Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

arty
#39032
gopro nem 60fps-t vesz fel? mert akkor a 60hz elvárás gondolom?
azt pedig HDMI-n csak a 970/980 tudja, darabja 100k minimum ... 😊

bénább vga-k hdmi 1.4-e csak 4k@30hz-et tud, ami képekre jó, desktopra már kevésbé (már az egérkurzor is kicsit szaggatós, melóra nem tudnám használni), 60fps videora meg egyáltalán nem ...
Utoljára szerkesztette: arty, 2014.11.19. 13:18:39

Forza.

Moyko
#39031
Köszönöm a választ a cél képek és desktop használat, goPro kamera video lejátszása (demo)
A legolcsóbb egy alaplap 3db pci és valami zero-vga ami tudja a 4k-t?
Utoljára szerkesztette: Moyko, 2014.11.19. 13:12:02

There is only one Boss!

arty
#39030
egyelőre csak a gtx970 és 980on található HDMI2.0, ami át tud vinni 4k-t, 60hz-en
viszont hdmi csak 1 van rajta... a vga káryták displayportja (pl 3db 1.2-es a 970en) pedig általában nem dual mode, azaz passziv átalakitoval nem feltétlen alakitható HDMI-vé ... (ha igen: a HDMI 1.4 4096x2160 / 30hzét tudná amugyis csak!)

de ha a 60hz nem elvárás a 3 kijelzőre és mindenképpen hdmi kell, lehet h 3db olcsó kártyával jársz a legjobban... (ha olyan az alaplapod, h van benne 3 pci-e)

pontosan mi a cél?

Forza.

Moyko
#39029
Sziasztok!

Segítséget kérnék a következő problémára:
adott 3 db 4K-s TV (6480x3840) amiket állítva használnánk egymás mellett. - nem játékra.
(tv-ken csak hdmi van)

Van-e olyan kártya ami ezt magában elviszi?

Illetve mi a legolcsóbb megoldás a Pc-s fronton. 2 vagy 3-Way SLI vagy bármi? (gondolok itt 2 vagy 3 db egyszerűbb VGA-ra).


Nagyon köszönöm !

There is only one Boss!

arty
#39028
az olcsóbbat

Forza.

#39027
Sziasztok itt a két kártya közötti a különbség csak a márkában van? tehát utóbbi azért +15 000ft mert ASUS?
Mindig ASUS kártyám volt és nagyon meg vagyok velük elégedve de sokallom ezt a többletet, ti mégis melyiket választanátok miért?

http://www.bluechip.hu/termek/gigabyte-geforce-gtx-760-oc-4096mb-gddr5#specifikacio
http://www.bluechip.hu/termek/asus-rog-striker-gtx760-p-4gd5#specifikacio

#39026
CybeRick
#39025
Köszi! Lehet várok akkor még, és költök rá többet. Bár akkor már a gép többi részét is cserélhetem, mert akkor meg az lesz hozzá kevés 😊 Amióta az AMD a HD 4 számjegyű szériát váltotta, lemaradtam kissé.

\"Az élet egy elég szar játék, de a grafikája nagyon ott van.\"

arty
#39024
geforce 750 (30-32e)
vagy a abszolute csak minimálisan gyorsabb 260x (34-35e)

ezek egy 6870nél kb 20%-al erősebbek, ami a 6850OC-nál talán még 10%-al se gyorsabb... ergo lenne egy 25-30% gyorsulásod

ahogy nézem a 6850ek 18-22ezrekért mennek... aránytalanul sokat kellene ráfizetned az új kártyára és nem lenne átütő változás
én gyűjtenék picit ... egy 270x még +15e , cserébe majdnem mindenhol dupla sebességet kapnál 😊

vagy használtan veszel jobbat, még sok garist, pirospontos eladótól. ez a 35k-s határon már csak 6ezerrel van túl... annyit röhögve megér (persze csak ha telik rá ...)
Utoljára szerkesztette: arty, 2014.11.18. 22:50:29

Forza.

