41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • [NST]Cifu
    #10327
    Az "alapon" a gyári frekikkel, terhelés mellett, 2d-ben 45-50°C volt egyébként.
    Szvsz amúgy nem egészséges egyáltalán a tartósan 100°C kürüli, pláne fölötti hőmérséklet, de ez csak az én véleményem.
  • taaz
    #10326
    Haver a napokban csinálta meg az Inno 6600Gt-re a hüttöt!Vet 1 olcso réztalpas Athlon xp proci hütőt! Felcsavarozta plusz még egy 4cm nem hangos ventit rárakot! Nyitot házban 31C terhelve max 40C volt! Igaz elég bénán néz ki de nagyon hatásás +olcsob volt mint 1 zalman vf700 ami szerintem nem nagy durranás!
  • Punker
    #10325
    legjobb gyárihűtések között van.....
  • Dévids
    #10324
    A Leadtek 6600Gt hűtésével nincs gáz? mert a képek alapján nem valami nagy hűtő van rajta.
  • Mike at home
    #10323
    ja alapon ne menjen 100 fole, az biztos :)
  • Mike at home
    #10322
    ezek brutal ertekek
    nalam a gpu 2D-ben 37 °C

    mellekesen nyugodtan mehet 100 fole is
  • ati2002
    #10321
  • deep
    #10320
    Hmm, most már mindegy, mert megvettem. így jobban érzem magam:)
    Azért köszönöm mindkettőtöknek.
    Ez lett a vásárlás eredménye:


    Ja és ez a hűtés volt rajta:
  • ati2002
    #10319
    Annyira nem vágom a témát, de azt nem tudom elképzelni, hogy a gyárilag 2.0 ns-os memóriákból 1.6 ns-ot flesselsz. És nem értem, hogy minek az egész, mikor lazán elviszi a GT a 400/1000-es órajelet, általában gyári hütéssel is.
  • [NST]Cifu
    #10318
    1.: Elég, ha valami tuningprogrammal (én Rivatunert használok) felhúzod a kártyát. A GT és az Ultra között a frekin kívűl csak egy-két század vagy tized volt a különbség, amit ad a memóriának/gpunak. Ha úgy véled, ezért megéri a flashelésel szórakozni, ám legyen.
    2.: Bevallom fogalmam sincs, milyen hütés van a PNY kártyán, de nézd meg, hogy most milyen hőmérsékletű terhelés alatt. Alapon az én MSI kártyám olyan 57-60°C-os volt egy elég jól szellőző házban. Ultra szintnél feljebb felhúzva (420/1100Mhz) lett 65-70°C, tehát cirka 10°C-ot emelt rajta. Ebből tudsz következtetni, hogy mennyivel fog várhatóan nálad felmenni a hőmérséklet. Szvsz azért 80°C fölé ne menjen, ha 1 megoldás van...
  • bazza
    #10317
    2 ghz-es celeron nem nagyon tolna egy erősebb kártyát...
  • Muki100
    #10316
    2 ghz celeron, 768 mb ram fx 5200. Fasza mi? Ebből már gondolom kitaláltátok hogy csakis agps alaplapom van.
    Nekem ugyebár az optimális választás egy 6800gs körüli lenne? Mert akármennyit is nézegettem nem győzött meg az x1000 széria.
    30-40 ezer körüli kategória érdekelne. Vagy vágjam ki az egészet az ablakon, mert a proci visszafogná és gyűjtsek egy normálisra?
  • deep
    #10315
    Hát, az a tuti:) Mert a memória időzítéseken is változtat a fless, csak így lesz teljes értékű ultra. Vagy rosszul tudom?
    Amugy megnéztem már és eléggé meleg lett a cucc:D
  • Deajka
    #10314
    Köszi!
  • Inquisitor
    #10313
    Ha van 4x-es vagy 8x-os AGP rajta akkor igen. Csak legyen elég neki a tépod.
  • Deajka
    #10312
    Hello emberek?

