41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • [NST]Cifu
    #9120
    De mégis, mit írtam? Azt, hogy a maga idejében a legnépszerűbb kártya volt. Mi köze ennek ahhoz, hogy a 9500 gyorsabb és modolhatóbb volt? Totál másról írkálsz folyamatosan...
  • [Jakuza]
    #9119
    Tevedsz 2003 eleje, mig a 9500 elso eladasa 2002 Augusztus vege.
    Mindossze 4 honap volt az elteres.
    Le is irjak, hogy visszalepes volt a 9500 sorozathoz kepest.
    Az az egyetlen szerencseje volt a 9600as sorozatnak, hogy az ATi attert a 0.13 mikronos gyartasra es ezert kivonta a forgalombol a 9500as szeriat.
    A 9600ast mindossze overclockolhato volt, mig vele szemben a 9500 overclockolhato es atalakithato 9700ra vagy 9700Pro-ra.
    Mai napig jo kartya egy 9700Pro-ra atalakitott kartya, kozel azonos teljesitmenyu mint egy NV6600as.
  • Narancs
    #9118
    Igen, a 9500 gyorsabb volt mint a 9600, de hamar leváltották mert drága volt előállítani, a sok moddolt kari miatt meg kevesebben vettek 9700-ast. gondolj bele, 9500PRO -t előaállítani kb ugyanannyiba volt, mint 9700Pro-t, mégis fele áron kellett adniuk. Nem volt tartható a 9500 a piacon, hiába volt jó kari.
  • [NST]Cifu
    #9117
    Mikor jött el a 9600-os ideje? 2003 közepe-vége. Akkor messze ez volt a legnépszerűbb kártya a játékosok körében...
  • [Jakuza]
    #9116
    Utana adtak ki 4 honappal. Tehat nagyon is ott volt a 9500 sorozat akkor meg.
    Raadasul az okos szamitogeptulajdonosok, akkor mar reg valamilyen 9500 kartyaval rendelkeztek es hulyek lettek volna lecserelni egy gyengebb 9600-as kartyara.

    Csakhogy idezzek a http://www.answers.com/topic/radeon oldalrol ahol vegig kovetik az esemelyenket az elso kartyaktol.

    "Alongside the 9800, the 9600 series was rolled out in early 2003, and while the 9600 Pro didn't outperform the 9500 that it was suppose to replace..."

  • [NST]Cifu
    #9115
    Én pedig kihangsúlyoztam, hogy a maga idejében. Akkor a 9500-ös család már nem volt sehol. Hogy jobb kártya volt az egy dolog, de most a 9600-os családról volt szó...
  • [NST]Cifu
    #9114
    Az FX5700-at inkább ne hozd fel példának, az egész Geforce FX család az nVidia szégyene, ők is szabadulni akarnak mégcsak az emlékétől is. Egy OpenGL-es játékban esetleg előfordulhat, hogy az FX5700-as (mondjuk egy Ultra) gyorsabb, mint egy Radeon 9600Pro vagy XT, de ez részben annak köszönhető, hogy az nVidia mindig is nagy hangsúlyt fektetett az OpenGL driverjeibe.

    Azt aláírom, hogy az ATi-nak még mindig gondjai vannak a drivekkel (de messze nem annyira, mint ezelött 4 évvel), ám az esetek 99%-ban megoldhatóak a problémák valamilyen finomhangolással vagy customizált driverekkel.
  • [Jakuza]
    #9113
    Mondom, inkabb a 9500 mert azokat atlehetett alakitani 9700 ill 9700Pro kartyakka. :P
  • steweee
    #9112
    hát eléggé úgy fest hogy nem vagy éppen szakértő a témában, inkább csak elfogult. persze mindenkinek megvan a joga hozzá, csak fölösleges ilyen dolgokat ecsetelni egy fórumban. hogy szar kártya lenne a 9500/9600-os széria?a maga idejében a legjobb kártya volt, akinek 9700-é alakítható 9500-je volt az még ma is eljátszogathat vele, hiszen erősebb mint egy 9600-os, és én azon játszottam médiumon tökéletesen elég képrissítés mellett a doom 3-at vagy a q4-et is. ami a drivereket illeti nem értem miről beszélsz, hiszen egyik játék ezt, a másik a másik gyártót támogatja, de megjelenés után nem sokkal midegyikük kihozta az új , a játékhoz optimalizált driverjét, amikor is már nem volt teljesítménybeli eltérés, legalábbis lényegesen, hiszen a program ua csak más kártyán.