CybeRick
#39023
Üdv! HD6850OC-t mire lenne érdemes cserélni, max 35000Ft-ig tudnék elmenni?

\"Az élet egy elég szar játék, de a grafikája nagyon ott van.\"

#39022
Hi!
Melyik Vga az, mind Amd, mind Nvidia oldalon, amit még bírna a proci?
arty
#39021
szerintem ő ezekről a kártyákról és processzorokról mégcsak nem is hallott 😉

nyilván én is a 60fps-t preferálnám, de ahoz többet kell sajna költeni...

Forza.

Panzeradler
#39020
Köszönöm, akkor szerintem megfelelő lesz a 260x.<#worship>
#39019
Majd mindjárt ide keveredik SQJ és a 30FPS-es kijelentésedért nyilvánosan meglincsel! 😄D

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

arty
#39018
- ha lesz hamarosan phenom, semmiképp ne add 750/260x alá!
- 30fps-el el lehet szerintem (is) játszani, csak stabil legyen
- 4 mag mamár szinte mindennek kell, hatalmas ugrás lesz sok játékban, pláne h az alacsony felbontás miatt kevésbé leszel gpu limites!

előbb elfelejtettem: 750en asszem nincs tápcsati és terhelés alatt 30-40wattal az amd 260x-e alatt van

Forza.

Panzeradler
#39017
Athlon 64 x2 4200+(ez húzva van), 4gb ram.

Most dec, január környékén akarok picit váltani majd, socket am3ra, valamilyen négymagos phenommal.

Nem igazán játszom AAA játékokkal, The Crew ami érdekel, az pl elment olyan 20-30 fpsel, gondolom akkor ezzel a r7 260xel jobban futna(bár gondolom a proci nagyon lehúzza), CS:GO, MMO-k. kb ennyi. jah és 1280x1024ben játszom.

Akinek ilyen gépe van megszokja a kompromisszumot, nem fontos a 60fps+, (jó itt kivétel a cs)
arty
#39016
gtx750 az r7 260x versenytársa, amd marginálisan gyorsabb (de ez persze erősen játékfüggő)

bármelyik hatalmas előrelépés lenne a 7730 után 😊

milyen géped van? játékra is kell?

Forza.

#39015
mivel hónapok óta nem válaszol senki a másik témában, ahova illene a kérdésem ezért megkérdem itt...
a régi gépemből átraktam egy hátoldali ventilátort az új gépem hátuljába, de az a gond, hogy a régi ventilátor csatlakozóján, 3 kicsi lyuk van,
az alaplapomon pedig csak 4-es tűt találtam az alaplapon ahova csatlakoztathatom, ráraktam és működik de a kérdés az lenne, hogy nem lesz így gond belőle ha így működik?

Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |

Panzeradler
#39014
Sziasztok, behalt a VGA-m és több mint valószínű, hogy csere lesz. Olyan 30körül milyent tudnátok ajánlani?(Tudom nem nagy összeg, de mivel amúgy nagyon régi a gépen, sajnálok rá sokat költeni, előző is bőven elég volt HD7730)

Néztem ezt a r7 250(x) r7 260(x) sorozatot, ezeknek mi lenne az NVIDIA variációja? ÉS másik, hogy minden r7 260X kártyának kell már a plusz tápcsatlakozó vagy gyártó függő?

Előre is köszönöm.
#39013
kollega jól mondja,itt minden ugrik már sajna,inkább egybe elpassz és jöhet minden új..
#39012
Na meg a proci miatt akkor már lapot és RAM-ot is 😊
Inkább a Milyen gépet vegyek topikba menj ezzel a kérdéssel.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

CroftManor
#39011
Sziasztok
Sztetek milyen VGA-t kellene vennem ahhoz, hogy a DX11-es játékok is elfussanak a gépemen?
Jelenleg egy HD 4890 Toxic kártyám van, ami DX10-es, de nem hiszem hogy ATI-nál szeretnék maradni. Korábban Nvidiám volt.
Illetve gondolom hamár jobb VGA-t vennék, ahhoz jobb procit is illene vennem a mostani Core2Duo E8400 3 Ghz helyett.