    Szeretnék venni egy 6600GT-t (AGP) de az a kérdés, hogy 3 éves alaplappal tudom-e használni?
  • ati2002
    #10311
    Miért akarod megflesselni?
    (amúgy a hütőcserével várj, amíg úgynem látod, hogy nagyon melegszik, csak akkor, nem alapfeltétel a flesselés mellé a hütőcsere is :))
  • deep
    #10310
    Hello!
    Olyan kérdésem lenne, hogy van egy PNY 6800GT-m 256Mb-os. Szeretnék bele ultra biost flesselni, és hagyhatom-e ehhez a gyári hűtést rajta, vagy vegyek egy nv silencert esetleg?
    Köszi
  • [NST]Cifu
    #10309
    Az X1300 nem, de az X1600 ugyanazt a felépítést használja, mint az X1900, vagyis kevés ROP / Textúrázó egység, cserébe több (vagyis az X1600 esetén nem több, csak ugyanannyi) a pixel shader egységek száma. Elvileg tehát arra készülnek, hogy a shadereket brutálisan használó következő generációs játékok (pl. UT2007, Crysis) beinduljanak. Az X1600 hibája e téren az, hogy relative kevés a shader egysége, amit a magasabb frekivel kárpótol(na). Szvsz várhatóan hamar ki fog kopni ebben a formában, mert nem versenyképes a Gf7600GT-vel.
  • csabush
    #10308
    hát, végülis nem nagy áttörés, de egy x800 már többet nyújt mint pl egy 9600xt. x300, x600 tényleg nem. Mondjuk x1300, és 1600 se vmi nagy áttörés:D
  • [NST]Cifu
    #10307
    Az én véleményem az, hogy az ATi X szériájából igazából az X1*00 szériától kezdve éri meg, a sima X**0 széria nem igazán előrelépés a 9500+ szériához képest. Az X1*00 szériával egyelőre az a bajom, hogy ár/érték arányban valahogy nem igazán állnak jól az nVidiával szemben. Kiváncsi vagyok, hogy az X1600/X1900 széria új felépítése hosszú távon valóban nagyobb teljesítményt fog-e jelenteni, mert ha igen, akkor esetleg újra feltámadhat a kedven, hogy ATi kártyák vegyek.

    A miheztartás végett: hajdan azért tértem át a TnT2-ről a Radeon 32MB DDR-re, mert a képminőség volt a fontos nekem (akkoriban majdnem Matrox G400-at vettem, mert e téren az volt a csúcs akkoriban). A Radeon minden nyűgjét (katasztrófális driverek, gyenge support) elviseltem, mert a saját szememmel láttam, mennyivel szebb 16 bit helyett a 32 bit színmélység, majd a bekapcsolt Anisotropic filtering, végül az FSAA. A Radeon 9800 mellett is azért döntöttem, mert akkoriban már látóhatáron voltak a PS2.0-ás játékok. Az X800 széria viszont a jobb teljesítményen túl másban nem nyújtott pluszt (hasonlóan, ahogy az nV Gf7*00 széria sem nyújt igazán pluszt a Gf6*00 szériához képest).
  • csabush
    #10306
    "Igazából nekem"...LOL....
    cserélne=cserélni

    bocs:)
  • csabush
    #10305
    :) Mostmár csak 16pipeos dupla DVI-sek vannak piacon tudtommal. Igazából nekem én leszarom a sm3.0 át, mert már 2.0val is elég jól néznek ki a cuccok. Ráadásul ez nem is az én gépembe van amint látjátok, hanem anyuéba:D(majdnem 2xer olyan jó gépe van, szégyen:P) Én x1800 ra voksolok, de arra most nincs pénz meg ienek, meg a szaros agp-s vasat is cserélne kell majd pci-e re. Szal én várok:) De akinek nem fontos az össze-vissza csili-vili, 3.0 graf, jobban jár az ATIval. Hozzáteszem azért 2.0 is tud jólkinézni:D(van akinek magasak az igényei:D)
  • [NST]Cifu
    #10304
    Passz, én eddig egy GTO2-vel találkoztam csak, azt unlockolta a tulaj. A hírek szerint a gyártók már mindenféle magot ráraknak a GTO2-őkra, ami a raktárban maradt, így egyes kártyákat tényleg X800XL-nek ismer fel a driver - lévén R420 és R430 mag is fel lett használva. Az viszont a szerencse kérdése, milyen kártyát fogsz ki.

