Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

arty
#38982
Tuningold a cput es mehet jobb is a 760-270 parosnal bele!

Forza.

broman191
#38981

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#38980
gondolom felbontás és részletesség függő,hogy mennyit "bukok"
broman191
#38979
Elviselné, de a CPU esélyesen bottleneck lehet majd a gépigényesebb játékoknál...bár nem feltétlen vészesen.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.10.28. 18:28:24

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#38978
régi x58as alaplap 1366os foglalattal..első generációs i7 920..3x2g ram elviselne egy gtx760-at vagy egy r7 265öt inkább?
broman191
#38977
Akkor részemről instant vétel szaga van! 😉 Ennyiért nincs olyan negatívuma, ami említésre méltó lenne, újonnan kb. másfélszer ennyibe kerül, ez még egy GTX 760-nak is jó ár lenne... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.10.25. 13:47:28

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#38976
Nem az én gépembe lesz, lakótársaméba.

broman191: 50ezer, 4hónapos a kártya, közel 2,5 év AQUA-s gari

ASRock H97M Pro 4 | Intel i7-4770 | 8GB DDR3 HyperX Fury | MSi GTX 970 Gaming 4G | 2x 250GB Samsung 850 EVO | FSP Aurum S 600W | CM Hyper T4 | CM Silencio 342 |

broman191
#38975
Mit jelent hogy 'joáron'? 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#38974
ha az aláírásod a te géped,akkor kell azt az MSI 770-et lecserélni ugyanolyan Asusra?
Béluska74
#38973
De a viccet félretéve. Szerintem nagyon jó kártya és egy darabig biztosan ki fogja szolgálni az igényeidet.

If you give a little love you can get a little love of your own

Béluska74
#38972
Vedd meg! Ha nem tetszik küld el nekem. <#nevetes1>

If you give a little love you can get a little love of your own

#38971
Sziasztok!

Van most lehetöségem hozzájutni joáron egy Asus GTX 770 DCIIOC 2GD5 karihoz. Véleményt tudtok róla mondani? Észrevételek negatívumok ilyenek.

Koszi!

ASRock H97M Pro 4 | Intel i7-4770 | 8GB DDR3 HyperX Fury | MSi GTX 970 Gaming 4G | 2x 250GB Samsung 850 EVO | FSP Aurum S 600W | CM Hyper T4 | CM Silencio 342 |

#38970
most még egy 4890esem van..eddig elvoltam vele..hangja is jó volt..volt kölcsönbe egy 6950es..olyan hangja volt ehhez képest,hogy nappal is felsírtam tőle,nemhogy éjjel..méretre is nagyon szoros volt... 😊
ezért fosok én most a több ventisektől 😊
broman191
#38969
Sokszor anyagilag is jobban járhatsz a 2 vagy 3 ventis karikkal, mivel egyszerűen többet adnak el belőlük, gyorsabban forog a készlet, ergo a boltok nagyobb kedvezménnyel szerezhetik be őket, így rengetegszer előfordul, hogy a kevésbé jól fogyó referencia/egyetlen ventivel rendelkező modellek érezhetően drágábbak...a méretük sem feltétlen horror, 2 ventivel legalábbis, kivétel ha Mini-ITX-re méretezett megoldásokban gondolkodsz. Egyetlen ventivel pedig egy bizonyos TDP szint felett terhelés alatt igazán halk és egyben hűvös karit elvárni elég irreális... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.10.24. 20:51:20

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#38968
én még a gépem méretei és az anyagiak miatt direkt az 1 ventiseket szeretem 😊
broman191
#38967
A lényeg hogy olyan karit vegyél, amelynek lehet szoftveresen módosítani a gyári ventiprofilját (pl. EVGA Precision X vagy MSI AfterBurner segítségével), onnantól szvsz már nagy horrorba nem ütközhetsz, akármennyire értelmetlenül is hangolta be a gyár a bizonyos karit (gyártótól függetlenül előfordul), megoldhatod magad, a saját zajtűrésedhez igazítva...a legtöbb jóféle 2 vagy 3 ventis kari még bőven tud melegedni load alatt az elfogadható kereten belül úgy, hogy lényegesen alacsonyabbra veheted a ventik forgási sebességét...esetleg még kicsit meg is cibálhatod az órajeleket mellé, teljes legyen a gyönyör. 😊)
Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.10.24. 20:37:01

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#38966
mennyi fórumon kapnak hideget a kártyák hangjai,döbbenet...mindig sikerül elbizonytalanítaniuk a döntésben.. 😊
broman191
#38965
Nincs benne semmi szokatlan, a mérvadóbb teszterek általában mérik a zajszintet is, idle & load felhasználással, például:

TechPowerUp!