Nothing is True, Everything is Permitted

#39010
Köszi a választ!

It\'s a trap!!! :)

broman191
#39009

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39008
Sziasztok! Segítségeteket kérném! Vidi karim memóriája felmondta a szolgálatot, beruháznék egy Nvidia-ra ,mit tudnátok ajánlani 70k alatti áron?

Alaplap: Gigabyte GA-P67A-D3-B3
8Gb RAM
Intel core i5-2320 CPU @ 3.00GHz 3.20GHz

It\'s a trap!!! :)

#39007
"Csak" azt vettem a gépbe én is, de azóta happység van az otthoni virtuális dimenzió bugyraiban 😄

Amiga 600GT QuadCore - WorkbenchHD 64bit - ThermalGive Titanium Edition - Commodore Extreme Graphics X69HD

bajgunar
#39006
Az is igaz. Ha annyira nem sürgős várjon vele picit, meg ha tud csapjon hozzá addig pár ezre-t (~10-15k), és vegyen olyat. De ha neki ennyi zsetonja van rá most, amit meg vett meghalt, akkor jobbat mit vegyen ~90k-ből? Utána meg már jön a: Ha már Ez, akkor még ~10k és Az, de Ha már Az, arra még ~10k és Amaz. Nem lehet megállni. Valahol kompromisszumot kell kötni.
Ez a Vram igény meg csak ezek miatt emelkedik a csillagos égbe. Hogy vegyél még jobb, még drágább karit. A game-ek meg direkt úgy vannak megírva, hogy akarva-akaratlanul is, kiszúrja a vérvörösen izzó, villogó, fél monitort betakaró Warning felirat, meg hogy min. 6Gb!!!! És a graf-ot meg feljebb sem tudod húzni.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Gta IV-et, Skyrim-ot meg pár game-t meg úgy szét tweak-eltem, (ini, cfg, egyéb buherákkal, hogy ~ultra/high grafon max látóhatár meg miegymás mindennel a Phenom II x4 980-al (4x4Ghz-en), 4Gb Ram-a (1066-os)l, a GTS250-es 1Gb karival 40 FPS fölött simán játszhatóan, akadásmentesen futottak 1920x1200-ban. Holott Skyrim is pl, alap cfg, Med. beállításokkal, közepes látóhatár, stb.. ~20-30fps közt "hasított". Buhera tweak után High-graf, max mindennel, cserélt textúrákkal, azok újratömörítésével, stb. simán 43-46 fps volt nyílt terepen. De ez meg már csak az én mizériám... Vettem volna egy ~100k-es karit, nem kell buherálni, alap állítási lehetőségek az Option-s menüben, minden csutkamax-ra, mennt is volna 50fps-el. Igaz közben vért izzadt volna az a vga is. Csakhát ezt megoldottam magamnak így, ezzel a fos karival. 😄 Ahogy GAT IV-ben is ki lehet lőni a vram limitet, azt adhatsz neki, hogy füstöljön a kari.
broman191
#39005
Kegyetlenül túlárazott az a GPU, azzal a középkategóriára szabott mennyiségű VRAM-mal...akinek igazi felsőkategóriás videokari kell, az inkább rakjon hozzá még 10-15e Ft-ot és ott van a GTX 970-nél...teljesen más világ, friss tech, 2x annyi VRAM, alig többért...ha nem sürgős, akkor pár hónap múlva érkezik a GTX 960 (már itt lenne, csak az nVidia visszatartja üzleti okokból, ugye jön a karácsony, inkább vegyél GTX 970-t vagy 980-t...), talán 'csak' 3 GB VRAM-mal, de az ősi GTX770-nél akkor is jobb vétel lesz...megjelenik majd a GTA V (és a többiek), aztán a középszerű grafikus beállításoktól fentebb nem igen lehet majd menni a 2 GB VRAM korlátai miatt, hiába van mellette egy elég erős GPU...

