Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#38832
Sziasztok!
Nekem is videókártya kipurcanásom van, kellene cserélnem, de sokat nem szeretnék költeni rá. Van egy Asus P5Q alaplapom, egy Core2Duo 3Ghz procim. A régi kártya HD4850-es volt, ehelyett szeretnék egy jobbat, de a rendszerbe beleillőt. Max 25ezret tudnék rákölteni.
Köszi előre is az ötleteket.

#38831
Igen

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#38830
Sziasztok! Egy i7 2600k mellett érdemes lehet GTX780-t venni? Csak jövőre tervezem, megvárom következő generációt is. Alternatívaként is csak nVidia jöhet szóba.

Amiga 600GT QuadCore - WorkbenchHD 64bit - ThermalGive Titanium Edition - Commodore Extreme Graphics X69HD

#38829
R7 260X 2GB.35e ft(dupla ventivel keresd pl:Gigabyte de bármelyik márka ha jó áron van megveheted).
Ezt még használhatod majd az új alaplappal és a többivel ha meglesznek.
A jelenlegi géped NEM fogja kihajtani tehát amit tud a VGA azt teljes mértékben nem fogod látni persze teljesítményt megdobja.Viszont ha veszel hozzá majd alaplapot,procit és memóriát akkor ez a VGA jó lesz majd bele.

Minden játék ami proci illetve RAM igényes a VGA el fog veszni.Ezt tudnod kell.Ha nagyon ügyeskedsz a beállításokkal és tudod mi terheli a CPU-t és azt veszed le még tudsz a dolgon segíteni.
PES-nek pl kell a VGA azzal sz.tem nem lesz gond.
rvn
#38828
VGA-t tudsz benne cserélni, de nagy változást ne várj, a többi alkatrész(CPU, Alaplap, RAM) csak egyszerre fogod tudni lecserélni.

Gigabyte Z170-HD3P, I5 6600K@4Ghz@1,17V, 2x8 DDR4 Corsair Vengeance 2666Mhz, NZTX Kraken X61, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phantes Enthoo Pro M Acrylic

matula77
#38827
Hát ez az. Nem akarok kiadni egyszerre 100-150000 ft-ot, csak az új játékok miatt.Gondoltam időnként cserélnék alkatrészeket (persze amik a komplett új gépbe is jók lennének) először videókártya, aztán processzor stb. Tehát a feladat: olyan új config, ami darabonként ebbe a régibe is használható, persze valami olcsó verzió. (köszönöm szépen a válaszodat!)

#38826
Mennyi pénzed van gép fejlesztésre?Ööö akarom mondani egy új gépre...:-)
matula77
#38825
Szevasztok! Segítséget szertnék kérni a hozzáértőktől.
Gépem: ABIT KN9 alaplap, AMD Athlon 64 x2 Dual Core 5000+ processzor, ATI Radeon HD 2600 XT videókártya.
Szeretnék játszani Pes 2014,NFS MVV, stb. szintü játékokkal amiket ez már nem visz el.
A legolcsóbb, de működőképes megoldások érdekelnének, meg úgy általában hogy ti mit cserélnétek és mire.
Előre is köszi a segítséget!

arty
#38824
Így szerintem se vegyél félgépet... vagy most vagy késõbb döntesz rosszul. CPU-GPU-t majd egyszerre cserélj, addig mehet a többi.

hdd-ssd pl simán, az is sokat számít.

Forza.

