Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

kemszi2
#39082
Na megjött a gigás kártya. Rendesen át kell alakítani a gépet belülről. Bement az első pcie slotba,de az alsó tároló útban volt. Szóval most keresek 5.25 ->3.5 keretet. Holnap körbe nézek majd a helyi boltokban, hátha van valahol. Nincs kedvem netről rendelni. A próba is elmarad mivel nincsenek itt a táphoz a kábelek.
Amúgy a bestmarkt-ról rendeltem. Èrdekes volt,hogy még múlt héten betettem a kosaramba 56ért, viszont mikor megrendeltem már 58ért volt fent az oldalon, mégis 56ba került amennyiért beraktam múltkor.
#39081
Tudnátok nekem linkelni pár olyan elsősorban használt vga-t ami 30000 körül van és megéri megvenni ? mégsem jött össze a 6870 -es...
#39080
Pont az előbb néztem ezt a kártyát, kíváncsi voltam mennyi lehet az egyel nagyobb tesó. Jó kis cucc ez a Lightning kiadású MSI és ahogy látom ebből is van Boosted verzió. Ennél jobbat ezen az áron nem is nagyon találni. Még megnézem mennyiért juthatok hozzá egy R9 280/280X-hez és utána már csak számolgatnom kell hogy melyikre marad kápé.
broman191
#39079
Tudja szerintem mindegyik, ha nem is gyárilag... A későbbi 'Boost' kiadások különböző tesztekben általában érezhetően gyorsabbak, bár egy non-boost kiadás bevállalósabb tuninggal lehetséges hogy bőven behozza... A bolti gari megléte elég ritka ezeknél a használt kariknál, a Sapphire 2 éve főleg többnyire letelt. Attól függetlenül tudják irreálisan hasonló, de garis karik árain adni őket... Érdemes nézegetni a HD7970/R9 280/R9 280X-eket is, utóbbi kettő még inkább garis, a HD7970 pedig időnként alig drágább mint a HD7950... 😊

ui.: MSI HD 7970 Lightning - Inkább bele sem gondolok, hogy mennyibe került ez újonnan... 😊)
Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.11.29. 11:04:45

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

arty
#39078
az elsődleges a még meglévő gari legyen, semmi más 😊

pár megaherc nem ér sokat, a nem-gyári hűtések meg mind elég jók egy 7950 étvágyát ellensúlyozni

Forza.

#39077
Eddig ezt a kettőt néztem ki: ASUS HD7950-DC2T-3GD5-V2 vagy SAPPHIRE HD 7950 3GB GDDR5 WITH BOOST
Ezek szerint az ASUS kártyája még nem boost-os kiadás, viszont a paramétereik alapján "csak" 25Mhz van közöttük. Az ASUS magja 900Mhz a Sapphire meg alapon 850Mhz, boost-al 925Mhz. Nem tudom hogy ez mennyire billenti az erőviszonyokat a Sapphire felé, de az ASUS hűtése letaglózott, ezért nem is nézelődtem jobban más gyártók után. De az elsődleges szempont a teljesítmény, ezért ha a Sapphire jobban teljesítene akkor mindenképpen azt választom.
arty
#39076
amugy a régebbiek nem mindegyike tudja az 1ghz-t?

nekem nem ghz-es volt alapból, de giga adott ki hozzá biost, meg még egy százast tuningolni is tudtam rajta... szal... akkor van ami nem birja az ezret se?! 😮

Forza.

broman191
#39075
Igen, remekül működne a konfigodban, jócskán megnövekedne a játékok futásteljesítménye! A játékok nagyrésze 1080p-ben a legmagasabb grafikus beállításokkal, kevésbé gyilkos AA eljárással nyakonöntve gond nélkül futna legalább 30 FPS mellett! A GTX 560 architektúrája felett már meglehetősen eljárt az idő, az 1 GB VRAM is lassan csúnyán korlátozó tényezővő lép elő úgy általánosságban, jövőre már a minimum kategóriát nyaldossa majd, avagy a komolyabb gépigényű játékok el sem indulnak majd vele...és ha HD7950, akkor lehetőleg a későbbi, Boost-os kiadásra érdemes beruházni!
Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.11.28. 19:13:38

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39074
Sziasztok!

Kicsit felakarom frissíteni a jelenlegi konfigomat ami jelenleg így néz ki: Gigabyte Z68P-DS3 alaplap, Intel Core i5 2320 3Ghz processzor, Gigabyte GTX 560 SOC 1Gb videokártya és 2x4Gb Geil DDR3 Enhance CORSA memória.

