Milyen videokártya?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Amúgy a bestmarkt-ról rendeltem. Èrdekes volt,hogy még múlt héten betettem a kosaramba 56ért, viszont mikor megrendeltem már 58ért volt fent az oldalon, mégis 56ba került amennyiért beraktam múltkor.
ui.: MSI HD 7970 Lightning - Inkább bele sem gondolok, hogy mennyibe került ez újonnan... 😊)
Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.11.29. 11:04:45
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
pár megaherc nem ér sokat, a nem-gyári hűtések meg mind elég jók egy 7950 étvágyát ellensúlyozni
Forza.
Ezek szerint az ASUS kártyája még nem boost-os kiadás, viszont a paramétereik alapján "csak" 25Mhz van közöttük. Az ASUS magja 900Mhz a Sapphire meg alapon 850Mhz, boost-al 925Mhz. Nem tudom hogy ez mennyire billenti az erőviszonyokat a Sapphire felé, de az ASUS hűtése letaglózott, ezért nem is nézelődtem jobban más gyártók után. De az elsődleges szempont a teljesítmény, ezért ha a Sapphire jobban teljesítene akkor mindenképpen azt választom.
nekem nem ghz-es volt alapból, de giga adott ki hozzá biost, meg még egy százast tuningolni is tudtam rajta... szal... akkor van ami nem birja az ezret se?! 😮
Forza.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.11.28. 19:13:38
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Kicsit felakarom frissíteni a jelenlegi konfigomat ami jelenleg így néz ki: Gigabyte Z68P-DS3 alaplap, Intel Core i5 2320 3Ghz processzor, Gigabyte GTX 560 SOC 1Gb videokártya és 2x4Gb Geil DDR3 Enhance CORSA memória.
Elsősorban a videokártyát szeretném egy nagyobbra cserélni. Hardver aprón már ki is néztem egy 3 gigás ASUS HD7950-et. A kérdéseim a következők lennének: beillene ez a kártya ebbe a konfigba és hogy látható lenne a teljesítménynövekedés?
Többnyire játékra használom a gépet és az utóbbi időben sorban jönnek már kifelé olyan címek ahol már eléggé vissza kell vennem a beállításokból. Gondolom ez a gyengécske kártya miatt van, ezért is szeretném lecserélni.
\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"
Forza.
\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"
Köszi.
\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"
i5 6600K, MSI GTX 1070 8gb gaming X, 2x8gb 3200mhz/cl15, Logitech G27
problema a kovetkezo: netezek, egyszer csak kek kepernyo:
a szamitogep problemat eszlelt, ezert ujraindul. Osszegyujtunk nehany hibainformaciot, aztan ujrainditjuk a rendszert. (100%)
tovabbi reszletekert keressen ra kesobb az internetena kovetkezo hibara: system_service_exception
Valami otlet esetleg?
i5 6600K, MSI GTX 1070 8gb gaming X, 2x8gb 3200mhz/cl15, Logitech G27
a kártya ugye 285mm kérdés ,hogy ebbe bele számít már a fém tartó/takaró lemez vagy csak a nyák
Utoljára szerkesztette: kemszi2, 2014.11.27. 20:58:54
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"
AMD vonalon 6850/6870 lenne alternatíva.
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Jön a szokásos témám. Van egy:
-Gigabyte Ga-P35-DS3
-4GB DDRII ram
-Gigabyte 9600gt
-E8400 (3.00ghz) kétmag
...konfigom. Nem mai csibe. Kérdés:
VGA cserével valszeg még mennék valamire, ha nem veszek tök új konfigot, egy éven belül. Mit érdemes? Max 20.000 forint, használtban gondolkodom elsősorban. Lett volna lehetőségem egy ilyenre, 15 ezerért:
gtx550
Nem vettem meg, kicsit bánom is. Vagy ne sírjak miatta?
