41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Gabesz amd64
    #14206
    annyira az x1650Xt nem kell dicsérni főleg a hwt oldalán...külföldi honlapokon érdekes nem ennyire fényes az ATI középkategoriás kártyája.
    Fogyásztásáról nem is beszélek több mint a 7600Gt-é.
    árban meg 1-2 ezerrel olcsobb az Ati.így megfontolandó melyiket is vegye az ember.

    "ezekben a kategóriákban az ati tarol"

    mibenis?
  • zoolee
    #14205
    De azért csak tud valamit ha 400e be kerül.
    Ha nem is gammára de jóó.
  • mycso
    #14204
    Ezt most komolyan kérdezed????
    Egyébként ha igen akkor google a te barátod: link
  • Zsoldos
    #14203
    A quadro nem azt jeloli, hogy 4 magos.. Van benne 1-2 feature grafikai munkakhoz. Regen volt szoftveres quadro patch minden nvidia kartyahoz, most nem tudom van-e.
  • zoolee
    #14202
    Háát sztem ez videósoknak való 4 magos kari...(vágásra)
  • scorpeeon
    #14201
    Ez vmi nem éppen magánfelhasználóknak szánt cucc :)
    De az ára brutális és a teljesítménye annyira nem jó, inkább ennyiből vegyél 3db 8800GTX-et :D
  • zoolee
    #14200
    halee, ez mi a franc????
  • VKiller
    #14199
    Bocs
    ---------->>>>>>>>>>>Válasz:zolo15 üzenetére<<<<<<<<<<<<<---------------
  • zolo15
    #14198
    ugye én mondtam
    mellesleg én is geForce párti vok de ezekben a kategóriákban az ati tarol
    pls válasz erre!!!#14190 és erre #14191
  • VKiller
    #14197
    Köcce a segítséget még ebben a hónapban beújítok egyet THX
    Megnéztem a tesztet tényleg simén veri a GeForce-t
  • czky
    #14196
    Egyetértek!
  • zolo15
    #14195
    jóval jobb de ha van 40k-d akkor és pci-e-os cucc kell akkor már radeon x1650xt-t az kenterbe veri a 7600GT-t.

    innen meglátodSapphire ATi Radeon X1650XT
  • VKiller
    #14194
    A gt mennyivel jobb a gs-nél? %-ban
  • Hedgehunter #14193
    7600 gt......
  • VKiller
    #14192
    Üdv.

    Szeretnék venni VGA-t max 40k-ig melyik lenne szerintetek a legmegfelelőbb? Az alaplapom (Asrock DUAL-SATA2) tehát PCI-is meg AGP-is megfelel. Jah természetesen játékra használnám
  • zolo15
    #14191
    Egy MSI RX1950PRO-T2D256E mennyibe kerülhet nagykerben (ramiris)?
    csak azért kérdem mert tok onnan szerezni?
  • zolo15
    #14190
    ha esetleg MSI választanám akkor maradjak a 256MB-os változatnál vagy érdems gyűjteni az 512MB-osra mert szerintem nem meg ha már megvan a lové akkor úgyis megveszem a 256Mb-osatcsak kérdezem hogy érdemes -e
  • Inquisitor
    #14189
    Szerintem MSI féle, persze a HIS IceQ is jó, de az bazi drága.
  • zolo15
    #14188
    megnéztem minden kiadót (mellesleg nvidia párti vok) igazam van akkor ha azt mondom a saját kategóriáján belül az Ati X1650Xt a legjobb és akkor ha zat mondom hogy x1950pro a legjobb a saját kategóriáján bex1950pro-t szeretnék és melyik a jobb hűtés az Asus féle bagy az MSI féle?
  • NeoMaN
    #14187
    Sapphire gyártotta az ATI BBA-kat is anno, de nemtudom most mi a helyzet.
    Szóval pár éve az volt a legjobb.
  • zolo15
    #14186
    és az ati kiadóktól a sapphire a legjobb?
  • NeoMaN
    #14185
    Sima referencia, kb. Inno szint.
  • zolo15
    #14184
    csá mi a véleménytek a GeCube-ról mint kiadóról?
    mert szeretnék FZ Coolos Ati Radeon x1950pro-t mert kenterbe veri a 7900GS-t és nem is drága?
  • Inquisitor
    #14183
    Ha tudsz várni, akkor mondjuk PH-n valami rendelési listából kérj a kolléga által javasolt 7600GS + DDR3 kombót Galaxyból. Most esett le az áruk az AGP cumóknak ünnepek elött. Ha mázlid van tud valaki hozni.
  • Inquisitor
    #14182
    AGP verzióban? :)
  • mycso
    #14181
    7600GS-t vegyél méghozzá olyat amin GDDR3-as ramok vannak --> ez 30 ból pont kijön.
  • báttyó02
    #14180
    sziasztok,radeon 9600-asomat akarom "leváltani"

    oylan max 30ezer forintig....ahogy nézegettem,nálam a gef6600gt,vagy 7600gs lenne a befutó

    tudtok valami tippet adni hogy melyiket,vagy esetleg más karit ajánlani :)
    js és agp-s az alaplapom!