Elsősorban a videokártyát szeretném egy nagyobbra cserélni. Hardver aprón már ki is néztem egy 3 gigás ASUS HD7950-et. A kérdéseim a következők lennének: beillene ez a kártya ebbe a konfigba és hogy látható lenne a teljesítménynövekedés?

Többnyire játékra használom a gépet és az utóbbi időben sorban jönnek már kifelé olyan címek ahol már eléggé vissza kell vennem a beállításokból. Gondolom ez a gyengécske kártya miatt van, ezért is szeretném lecserélni.
Csabesz6
#39073
Rendben, köszi nektek. Kérdezném, hogy milyen típusú tápot érdemes, meg hogy mikre figyeljek (kompatibilitás), de talán ez már másik topik téma. De ha megfér itt, akkor köszi előre is 😊

\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"

kemszi2
#39072
a codegány(és még jó pár társa) táp bármikor elfüstölhet,minél öregebb annál veszélyesebb,ha szerencsés vagy nem visz magával semmit...mihamarabb csere
arty
#39071
nem túlzás a 7770, előbb utóbb úgyis lesz új géped... DE: a vga mellé sürgősen nézz egy (használt,) márkás tápot is ...

Forza.

arty
#39070
(garázs)szimekhez csak geforce!

vicc nélkül. sajnos.

Forza.

Csabesz6
#39069
Mondjuk nem tudom, mennyire érdemes piszkálnom ezt a konfigot, lévén ott figyel benne a 400w-os Codegen táp. Vagy ha már ennyi évig problémamentesen üzemelt, akkor már nem lehet gond? Tudom, jó kérdés. Sosem tuningoltam a gépet (hülye vagyok hozzá, de talán mondanom sem kell a kérdéseim után), és lassan már 4-5 éves lehet a konfig.

\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"

Csabesz6
#39068
Most nézegettem még, hogy nagyon sokan dicsérik a HD7770-et. Egész jó áron találni belőlük. Vagy ez már túl sok Nekem? Maradjon a 6850?
Köszi.

\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"

#39067
Jah es 120as ssd samsung evo

i5 6600K, MSI GTX 1070 8gb gaming X, 2x8gb 3200mhz/cl15, Logitech G27

#39066
Sziasztok. Mi lehet a gond? Win 8.1 64bit. Asus m5a97pro, Amd fx8350, 8giga ddr3, msi 280x gaming, fsp raider 750.

problema a kovetkezo: netezek, egyszer csak kek kepernyo:
a szamitogep problemat eszlelt, ezert ujraindul. Osszegyujtunk nehany hibainformaciot, aztan ujrainditjuk a rendszert. (100%)
tovabbi reszletekert keressen ra kesobb az internetena kovetkezo hibara: system_service_exception


Valami otlet esetleg?

i5 6600K, MSI GTX 1070 8gb gaming X, 2x8gb 3200mhz/cl15, Logitech G27

kemszi2
#39065
az alsó hdd tároló kiszedhető ez a gépházam(az első triton) kb 280mm hely van a slot és tároló között
a kártya ugye 285mm kérdés ,hogy ebbe bele számít már a fém tartó/takaró lemez vagy csak a nyák
Utoljára szerkesztette: kemszi2, 2014.11.27. 20:58:54
broman191
#39064
Ööö az hogy lehet hogy a felsőben nem férne el, de az alsóban igen? Inkább fordítva gondoltad, nem? Mert úgy nem látom a problémát... 😄 Normál ATX-es házzal, ATX-es alaplappal nem lehet kérdéses hogy elfér-e, volt már nagyobb hűtéssel rendelkező karim is, ami bőven elfért hasonló körítéssel... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

kemszi2
#39063
az eddig tiszta,de mivan ha netán a giga nem fér el felül,csak az alsóban,ott is teljesértékűen működhet? vagy jöhet a hidegvágó?😄
broman191
#39062
Tedd a legfelsőbe, általában az minősül az elsőnek! Ha három PCI-E slotod van, akkor valószínű hogy az első és a harmadik a videokariknak szánt hely, a második kisebb az egyéb bővítőkártyának fenntartott slot!

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

kemszi2
#39061
Az alaplapomon 3db 16x pcie slot található, van jelentősége ,hogy melyikbe kerül a vga? Ennyi infót találtam a honlapon:Két grafikus kártya használata esetén a kártyákat az első és a harmadik PCIex16-ba helyezve érhető el a legjobb teljesítmény.
#39060
Nem

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Csabesz6
#39059
Köszönöm a tanácsot. És az nem gond, hogy az Én lapom PCI-E 2.0-t tud, ez a kari (gtx650ti boost) meg PCI-E 3.0 ?