    ami a jelenlegi játékokat illeti 2:1 az állás a radeon javára, pedig nekem elhiheted hogy rengeteg játékot kipróbálok és nagyon sokat játszok a gépen

    shadowgrounds: gef 6600 gt-men 81.95-ös driverrel "hajlik" a kép, két héttel ezelőtt a radeon 9600-ossal még tökéletesen ment

    starship troopers Strangelite: el sem indul a geforcén

    doom3: a radeon alapból "le volt butítva" de két nappal a megjelenése után már a .cfg vagy .ini fájlba belepiszkálva ki lehetett küszöbölni a hibát

    más nem jut hirtelen eszembe, komolyabb játéknál nem tudok akadásról
  • Tom911
    #9111
    Lehet, hogy másnak az jó volt de nekem nem, nekem az első ATI kártyám egy Rage128 volt vagyis elég régen volt meg az első atim. Az elsővel az volt a baj, hogy lassúvolt és nagyon szar volt a drivertámogatása is és a legjobb pedig az volt, hogy szinte minden játék hibásan ment vele (vagy legalábbis nem tökéletesen). Ezekután vettem egy nvidiát mindenben jobb volt de persze csak azért mert újabb volt. Megjelent a 9600 as széria, mindenki dícséri meg minden, gondoltam megint beruházok egy ATIra hátha tényleg olyan szuper mint aminek írják/mondják, megvettem a lentebb említett kártyát és hirtelen elfogott az érzés, hogy hiba volt. Egy darabig elvoltam vele, tényleg egész jó a teljesítmény meg ilyenek de egyszer a barátom áthozta az 5700as GFet(ami kb az én karimnak megfelelő volt szintben) és betettük a gépembe, és láss csodát amivel addig csak médiumon tudtam játszani hirtelen high lett. A másik ami nagyon szíven szúrt amikor kilyön egy játék amire már évek óta várok és elkezdenék játszani de még a menüt se tudja behozni a gagyi ATI mert MÉG MINDÍG SZAR a drivere és ez a mai napig megtörténik sajnos (pedig a Rage korszak már igen messze volt ekkor). Ezekután nekem senki nem meséli be többet, hogy az ATI jobb (mit érek a szép képpel nagy teljesítményel és új fjúcsörökkel ha a játék még a menüig sem jut vagy ha megy is de hibásan), azt elismerem, hogy a kari nem minden játéknál csinál ilyen dolgokat és mondjuk 85%ban mindíg megy a játékokkal viszont az nv 100%,hogy mindíg mennifog minden játékkal, az nvidiánál még soha nem voltak ilyen driver meg nem megy meg hasonló problémáim még a gagyi MXes kátyával sem.

    Egy + poén a végére, a karin a gyári hűtés olyan szar, hogy majdnem ráolvadt a venti a bordára, ki is kellett cserélnem, ez persze sajnos az nvidiára is igaz lehet.

    UI: nem akarok ezzel nv vs ati flamet/vitát indítani csak elmondtam az elég negatív tapasztalataimat az atival kapcsolatban és ez csak az én esetem az én gépemben, lehet hogy másnál teljesen jól szolgál az ATI, de én örökre megutáltam.
  • Narancs
    #9110
    Ja, amíg lehetett kapni. Aztán 9600 Pro / XT lett a középkat királya...
  • Narancs
    #9109
    PH! -n
  • [Jakuza]
    #9108
    Inkabb a 9500 sorozat volt a legnepszerubb az atalakithatosaguk miatt, raadasul nem kicsit jobbak a 9600asoknal.
  • [NST]Cifu
    #9107
    Nekem ATi-m volt a Radeon széria megjelenése óta a Radeon 9x00 szériáig (Radeon 32MB DDR, Radeon 8500LE, Radeon 9800Pro, Radeon 9800XT), és azt mondom, hogy abban az időben verte azért képminőségben az nVidia kártyákat. A driverjeivel voltak és részben még vannak problémái, de ennyi az összes negatívum, amit erről az időről el tudok mondani. Az X800 széria azért nem jön be, mert nem támogatta a PS3.0-át, de az X1800 már jónak tűnik (noha egy kicsit elborzaszt a kétslotos hűtése, ez az nVidiára volt hajdan jellemző). De hogy sz@r lenne egy 9600-os széria? Hát nem tudom, a maga idejében a legnépszerűbb kártya volt a játékosok között, talán nem véletlenül...
  • Tom911
    #9106
    Ok, akkor eldöntöttem MSI-t fogok venni mert az biztos rendesen fog menni (már több MSI cuccom is volt/van és mind kiváló) az x800 pedig ATI mivolta miatt kizárt, hogy megvegyem még egyszer nem követem el ezt a hibát az ATI nálam örökre elásta magát akár milyen gyors meg szép meg jó(ami nálam nagyon nem volt igaz mert minden szempontból szar volt).
    Az árakról meg csak anyit, hogy én 6800ast legolcsóbban 60k körül láttam ami nem Inno3D és társai a 6600GT pedig már 40-44k-ért megszerezhető és az én teljesen egyéni véleményem szerint(biztos nincs igazam) a 66gt majdem olyan jó mint egy sima 68 vagyis a 68 nem tud anyival többet mint amenyivel többe kerül.

