41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Abu85
    #16525
    Zsir, de ki beszél x300-ról?
  • virs lee
    #16524
    Előző notimon x300-on is mozgott a titan quest, ha mindent levettem minimumra. De az elég messze volt az elvárttól. (Cuccolni azért elég volt, ott csak álldogálni kell 1 karinak.)
  • Abu85
    #16523
    Az FX-szel. Maradjuk annyiban, hogy statik light-el akad az FX 5900XT. A 9800Pro játszható Object lightben.
  • JAG1
    #16522
    Volt olyan kártyám. ASUS és egész jól fel lehetett húzni 9600Pro, majdnemhogy XT szintre. :-)
    Igaz, le kellett cserélni a VGA biost, hogy lehessen húzni, de akkor minden progi 9600Pro-nak látta. :-)
  • NeoMaN
    #16521
    Nemtom, de én átmenetileg egy 9550-el nyomultam 2 hónapig (egy 7900GTX eladás után), és meg kell mondanom, hogy kurvajól szerepelt a kari. Titan Quest, Tomb Raider Anniversary, CnC3, Doom3 simán játszható volt rajta.
  • Drizzthsz
    #16520
    A stalker azon kívül, hogy a dynamic lightingot nem lehet bekapcsolni, végig 30 fps felett van 1024-en 9800proval. A 8800Gts-en nem próbáltam még, biztos nem lesz lassú. :)
  • virs lee
    #16519
    Az nvidia javára. ~~
  • skygt90
    #16518
    Hol találtál te 72 ezerért 640 mb-os EVGA 8800-ast ? meg 61-ért 320mb-ost ? mert énis beruháznék egy 640mb-osra ha ennyibe van...
  • serenitas
    #16517
    köszi szepen, ciao
  • Abu85
    #16516
    Én inkább 20-0 arányról hallok, de mindegy...
  • JAG1
    #16515
    EVGA egyértelmű...
  • serenitas
    #16514
    ilyen van 72kert
    EVGA GeForce 8800 GTS 640MB DirectX 10 HDCP 8800GTS NEW

    meg ilyen 61ert
    XFX GeForce 8800 GTS 320MB XXX Edition DX10 8800GTS NEW

    meik eri meg jobban?


  • serenitas
    #16513
    ez a 2600 xt
    Sapphire Radeon HD 2600XT PCIE 256M 128bit Dual DVI New
    22 ezerer van.


    Albatron GeForce 8600GTS (8600 GTS) Video Card
    ez meg 26 ezer.

    ennel magasabb arkategoriat is bevallalok.

  • virs lee
    #16512
    És? Kit érdekel hogy a 2 fps több mint az 1? Mindkettő ugyanolyan messze van a 60-tól!
  • JAG1
    #16511
    Ennyiért 8800GTS-t kapsz.
    Az már nemrossz...
    90K körül vannak 2900XT-k.
  • serenitas
    #16510
    oke. ahogy nezegetem kicsit muszaj lesz boviteni a keretet, olyat szeretnek amin megbizhatoan elfut minden de nem kell hogy a tervezoasztalrol jojjon. legyen mondjuk 70 ezer?
  • JAG1
    #16509
    Ezzel az árkategóriával pont belesel a vitatott témába.

    Ha DX9, akkor X1950Pro, ha akarsz DX10-et is alsó kategóriában nyomni, akkor 2600XT, vagy 8600GTS sztem.
  • serenitas
    #16508
    jah meg meg valami. erdemes az usaban venni a kartyat? nincs olyan regikod mint a filmeken? fog nekem otthon mukodni?
    ebayen akarok keresgelni.
  • serenitas
    #16507
    hali! most ugrom bele a temaba es latom hogy itt az elso par oldalon nem egeszen arrol van szo amire en vagyok kivancsi az elso oldalt meg erthoten felesleges megneznem :) szoval "most" milyen videokartyat vegyek?
    igazabol ar ertek arany erdekel, 30 vagy 50 ezrem lenne ra.

