41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Solten
    #23244
    Jakuza főmester, Te meg vásárolj ilyet...

  • Solten
    #23243
    Nem veszitek észre mily meddő vitát folytattok bazzeg?? Jó a jelen és a múlt játékai nem támogatják a 2 magot és? Ki a sz@rt érdekel.. Lassan már nem kapni 1 magos procit. Éljünk a múltnak és nosztalgiázziunk??
  • ates84
    #23242
    de ha gyakorlatban nézzük akkor minden téren jobb egy 3 ghz-es single core-nál egy 3 ghz-es dual core cpu
  • [Jakuza]
    #23241
    Ott a teszt joember.
    Csak ugyebar megkellene tanulni angolul :D :Many games either don't benefit from the second core at all or performance gains are very small — 5-7% and smaller.
  • Inquisitor
    #23240
    Lol. Én is számtech biznicben dolgozom, és tudnék mesélni a ...
    1. Magukat szakértőnek tartó userekről, akik egy drivert se tudnak feltelepíteni, de biztos a vas a rossz. Vagy akiknek sikerült fordítva betenni a ramot és még be is kapcsolják a gépeket.
    2. Informatikusokról, akiknek sose volt tananyag gépösszeszerelés, és programozókról, akik az OS-hez se értenek.

    Szóval azért van a másik oldal is. Annyi hülyeség forog közkézen, amit "mindenki tud", csak nem igaz.

    Érdekes módon kollégám szerint én az önjelölt, magukat infomatikai zseninek képzelő tizenévesek véleményére alapozok. Pedig nem. Azért a fórumokon igen korlátozott azok száma, akiknek adok a véleményére. És még így is van, hogy felsülök, mert hallgatok egy szervizesre, vagy más benfentesre, aki félre értett valamit egy új HW esetén.
  • Inquisitor
    #23239
    Nekem a Crysis 2 magnál többet való támogatásáról még mindíg más a véleményem. Amit ellenében felhoztak példákat, ott sz*rrá húzott procik voltak, és esküszöm csak órajel miatt gyorsult.
  • ates84
    #23238
    hülyeség

    az meg senkit nem érdekel hogy bedöglött infos vagy vmi leütött cégnél. A tesztek többet érnek bármelyik hsz-ednél. Ha egy 2 meg 4 magos cpu-val jobban megy egy game akkor minek flame-elsz itt hülyeségeket?
  • Marci0115
    #23237
    ugy birom mikor mindig jön egy uj gyerek aki "leoktat" mindenkit
  • [Jakuza]
    #23236
    Persze hogy nem ertek hozza azert vagyok szamitastechnikus tobb mint 20 eve.
    De te megmagyarazod majd nekem. :D
  • davidka003
    #23235
    4 magot támogató pl: Crysis, Supreme Commander
    2006 óta már dual core-re fejlesztenek.
    De értsd meg, hogy egy csúcs VGA kihajtásához kevés egy 1 magos proci.
    3870 X2-höz is egy 4 GHz-es kétmagos kell.
    "Életkor: 40-45 között"
    Ilyen idősen persze, hogy nem értesz hozzá.
  • [Jakuza]
    #23234
    Jo ember nem hogy a 4 magot, de meg a 2 magot sem tamogatjak a jatekok, csak amiket leirtam +- 1-2.
    Orulok hogy te akarsz kioktatni a felfogas kerdesebol, amikor akkora idiotizmust allitasz hogy az mar faj.
    Javaslom olvasd el a baratod beirasat neki talan hiszel "Ja, hát ez szinte köztudott hogy a játékok nagy része nem használja ki a két magot."
    Kis
  • davidka003
    #23233
    Minden játék támogatja a 2 magot ez tény. Nem tudod felfogni?

    "Mindegyik jatek tamogatja a 4 magot is manapsag ?"

    Tudsz olvasni ? Ezt írtam:
    "Valamelyik már a 4 magot is."

    Régi cikkeket felesleges belinkelni. Crysis nincs is felsorolva itt, Assassin's Creed szintén. Be kéne már fejezni a régi cikkek bemásolását.

  • [Jakuza]
    #23232
    Bocsass meg te kis geniusz hogy beleronditottam a lelkivilagodba es nem lehet igazad.
    Annyira tudatlan vagy az mar faj.
    Mindegyik jatek tamogatja a 4 magot is manapsag ? LOL vagy es tudatlan.
    2007 ota semmit nem valtozott a helyzet.