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Hecker007
#39004
Kiírja, de minek? Én direkt rápróbáltam a Mordorra a textúrapakkal mindennel együtt maxra csavarva, itt ott benyomott egy fps droppot, de egyébként játszható volt.

#39003
Hat azert shadow of mordornal kiirja ultra texturan, h figyelem, 6gb 😊
de a lenyeg az, h ha 3gigasom van, akkor nem 2gigasra akarom cserelni. Plane, h ez utan inkabb szerintem kelleni fog a sok vram, mert jonnek majd 2015ben is gamek. Es nem egy-ket evre terveztem ezt a vga-t, ha ennyit kiadtam erte..

i5 6600K, MSI GTX 1070 8gb gaming X, 2x8gb 3200mhz/cl15, Logitech G27

bajgunar
#39002
Hát passz. Nekem a 2 Gb is elég lenne. Egy monitoron tolom 1920x1200-ba, eddig nem sok game (1, 2 jah meg az új CoD) van aminek ultra graf mellett kevés a 2Gb. És 4-et ír ajánlottra. :S De az is egy akkora parasztvakító, népbutító gyökérség, csak hogy EZÉRT-is vagyél ekkora karit. Holott... Szar konzolport és nem egy egetrengető graf-al. Százszor szebb game is van, negyede ekkora gépigénnyel.
Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2014.11.07. 20:41:17
#39001
Igen, vasarlas elott volt ez is nezve, DE csak 2giga ram. Ezert maradtam az 280x mellett.. ha meg mar sikerulne csereltetni, akar rafizetessel masra, akkor min 3gigasat akarok helyette, vagy 4et.. nem 2t. Es hude sokat nem akarok raszanni plusszba. Otlet?

i5 6600K, MSI GTX 1070 8gb gaming X, 2x8gb 3200mhz/cl15, Logitech G27

bajgunar
#39000
ASUS GTX770-DC2OC-2GD5
Én ezt vettem volna. Nemcsak MSI, AMD miatt is.
De mindjárt jönnek a Flamer-ek, azt csapatják az oltást, mert nVidia-t írtam.
Itt egy fokkal jobbra jön ki a Zöld oldal.
Meg mondjuk itt is.
De ha máshol nézed, itt pl a BF4 1 FPS-el több a piros oldalon.
Meg itt is jobban jön ki. De h mennyivel jobb, hogy Gaming? Nemtom. Szal passz.
Én maradok nVidia és Asus oldalon.
#38999
Msi 280x gaming. Kozvetlen ez alatt, egy szinten es egyel feljebb milyen nvidia vga-k vannak tudasban es teljesitmenyben?

Egy masik srac mondott olyat, h valoszinubb a ram hiba, mint a vga/vram hiba.. velemeny?

i5 6600K, MSI GTX 1070 8gb gaming X, 2x8gb 3200mhz/cl15, Logitech G27

#38998
Köszönöm a válaszokat. Akkor majd ebben az irányban nézelődöm.

Aki tudja hogy nem tud semmit, az máris tud valamit.

Sir Quno Jedi
#38997
Annyira jó kártya lett ez a 970-es széria, hogy mindig könnyek szöknek a szemembe, ahányszor beindítom a masinát... <#buck>

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#38996
rendben, köszi

Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |

broman191
#38995
Bőven jó lesz a mostani tápod, mindenféle tuninggal is!

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#38994
Hamarosan beruházok új videókarira, kérdésem az lenne, hogy vegyek hozzá 600W-os tápot is vagy ne? egy Gigabyte Geforce GTX 970-et veszek, mostani tápom egy FSP 500W

konfigom:
Intel Core i7-4770 3900MHZ
Kingston 32GB ram
120 GB SSD
2TB HDD
Geforce GTX 750

Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |

broman191
#38993
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#38992
És mivan ha a Vicserhárom miatt elcsúsztatják a karácsonyt?