Guru3D

Egységes táblázatról nem tudok, de általában az adott tesztekben feltűntetik a konkurens kariknál mért adatokat is, érdemes pontos gyártóra és típusra keresni és abból a review-ból kiindulni! 😊

ui.: Egyébként a gyártó szava nem feltétlen mérvadó, mert vagy a valóságot túlzottan nem tükröző adatokat fog megadni vagy max. annyit fogsz megtudni hogy '20%-kal hűvösebb' mondjuk a referencia megoldásnál...azt pedig általában nem árul senki, szóval az állítás semmit nem ér, de a dobozra feliratnak jó.... 😊)
Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.10.24. 16:29:24

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#38964
Most nézem, hogy igazából ez a processzortól is függ, nem is gondoltam volna;
*1: A PCIe 3.0 sebességét az Intel® 3. generációs Core™ processzorai képesek kiszolgálni.

Most látom ezt, hogy nézegettem azért az alaplapokat. Nekem 2. generációs Core i7 2600-am van, szóval így pláne nem sok értelme lenne alaplapot is vennem a kártya kedvéért, holott a processzor a ludas.

Ezt írhattátok volna! 😄

Randelz
#38963
Szlovákiában élek, a helyi üzleteket nézem. Kösz Rvn akkor maradok az r9 nél.

rvn
#38962
Az r9-el jobban jártnál sokkal szerintem és nem haza akarok beszélni 😊 a GTX 760-al van majdnem partiban.: SAPPHIRE R9 270X 2GB GDDR5 DUAL-X OC with BOOST (11217-01-20G) (bontatlan) (info).......................!!!AKCIÓ!!!.........46.990Ft

Gigabyte Z170-HD3P, I5 6600K@4Ghz@1,17V, 2x8 DDR4 Corsair Vengeance 2666Mhz, NZTX Kraken X61, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phantes Enthoo Pro M Acrylic

PeeTeR
#38961
honnan rendelned, hogy € -ban irtad a kereted?
(csak mert) 😄
Utoljára szerkesztette: PeeTeR, 2014.10.21. 18:39:51

pornhub - the world's biggest archive of nothing.

Randelz
#38960
Olyan 150€ -t szánok rá az olyan 45 - 46 ezer. Találtam egy GTX750 Ti GS 2GB DDR5 -t egész jó áron lehet, hogy ez lessz a nyerő.

#38959
srácok..buta kérdés..vagy inkább szokatlan..
olyan táblázat létezik,ahol kártyák "hangosságát" is feltüntetik?..még a speckók között se látok ilyeneket nagyon a gyártók honlapjain...
rvn
#38958
Igen, én is ezt néztem, mennyi a kereted? Nekem 270X 2gb os van és 1920*1080 ba mindent elvisz komprumisszumokkal(medium-high beállítások között) játékoktól függően..

Gigabyte Z170-HD3P, I5 6600K@4Ghz@1,17V, 2x8 DDR4 Corsair Vengeance 2666Mhz, NZTX Kraken X61, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phantes Enthoo Pro M Acrylic

Randelz
#38957
1920x1080 on használnám. Ha jól láttam akkor 270X ből van csak 4Gb-s, de annak az ára már túlmegy a kereten amit rászánok 😊 .

rvn
#38956
Ahhoz tudni kellene milyen felbontáshoz használná, mert lehet hamarabb "elfogy" a GPU mint a memória, meg nem is tudom van e sima 270-ből 4 gigás változat.
Utoljára szerkesztette: rvn, 2014.10.20. 19:09:05

Gigabyte Z170-HD3P, I5 6600K@4Ghz@1,17V, 2x8 DDR4 Corsair Vengeance 2666Mhz, NZTX Kraken X61, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phantes Enthoo Pro M Acrylic

#38955
de akkor mar a 4 gigas verziot vedd ne a 2 gigasat

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

Randelz
#38954
Remek, kösz szépen a választ.

rvn
#38953
Hello! Lenne észrevehető különbség, Az R9 270 erősebb sokkal, és a proci is el fogja bírni.

Gigabyte Z170-HD3P, I5 6600K@4Ghz@1,17V, 2x8 DDR4 Corsair Vengeance 2666Mhz, NZTX Kraken X61, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phantes Enthoo Pro M Acrylic

Randelz
#38952
Üvd.
A VGA kártyám cseréjén gondolkozok, de nem tudom eldönteni hogy javítana egyáltalán a teljesítményen.
Jelenlegi gépem : QuadCore AMD A8-5600K, 3900 MHz ; AMD Radeon HD 6670 (2 G😎 ; 8GB DDR3
Egy AMD R9 27OC-2GB -s kategóriájú videókártyára gondoltam, nem feltétlenül erre. Szerintetek van értelme videokártya cserének vagy nem igazán növelné a teljesítmény?

