41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • zolo
    #14486
    Szerintem nem egy rendszerhűtő a leghangosabb.....Nekem a vinyó hűtése és a táp a hangos, de nem annyira hogy zavaró legyen.
    Hogy legyen viszonytási alap,nekem ami már zavaróan hangos az egy 7600Gt gyári hűtése amikor felpörög.
  • cicamisa
    #14485
    Köszi mindenkinek.Amúgy nyitott ház mellett 2-3 C fokkal volt kevesebb.Tehetek bele rendszerhűtőket meg minden,de akkor minek a silent?Na mindegy az nem kérdés,hogy visszaviszem,hanem ha nem cserélik vissza.
  • Inquisitor
    #14484
    Nem véletlenül jönnek az MSI és GigaByte 7600GS kártyák Heatpipe hűtővel.
  • Inquisitor
    #14483
    Csak az MSI-n nem egy hangyapöcsniy sima aluborda van, hanem többrészes és hőcsöves a hűtése.
  • zolo
    #14482
    Nekem is ilyen kártyám van, és 50-60 fok között van terhelve, sose megy efölé.A ház nincs extra hűtőrendszer, egy 8 cm-es venti van, ami kifelé fújja a levegőt.Tegyél be egy ventit ~1000 Ft, és máris jobb hőfokot fogsz kapni.
  • mycso
    #14481
    Vagy vegyél rá vagy 500ft-ért egy 8cm-es ventit.

    Nekem passzív msi 7600GS-m van, rajta egy 8-as venti:
    idle 43 fok körül
    terhelve 5x fok

    Venti nélkül az idle volt olyan 50 körül, terhelve olyan 70-be is beleugrott, de a tiéd az borzasztó sok.
  • ibrik
    #14480
    Egy jótanács: ha valakinek a hűtéssel van gondja, az nem csak kizárólag a VGA hűtőjének a hibája.
    Nem ártana ellenőrizni a ház szellőzését is, meg hogy a házon belül hogyan tud áramlani a levegő.
    Saját példámon okulva:
    (az adatok terhelés nélkül értendők)

    A gépem régi háza (amit már lecseréltem): valami régi, hagyományos szinte teljesen zárt Codegen.
    Két 8 centis ventillátor: egy beszívó a doboz elejénél, és egy "kiszívó" a ház hátulján. Mindemellett egy 12 centis ventillátorral ellátott 400W-os táp (szintén Codegen).
    P4 3GHz/800 Prescott: ~40-50 fok
    Rendszer: ~30 fok fölött stabilan
    6600GT: ~40-45 fok környékén.

    Egy hónapja beújítottam egy új házat, plusz vettem hozzá egy Chieftec 450W-os tápot
    Azóta a megváltozott adatok:
    P4 3GHz/800 Prescott: ~30-32 fok
    Rendszer: ~20 fok
    6600GT: ~35 fok

    Az új házban egyedül az idegesít, hogy a 2 db 12 centis házventillátor neonkék fénnyel világít.
    Bár mondjuk amúgysem szeretem éjszakára bekapcsolva hagyni, mert abban a szobában van a gép, ahol alszunk (1 szobás lakás).
  • cicamisa
    #14479
    Ez az érték (70 C) az asus 7600gs 256 silent-re vonatkozik?Most 78 fok és csak a böngésző megy.Azt mondták a szervízbe,hogy visszaviszik kicseréltetni a nagykerbe, de arra is számítani kell,hogy nem cserélik,mivel nem töri a képet és nem éri el a 125 C fokot.Nem tudom mit lehetne erre mondani nekik.
  • saviola
    #14478
    ezt mindenképp orvosolni kell
  • saviola
    #14477
    az a a határ de a közelében van régen rossz. igazából egy jó hűtéssel terhelés alatt kkéne lennie max 70 foknak, de inkáb 60, cseréltesd le a hűtést
  • cicamisa
    #14476
    Nem találtam meg,már sok helyen néztem.De ez szerintem a többi hardvernek sem tesz jót.
  • Inquisitor
    #14475
    Másrészt ha jól tudom ha túlmelegszik, viszsaveszi az órajelet és akkor atom lassú lesz játék alatt. A gyártó oldalán vagy a leírásokban nem írja az üzemhőmérsékletet?
  • cicamisa
    #14474
    Most hoztam vissza a szervízből,és azt mondták,hogy 125 c fok elvileg a gyári tűréshatár.B@szhatom,ha lecsurog a kondikról a szigetelés meg minden.
  • A tumi
    #14473
    Jaja szerintem is elég magas ez a hőfok.
  • Inquisitor
    #14472
    A jó kis passzív hűtő :(
    Kb. működés közben kéne annyinak lennie mint amit alapból írtál, ez irreálisan magas szerintem. És még az MSI hőcsövesét szidták hogy 80 fok felett van terhelésnél?
  • cicamisa
    #14471
    Sziasztok! Vettem egy ASUS 7600GS 256Mb silent videókártyát.Alapból 76 C fokos,de ha elindítok egy játékot,akkor felszalad 106 C fokra.Meg tudná mondani valaki,hogy ennek a kártyának mi az üzemi hőmérséklete?Szerintem ez magas egy picit.Ráadásul szétmelegíti az alaplapot is.
  • Inquisitor
    #14470
    AMD64 3000+ Venice E6 (s939)
    Úgy számolom kb. 80%-ot tud kisajtolni az X1650XT-ből ...
  • A tumi
    #14469
    Milyen procid van?
  • A tumi
    #14468
    Az új driverseket folyamatosan adják ki,és egyre jobb teljesítményre tudják serkenteni a vga-kat.
    Én azt mondom,ha játékra kell a vga akkor érdemes rászánni az időt és átböngészni a netet,hogy a géphez mérten a "legjobb" teljesítményűt vegyük meg,amit még a proci is ki tud használni maxon.
    Ez minden olyan embernek ajánlott aki maxon vagy közel maxon akarja nyomni a játékokat(ujabbak).