    koszike
  • Abu85
    #16506
    A 9800Pro-n sokkal jobban fut, ami tekintve, hogy egyszerre jelentek meg nem túl jó dolog az FX-re nézve.
  • virs lee
    #16505
    De mire ez a "hamarabb" bekövetkezik, már 3 generációval odébb vagyunk, akkor már kit érdekel mit tud egy oldschool kártya? Ma érdekel vkit hogy a 9800pro vagy az FX5600 a jobb? Nem, mert mindkettő kevés a Stalkerhez.
  • virs lee
    #16504
    Ja, és arról még nem is beszéltünk hogy DX10-hez ugye Vista kell, amit az inteltől kezdve minden normális cég a kezébe nem vesz az SP1 előtt (vagy utána se ha marad ugyanolyan szar), ez pedig a hitegetés szerint legkorábban november, de inkább jövő év elejére várja mindenki. Mire egyáltalán lesz DX10-es oprendszered, már le is járt a 2900-ak ideje. ^^
  • Abu85
    #16503
    Te is így gondolkozol, mint más. A GF8800-akat hamarabb fogják, megfektetni a játékok, mint a HD2900-akat. Ergo később kell cserélned VGA-t. Nem ez az érdeked.
  • w77d
    #16502
    teljesen egyetértek
  • virs lee
    #16501
    Nem garantált a tuning, de fényévekkel nagyobb arányban tuningolható, és nagyobb órajelig a Core2 mint az Athlon X2.
  • virs lee
    #16500
    Lehet hogy érdeke, lehet hogy nem, én viszont a pénzemért valós, kihasználható teljesítményt akarok kapni, nem csak egy elméleti fejtegetést arról hogy talán egyszer a jövőben jó lesz a kártyám - vagy nem. Majd ha lesz DX10 only game, és esetleg 8800-on nem futna olyan jól, majd akkor ráérek elgondolkodni a váltáson. De akkor már nem 2900 XT-ben fogok gondolkodni, hanem G100-ban, vagy R800-ban. Addig meg felesleges 10 évre előre bespájzolni egy vagy bejön, vagy nem ígéretért.
  • Viktor9202
    #16499
    Jó ez is igaz.Mondjuk én először megnézem a teszteket, utánna talán a bolt, és utaánna eg olyat akinek olyan van megkérdezem hogy műgszik.
  • Abu85
    #16498
    Hát eddig az Alu:Tex arány nőt folyamatosan, biztos vagyok benne, hogy nem fordulunk vissza. Maximum annyi lehet, hogy egy kis ideig állunk egy ponton.
    De szerintem az nVidiának is érdeke a D3D10-es elvekre épülő játékok megjelenése, az ő GPU-i is R600 képességeinek megfelelő irányába haladnak. Kb. ugyanazt a jövőt látja az nV is és az AMD is, csak az nV-nek van egy jelenlegi időszakra tervezet kártyája. Majd idővel te is látni fogod, hogy az R600 jelenleg a legjobb megoldás a D3D10-es játékok alá.
  • re1212
    #16497
    Sziasztok! van egy geforce 7600 Gt-es videókártyám 256MB-os akit érdekel 11000FT ért viheti. Akit érdekel írjon.
  • Abu85
    #16496
    Hát én már nem merem hozzászámolni, sajnos mostanság a Core 2 tuning láz kapcsán sokszor előfordult, hogy a vásárolt proci nem volt képes 2,2-2,4GHz fölé szaladni. Pedig a szegény vevő azzal érvelt, hogy az összes alkatrészt a PH! tesztje alapján vette. Most én ilyenkor mit csináljak? Cseréljem addig a procit még jól tuningolhatót nem kap? Én is próbálgattam pár Core 2-őt amikor ismerős akart tuning gépet. 3 prociból egy volt ami ment 3GHz-en, a másik kettő 2,3-nál feladta. Pedig minden megvolt a sikerhez Giga 965-DS4 lap, FSP táp, és a többi. A tuning az szerencse kérdése, és ez mindig így marad. Nem érdemes azt mondani, hogy jól húzható a Core 2, mert ha a user nem olyan szerencsés akkor te leszel a hibás, hogy nem lehet tuningolni a rendszerét megfelelően. Másrészt ahogy láttam az emberek 90%-át nem érdekli a tuning.

