva 3-4 évig(vagy mégtovább) :)
  • [NST]Cifu
    #9126
    Szóval akkor most melyik volt a 9600 idejében a legnépszerűbb videókártya? Na? Volt értelme akkor belekötni a hsz.-embe? Na ugye...
  • Punker
    #9125
    6-os szériával javított :)
  • [Jakuza]
    #9124
    Hat az FX szeria volt az egyik felresikerult oszver amit messzirol kerulni kellett.
    Nem veletlenul akkor kezdett csalni a sebessegmero programoknal az Nvidia.
  • Punker
    #9123
    95 óta volt jópár VGA-m, de egyedül az FX széria volt az amivel gondom volt, se az MX-el se a 9800Pro-val se most a 6600GT-vel nem akadt igazán bosszantó driver problémám, hogy a következő mi lesz? ATI vagy nvidia? hát ez csak az áraktól függ :)
  • Tom911
    #9122
    Tudtam, hogy kár volt elmondani a véleményem mert csak a civakodás megy rajta pedig még azt is hozzátettem, hogy az ATI csak NÁLAM volt szar.

    Az 5700as tényleg rossz példa volt de ha egyszer jobban ment mint a 9600asom akkor ez van, ettől függetlenül én is tudom, hogy az nv-nek is vannak hiányosággai sőt néhány szempontból rosszabb az ATInál.

    Steweee igazad van nem vagyok teljesen profi a témában de elfogult sem mert adtam még egy esélyt az ATInak és nem sikerült neki a bizonyítás, azt tudom, hogy nekem olyan kártya nem kell amivel szarakodni kell, hogy egy játékkal játszani tudjak, a menüs példa pl a KOTOR-ra vonatkozott (elég sokáíg tartott mire kijavították igaz ez nem az ATI hibája) a KOTOR2 pedig a mai napig nem megy normálisan csak ha megbuherálom a játékot, nevetséges.

    NEKEM ezért jobb az nv mert csak beteszem és használom.

    Bocs, hogy így beindítottam ezt a szemét ATI vs NV témát de ezért írtam oda, hogy csak nekem vannak ilyen rossz tapasztalataim a karival kapcsolatban másnak lehet, hogy tökéletesen jó és biztos jó az ATI is csak nem nálam/nekem :)
  • [Jakuza]
    #9121
    Mert az nepszerubb volt.
    Amig lehetett kapni 9500at kutya nem akart venni 9600at.
    Itt merheto le melyik kartya volt nepszerubb. Az mas kerdes, hogy mivel utana nem lehetett kapni csak 9600at, csak azt tudtak mar venni a vasarlok, meg
    9800Prot, de az olyan draga volt hogy nem vasaroltak annyian.
    Tehat csak kenyszeruseg volt ami a 9600as mellett szolt, ha mellette ugyanugy maradt volna meg egy evig kb a 9500 akkor most a 9600rol mint bukasrol beszelnenk.