  • Inquisitor
    #14467
    Agree. Most raktam a gépbe egy X1650XT-t és még ez SEM tudja fullra kihajtani a proci. Persze a több pipe miatt az X1950pro gyorsabb lesz, de ahol a procinak kéne alátolni az adathalmokat, ott elvérzik ...
  • Inquisitor
    #14466
    Ha kiadnak egy vga-t pl. 512 MB memóval az a minimumm,hogy ki is tudja azt használni,ha ez nem így lenne akkor mi értelme van a memónak?

    Na igen, de akkor magyarázd meg, hogy lehet X1300 és X1600 kártyát 512MB-al kapni, ha a driverben az RV530 és RV535 alapú GPU-k maximum fizikai memóriája be van lőve 256MB-ra? Másrészt ahol ki lehetne használni az 512MB-ot oda extra nagy textúrák, extra nagy felbontás és/vagy bazinagy élsimítás kell. Na ezeket hol bírja el egy középkategóriás vagy gyengébb kártya? Sehol.
    Annak a sok memóriának max. pár 3D render program venné hasznát, de aki olyat használ melóra, az nem 20-30.000-es VGA-t tesz be a gépébe.
    (Lásd legutolsó FireGL 1GB memóriával.)
  • Landren
    #14465
    Azért az a Atlon 3000+ alapon már nem tudja rendesen kiszolgáli az X1950pro-t. 3700+ tól felfele az optimális...
  • JTBM
    #14464
    Nekem is Ati X1950 Pro 512MB-os kártyám van AGP-s alaplapban és az összes mai gépnyúzó játék full grafikán, maximális felbontásban (nálam 1280 x 1024) tökéletesen fut. Pl. Medival Total War, Elders Scrolls IV - Oblivion.

    Az ára is barátságos szerintem br. 53K volt múlt héten.

    A kártya teljesítménye durván a Geforce 7950GT-nek felel meg. A benchmarkokban általában az Ati van felül, de elhanyagolható különbséggel.

    Ennek a hűtőjét viszont lehet hallani. Nem zavaró, de nem is zajtalan, mint pl. a 7600GT jó hűtővel.