    Itt a lista dragaszagom a jatekokrol amik tamogatjak.
    De hajtogasd tovabbra is a hulyeseged. Ez lol jot rohogtem ezen, hogy manapsag mar mindent 4 magos CPUra irnak a jatek keszitok. :D
    Kerdem en akkor a tegnap megjelent Turok vajon miert nem arra van irva ? :D

    Dual Core:


    Age of Empires 3
    Battlefield 2
    Battlefield 2: Special Forces
    Bionicle
    Black & White 2
    Call of Duty 2 (v 1.01)
    City of Heroes/Villains
    Colin McRae Rally 4
    Command And Conquer 3: Tiberium Wars
    Doom 3
    FEAR
    Galactic Civilizations
    Ghost Recon Advanced Warfighter
    Gothic 3
    GTR 2
    Guild Wars
    Jedi Knight II (Mac version confirmed)
    King Kong
    Medal of Honor: Allied Assault (Mac version confirmed)
    Need for Speed: Carbon
    Oblivion
    Perimeter
    Quake 3 Arena
    Quake 4
    RoboBlitz
    Serious Sam 2
    Star Trek: Voyager Elite Force (Mac version confirmed)
    Team Fortress 2
    The Movies
    Tony Hawk's American Wasteland
    World of Warcraft (Burning Crusade)

    Multithread:

    Falcon 4
    IL-2 Sturmovik
    Medal of Honor: Airborne
    Prey
    Rainbow Six 3: Athena Sword
    Return to Castle Wolfenstein
    Starsiege
    Vanguard: Saga of Heroes

    Brothers in Arms: Hell's Highway
    Civilization 4
    Enemy Territory: Quake Wars
    Fury
    Ghost Recon Advanced Warfighter 2
    The Witcher
    Tabula Rasa
    Warhammer MMORPG
    World in Conflict
  • Solten
    #23231
    Ez a te problémád... ;)
  • Marci0115
    #23230
    én inkább maradok a 9600Gt-nél bárki bármit mond :D
  • MaSzKa
    #23229
    8600gts árából kijön a hd3850 256mb

    ez a legértelmesebb
  • Hecker007
    #23228
    egy 8600GT/GTS árából kapsz egy 7950gt-t vagy egy 7900gt-t, atiból meg 1900/1950pro/xt/gt, és ezek ráadásul gyorsabbak is mint egy 8600, és árban még lehet hogy olcsóbbak is, sőőt nagy részük biztos
  • Solten
    #23227
    Melyik lenne az a tekintélyes, a digit-life? Ja, hát ez szinte köztudott hogy a játékok nagy része nem használja ki a két magot. Akkor mindenki rohanjon Sempron prockót venni?? Kissé a jövőbe kéne tekintened, már a 4 magosokat erőltetik, idén megjelenő játékok simán ki fogják használni a két magot. Vagy a négyet.
  • davidka003
    #23226
    "Performance gains from the second core are generally not very large right now — about 10-15%. Many games either don't benefit from the second core at all or performance gains are very small — 5-7% and smaller. This small performance gain is reached owing to video driver optimizations and more efficient distribution of background and system processes between CPU cores. Only special multi-threaded games provide significant performance gains, if you install a dual-core processor"

    Normális vagy? Tudod te mikori a cikk? Segítek: April 10, 2007
    Nem 1 éves teszttel kéne villogni.
  • davidka003
    #23225
    Szerintem te lemaradtál két évet.

    "Csak egy kerdest feltennek tudod te hany db ket processzort tamogato jatek van ? 10-20 db ?"

    Az összes támogatja. Valamelyik már a 4 magot is.
  • MaSzKa
    #23224
    hd3650 256MB GDDR3 16eft best buy

    annak is aki alig játszik és aki videókat néz annak is
  • Inquisitor
    #23223
    Azért annyira nem szahar a GF8600GT vagy HD2600XT. Jelenlegi árukat megérik. De amikor 30K vagy több volt, akkor nagyon nem. Legtöbb játék megy médium vagy full beállításokban kisebb, vagy médiumban picit nagyobb felbontásokban. Crysis médiumban elcsoszog rajtuk. Egy 70-80K-s komplett gépbe nem fér bele 9600GT ... egyenlőre. ;)
  • MaSzKa
    #23222
    nvidia FX5200-as a kedvenmcem :P
  • Hecker007
    #23221
    ez jó kérdés, én 8800GT alatt nem vennék dx10-es kártyát, esetleg talán egy 3870-et, de ilyen szarokat hogy 8600GT/GTS meg hd2600xt inkább mellőzném, amúgy meg jó nekem ami most van :D, lassan lesz alá úgyis olyan vas ami kihajtja teljesen és akkor nagyon jó lesz nekem:D
  • [Jakuza]
    #23220
    Igy van erdekes tezisek, amit az egyik legtekintelyesebb hardvare lap leir nekem igazat adva. Persze ok is hulyek, mint en . :D Mondjuk nem erdekel, nagyon ha mindenki azt hiszi magarol, mert a sufniban osszetud allitani egy gepet, akkor mindent tud mint te. :D
  • [Jakuza]
    #23219
    Az engem nem erdekel, ha egyedul vagyok az igazsaggal, nem nagyon tud meghatni, ha kozben az emberek a valosag ellentetjet allitjak es kozben marhasagokat mondanak.
    Ezek a tenyek a teszteredmenyek igazoljak. Csak es kizarolag az uzletpolitika mondatja azt, hogy vegyetek a dual magos processzorokat, mert nem tudjak kihajtani az egymagosok a VGA-kat. :D
    LOL a sok marha meg megeszi. Csak annyi valtozott, hogy a processzorok sebessege megnott azota, amiota megszuntettek az egymagos processzorok gyartasat, semmi egyeb. Ott a teszt egyertelmuen jelzi, hogy egy 4000+os AMD mindosszesen 10%-al marad el egy x2 4000+os processzorral szemben, az egyik eroforrast legjobban zabalo jatekban, raadasul ugy, hogy a kiadasa ota emelkedett a memoriak es mas osszetevok sebessege.
    Csak egy kerdest feltennek tudod te hany db ket processzort tamogato jatek van ? 10-20 db ?
    Ja es vegul maradj tudatlan, ha akarsz de itt egy kis olvasnivalo, ha okosodni akarsz.
    Dual-Core Processors in 3D Games