    Azért köszi a tippeket, most keresek valami boltot és jól megrendelem a karit
  • Nemcso
    #9105
    A Gainward mindíg is híres volt a gyárilag tunnigolt cuccairól, arról, hogy kapásból eltért a referencia értékektől.
  • steweee
    #9104
    te hol láttál bruttó 30-ért márkásabb 6600gt-t? ha mutatsz egy helyet veszek tesómnak is mégegyet ennyiért. én a gainwardomat 41-ért vettem egy hónapja, és az igen jó árban volt a márkájához képest. nem túl ismert, állítólag jó, nekem jó a tapasztalatom vele.kapásból 10%al magasabb gpu és memória frekit állapított meg neki optimalon, és annnyin is használom 550/1000.
  • Punker
    #9103
    az én asus-omon hangos :(
  • Narancs
    #9102
    Nem akarom mondani, de szerintem 46-ot ne adj már ki 6600GT-re. 50-ért a PH-n már 6800GS van, vagy X800GTO 45 körül. 6600GT-t már kapsz 30 körül újat.
  • Narancs
    #9101
    Akkor az Asus -szal kevertem volna össze? Vagy az is jó? Mert totál úgy emléeztem, hogy vmelyik nagy gyártó drága 6600GT-jén hangos a hűtő...
  • steweee
    #9100
    tavaly nyáron vetettem fel vmelyik topicban hogy miért nem jönnek már a dupla vagy négyprocis rendszerek, a dupla videokártyák stb. mire sokan :)))) küldözgettek válasznak. (sajnos már nem tudom melyik topicban, és a keresővel sem találtam meg a hsz-eket)rá pár hétre bejelentették az sli-s megoldások térhódítását. és most íme:
    http://www.sg.hu/cikkek/41873

    gazdasági törvényszerűség volt, ha a technológia nem fejlődik kellő ütemben(modjuk így is elég gyors, de nem mindenkinek)akkor két ló kétszer olyan jól húzza a szekeret mint egy elve alapján mennek a dolgok
  • Punker
    #9099
    MSI sz@r hűtésű? 6-os széria legjobb hűtéseit produkálta.
  • Tom911
    #9098
    Még jó, hogy megkérdeztem, így most nem veszek egy szar kártyát :)

    Viszont így újabb kérdésem van: Leadtek minden szempontból jó? pl az MSIhez képest milyen? (hűtés/teljesítmés/minőség szempontjából) Ár szempontjából mindegy lenne mert a két kari között 1-3e Ft különbség van azt meg már kibírom.

    A Club3D nekem nem mond sokat, elég gagyinak tűnik, főleg, hogy árban Inno3D szintjén van. Egyébként nekem csak az számít, hogy jó legyen a hűtés, menjen jó sebességgel (szinte minden tesztten az MSIk voltak a legjobbak, Leadtekről szinte nem is találtam) és ne legyen 46k-nál drágább a kari (egy MSI NX6600GT-VTD128 pl még pont jó árban) az nem számít, ha zajos csak tartsa megfelelő hőfokon a cuccot :)

