41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • saviola
    #14526
    hát szerintem 50-ért nem érdemes nvidia karit venni mert x1950pro verhetetlen ebben az árban
  • saviola
    #14525
    pl 45 50 között x1950pro
  • zoolee
    #14524
    ööö..
    Mire kell??
    Mennyit szánsz rá???
    Mien kategóriában keresel???alsó???közép??felső????
    Alsóban:inno3d 6200 as sorozat ~15e...
    középső:6600-7800 gs ig...~16-50 ig...
    felső:7800 gt től.. 65e...
  • hunter03
    #14523
    Sziasztok!
    Új videokártya vásárlását tervezem.A kérdésem hogy mennyiért lehet manapság egy jó,megbízható videókártyát venni?És milyen márkát javasoltok?
  • NeoMaN
    #14522
    16fok??

    eszkimó-e vagy?
    :D
  • vadmotoros
    #14521
    Nézegettem hirdetéseket és a 6600GT 20 körül mozognak, a sima 6600 pedig 17 körül. Még holnapig eldönthetem, de lehet hogy az lesz hogy veszek passzív hűtőt a mostanira
  • saviola
    #14520
    15-ért én is egy 6600gt javaslok ami azért jobb min a 9800 pro a sima 9800-at meg nem érdemes tényleg megvenni
  • via_mala
    #14519
    Ha nem 9800 Pro, akkor nem érdemes lecserélni, pláne ennyiért.
  • mycso
    #14518
    Hát én nem cserélném le a helyedben.
    1, 15k körül használtan már 1-2 6600gt-t is kilehet fogni.
    2, a 9800-as nem ér 15-öt.

    Egyébként meg ha nálad van, akkor nézd hasonlítsd össze te, hogy neked megéri-e.
  • vadmotoros
    #14517
    Nkem most a 16 fokos lakásban igy néz ki a hőmérsékletek:
    CPU(A64 3500+): 25 °C
    HDD( Samsung 160GB PATA): 35 °C
  • vadmotoros
    #14516
    Helló!

    Most van nálam kipróbálásra egy Radeon 9800 256MB 128 bit-es kártya, a tulaj 15.000 forintot kér érte. Szerintetek annyiért érdemes lenne megvenni? Most a gépembe egy Sapphire 9600Pro 256MB-os kártyám van, az egyetlen bajom vele hogy nagyon hangos a ventilátor rajta. Számottevő különbséget tapasztalhatok ha kicserélem, vagy csak felesleges pénzkidobás? Még mielőtt megkérdeznétek, szoktam játszani, de nincs szükségem a maximum felbontásra meg a szűrőkre...
    Előre is köszönöm a segítséget.
  • [Jakuza]
    #14515
    Igy van, a leghutessel elerheto leagalacsonyabb homerseklet egy 22C fokos lakasban 22 foknal nem lehet alacsonyabb.
    Ott vagy a program mer felre, vagy pedig a FW-ben, a termisztor meresenek kalibralasa lehet hibas.
    Lattunk ilyet regen pl az AMDs alaplapoknal regebben, amikor a gyarto alacsonyabbra kalibralta a merest a BIOSban.
    Az atlagos homerseklete a hasznalattol fuggoen egy winchesternek ~30-50 fok kozott mozog.
  • mycso
    #14514
    Én nem a saját igazamat mondom, hanem tényeket amik a fizikán alapulnak.
    Lézeres hőmérővel elég pontosan mérhető, bár winyónál nemtom, hogy melyik pontját kell mérni
  • zolo
    #14513
    Off

    Sose szerettem a fizikát...:)

    Mondj egy módszert, amivel tutira megbízhatóan megmérhetem a hőmérsékletet , ha meg nem tudsz mondani,akkor hagyom az egészet, mindketten úgyis a saját igazunkat fogjuk mondani......

