Milyen videokártya?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
azt pedig HDMI-n csak a 970/980 tudja, darabja 100k minimum ... 😊
bénább vga-k hdmi 1.4-e csak 4k@30hz-et tud, ami képekre jó, desktopra már kevésbé (már az egérkurzor is kicsit szaggatós, melóra nem tudnám használni), 60fps videora meg egyáltalán nem ...
Utoljára szerkesztette: arty, 2014.11.19. 13:18:39
Forza.
A legolcsóbb egy alaplap 3db pci és valami zero-vga ami tudja a 4k-t?
Utoljára szerkesztette: Moyko, 2014.11.19. 13:12:02
There is only one Boss!
viszont hdmi csak 1 van rajta... a vga káryták displayportja (pl 3db 1.2-es a 970en) pedig általában nem dual mode, azaz passziv átalakitoval nem feltétlen alakitható HDMI-vé ... (ha igen: a HDMI 1.4 4096x2160 / 30hzét tudná amugyis csak!)
de ha a 60hz nem elvárás a 3 kijelzőre és mindenképpen hdmi kell, lehet h 3db olcsó kártyával jársz a legjobban... (ha olyan az alaplapod, h van benne 3 pci-e)
pontosan mi a cél?
Forza.
Segítséget kérnék a következő problémára:
adott 3 db 4K-s TV (6480x3840) amiket állítva használnánk egymás mellett. - nem játékra.
(tv-ken csak hdmi van)
Van-e olyan kártya ami ezt magában elviszi?
Illetve mi a legolcsóbb megoldás a Pc-s fronton. 2 vagy 3-Way SLI vagy bármi? (gondolok itt 2 vagy 3 db egyszerűbb VGA-ra).
Nagyon köszönöm !
There is only one Boss!
Mindig ASUS kártyám volt és nagyon meg vagyok velük elégedve de sokallom ezt a többletet, ti mégis melyiket választanátok miért?
http://www.bluechip.hu/termek/gigabyte-geforce-gtx-760-oc-4096mb-gddr5#specifikacio
http://www.bluechip.hu/termek/asus-rog-striker-gtx760-p-4gd5#specifikacio
azért mutatom,hátha valaki most venne valamit..talán értelmes akciók lesznek
\"Az élet egy elég szar játék, de a grafikája nagyon ott van.\"
vagy a abszolute csak minimálisan gyorsabb 260x (34-35e)
ezek egy 6870nél kb 20%-al erősebbek, ami a 6850OC-nál talán még 10%-al se gyorsabb... ergo lenne egy 25-30% gyorsulásod
ahogy nézem a 6850ek 18-22ezrekért mennek... aránytalanul sokat kellene ráfizetned az új kártyára és nem lenne átütő változás
én gyűjtenék picit ... egy 270x még +15e , cserébe majdnem mindenhol dupla sebességet kapnál 😊
vagy használtan veszel jobbat, még sok garist, pirospontos eladótól. ez a 35k-s határon már csak 6ezerrel van túl... annyit röhögve megér (persze csak ha telik rá ...)
Utoljára szerkesztette: arty, 2014.11.18. 22:50:29
Forza.
\"Az élet egy elég szar játék, de a grafikája nagyon ott van.\"
Melyik Vga az, mind Amd, mind Nvidia oldalon, amit még bírna a proci?
nyilván én is a 60fps-t preferálnám, de ahoz többet kell sajna költeni...
Forza.
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
- 30fps-el el lehet szerintem (is) játszani, csak stabil legyen
- 4 mag mamár szinte mindennek kell, hatalmas ugrás lesz sok játékban, pláne h az alacsony felbontás miatt kevésbé leszel gpu limites!
előbb elfelejtettem: 750en asszem nincs tápcsati és terhelés alatt 30-40wattal az amd 260x-e alatt van
Forza.
Most dec, január környékén akarok picit váltani majd, socket am3ra, valamilyen négymagos phenommal.
Nem igazán játszom AAA játékokkal, The Crew ami érdekel, az pl elment olyan 20-30 fpsel, gondolom akkor ezzel a r7 260xel jobban futna(bár gondolom a proci nagyon lehúzza), CS:GO, MMO-k. kb ennyi. jah és 1280x1024ben játszom.
Akinek ilyen gépe van megszokja a kompromisszumot, nem fontos a 60fps+, (jó itt kivétel a cs)
bármelyik hatalmas előrelépés lenne a 7730 után 😊
milyen géped van? játékra is kell?
Forza.
a régi gépemből átraktam egy hátoldali ventilátort az új gépem hátuljába, de az a gond, hogy a régi ventilátor csatlakozóján, 3 kicsi lyuk van,
az alaplapomon pedig csak 4-es tűt találtam az alaplapon ahova csatlakoztathatom, ráraktam és működik de a kérdés az lenne, hogy nem lesz így gond belőle ha így működik?
Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |
Néztem ezt a r7 250(x) r7 260(x) sorozatot, ezeknek mi lenne az NVIDIA variációja? ÉS másik, hogy minden r7 260X kártyának kell már a plusz tápcsatlakozó vagy gyártó függő?
Előre is köszönöm.
