41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Apache00
    #10367
    ugyis felhuznám akkor már 3ghz-re (tudom hogy elkéne hozzá egy erösebb proci is, de hát annyi pénzem már nincs sajna, hogy teljes konfigot ujitsak) És egy videokari vétellel, azt szeretném elkerülni, hogy egy jo ideig ne kelljen ujitani még gépet. Egy jo vga-val még elevickélhet talán egy jo 1,5 évig sztem.
  • nepi
    #10366
    Hali! Nekem volt. Természetesen a kártyán található RCA jzatz csak videó kimenet ként űzemel. Szűkséged lessz egy olyan kábelre amelyik a RCA dugoban végződik a PC fele és olyan a másik vége amilyent a TV-d kiván. Nem kell megijedni ha nincs a TV-n RCA biztos található hátul egy SCART. ez is jó de akkor kicsit nehezebb beszerezni de eggyáltalán nem lehetettlen.
    Kapcsolj ki mindent és dugd össze a PC-t a TV-vel. Kapcsold be a tV-t majda gépet. Ugy emlékszenm ha semmit nem állitgattál el a Windowsban egyszerűen a monitorod tükörképét fogod látni. Ha nem akkor a Vezérlő pult - Megjelenités-Beállitások fülön kell engedéjezned a második monitort. Természetesen ez a TV. Ne állíts nagy felbontást és nagy színmélységet mert a TV képernyö lényegesen gyengébb mint az VGA monitorod.
  • deep
    #10365
    A 2.6-os pénégyed még a listádon legszerényebb 6800gs-t sem tudja teljesen kihajtani, tehát szinte mindegy melyiket választod:D

    Én egyébként a 7800GS-t választanám.
  • Punker
    #10364
    7xxx-esek a legújabbak.
  • Apache00
    #10363
    Sziasztok!
    Tudnátok segiteni, abban hogy milyen AGP-s videokarit érdemes venni max 70-75 ezerig? Az mindegy hogy nvidia vagy ati. De már átnéztem egy csomo forumot, meg összehasonlitást, de most már kezdek belebolondulni, annyi videokartya van a piacon (sztem most is, mire ezt leirom, megjelenik 2 ujabb). Eddig már ajánlották az 512 mb-os geforce N6800-at (51e), a geforce leadtek 7800GS-t (71e)
    , a 6800GS-ben is van AGP-s, vmint 6800GT-ben is van olyan ami 75e alatt van. ATI oldalon meg ott van az asus ax850xt (75-78e). Tehát teljes a kavalkád, és fogalmam sincs melyik éri meg a legjobban. Nem tudom azt sem hogy mennyire éri meg jobban egy DDR3-assal szerelt vga, mint DDR2-es, vagyis hogy sokat számit-e. Ugyhogy ha vki tudna segiteni, annak örök hála. Amugy egy 2,6 P4-es pentiumhoz kéne.
  • Mike
    #10362
    low detail-en biztosan elindul minden :)
  • Mike
    #10361
    miért? mert nálam csak 37, azért :)
  • Schwarzenegger
    #10360
    Sziasztok!
    Internetről letöltöttem egy filmet és ezt szeretném megnézni de nem a monitoron hanem a TV képernyőjén,tehát valahogy összekötném a gépet a TV-vel.A Videokártyám Geforce 2MX/MX400,32MB RAM,nem egy mai darab.Ez a kártya szerintetek alkalmas ha összekötném a tv-vel?Van rajta egy RC aljzat,de nincs ráirva semmi,ez ki vagy bemenet?vagy milyen kártyát ajánlatok venni?Nem akarok játszani csak internetezek,filmeket töltök le és jó minőségbe nézném TV-n.Tudatlanul nem merem összekötni mert már volt akinek elszált igy a alaplap,proci,táp is.Elöre is köszönöm.
  • [NST]Cifu
    #10359
    Inno3D: hiresen alacsony árszínvonalú gyártó, cserébe minimalista csomagolás, minimalista körítés (kábelek, játékok). Az alacsony v. közép kategóriájú kártyáknál régóta gondok vannak a minőséggel. A magasabb árkategóriájú termékeik általában referenciacuccok, azokkal ritkán van probléma.
    ASUS: klasszisokkal feljebb van minden szinten. Normális csomagolás, általában bő körítés, minőségével korábban nem nagyon voltak gondok (egyes fórumokban viszont nagyon szídták az ASUS Gf6600GT-t).