\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"

#39058
650Ti még úgy-ahogy passzolna a konfigba, annál erősebbet már tényleg felesleges lenne belerakni.
AMD vonalon 6850/6870 lenne alternatíva.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Csabesz6
#39057
Üdv!
Jön a szokásos témám. Van egy:
-Gigabyte Ga-P35-DS3
-4GB DDRII ram
-Gigabyte 9600gt
-E8400 (3.00ghz) kétmag

...konfigom. Nem mai csibe. Kérdés:

VGA cserével valszeg még mennék valamire, ha nem veszek tök új konfigot, egy éven belül. Mit érdemes? Max 20.000 forint, használtban gondolkodom elsősorban. Lett volna lehetőségem egy ilyenre, 15 ezerért:
gtx550

Nem vettem meg, kicsit bánom is. Vagy ne sírjak miatta?

Kérdés, hogy ilyet érdemes-e most:
gtx650ti

Lényegében csak szimulátorozok (RACE, Rfactor1, ilyesmi). Assetto Corsa, Rf2 lenne a kövi lépcső, de ahhoz már új konfig kéne gondolom. Mit ajánlotok? Geforce párti vagyok, de akár téríthettek is.

Köszi. 😊
Utoljára szerkesztette: Csabesz6, 2014.11.27. 19:06:10

\"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere.\"

rvn
#39056
Egyébként PH-n 20000 körül de inkább alatta már van 6870, az új árát meg ne nézd, mert 4 éve volt új kártya, azóta 2 generáció kijött, 49 ért meg már majdnem dupla olyan erős karit veszel.

Gigabyte Z170-HD3P, I5 6600K@4Ghz@1,17V, 2x8 DDR4 Corsair Vengeance 2666Mhz, NZTX Kraken X61, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phantes Enthoo Pro M Acrylic

broman191
#39055
Szerintem ne foglalkozz ilyenekkel, HD7770/HD7790 1 GB GDDR5-tel minimum, de az igazi az lenne, ha hozzá tudnál még csapni ~5e Ft-ot és akkor például egy HD7850 2 GB GDDR5-tel is szóba jöhetne, kis szerencsével és 'eladni akarom' jellegű eladóval akár HD7870 is... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39054
Egyértelműen a 6870 a jobb kártya, az a 730 akkor se rúgna labdába a 6870 mellett ha 16GB GDDR5-öt pakolnának rá.
Azt azonban ne felejtsd el, hogy a 6870 is szépen lassan elkezdett már öregedni...2-3 évig még használható kártya lesz, pláne mediumon de nem kell tőle csodát várni. Az biztos, hogy a 9600GT-hez képest űrtechnika. 😊

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#39053
Értem rendben én mondjuk néztem 49most újan uhhogy a 25 nekem nem lenne olyan vészes .. csak használjon valamit bár szerintem a jelenlegi "semmit nem inditok el bekaphatod" 9600 GT mnél bármi jobb...
rvn
#39052
6870, a 730-on a DDR3 memória már nagyon lassú. Viszont 6870-nek kell lenni használtan olcsóbban is, én 1 éve adtam el 23 ért.
Utoljára szerkesztette: rvn, 2014.11.26. 18:08:27

Gigabyte Z170-HD3P, I5 6600K@4Ghz@1,17V, 2x8 DDR4 Corsair Vengeance 2666Mhz, NZTX Kraken X61, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phantes Enthoo Pro M Acrylic

#39051
Sziasztok ! Mi érné meg jobban ha az új játékokkal is játszani akarok Medium környékén ? egy Gigabyte NVIDIA GeForce GT 730 2048MB, DDR3, 18000-ért újan vagy egy AMD Radeon HD 6870 25000-ért használtan ?
kemszi2
#39050
na hát akkor majd meglátjuk...felírom a gigát,ph-n is ezt ajánlották(bár a 3 év se garancia semmire,az xfx-emre is annyi volt,és 3 év 1,5 hónaposan elkezdte a hülyeségeit). Hétvégén még kap egy új win7-est a gép,aztán onnan kiderül hogyan tovább.
Köszi a segítséget
Utoljára szerkesztette: kemszi2, 2014.11.25. 20:00:10
broman191
#39049
Én bevállalnám a Gigát a 3 év gari és jóféle hűtés miatt, a hibás kari benne van a pakliban akármelyik gyártótól, márkától függetlenül...és ha olyan rémes lenne, nem lehetne rajta a 'TOP15' plecsni! ;-)
Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.11.25. 19:29:43

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

kemszi2
#39048
értem.
a kettő közül melyiket ? én márka alapján a Sapphire-t választanám de a gigán több a garancia,viszont arról(mármint a termékeiről) pár éve elég sok rosszat hallottam így tartok is tőle egy kicsit.
Vagy esetleg másik variáció,hogy kihúzom ezzel a kártyával ameddig lehet.
broman191
#39047
Az R9 285 túlárazott mert még új termék, a bizonyos R9 270X szintén - extrém módon - túlárazott mert a GPU erejéhez képest feleslegesen sok VRAM-mal szerelték...