    Csak ennyit zarszokent.
    # Performance gains from the second core are generally not very large right now — about 10-15%. Many games either don't benefit from the second core at all or performance gains are very small — 5-7% and smaller. This small performance gain is reached owing to video driver optimizations and more efficient distribution of background and system processes between CPU cores. Only special multi-threaded games provide significant performance gains, if you install a dual-core processor
  • Solten
    #23218
    Mi asz@rért gyártanak olyan hulladék kártyát ami tudja a dx10-et de arra alkalmatlan?
  • Hecker007
    #23217
    ez így igaz, akinek nem kell a dx10 amire egy darabig nemis lesz szükség az jobban jár még mindíg ha vesz egy dx9-es csúcskártyát, 8600gt/gts nekem se kéne mondjuk mégha ingyér adnák se
  • Solten
    #23216
    Igen, Jakuza "érdekes" tézisei...
  • Marci0115
    #23215
    ezaz normális ember megkérdezi hogy milyen kártyát javasolnak neki, azt a sok hülye meg teli irja a topikot ami nemis a kérdésre válaszol, nah mind1 nemsokára veszek a gépbe cuccokat hát én senkire nemfogok hallgatni az tuti
  • solikka
    #23214
    Hát kedves [Jakuza] szerintem egyedül vagy a véleményeddel...
  • [Jakuza]
    #23213
    Birom az ilyen kis mokusokat, akiknek a tezise abbol all, hogy kamu.
    Felejts el az ilyen erveket, mert az bizony kb annyit er mint egy bolha fingasa a tornadoban. Azt is elmondom neked, hogy profi tesztoldalaknal nem kulonfele hardverelemekkel tesztelnek.
    Amugy meseld mar el nekem miert is kell a mostani VGA-k kihajtasahoz dual Core ? Azert mert mar nem gyartanak megfelelo orajelu ill sebessegu egy magos CPUkat ?
    A jatekok tobb magos processzor kihasznaltsaga egyenlo a nullaval 90%-uk le sem tudja kezelni.
  • davidka003
    #23212
    Kamu. Mindenki tudja, hogy egy mostani VGA kihajtásához dual core proci kell.
    Nem is látszik, hogy melyik VGA-val teszteltek.
  • [Jakuza]
    #23211
    Na akkor elmondom neked hogy nincs 8-10% kulonbseg jatekban egy dual core es egy azonos szamozasu egy magos processzor FPS kulonbsege kozott, amit tuninngal, orajelemelessel elehet erni az egymagos processzornal.



  • davidka003
    #23210
    No comment vagy. Inkább meg se szólaltál volna.
  • [Jakuza]
    #23209
    Kihajtja, ha megfelelo az orajel.
    A dual core szinte semmi pluszt nem nyujt egy VGA kartyanak jelenleg.
    Es abban is biztos lehetsz hogy tobbszor mint 2szer gyorsabb. :D
  • Inquisitor
    #23208
    Arra a 2x gyorsabbra nem vennék mérget, viszont arra igen, hogy az 1650XT-t SE hajtja ki az egymagos :)
  • davidka003
    #23207
    Egy 1 magos proci nem tud kihajtani egy ilyen kártyát.
    Az X1650XT-nél pedig kb 2-szer gyorsabb.
  • [Jakuza]
    #23206
    ?????
    Nem tudom mirol beszelsz ? Egyetlen egyszer nem irtam le hogy gyoker.
    Vegig arra akartalak ravilagitani, hogy nem jo tanacsot adsz es ketlem, hogy nem megengedhetetlen hangnemben tettem volna.
    Vegig targyilagos voltam szamokkal, ertekekkel stb elmagyarazva miert nem jo.
    Latni kell azt, hogy nem mindig a verjuk a fogunkat a garast az udvozito megoldas.
    Jo persze tudom, hogy nem mindenki engedhet maganak meg par ezer forintot, de nem hinnem hogy peldaul egy 256MBos 3850es es egy 8600GTS ara kozotti minimalis kulonbseget ne lehessen eloteremteni valahogy.
    Ott mar mindegy, hogy 22ezret fizetsz e vagy 25ezret.
    Teszt 8600GT,GTS vs 3850 256MB
  • Solten
    #23205
    Sajnos nem mindenki Rotchild, de valahol meg kell húzni a határt emberek. Aki játszani is akar a gépével igenis a zsebébe kell nyúlnia és ki kell fizetnie +8/+10e forinttal többet egy nyavalyás kártyáért. Vagy vehet sz@rt 10e FT-al olcsóbban, kidobott pénz.