    A gépemben AMD Athlon 3000+ és 1GB RAM van, ezzel még szerintem legalább 2 évig ki fogom húzni.
  • A tumi
    #14463
    Már miért ne tudná kihasználni a memóriamennyiséget.
    Ha kiadnak egy vga-t pl. 512 MB memóval az a minimumm,hogy ki is tudja azt használni,ha ez nem így lenne akkor mi értelme van a memónak?
  • A tumi
    #14462
    Próbáld meg a "sima"6600 128MB játszani...
    Ez sok mindentől függ,hogy "vígan elszalad" a játék.(Memória,Proci,stb)
    Meg attól is függ mennyire húzod fel a játék beállításokat.
    Lehet egy játékot low-on is játszani,de az ugye élvezhetetlenné teszi a játékot.
  • ibrik
    #14461
    Hát erre csak azt tudom mondani, hogy a Rainbow Six Vegas hardver ellenőrző programocskája is azt írta, hogy 256MB-os videókártya kell neki, mégis vígan elfutott a 128MB-os 6600GT-men...
  • A tumi
    #14460
    Azért nem árt az a memó oda.
    Nem véletlenűl lesznek egyre magasabb MB-os memóriaegységgel ellátva a vga-k.
    Használja azt a játék.
  • scorpeeon
    #14459
    Nem a játékoktól függ, hogy van-e értelme sok memóriás kártyát venni, hanem magától a kártyától, hogy ki tudja-e használni a memóriamennyiséget. És így írtad: "...mivel a memója vagy 512-es vagy 256-os,és ugye az ujabb játékoknak már kell a nagy memó a VGA-n is."
    Tehát azt írtad h mivel a memója ennyi meg annyi. Nem mondtad h csak ez számít, de ezt említetted meg egyetlen érvként benne. Amikor ilyen memójú kártyák már évek óta vannak. Egy mai középkategóriás VGA fő tulajdonsága nem a memória mennyisége, hanem a pixel-vertex shaderek száma, a memória sávszélessége, a futószalagok száma. Nem kötözködni akartam, csak eléggé úgy hangzott h mert a memója sok, azért jó. Ami egyáltalán nem így van.
  • A tumi
    #14458
    Nem elég figyelmesen olvastad el a hozzászólásomat.:)
    Nem azt mondtam,hogy CSAK a memória miatt vegyen ilyet valaki aki cserélni akarja a vga-ját.
    Én azt mondtam,hogy a mai(meg amik kijönnek majd) játékok miatt már a memória IS számít egy vga-nál.
    Néha ha az ember hallgatna,bölcsebb maradna.
    :))
  • scorpeeon
    #14457
    Ha ennyi a hozzáértésed, hogy minnél több legyen a memória, akkor ne ajánlgass inkább :) Egy videókártyán nem csak a memó számít... FX5700-ból is van 256 megás, mégis iszonyatosan sz@r a kártya. Abban igazad van, hogy az X1950Pro jó kártya, de nem azért jó mert 256/512 megás, a mai összes kártya megvan 256 megás. Egyébként pl 7600GT is 256 megás, és ilyet is megéri venni, amennyivel olcsóbb egy X1950pro-nál, annyival rosszabb csak. Sok kártya van, amit érdemes venni, az X1950Pro-n kívül van még sok más is.
  • A tumi
    #14456
    Aki AGP-s nagy teljesítményű VGA-t akar venni,annak csak az ATI X1950Pro-t ajánlom,mivel a memója vagy 512-es vagy 256-os,és ugye az ujabb játékoknak már kell a nagy memó a VGA-n is.
  • Inquisitor
    #14455
    Naa! Ezek szerint jól jártam, hogy nem hagytam magam rádumálni az X800/850 szériára és X1650XT-t vettem :D
    A táblázat szerint az R9500-höz képest akkor 9 szintet létem fel? (Azért ez elég vicces így.)
  • ibrik
    #14454

    Tehát ha jól számolom, akkor a 6600GT-hez képest én 7 szintet ugornék az X1950Pro-val.

    Akkor mostmár elhiszed, hogy komolyan gondoltam a VGA-m lecserélését?
  • Sir Quno Jedi
    #14453
    Vagyis 5, mer hülye vagyok. :D
  • Sir Quno Jedi
    #14452
    Ja bocs, csak 4.
  • Sir Quno Jedi
    #14451
    Hé, nekem öt szint ugrás lenne az x1950pro!!! :D
  • via_mala
    #14450
    Itt egy kis NV vs ATI teljesítménytáblázat.
    Ez alapján is az X1950Pro a jobb.

    És idéznék egy mondatot a cikkből, amivel teljes mértékben egyetértek:
    "I personally don't recommend upgrading unless the new card is at least three tiers higher on the chart than your current one."
    Azaz: "Én személy szerint azt javaslom, hogy ne cseréld le a jelenlegi kártyádat, ha az újjal legalább három szinttel nem lépsz magasabbra a táblázatban."
  • ajem kisa
    #14449
    Tök felesleges, valahol láttam képeket a graw-ból fizikai kártyával, meg anélkül, és a külömbség CSAK annyi volt, hogy a fal robbanásánál pl. a PhysX kártyával voltak törmelékek plusszban, de annyi pénzt kiadni egy kis "törmelékért"...
    Én is lebeszélnélek róla!
  • Anotino
    #14448
    szerk: csak most neztem bele a linkbe sorry :) Azt hittem dual7600gs -t akar.
  • Anotino
    #14447
    Azert van itt egyket massziv tulzas, a ket kartya ara brutto 50-60 ropi kb, nem 80, nem mintha annyiert lehetne 8800-at venni. Ha megnezed a teszteket, legtobb jatekban az sli-7600gs nem marad le sokkal a 7800gtx-tol, ami nem olyan rossz - lasd http://www.hwt.hu/cikkek.php?id=250 - ezen az aron (agp).

    Ettol fuggetlenul ennyiert inkabb egy erosebb kartyat valasztanek helyette a bugok/zaj/statobbi miatt, pl 7900gs, 1950pro.