#38823
A C2Duo nem hajtaná ki a 750ti-t. Az i5 4570 meg sokkal nagyobb videokarit is kihajt. Szerintem várj míg meglesz a 200ezred és akkor rakass össze egy új gépet. Amit tervezel alaplap proci ram az jó lesz, 200ezer forintból gtx 760 alá ne add (ha mindenképp nv kell), tápból meg fsp raider 550-t vegyél.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

Dante73
#38822
Új gép összerakását terveztem, kb 200-ból.
Sajna, aki tartozik, közölte, csak a felét tudja ideadni. (Egyenlõre) Így most egy táp, és egy videókártya lesz megvéve, + 1 HDD. A többi akkor jön, ha a többi pénzt is megkapom.
Gyak, arra lettem volna kíváncsi, Hogy egy Gtx 750Ti-t vajon mennyire hajt ki ez a lap+ proci, 2x2Gb 1033-as, kingstone rammal.
Lapot, és egy i5-ös proci összel jön, az már kihajtja majd, rendesen. (ASROCK B85 Pro4, INTEL Core i5-4570 3.20GHz 1150 BOX, KINGSTON 8GB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3B1K2/8GX)

http://www.freetvmaci.info/

#38821
Próbáld meg lecserélni legalább egy H61-re, meg i3-ra (lehetõleg 2100-ra minimum). Az árba még be lehet szorítani egy 550ti-t, vagy ha még gyûjtögetsz egy használt 650ti-t. De az sem mindegy, hogy milyen tápod van, meg mennyi memóriád.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

Dante73
#38820
Sziasztok!
Kis segítség kellene. Lehalt a videókártyám, le kellene cserélni. Sajna, most másra nincsen lé, és a gép, amibe kellene, eléggé régi már.
Tehát adott egy P35-DS3-as alaplap, és egy C2D E-6550 es proci. Ezeknek kellene kihajtani a kártyát.
Elsõsorben új videókártyában gondolkodom, de ha ehhez csak használtat érdemes, akkor az lessz. Keret úgy 40 körül van rá.
Minden ötletet megköszönnék! (És ha lehet nV vonalon maradnék...)

http://www.freetvmaci.info/

MerlinW
#38819
Világos, én is szubjektív voltam😊

[merlinw.org]

littleNorbi
#38818
Nekem van 1 MSI VGA-m és egy MSI laptopom, megvagyok elégedve velük. Most mindenre lehet találni példát és ellen példát is, de azért írtam ide, hogy meghallgassam a véleményeket...

MerlinW
#38817
Még annyit hozzátennék, hogy az MSI nem márkásabb, mint a PC. VGA esetében legalábbis. Én mondjuk utoljára 2002-ben találkoztam normális ár/érték arányú minõségi MSI termékkel, úgyhogy számomra ez a márka a messze kerülendõ kategóriába tartozik.

Ami most hirtelen eszembe jut - emlékezetes anyázások voltak - a 2000-es évek közepén, mikor 50 gépet kellett összerakni egy MSI mániás felsõoktatási intézmény számára. 6 alaplap, és 4 VGA döglött meg az elsõ héten. Aztán 2 cserélt alaplap a második héten (még csak nem is ugyanaz a modell). Végül rábeszéltem az okosokat a Gigabyte/ASUS gyártókra. Utána 2008 körül is találkoztam pár MSI borzalommal. Lényeg, hogy én távol tartom magamat tõlük

[merlinw.org]

littleNorbi
#38816
Köszönöm! Azt hiszem, hogy megkönnyítettétek a döntésem.

#38815
*Power
#38814
Micsoda?270X fényévekkel jobb.Eszedbe ne jusson Gtx650 venni.Ráadásul a PoerColor teljesen rendben van!
arty
#38813
igen, észrevehetõ a különbség, hiszen legalább másfélszer gyorsabb...

Forza.

littleNorbi
#38812
Sziasztok!
Ez a 2 videókártya között hezitálok: GeForce GTX650 MSI OC 2GB DDR5 és AMD Radeon R9 270X Powercolor PCS+ 2GB DDR5. Tudom, hogy ugye az R9 270X jobb mint a GTX650, de annyira észrevehetõ a különbség játékos felhasználó szempontjából? Valamint, hogy azért a GeForce-szal jobb tapasztalataim vannak, mint a Radeon-nal igaz, hogy én még az ATI féle Radeon-okkal észleltem driver problémákat, az AMD félével még nem barátkoztam közelebbrõl. Továbbá még azért az MSI mégis "márkásabb", mint a Powercolor (most per pillanat ezt a két márkát és típust tudom könnyen beszerezni, szóval más nem jöhet számításba). Teljesen tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek!