    szerk: ja legfontosabb,hogy igazából a sm3.0-át megkövetelő játékok miatt váltok,mivel a mostanin már ezek el sem indulnak
  • buldozer99
    #14179
    dede:)
  • zolo
    #14178
    Tényleg, bocs , félreolvastam, de ha azt mondja ratyi, akkor csak újra kéne tennie , nem?
  • buldozer99
    #14177
    nyáron rakta újra:S:D
  • zolo
    #14176
    De azt mond meg, ha tudod hogy az Xp a rossz , akkor miért nyáron akarod újrarakni?
  • Drizzthsz
    #14175
    Március környéke, leghamarabb február, de amire kapható lesz az március.
  • Apus
    #14174
    Köszi az infókat, nézek ilyen 7600GT-t.
  • n3whous3
    #14173
    Nálam ilyen van: Novemberben vettem tápot és vga-t. Az XP elég ratyi már (nyáron raktam újra) és volt egy kis gondom az integrált->kártya átmenetkor, nem tudom, hogy vajon az XP-nek van most gondja, vagy a VGA-nak.

    Szóval néha megfagy a játék és újraindul a gép. Van, hogy 2-3 óráig nincs gond, máskor fél órán belül 2x is újraindul. Sőt, nem gépigényes játék közben is gondok vannak.

    Azért gyanakszom még az XP-re is, mert sok játék szeret hibaüzenetekkel kilépni (nem a VGA miatt, átböngésztem a hibajelentést).

    Lehetséges-e, hogy a HDD mondja be az unalmast? Ugyanis most töltötte be az 5. születésnapját és nem hinném, hogy ennyi időre van tervezve egy ilyen kütyü.
  • bismarck24
    #14172
    Szia! Nekem is hasonló problémám van, csak nem játék közben hanem váratlan helyzetekben fagy le. Bios frissítés nem hiszem hogy segít, szerintem semmi köze a fagyáshoz. Amit tanácsolok hogy nézd meg a memóriádat vedd ki az egyiket majd a másikat és nézd meg hogy így is lefagy e, eből meg tudod állapítani, hogy a memória e a gyenge láncszem vagy sem. Nézd meg hogy naplózza e a hibát, lehet hogy kártya gond.
  • Inquisitor
    #14171
    A legolcsóbb helyen is 52K egy Sapphire X1950pro - AGP, de inkább 60K felett vannak :(
    Elvileg jön pár gyártótól X1650XT AGP-vel, de valószinüleg többe fog kerülni, mint a kolléga által említett GF7600GT - AGP.
  • tmisi
    #14170
    Bismarck24: nekem hűtésgyanús az eset, ellenőrizd a processzor és a videókártya hűtését, esetleg portalanítsd. Ha túl van húzva valamelyik, vedd vissza alapra és próbáld meg úgy.
    Apus: 7600GT AGP-ben, Galaxy van 40 ezerért.
    A következő lépcsőfok AGP-re az x1950Pro, de sztem ez még 50 fölött van. Ráadásul erős proci is kell neki. Persze a 7600GT-t sem érdemes 3ghz alatt i P4/Athlon mellé illeszteni (celeron/sempron meg pláne nem hajtja ki rendesen).
  • Apus
    #14169
    Sziasztok. Új kártyát szeretnék venni, az alaplapom agp-s. Milyet ajánlotok? Kábé 50ezret tudnék rádobni. Láttam többfélét, de nem nagyon vágom melyik a legjobb ennyiért.
    Köszi.
  • bismarck24
    #14168
    Sziasztok! A következő problémám van. A gépem bizonyos időközönként bemondja az unalmasat és lefagy. Nem lehet pontosan kiszámolni hogy mikor, egyszer csak gondol egyet és fagyi. Először vga kártya gondra gondoltam, telepítettem egy frisebb illesztőprogramot a kártyához, de a probléma továbbra is fenn áll. Az eseménynaplóba a fagyás után nem jelez semmit. Memóra rendben van. vírusom nincs. Akkor meg mi a gond? Please Help!
  • tmisi
    #14167
    Ha ő mondja... Próbáld ki, oszt meglátod.