1.) Sapphire R9 280 OC 3GB GDDR5 Dual-X - 53e Ft-tól

2.) Gigabyte R9 280 WindForce 3 OC 3GB GDDR5 - 56e Ft-tól

AMD fronton ár-érték arányát tekintve jelenleg szvsz bestbuy, felette drágábban nem is vennék semmit, mivel 15' első negyedévében legalább három új jövevény várható a felsőbb kategóriákban...

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

kemszi2
#39046
Üdv!
üdv ismét!
60-65 ezer környékén milyen VGA-t ajánlanátok?
a konfigom a következő: alaplap: ASUS SABERTOOTH 990FX,proci:AMD FX-8350 ,ram:KINGSTON 8GB HyperX ,táp: COOLERMASTER RS-520
egy XFX-es 6870-es kártyát kellene váltani,na nem mintha nem lenne elég nekem ,viszont így a garancia lejárata után egy hónappal kezdi megadni magát...
így első körben én ezeket néztem ki ::
Asus R9270X
Sapphire R9285
broman191
#39045
Most komolyan ezért új tápot kell venni? Egy vagy két darab átalakító szükséges hozzá, ha a táp egyébként bírja...egy átlagos 500W-os táp bőven elég a karinak. Még 400W-os is... 😊




Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.11.24. 17:01:09

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

bajgunar
#39044
Nincs mit! <#eljen> Egészségedre.
~fél éve ilyet raktam egy gépbe. Hibátlan, csendes, azóta is tökéletes. Sztem megérte az árát.
#39043
na látod így már megértettem 😊 köszönöm a helpet

Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |

bajgunar
#39042
THERMALTAKE Smart SE 730W
~23.000 .- HUF

És itt a kép is, hogy egyértelmű legyen, biztos rá tudod dugni.
#39041
Valaki? #39037

Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |

bajgunar
#39040
Radeon-R5-M230-vs-GeForce-840M
Az 1Gb-os nVidia simán odaveri a 4Gb -os AMD-t.
notebookcheck -en, ha nézed az összehasonlításokat, a zöld + ~ 40% -al jobb.
lippet
#39039
Melyik fajta videokártyával rendelkező laptop-ot érdemes venni?
- NVIDIA® GeForce® 840M 2GB DDR3
- AMD Radeon™ R5 M230 2GB DDR3

ASUS M4A77T | AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX | KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz | VTX3D VX6750 1GBD5-H PCIE | SEAGATE 320Gb Barracuda 7200.12 7200rpm 16Mb SATA3 | Corsair Builder Series CX430

#39038
Videokártyát nem találtam leárazva <#shakehead>

ASRock H97 Peromance Fatal1ty | i5 4590 | CM Hyper TX3 Evo | MSI GTX960 Gaming 100ME | HyperX Fury 120Gb SSD | Kingston 8Gb RAM Enermax Triathlor ECO 550W | NZXT S340

#39037
Valaki tudna linkelni egy tápot amit rátudok kötni a gigabyte geforce gtx 970 g1 gaming videókártyára? Nem vágom ezt a kettő csatlakozót amit rá kell kötni, 1 db 6 pines és 1 db 8 pines tápcsatlakozó? Vagy aki megtenné hogy itt keres nekem... www.conrad.ch mind 1 milyen márka, vagy az is elég ha vakaki megmondja mit kell figyelnem a leírásban, mert rengeteget megnéztem de egyiknél sem találtam olyant ami nekem kell.

Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |

arty
#39036
szerintem egyelőre nincs igazán jó megoldás... pár hét, hónap és lesz itt annyi hdmi2.0 ócsókártya, mint a szemét 😊
utána abból három a három tévére és készvagy.

ha mindenképpen most kell, akkor szerintem szívás lesz, így vagy úgy 😊

Forza.

Moyko
#39035
Nincs - szóval marad a konverter - ami nem biztos, hogy 4k/60Hz.

There is only one Boss!

arty
#39034
van displayport a tévéden? 😊

Forza.

Moyko
#39033
Értem.
melyik megoldás lenne a legjobb minőségben ill. árban. 3 x Displayportos VGA? pl: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5209#sp

vagy 3 db 1xDP1.2 VGA
Vagy 2 DB VGA

HDMi + DP => TV1 - TV2
DP => TV3

There is only one Boss!