    Egyébként meg köszönöm az információkat.
  • Narancs
    #9097
    Nem tudom honnan szedi mindenki, hogy a Gigán jó a hűtő. A gigán és az innón kezdetben ugyanolyan hűtés volt, de annyira szar, hogy az inno elszégyelte magát és most már egy tűrhetőbbet tesz föl. A mezőny egyértelműen legfosabb hűtésű karija a Gigabyte (kivéve passzív verziók). MSI szintén elég szar hűtésű (hangos mint az atom), kivéve 6600 Diamond verzió. Stabilitási problémákról viszont még sosem hallottam. Inno-t nem szabad venni, rengeteg a gyárihibás alapból szar kari, és sok pár hét után beszarik. Én Leadtek-et vennék, vagy Club3D-t. Esetleg a MSI 6600 diamondot ha találsz.
  • Tom911
    #9096
    Eldöntöttem, hogy veszek egy új kártyát mert a mostanival kezdek rosszban lenni több okból is (Gecube ATI9600XTG). El is döntöttem, hogy megint visszatérek az nvidiára (még sosem csalódtam benne, az atiban viszont már 2x is :( ) és azon belül is egy 6600GT-re. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek melyik márka lenne a legjobb választás?
    Gigabyte (a többinél jobb hűtés és jó teljesítmény/minőség, elfogadható ár)
    Inno3D (szar hűtő, és teljesen változó teljesítmény/minőség viszont nagyon olcsó)
    MSI (jó hűtő, a legjobb teljesítmény/minőség viszont stabilitási és kompatibilitási problémák, magas ár)

    Amiket írtam zárójelben csak mások által írt adatok, tesztek amik alpján nekem ezek tűntek jellemzőnek a kártyákra és ez alapján a Gigabyte tűnik a legjobb választásnak, de azért kiváncsi lennék, hogy szerintetek melyik lenne a legjobb választás? Ha tudtok akkor ajánlhattok másik márkákat is ezeken kívül de akkor írjátok le, hogy az miért lenne jobb választás.
  • Rafaelo
    #9095
    innonál jobb
  • Inquisitor
    #9094
    Nem tudom, amikor a havernak vettem Club3D-t, akkor az azért volt, mert akkoriban a Leadtek-ek hibásak voltak, az MSI és Inno kártyáknak szívás volt a hűtésével, stb.
    Ez meg se nem gagyi nem volt, se nem hangos, és nem is melegedett. Azért sokkal jobb, mint Inno, GeXcube, Manli, Connect3D és társai.
  • Rafaelo
    #9093
    club 3d kissebbik rossz
  • [NST]Cifu
    #9092
    Jó volt a maga korában, ezelött 3-4 évvel. Ma már alsó/alsó-közép kategóriás inkább. Hogy mennyit ér? Hát szerintem legfeljebb 15-17 ezer forintot.
  • Punker
    #9091
    bármi csak ne Inno
  • Lazarus
    #9090
    Melyik legyen:

    Inno3D GeForce 6600 GT

    Club-3D GeForce 6600GT

    (AGPs kell)
  • Arti
    #9089
    Van már valakinek X1600XT vagy PRO? Ha igen akkor közölhetné a 3dmarkos eredményeket. Köszi.
  • acid15
    #9088
    Csá! azt szeretném megkérdezni hogy a radeon 9700 pro az jó vagy sem?Mennyibe kerül?
    Van valakinek eladó?
    ha igen írjon a [email protected]
  • Tyler Durden
    #9087
    Köszi a válaszod. Most nézem van még egy eladó, ez Gigabyte, szintén 6800GT 256 megás, igaz ez már 65k-t kóstál.
  • ati2002
    #9086
    Nem teljesít rosszabbul, mint a 256 MB-os, úgyhogy nyugodtan megveheti, mert 50k-t megér. (a 6800GS többe fog kerülni valamivel, de sebességben hasonló)

    Pláne, ha csak a WoW miatt akar cserélni...
  • Nemcso
    #9085
    Csak lesz 3-4 héten belül nálunk is.
  • Tyler Durden
    #9084
    6800GS-re várok /agp-s/ csak nemtom melyik évezredben szándékoznak behozni Mo-ra belőle
  • Nemcso
    #9083
    Ha teheted, mindenképpen 256MB ramosat vegyél.
  • Tyler Durden
    #9082
    Sziasztok!

    Kérdésem a következő lenne, AGP- s, Asus V9999GT ( 6800 GT ) 128mb-s vidikari megér 50k HUF-t? Vagy 6800GTből célszerűbb 256 mb-al ellátott változatot venni? WoW miatt szeretnék vidikarit cserélni, csak már nem győzöm kivárni a 6800gs-t /PCI-E-ben láttam eddig csak/.
    Válaszokat előre is köszi.
  • Nemcso
    #9081
    Ha ATI kell mindenképpen, akkor AGP-s X800XL v. XT 70-80eFt kapható.