    Nehéz döntés, ami biztos, hogy az Inno3D aligha gyorsabb. Ha e két gyártó között kéne dönteni, azért én mindenképpen az ASUS-t választanám...
  • deep
    #10358
    nem hiném, hogy gyorsabb lenne
    szvsz aki nem márkabuzi, nyugodtan veheti az inno-t semmivel sem rosszabb
  • Kövesdi A
    #10357
    hi szerintetk meik jobb
    mert a haverokal vitatkoztunk
    hogy én szeretnék venni majd egy 7600 gt video kártyát
    csak én Asus-ban szeretném veni ami 58800 ft
    de az inno3d meg 49000 ft na hogy
    itt jönn a vita amiröl vitatkoztunk hogy megéri e az asus-meg veni mert hogy szerintük az ino3d még gyorsabb !
    na ehez tudtok hozzá szolni valamit


    aki nem értené az a kérdés hogy inno vagy asus !
  • bazza
    #10356
    2,5ns Infineon ramokat érdemes-e 800mhz-en túlhúzni?
  • bazza
    #10355
    Igen, a legújabb everest 12 futószalagot ír.
  • bazza
    #10354
    thx, azonnal megnézem, de azóta már írták ph!-n, hogy az rv530 új asszimetrikus kidolgozásának köszönhető a dolog...
  • Narancs
    #10353
    Legújabb everesttel nézd meg.
  • Punker
    #10352
    apróhirdetésnél bolhapiacolj!
  • PLackó
    #10351
    #10335
  • deep
    #10350
    pci-e
    agp
  • Dévids
    #10349
    Nem tudtok egy boltot ahol meg lehet venni a Leadtek 6600GT-t mert én rengeteget átnéztem de nem találtam.
  • bazza
    #10348
    az nem ír ilyeneket
  • bazza
    #10347
    Ez mit jelent? # Speicheranbindung: 128bit über 256bit Ringbus
    Amúgy a karin Infineon HYB18T256161AF-25 DDR2-es ramok vannak
  • ati2002
    #10346
    everest?
  • bazza
    #10345
    van még vmi progi amivel ezeket az infókat csekkolhatom?
  • bazza
    #10344
    Mondjuk sztem csak szarul írják ki a progik, mert 3706 pontot csinált 3dmark05-ben, szóval elvileg így kéne neki teljesíteni.
  • bazza
    #10343
    pcland-nál vadi új dobozos Sapphire x1600Pro 256MB
  • NeoMaN
    #10342
    Te mit vettél? Nagyon nagy sírás lesz sztem....
  • bazza
    #10341
    ati tuul is 4 pipeline-t ír, de az már DDR2-es ramokat 128bit-el. most mivan?
  • bazza
    #10340
    Ez most mi?
    Omega drivert felraktam, nézem a hardware részben a system informationnál:

    Hardware Information
    Installed memory 256 Mb
    Memory Type GDDR3
    Memory Width 64 bit
    Active Rendering Pipelines 4

    Ez egy x1600Pro lenne? Nem 128bit-es és 12 pipelineos?
  • [NST]Cifu
    #10339
    Nyers teljesítményben valamivel alatta, vagy vele pariban van. De a 7800GT időtállóbb az SM3.0 támogatás miatt.
  • szabi73
    #10338
    Az x850xt milyen a 7800gt-hez viszonyítva?
  • [NST]Cifu
    #10337
    Ha ATi-t akarsz, akkor X1800XL, de az már inkább 90e Ft-től kapható. De a 7800GT sem rossz választás.
  • szabi73
    #10336
    Most egy radeon 9600xt-m van és kissé már idejét múlt.Őszintén szólva eddig csak ati kártyáim voltak.Olvasgattam fórumokon a 7800gt-ről.A 85000k a max és a közeljövőben ha megveszem az új kártyát nem szándékozom cserélni.Ati ilyen árban amit érdemes lenne megvenni?
  • czky
    #10335
    kiskerárak
  • czky
    #10334
    Ebből a pénzből egy 7800gt-t simán tudsz venni. Vagy ha még 1 kicsit hozzáraksz, akkor egy 7900gt-t...
    kiskerárak
  • szabi73
    #10333
    Sziasztok.
    Videokártya vásárlás előtt állok és nem tudom eldönteni,hogy milyen kártyát vegyek a gépembe.Kb 85 000k-m van rá.Egy p4 3.6gh.660 2m/800 64bit proci mellé kellene.Tudnátok segíteni?
  • deep
    #10332
    Nekem spec az van. Nagyban múlik a procidon. Nekem egy 2.6-os pénégyem van, eddig 2.87-en ment. Most fentebb vettem 3.17-re(az új hűtővel:D) és rengeteget dobott rajta! Plusz a GT ultraként megy, így azérrt elég a teljesítmény ahhoz, hogy minden fullon menjen 1024-ben, esetleg még szűrőkkel is. A HL2 pl 1280-ban is szűrőkkel nagyon jól megy.

    más kérdés hogy a következő cuccok hogy mennek majd, pl unreal engine 3, stb...
  • Inquisitor
    #10331
    Legtöbben 1024/1280 full részletességgel általában jól elmegy. Vannak kivételek. Pl. az új Tomb Raider :)
    Meg talán az Oblivion/FEAR se megy annyira jól maxra állítva?
  • Dévids
    #10330
    Ha én veszek egy 6800Gt akkor milyen részletségben tudok jáccani a mostani játékokkal,
  • ati2002
    #10329
    Miért brutál? Nekem is alapba 60 C, terhelve 68-70, és így megy már lassan 1 éve, és még kb 1 évig így is fog menni, amíg lecserélem, az a lényeg, hogy kiszolgál így is, még az sem érdekelne, ha kicsit melegebb lenne.
  • Punker
    #10328
    lehet hogy szerinted nem nagy durranás, ettől függetlenül a legjobb hűtések egyike.