    Amúgy ha te vállalod a felelősséget a Core 2 tuningért, akkor természetesen hozzáfűzheted a cikkhez.
  • virs lee
    #16495
    Vagy a jövőben is marad minden ahogy most van. Olyat is mondtál hogy "Az egyik véglet az, hogy maradnak a jelenlegi megoldások és a jelenleg mutatott teljesítmény lesz mérvadó". Mire DX10 only kéne (ha egyáltalán kéne), addigra 3 generációval odébb vagyunk, kb. annyi jelentősége lesz a mostani kártyákat hasonlítgatani, mint most a vodoo1 vs riva128. Semmi.
  • Abu85
    #16494
    Én azt mondta, hogy két véglet van. Vagy maradnak a jelenlegi elgondolások, tehát veszel egy 8800GTS640MB szintő kártyát 8800GTS640MB áron. Vagy jönnek a D3D10-es elvek és akkor a GF8800 teljesítménye egy középkategóriás HD2600 szintjére süllyed.
    Van némi különbség.
  • virs lee
    #16493
    Ehhez még hozzászámolhatjuk azt is hogy a Core2-t szarrá tuningolhatod (már akit érdekel a dolog), az X2 meg nem épp arról híres, máris egyértelmű a felállás. A Core2 javára.
  • virs lee
    #16492
    Vagy nem. Te magad is elismerted hogy nem tudod melyik irányba megy a rendszer, lehet hogy a jövőben is marad a mostani. Akkor meg szopik az ATI. Tehát összefoglalva: ma 100% jobb az Nvidia, holnap pedig 50% esély van a helycserére. Ez édeskevés azért hogy rohanjak a boltba radeont venni. Pláne hogy mindjárt itt a következő generáció.
  • Abu85
    #16491
    Az olyan program ami rámutat, hogy milyen irányba lehet fejlődni a D3D10 API-val. Ami most prezentáció, az pár hónapon belül effekt lesz valamelyik játékban. Legalábbis eddig ez volt a menetrend.
  • Abu85
    #16490
    Hát meglepődnél miket tudnak az új játékok alatt az x2-ők.
  • Abu85
    #16489
    Őszintén szólva, az AMD x2 már régi technika, bár kétségtelen, hogy a jelenlegi árához képpest jó vételnek számít. Az A64-nek és a Core 2-nek is megvannak a maguk hibái. Az AMD a K8 tervezésénél eléggé szűkre szabta a cache és a mag közötti 64bit-es adatbusz, és ez érezhetően limitációt okoz a rendszerben. A Core 2-nek is vannak problémás részei, egyrészt a jelenlegi sebesség 7-8% a Macrofusion-ból ered, namost ez a funkció EM64T utasításkészlet esetén nem használható, tehát 64bit-re írt program esetén kapásból jön majd 7-8% mínusz a jelenlegi teljesítményből. A másik némileg súlyossabb probléma a közös cache két magra. Maga az elgondolás meglepően jól működik olyan többszálúan írt programoknál ahol az egyik mag sok memóriahivatkozást csinál, míg a másik mag komoly mértékben számol. De mi van akkor, ha mindkét mag számításaihoz sok memóriahivatkozás kell. Ilyenkor szar van. Mivel mind a két mag ugyanazt a közös gyorstárat használja, így nagyon finoman fogalmazva egymás adatait írják felül, ergo akadályozzák egymást a munkában. A Lost Planet, a Supreme Commander és a STALKER tipikusan ilyen igénybevételnek teszik ki a rendszert, nem véletlen, hogy Core 2 procikból a 4MB gyorstárral rendelkező változatok még órajelhátrányban is gyorsabbak 2MB-os társaiknál. Arról nem is beszélve, hogy a gyorstárhiányok miatt ilyen környezetbe a hasonló árú Athlon64-ek 10-15%-al is gyorsabbak lehetnek. A négymagos Core 2 rendszerekről pedig semmi értelme beszélni. A szűkös rendszerbusz olyan limitáló, hogy 4 mag csak akkor lesz kihasználva, hogy ha számításigényes feladatok futnak kevés memóriacímzéssel.
    A prociban talált hibákból is elég sok van a Core 2-ben, legalábbis közel egy év alatt 5 oldalnyi feljegyzést termelni nem valami bíztató (az AMD K8 2003 óta termelt asszem 3-4 oldalt összesen). Ráadásul már van olyan probléma is ami csak mikrokód frissítéssel javítható, de legalább javítható ugye.
  • Abu85
    #16488
    Azé amilyen optimalizáció volt benne az FX-hez az nem volt semmi. Egyébként már mondtam, hogy nagy kiadónak nem éri meg az ellentábor kártyáit nem használhatóvá tenni. A neves fejlesztőknél nincs ilyen, hogy erre vagy arra van írva. Befizetik a reklámot és csókolom, mindenki megkapja az optimalizácót. A Call Of Juarez D3D10-es patchben van az extra minőség mód ami 30%-ot lassít az nV karijain, míg az Atin többnyire gyorsít 4-5%-ot. Volt is vita ebből rendesen. Most ez optimalizáció? Mindenki döntse el maga. Lényegében arról van szó, hogy a LUT text-es számolást lecserélték egy trigonometrikus függvényt tartalmazó algoritmusra, amire a D3D10-ben lehetőség van. Nyilván az MS azért rakta bele ezt a lehetőséget az API-ba, hogy gyorsítsa a számolást az új karikon, arról nem tehetnek a fejlesztők, hogy az nV D3D10-es karija nem épit a D3D10-es elvekre.
  • buldozer99
    #16487
    azok aztán sokat értenek az ilyenhez,amd nem való játékra,intel meg mindenre való:),és én csak tudom mivel ezelőtt X2 volt
  • Csibusz
    #16486
    99.000 lesz:) szerintem megéri ez van ez lesz:) AMD:)