    A FarCry esetén nagyon nem mindegy milyen SM beállításokat nézünk, láttam már olyan tesztet, ahol az SM3.0-át használó 6800Ultra volt összehasonlítva az SM2.0 (nem 2.0b!) X800XT-vel. Szvsz manapság már nem szabad ilyen kategóriába olyan kártyát venni, ami nem tud SM3.0-át. Lehet látni, mennyivel jobban néz ki az X3, a DoD:S, stb. Persze akinek az FPS számít mindenek felett, annak tényleg hótmindegy, tud-e SM3.0-át a kártya, de én a grafikai minőségre megyek. :)
  • csabush
    #10303
    másik amit leírtam már, sm3 nincs, meg hdr sem, de egy csomó programban egy hajszállal jobb a x800gto2, a többiben meg még a húzott 6800gs se éri el az alap x800gto2 szintjét(far cry). Hiába tud sm3.0 át meg hdr-t ha gyengébb...nem tudom én eléggé ati párti vagyok, bár volt nvidiam is egy ideig, sztem ha nem létszükségleted a hdr meg a többi flik flakk akkor megéri a x800gto2.
  • csabush
    #10302
    srác, a most forgalomba lévőeket nem kell unlockolni, alapból x850xt szintet tudnak húzva, alapjáraton meg x800xl-nek nézi őket a legtöbb proggy(50k ér)
  • Inquisitor
    #10301
    A BIOS beállításokat tartalmazó memória, elvileg törölhető az elem kivételével (alaplap), gyakorlatilag az nem sokat ér, van egy jumper az elemhez közel, azt rövidre kell zárni, és 1x elindítani a gépet. Ilyenkor persze nem történik látszólag semmi, de törli a beállításokat. Ez azért lehet fontos, mert vannak olyan solgok a Biosban, amit te nem tudsz állítani, se bizonyos szoftverek meg igen, másrészt ritkán maguktól is elállítódhatnak.
  • Mike
    #10300
    nekem a passzív bevált eddig
  • Örm
    #10299
    Mi az a CMOS?
  • izb
    #10298
    Ez igen érdekes.
    CMOSt törölted?
  • [NST]Cifu
    #10297
    Végülis alapvetően célszerű azzal a játékkal letesztelni, amivel játszani szoktál, de amúgy valami jó erős Dx-es progi (akár 3DMark), és nem árt egy OpenGL-es sem (pl. Doom3). Azt halgasd még meg, hogy a hűtése nem-e ad ki csúnya hangokat, hiszen ha haldoklik, akkor rövid időn belül le kell cserélned (rejtett költség).
  • grayfox
    #10296
    hi!
    használt kártya vételnél milyen programokkal érdemes tesztelni a kártyát? (6600 gt)
    thx
  • [NST]Cifu
    #10295
    1.: Én jelenlegi helyzetben 6600GT-t vennék, elvileg elképzelhető, hogy a közeljövő játékaiban jobban szerepel az X1600Pro, de jelenleg gyengébb annál.
    2.: Alaphelyzetben 6800GS, az X800GTO2 nyers teljesítményben jobb lehet, HA unlockolják (ekkor ugye X850XT szinten is mehet elvileg), de akkor sincs SM 3.0. 75-80e Ft körül egyébként már beszerezhetőek a kevésbé nagy nevű gyártók 7800GT kártyái is.

    Az alsóbb szinten nem létszükséglet, de 6800GS szinten viszont kell a 256Mbyte.
  • steweee
    #10294
    mondhatni szokásos kérdés két árkategóriában:

    melyiket érdemesebb megvenni:

    6600 gt vs. x1600 pro

    és

    6800 gs vs. x800 gto 2

    árban párban vannak kb. ha vki tud nagyon olcsó helyet az szóljon. és mennyi rammal érdemes venni őket, kellesz e már a következő két évben a 256 mega ram ?

  • bazza
    #10293
    Nah, az AGP-s x1600Pro-m 3706 pontot csinált 3dmark05-ben defóón. Ha jól látom a kis táblázat alapján azért megverte a 6600GT-ket :) (Az agp-st biztos)
    Jó tudom, attól függ miben nézzük, relatív, hogy jobb-e. Közel azonos áron kaptam egy jó hűtésű, majdnem azonos órajelű, 12 pipás, 256 megás kártyát. Nekem jó üzlet volt, örülök neki. (tudom, olcsóbban is be lehet szerezni ph!-n, de ez legyen az én sznobságom)

    Arra viszont kiváncsi lennék, milyen tuning potenciálokkal rendelkezik. XT szintre tolható?
  • FFX
    #10292
    Kavington
  • Narancs
    #10291
    Skizofrénia rulez öcsém...
  • csabush
    #10290
    nem lehet h az agp slotba pci-e expresst erőltettél bele?:D:D jó ez egy szar vicc volt, else indulna. Elég érdekes h xp reinstall után is csinálja. Próbáld ki más konfigban ha ott is akkor vissza kéne vinni:)
  • Örm
    #10289
    Hello!
    Az mitől lehet, hogy ma cseréltem le egy ATI Radeon 9250-est egy Geforce 6600GT-re a legújabb driver van fent és az a probléma ha játékot indítok el akkor vagy lefagy a gép vagy újraindul? Az előfordulhat, hogy a registry-ben még maradt ati driver? Lecseréltem a 300W-os tápot 400w-osra újra telepítettem a windowst és a játék betöltése után még mindig lefagy vagy újraindul a gép. Valaki segítsen mert megőrülök.
  • rvn
    #10288
    THX