Kérdés, hogy ilyet érdemes-e most:
gtx650ti
Lényegében csak szimulátorozok (RACE, Rfactor1, ilyesmi). Assetto Corsa, Rf2 lenne a kövi lépcső, de ahhoz már új konfig kéne gondolom. Mit ajánlotok? Geforce párti vagyok, de akár téríthettek is.
Köszi. 😊
Utoljára szerkesztette: Csabesz6, 2014.11.27. 19:06:10
\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"
Gigabyte Z170-HD3P, I5 6600K@4Ghz@1,17V, 2x8 DDR4 Corsair Vengeance 2666Mhz, NZTX Kraken X61, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phantes Enthoo Pro M Acrylic
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Azt azonban ne felejtsd el, hogy a 6870 is szépen lassan elkezdett már öregedni...2-3 évig még használható kártya lesz, pláne mediumon de nem kell tőle csodát várni. Az biztos, hogy a 9600GT-hez képest űrtechnika. 😊
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Utoljára szerkesztette: rvn, 2014.11.26. 18:08:27
Gigabyte Z170-HD3P, I5 6600K@4Ghz@1,17V, 2x8 DDR4 Corsair Vengeance 2666Mhz, NZTX Kraken X61, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phantes Enthoo Pro M Acrylic
Köszi a segítséget
Utoljára szerkesztette: kemszi2, 2014.11.25. 20:00:10
Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.11.25. 19:29:43
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
a kettő közül melyiket ? én márka alapján a Sapphire-t választanám de a gigán több a garancia,viszont arról(mármint a termékeiről) pár éve elég sok rosszat hallottam így tartok is tőle egy kicsit.
Vagy esetleg másik variáció,hogy kihúzom ezzel a kártyával ameddig lehet.
1.) Sapphire R9 280 OC 3GB GDDR5 Dual-X - 53e Ft-tól
2.) Gigabyte R9 280 WindForce 3 OC 3GB GDDR5 - 56e Ft-tól
AMD fronton ár-érték arányát tekintve jelenleg szvsz bestbuy, felette drágábban nem is vennék semmit, mivel 15' első negyedévében legalább három új jövevény várható a felsőbb kategóriákban...
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
üdv ismét!
60-65 ezer környékén milyen VGA-t ajánlanátok?
a konfigom a következő: alaplap: ASUS SABERTOOTH 990FX,proci:AMD FX-8350 ,ram:KINGSTON 8GB HyperX ,táp: COOLERMASTER RS-520
egy XFX-es 6870-es kártyát kellene váltani,na nem mintha nem lenne elég nekem ,viszont így a garancia lejárata után egy hónappal kezdi megadni magát...
így első körben én ezeket néztem ki ::
Asus R9270X
Sapphire R9285

Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.11.24. 17:01:09
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
~fél éve ilyet raktam egy gépbe. Hibátlan, csendes, azóta is tökéletes. Sztem megérte az árát.
Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |
~23.000 .- HUF
És itt a kép is, hogy egyértelmű legyen, biztos rá tudod dugni.
Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |
Az 1Gb-os nVidia simán odaveri a 4Gb -os AMD-t.
notebookcheck -en, ha nézed az összehasonlításokat, a zöld + ~ 40% -al jobb.
- NVIDIA® GeForce® 840M 2GB DDR3
- AMD Radeon™ R5 M230 2GB DDR3
ASUS M4A77T | AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX | KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz | VTX3D VX6750 1GBD5-H PCIE | SEAGATE 320Gb Barracuda 7200.12 7200rpm 16Mb SATA3 | Corsair Builder Series CX430
ASRock H97 Peromance Fatal1ty | i5 4590 | CM Hyper TX3 Evo | MSI GTX960 Gaming 100ME | HyperX Fury 120Gb SSD | Kingston 8Gb RAM Enermax Triathlor ECO 550W | NZXT S340
Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |
utána abból három a három tévére és készvagy.
ha mindenképpen most kell, akkor szerintem szívás lesz, így vagy úgy 😊
Forza.