#38811
A GTX 780 Ti ára lemegy majd 130 körülire, ha megjelenik a 880 as kártya?
Amúgy mikor jelenik meg? október, december?
#38810
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Akkor marad a 260.
pxxl
#38809

All hail the double x!

#38808
A 7770 oc 1150 MHz. Csak a pontosítás végett. De ha azt mondjátok összességében jobb, én elfogadom. De annyit még megtudnál mutatni a 260-nak az adatait honnan nézted? Mert az asus oldalán nem látom ilyen részletesen. Csak hogy megnyugodjon a lelkem.
arty
#38807
7770 - 640db számolóegység, 40 texturázó, GCN 1.0 arhitektura, 1ghz (?)
260 - 768db számolóegység, 48 texturázó, GCN1.1 arhitektura, 1ghz (?)
de ramsávszélben is léptél elõre: 1125 - 1500 mhz, nem kis difi!
kaptál trueaudio képességet

csendben örülj a szerencsédnek 😊
meg gondolom a garid is ujraindult!

Forza.

pxxl
#38806
meg egy pár generációval fejlettebb is 😊 úgyhogy jó lesz az 😉

All hail the double x!

#38805
Akkor azt mondjátok, hogy ne hepciáskodjak és ez talán kicsit jobb kártya is? Csak az a fura most már fent van az oldalukon mindkét kártya a 7770 34ezer(kiemelem ez OC változat) az r7 260 meg 28ezer. Tudom nem az ár számít, de mivel elérhetõ náluk nekik azt kellett volna küldeniük. De akkor azt mondjátok megfelelõ "csere"? Ezek az "R" es szériák csak valami átnevezések?
pxxl
#38804
R7 260 kicsivel jobb szvsz

All hail the double x!

V43 1105
#38803
HD7770-HD7790 környéke pedig az a vga..

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#38802
U.I. : Most már kezd bejönni a menüpont. Elõbb még csak 6 kártya volt most már 11 a listájukon. Megvárhatták amíg jön új felhozatal, hogy ne keljen ugyan olyat adni?-.- Mert most már tuti nem lesz fent a 7770 a listán, de kivárom.
#38801
Sziasztok.Gyors segítséget kérnék. Volt egy Sapphire 11201-02-20G HD7770 1GB GDDR5 GHZ EDITION OC PCIE kártyám. Elromlott elküldtem garancáztatni. Másfél hónap után írják a boltból, hogy lezárult az ügyem és kicserélik. Végre! Erre ma jön a futár és sajnos nem én vettem át. Hozott egy Asus radeon R7 260 -as kártyát!(nem x hanem sima 260as). Eleve szemétségnek tartom, hogy nem szóltak az ilyen jellegû cserérõl! De az lenne a kérdésem ez tudja azt amit az én kártyám tudott? Mert néztem a gyártók oldalát és gpu sebességbe enyém jobb volt, de memória sebességbe az új kártya jobb. Vagy az is számít milyen chip van benne?(még nem bontottam fel a csomagot, ja és mellesleg tegnap még volt fent az oldalukon olyan kártya mint az enyém! ma meg már be se jön a videó kártya részlege az oldalnak, és nem egy kis oldalról van szó....)
arty
#38800
bár nemtom lehet-e, de tuningolni kéne 😊
így alapon én 270x, esetleg 760 fölé nem lõnék vele

Forza.

MerlinW
#38799
Játékokhoz nem mondanám erõsnek, de minden másra tökéletes.

[merlinw.org]

#38798
Egy Intel i5 760 mellé milyen vga-t érdemes most venni?Elég erõs még ez a cpu manapság?Tervezem még memória vásárlását,8-16gb a cél.