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

broman191
#38991
Nincs még olyan közel az és ki tudja nem-e tolják el, nagyon tipikusan az év eleji eltolós időszakban van a megjelenése, nem lepődék ha csúszna mondjuk májusra, addig meg sok víz lefolyik a Dunán...másrészt én így év vége felé nem vennék semmiféle hardvert, kivétel ha nincs valami ténylegesen jóféle akció. Valamint a Witcher 3 inkább nVidia-s cím, így egy GTX 760-ra szavaznék, habár a 270X sem rossz - bár akkor inkább pár ezressel fentebb ott az R9 280, igaz most egy kicsit elszaladt a ló az árával, tipikus ünnep előtti hajrá, hogy aztán engedjenek belőle pár ezret és akcióóóó...és még mindig drágább mint előtte volt, igaz az kit érdekel, karácsony yay. Ha tolódik a Witcher 3, akkor még a GTX 960 megjelenése is beleeshet az időszakba, habár az jóval a kereten kívül lesz, az érkezésével kicsit lenyomhatja az addig hasonló kategóriában trónoló termékek árait.

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#38990
Hi!

-20k
-Radeon 270X

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#38989
Üdv!

VGA cserén gondolkodom. Gép főbb paraméterei:
MSI X58 Pro-E alaplap
QuadCore Intel Core i7-950, 3200 MHz (24 x 133)
6 giga ram

Ebben van most egy SAPPHIRE HD 6870 1GB kártya. Két kérdésem lenne.
-ez mennyiért lehetne reális áron meghirdetni manapság?
-az így kapott összegre egy 20-30 ezer ráfizetéssel, milyen kártyát lenne érdemes venni ami valami pozitív előrelépést hozna.

Hozzáteszem, eddig különösebb bajom nem volt ezzel a VGA-val, mindent működtetett úgy hogy az nekem bőven megfelelt, de így a Witcher 3 megjelenése felé közeledve, lehet nem ártana némi plusz erőforrás.

Aki tudja hogy nem tud semmit, az máris tud valamit.

Sir Quno Jedi
#38988
2 slotos hűtője van, ergó meg kell nézni befér-e a házba.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#38987
Sziasztok, segítenétek, hogy ez pontosan mit jelent?

"To have the best cooling performance, ASUS STRIKER-GTX760-P-4GD5 extends the fansink to 2 slots. Please double check you Chassis and Motherboard dimension prior to purchase to make sure it fits in your system!"

A legjobb hűtési teljesítmény érdekében..?

broman191
#38986
Elvileg bőven jó... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#38985
Köszi a tippet, meglesz 😉

Amiga 600GT QuadCore - WorkbenchHD 64bit - ThermalGive Titanium Edition - Commodore Extreme Graphics X69HD

arty
#38984
nem hinném, h gond lenne... izzítsd meg a kártyát furmarkal, ha nem bírja a táp, itt tuti lekapcsol 😊

Forza.

#38983
Sziasztok!

A héten feladtam a várakozást és megvettem az ASUS-féle 970-est. Szépen is muzsikál, viszont gyenge láncszemeket keresve a táp az amiben nem vagyok biztos hogy jól szolgálja már ezt a komolyabbá lett konfigot. Íme a tápocska:

Chieftec CTG-500-80P

Ez ugye 500W, ami a kártya elvárt táp teljesítmények épphogy megfelel. Kérdés hogy ha van ez az 500W-os, kicsit régebbi tápom, és a kártya teljesítményigénye a specifikációk szerint pont 500W akkor esedékes lehetne a közeljövőben egy táp csere? (főleg hogy procit is ideje lenne megmozgatni 1 kis tuninggal 😊 )

Amiga 600GT QuadCore - WorkbenchHD 64bit - ThermalGive Titanium Edition - Commodore Extreme Graphics X69HD