Inkább a Milyen gépet vegyek topikba menj ezzel a kérdéssel.
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Sztetek milyen VGA-t kellene vennem ahhoz, hogy a DX11-es játékok is elfussanak a gépemen?
Jelenleg egy HD 4890 Toxic kártyám van, ami DX10-es, de nem hiszem hogy ATI-nál szeretnék maradni. Korábban Nvidiám volt.
Illetve gondolom hamár jobb VGA-t vennék, ahhoz jobb procit is illene vennem a mostani Core2Duo E8400 3 Ghz helyett.
Nothing is True, Everything is Permitted
It\'s a trap!!! :)
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Alaplap: Gigabyte GA-P67A-D3-B3
8Gb RAM
Intel core i5-2320 CPU @ 3.00GHz 3.20GHz
It\'s a trap!!! :)
Amiga 600GT QuadCore - WorkbenchHD 64bit - ThermalGive Titanium Edition - Commodore Extreme Graphics X69HD
Ez a Vram igény meg csak ezek miatt emelkedik a csillagos égbe. Hogy vegyél még jobb, még drágább karit. A game-ek meg direkt úgy vannak megírva, hogy akarva-akaratlanul is, kiszúrja a vérvörösen izzó, villogó, fél monitort betakaró Warning felirat, meg hogy min. 6Gb!!!! És a graf-ot meg feljebb sem tudod húzni.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
de a lenyeg az, h ha 3gigasom van, akkor nem 2gigasra akarom cserelni. Plane, h ez utan inkabb szerintem kelleni fog a sok vram, mert jonnek majd 2015ben is gamek. Es nem egy-ket evre terveztem ezt a vga-t, ha ennyit kiadtam erte..
i5 6600K, MSI GTX 1070 8gb gaming X, 2x8gb 3200mhz/cl15, Logitech G27
Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2014.11.07. 20:41:17
i5 6600K, MSI GTX 1070 8gb gaming X, 2x8gb 3200mhz/cl15, Logitech G27
Én ezt vettem volna. Nemcsak MSI, AMD miatt is.
De mindjárt jönnek a Flamer-ek, azt csapatják az oltást, mert nVidia-t írtam.
Itt egy fokkal jobbra jön ki a Zöld oldal.
Meg mondjuk itt is.
De ha máshol nézed, itt pl a BF4 1 FPS-el több a piros oldalon.
Meg itt is jobban jön ki. De h mennyivel jobb, hogy Gaming? Nemtom. Szal passz.
Én maradok nVidia és Asus oldalon.
Egy masik srac mondott olyat, h valoszinubb a ram hiba, mint a vga/vram hiba.. velemeny?
i5 6600K, MSI GTX 1070 8gb gaming X, 2x8gb 3200mhz/cl15, Logitech G27
Aki tudja hogy nem tud semmit, az máris tud valamit.
I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3
Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
konfigom:
Intel Core i7-4770 3900MHZ
Kingston 32GB ram
120 GB SSD
2TB HDD
Geforce GTX 750
Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
-20k
-Radeon 270X
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
VGA cserén gondolkodom. Gép főbb paraméterei:
MSI X58 Pro-E alaplap
QuadCore Intel Core i7-950, 3200 MHz (24 x 133)
6 giga ram
Ebben van most egy SAPPHIRE HD 6870 1GB kártya. Két kérdésem lenne.
-ez mennyiért lehetne reális áron meghirdetni manapság?
-az így kapott összegre egy 20-30 ezer ráfizetéssel, milyen kártyát lenne érdemes venni ami valami pozitív előrelépést hozna.
Hozzáteszem, eddig különösebb bajom nem volt ezzel a VGA-val, mindent működtetett úgy hogy az nekem bőven megfelelt, de így a Witcher 3 megjelenése felé közeledve, lehet nem ártana némi plusz erőforrás.
Aki tudja hogy nem tud semmit, az máris tud valamit.
I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3
"To have the best cooling performance, ASUS STRIKER-GTX760-P-4GD5 extends the fansink to 2 slots. Please double check you Chassis and Motherboard dimension prior to purchase to make sure it fits in your system!"
A legjobb hűtési teljesítmény érdekében..?
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Amiga 600GT QuadCore - WorkbenchHD 64bit - ThermalGive Titanium Edition - Commodore Extreme Graphics X69HD
Forza.
A héten feladtam a várakozást és megvettem az ASUS-féle 970-est. Szépen is muzsikál, viszont gyenge láncszemeket keresve a táp az amiben nem vagyok biztos hogy jól szolgálja már ezt a komolyabbá lett konfigot. Íme a tápocska:
Chieftec CTG-500-80P
Ez ugye 500W, ami a kártya elvárt táp teljesítmények épphogy megfelel. Kérdés hogy ha van ez az 500W-os, kicsit régebbi tápom, és a kártya teljesítményigénye a specifikációk szerint pont 500W akkor esedékes lehetne a közeljövőben egy táp csere? (főleg hogy procit is ideje lenne megmozgatni 1 kis tuninggal 😊 )
Amiga 600GT QuadCore - WorkbenchHD 64bit - ThermalGive Titanium Edition - Commodore Extreme Graphics X69HD