„Ne vitatkozz idiótákkal, mert lehúznak a saját szintjükre, aztán legyőznek a rutinjukkal.” Woody Allen

#38797
ezt néztem ki magamnak,de észrevettem hogy van ennek egy nagyobb tesója amin 1 hûtõcsõvel több van,vagy annyit nem számít?(igaz árba az nagyobb egy csöppet) de ha ennek is jó a hûtése akkor nem dobok ki feleslegesen arra többet.

Hecker007
#38796
Persze, a kábelek hosszára azért figyelj, nehogy rövidek legyenek!

#38795
http://www.fsplifestyle.com/product.php?LID=1&PSN=60

Ez megfelelõ? 😊

Hecker007
#38794
Akkor már ne plusz 50W vegyél ha venned kell, hanem legalább 100-at nem szabad ennyire kicentizni se.

#38793
Igazából a mostani gépem max 150w-ot eszik (lemértem) és most egy gt 9500 van benne és valahol olvastam hogy 150-170-et eszik a gtx660 ,de természetesen kinéztem neki egy xfx 450w-ot (tesómnak is anno az volt csak neki i7-el ment és simán vitte)

Sippie
#38792
én gigásat vettem, csendes, 520W-os táppal nincs gondja, de úgy tudom 450W-os minimumot írnak neki elõ.
#38791
A 660 kb. 20%-kkal erosebb viszont zabal is rendesen,ugyhogy a 400W-os chieftec lehet,hogy elfog fogyni.

Ar/ertek aranyban amugy a 750Ti egy remek VGA.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#38790
Sziasztok!
az alábbi gépbe szeretnék karit venni:
i5 2400
asrock b75 pro 3
kingmax 1333 ddr 3 8gb
chieftech 400W táp

a kövi kártyákon gondolkoztam el:
GTX 750 Ti ( de errõl lebeszélt tesóm)
így maradt a gtx 660 (sima) de ebbõl melyiket érdemes venni? Asus,gigabyte?

#38789
Ez igaz. Leginkább a hûtés kidolgozásában, minõségében, meg a gyári túlhajtásban van különbség. Bár a gyári túlhajtást semeddig sem tart behozni. Amúgy ízlések és pofonok. Valaki csak Evga-t vesz, más Gainward-ot stb. Kinek melyik tetszik jobban. Szerintem Asus, Msi, Giga is ugyan úgy teszi a dolgát. Amúgy ezen az áron most inkább r9 280at vennék.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#38788
Ha nem tudom,hogy melyik van a gepben akkor nyilvan nem. De ezzel az indokkal a referencia megoldasokon kivul barki vehetne barmit mondvan,hogy ugy sincs kulonbseg.

Pedig van,nem is kicsi.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#38787
Egyrészt saját tapasztalatból beszélek, másrészt a 760 esetében jó pár gyártónak a tesztjét megnéztem. De meg tudod mondani, hogy a gép elõtt ülve ugyan mi különbséget fog tapasztalni pl. egy Gainward Phantom 760, meg egy MSI Twin Frozr 760 között?

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#38786
Köszönöm szépen a választ. A jelenlegi kártyám is Gainward és nem okozott még csalódást, ezért szeretnék ragaszkodni a márkához.

#38785
Tudsz egyaltalan valamit arrol a hutesrol/markarol vagy megint fogalmatlanul osztogatsz nyilvanvaloan szubjektiv tanacsokat?

ad: az anusznal meg a giganal is megfizeted az aftermarket coolert.

Hogy a kerdesre is valaszoljak: a Phantom baromi jo huto,boven megeri a plusz penzt. A Gainward meg mar egy ideje a piacon van. Ha ok is adnak 3 ev garit akkor hajra.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#38784
Szerintem nem, a többi neves márka is megbízható, hozza azt a teljesítményt és a hûtésük is jó.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#38783
Kinéztem egy GTX760-as kártyát (2GB-s verzió), Gainward márkánál maradnék. Szerintetek megéri a 4 ezer forint különbséget a Phantom verzió?