    On
  • Casillas
    #14512
    no akkor kicsit a rábeszélésetekre megrendeltem az x1950pro-t, ha jól néztem az fx5700 után egy 11 szintes váltás lesz :)
    persze ehhez a későbbiek folyamán jön majd új alaplap, emiatt viszont új proci és memória is, de legalább egy darabig nem lesz gond vele remélem...
  • Landren
    #14511
    ne offoljátok szét a topikot please, vagy legalább rakjátok ki, hogy OFF
  • mycso
    #14510
    Jajj nem lehet szerkeszteni.

    Ezenkívül pedig elég megbízható programnak tartom az Everestet , tehát én elhiszem a 20-22 fokot.

    Az első részére a válaszom: mint köztudott az everest nagyon sok esetben /általában feszek, hőmérsékletek/ pontatlan értékeket ad.
    A második részére ... (végülis ezt az előző hsz-emmel megválaszoltam)
  • mycso
    #14509
    Azér ezt már gondolom tényleg viccnek szántad:

    Szerintem hülyeség amit mondasz,hogy amennyi a szobában van ,annál alacsonyabb nem lehet, hiszen hűtve van.

    A fizika gondolom megvan mint fogalom???

    Tehát:
    1, az alkatrészek mint pl a winyó melegszik
    2, ha a szobában 22 fok van, akkor léghűtéssel /*de még vízzel sem/ fogod 22 fok alá hűteni a winyót --> hiszen a 22 fokos levegő a hűtőközeg
    3, ez az 1-es ből következik, mivel melegszik a winyó és 100%-os hatásfokú rendszernél /ami nincsen/ tudnád 22 fokon tartani ezért az alatti semmiképpen nem lehet a hőmérséklete --> tehát 22 foknál, azaz a szoba/hűtés levegőjének hőmérsékletétől melegebb lesz!!!

    *: persze extrém esetben lehet, ha pl jéggel hűtjük a vizet, stb...
  • zoolee
    #14508
    Nem toom, én kezdettől fogva nvidias vagyok...
    Olyan nehéz a váltás....
    No de most ugye van egy pci e meg egy agp foglalat a lapomon xal majd ha valamihet jobb az ati akkor veszek egy et...
  • izb
    #14507
    a lényeg hogy miért nem szimpatikus az ati??
  • zoolee
    #14506
    oks.
  • FFX
    #14505
    warum = miért németűl
  • A tumi
    #14504
    Én már csak az újabb vga-ról beszéltem(pl.ATI X1950Pro),amik jól mondtad már kihasználják a memót.
    És EZEK a vga-k kellenek majd(nagy memóval) az új játékokhoz.
  • Inquisitor
    #14503
    Lol.
  • zoolee
    #14502
    hö????
  • izb
    #14501
    warum??
  • zoolee
    #14500
    Semmire csak kérdem, ugysem vettem volna meg mert nvidia s vagyok....
    Nem nagyon szeretem az atit ....
  • zolo
    #14499
    Ha jól tudom , ezek a kártyák leginkább tervezésre lettek kifejlesztve, 3d-s cuccokhoz, játszani nem igazán alkalmasak.
    Plusz nem hiszem ,hogy ez támogatja a legújabb dx-9c, plusz a shader 3.0-t.
    Mire akarod használni?
  • zoolee
    #14498
    Ehhez mit szóltok???
  • izb
    #14497
    belekötöttél,de ebben az esetben érdemes a nagyobbat választani...
    ha van rá mód,és van.......
  • scorpeeon
    #14496
    Megmondom neked, egyetlen értelme van: parasztvakítás.
    Sok olyan van (nekem te is ilyennek tűnsz 1 kicsikét :D), aki annyit ért a videókártyákhoz, hogy ha sok megás akkor jó. Méghozzá egészen sok ilyen szerencsétlen van, és pont ezeknek találták ki a feleslegesen sok memóriákat. A gyártónak alig kerül párezerbe rátenni azt a +128 megát és elkér érte 10ezerrel többet, amikor a sebességnövekedés nincs (sőt: egyes esetekben LASSULÁST is okozhat, ha feleslegesen sok memória van a kártyában). Nem azt mondom, hogy ez így van minden esetben, egy X1950Pro sztem az 512 megát is egészen jól kihasználja. Viszont egy FX5700 256 megával tipikusan ilyen, de még egy 6600GT-be is felesleges 256 mega. 7600GT-ben már nem véletlenül van alapból 256mega, az jól kihasználja már.
  • zolo
    #14495
    Akkor mond meg hogyan mérjem le neked?Szerintem hülyeség amit mondasz,hogy amennyi a szobában van ,annál alacsonyabb nem lehet, hiszen hűtve van.A rendszerhűtő kiszívja a "meleg" levegőt, és nekem is egy kétventilátoros hűtő van rajta.