Hecker007
#38951
Próbáld ki egy furmarkkal vagy hasonló vga izzasztóval, ha nem kapcsol be vagy lecsúszott a csatlakozója, ezt kétlem, vagy döglött a venti.

bakvarnyu
#38950
Kaptam egy msi hawk 6870-et és a két venti közül csak az egyik pörög,ez normális? A másik csak erös terhelésnél indulna be?

#38949
Volt erről egy jó kis teszt valahol, elkevertem a linkjét, egy kb. Radeon 7770/7790 kártyánál ha beteszed 1x-es (!) PCI-E csatiba*, akkor még olyan 76%-át le tudja adni a teljesítményének, 4-8x PCI expressz esetén már alig van difi ... valószínűleg több GPU-s megoldásokat leszámítva jelenleg a PCI-E 3.0 sebességét semmi nem használja ki. (Na jó, valami brutális raidkártyát leszámítva vagy valami 8K videószerkesztő vasat.)

(* Azért volt érdekes infó, mert a legtöbb notiban nem lehet VGA-t cserélni, viszont atom drágán van átalakító PCI-E / ExpressCard vonalon, utóbbi meg egy 1x-es PCI-E 2.x csatlakozó. És 2.1 felett ki lehet kapcsolni a beépített VGA-t és lehet használni külsőt. Persze nem éri meg, mert kábelek, táp és VGA megvétele többe fáj, mint egy eleve jobb gép árkülönbsége.)

Hecker007
#38948
Semmit nem fogsz észrevenni. Nyugodtan belerakhatod.

rvn
#38947
1-2%-ot vesztesz rajta,vagy még annyit sem, amugy igazából teljesítményben nincs észrevehető különbség
Utoljára szerkesztette: rvn, 2014.10.17. 17:42:26

Gigabyte Z170-HD3P, I5 6600K@4Ghz@1,17V, 2x8 DDR4 Corsair Vengeance 2666Mhz, NZTX Kraken X61, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phantes Enthoo Pro M Acrylic

#38946
Felhívtam egy komoly cég szervízét és ott azt mondta a srác, hogy maximum pár százalékkal fog rosszabbul teljesíteni a kártya. Pf.

#38945
Sziasztok

Ha egy P8p67-es alaplapba (amibe nincs PCIE 3) beleteszek egy GTX 760 4GB GDDR5 Twin Frozr IV OC kártyát (ami igényelné) akkor érezni fogok valami hátrányt?

Tudtommal a PCI foglalatok kompatibilisek visszafelé. Nem szívesen vennék egy 80 ezres kártya mellé alaplapot ha nem muszáj.

#38944
10800.
arty
#38943
mit jelent a karcsu?

mindkét hw elég karcsu, nem meglepő, ha az eredményük is az 😊

Forza.

#38942
Sziasztok.
Elég karcsú eredményt kaptam a vga (Gts250) tesztelésekor (3dMark06),szerintetek sovány lenne hozzá ez (Dual core E6300) és azér?Köszönöm válaszaitokat.
arty
#38941
a legolcsóbb 3 év garist 😉

de ahogy Béluska is írta, ezek csak 280asok, nem 280x-ek ... használt nem opcio? hardverapron hegyekben állnak 55 ezerért a még 2+ év garis 280x-ek - én is most adtam el ennyiért a saját gigabytem 😊 -> jóval olcsóbban lehetne jóval jobb kártyád

Forza.

Béluska74
#38940
A linken "csak sima" R9 280-as videokártyák vannak. Abból megvételre javaslom vagy az ASUS vagy az MSI márkákat. Lényegében az első kettő találat az oldalon.

If you give a little love you can get a little love of your own

UnknownAsshole
#38939
Segítsetek légyszíves.

Szeretnék venni egy R9 280x videókártyát, kb 65-75 ezer a keretem.
Ha rákeresek szinte ugyan azon az áron belül ki ad egy csomó lehetőséget. LINK
Melyiket kéne válasszam ? Köszi ! 😊
arty
#38938
mivel a 750 a 260x-el van partiban, aminél a 265 jócskán gyorsabb, én a radeont venném - pl bf4 alatt majdnem 50%-al gyorsabb, máshol persze nincs ekkora difi

Forza.

#38937
arty
#38936
azé nem mindenhol 😊 290-es radírok 512bitesek, mint a régi szép időkben 😄

Forza.

broman191
#38935
Nem érdemes a nyers technikai adatokkal foglalkozni, a gyakorlati teljesítmény a mérvadó...egyébként nagyban megy manapság a membus downsizing szinte minden kategóriában, annak ellenére a valós teljesítmény növekszik... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.10.12. 15:57:06

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#38934
de a 128bites membus nem kevés manapság?
#38933
Igen kettő.