    Ezenkívül pedig elég megbízható programnak tartom az Everestet , tehát én elhiszem a 20-22 fokot.
  • mycso
    #14494
    És??? attól, hogy a program kiír egy számot, te elis hiszed???

    Tehát ha mondjuk van 22 fok a szobában akkor hogyan lesz 20 fokos a winyó szerinted?????

    Nálam olyan 23 fok körül lehet, szerintem nekem is hasonló winyóm van: Samsung SP1614C, rajta egy titan 2cooleres hűtő --> 27-30fok
  • zolo
    #14493
    Everest méréssel tudom alátámasztani+Hd Sentinellel.
    A modell pedig egy 160Gb-os Sata-s Samsung winchester.

    A régi Maxtor is ugyanilyen hőfokú volt, csak sajnos műszaki problémák miatt behalt 1 hónapja, 3,5 évet ment.

    Fűtés pedig van, általában 18-22 fok között van :)))
  • mycso
    #14492
    Hdd 20 C,

    Ezt azért gondolom te sem hiszed el ;)

    Vagy csak nincs nálatok fűtés.
  • cicamisa
    #14491
    Olvastam Ibrik üzenetét és igaza van,nagyon fontosak a légáramlási viszonyok.
  • Inquisitor
    #14490
    1100-ért kap olyan Coolinket ami 9 vagy 12dB-es és buherálni sem kell.

    Most hazamegyek és megnézem milyen forró az én passzív hűtésem ...
  • zolo
    #14489
    Nekem ez így néz ki:
    Alaplap 24 C, Hdd 20 C, Processzor 30 C.
    Az alaplap passzív hűtésű, Hdd-n van egy hddhűtő, a procin pedig gyári hűtő van.
    A winchestered hőfoka már riaszóan magas, valamit csinálj mindenképp!
  • mycso
    #14488
    Bár nálam 5v-on a 8-as ventinek egy deka hangja nincsen.
    De tudod mit, vegyél 8-900ft körül egy gt silentblade ventit, és azt hajtsd 5v-on /gyakorlatilag 0 hangja lesz/.

    Azt, hogy visszavidd azért nem tartom jó ötletnek, mert valószínűleg nem fogják cserélni --> működik tökéletesen a kártya a hőfokai/paraméterei a megadott normán belül van, tehát a vga hibátlan.
    Max annyit érsz el vele, hogy nem lesz VGA-d 1-2-3 hétig.

    Egyébként meg ibrik hsz.-ét ajánlom figyelmedbe.
    Tehát ahoz, hogy normális hőmérsékletek legyenek, főleg egy passzív cucc esetében --> a házban biztosítani kell a megfelelő légáramlást.
    Hiába van akármekkora passzív, heat-pipeos mega brutál coolered a vga-n, ha nincsen légmozgás akkor "semmit" nem ér.
  • cicamisa
    #14487
    Azt értem,de akkor vettem volna egy aktív hűtésű VGA kártyát.Alaplap 46 C, HDD 42 C, Processzor 51 C.Szóval mindent szétmelegít.