41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • [Jakuza]
    #23284
    Bocsi de neked negy magos procid van es 5k pontot kapsz . :D
    Kevesebbet, mint o fog kapni egy egymagos processzorral, akkor melyik valasztas eri meg jobban 30k raforditassal ? :D

    davidka003 3dmark eredmeny

    Amugy altalaban egy ekkora processzornal 8-9 koruli pontokat kapnak, ami abbol fakad, hogy a 3DMark mint alkalmazas 2 magos processzorra van irva. Pont errol van szo. Az elmult 3-4 evben tobb szaz jatekot adtak ki es mindosszesen meg mindig alig van korulbelul 20 jatek ami hasznalna a 2 magot.
  • Sáska
    #23283
    8800GTX.
    közben már megoldottam. a táp volt a gond. úgy látszik, 500W nem volt neki elég.
  • [HUN]FaTaL
    #23282
    8800GTX XT olyan nincsen. Nem lehet hogy bedöglött a prociventi? Esetleg kérj kölcsön egy nagyobb tápot és próbáld ki mert én arra gyanakszom.
  • Sáska
    #23281
    vettem egy 8800 GTX XT-t, összedugtam, mindent jól ahogy kell, inditom a gépet, látom, hogy a procin a ventilátor megpróbál felpörögni, de semmi, nem indul a gép. Videokártya kihuz, gép áramtalnit, pihen pár percet, ujra próba videokártya nélkül, de ugyanaz: bekapcsolásnál a ventilátor megpróbál felpörögni, de ennyi, nem indul :(

    Pedig nem olyan szar a tápom, 500W-os, Be Quiet!.

    esetleg valakinek tipp? thxthx
  • Hecker007
    #23280
    ez így van, jobb kicserélni a gépet mint az órajeleket állítgatni, húz a procin meg mindenen és romlik mondjuk a memória időzítés és már mindjárt nem biztos hogy érzékelhető lesz a sebességnövekedés

    (a személyeskedéshez: tényleg nem ártana abbahagyni, mert értelme semmi nincs, szemtől szembe nemhiszem hogy ilyen hangvételt használna itt egy két ember...) <--- ezt úgy álltalában írtam nem neked Solten :)
  • Solten
    #23279
    Úgyhogy én azt mondom, komplett gépcserére gyűjtsd a kesst. (Trabant 1.1-be is tehetsz turbo-t, csak értelmetlen.. :))) )
  • Solten
    #23278
    Ha már 9600GT-t veszel, processzorcsere sem ártana.
  • [HUN]FaTaL
    #23277
    Ja mivel a 3DMark06 pontozza a procit is. 05-tel kellett volna tesztelni ott látszana hogy van e különbség az 1 vagy 2 magos procival kihajtott kártya között.
  • davidka003
    #23276
    Itt is látszik, hogy kevés az 1 mag.
    2 magos procival 11.000 pont körüli eredményeket szoktak kapni.
  • [Jakuza]
    #23275
    A 1650XT eladasaval talan tudod potolni azt a diferenciat, ami a 8600 es 9600 kozott keletkezett, persze kiveve ha mar nem szamoltad bele.
    Hosszu tavon is jobban jarsz mert ha majd kesobb gepet cserelsz, akkor nem kell VGA-t is cserelned egy darabig. Bar amilyen gyorsan fejlodik minden kitudja mit hoz a holnap, de az teny hogy keresettebb arucikk lesz a hasznalt 9600.
    Egy ideig meg eltudod huzni a fejlesztest ha a processzor orajelehez nyulsz ezzel a vetellel, de sajnos az sem halogathato orokre.
    Melyponton van szinte minden hardvertermek ilyen kielezett arversenyt meg sosem lattam az iparban. Mondjuk ez mint vevoknek nekunk jol jon, remeljuk meg eltart egy darabig.
  • Nortu
    #23274
    Jól van srácok, felesleges a másik torkának esni. Mindenkinek van egyfajta stílusa, nem vagyunk egyformák. Szemtől szembe valszeg egészen máshogy beszélnénk egymással, mint így név és arc nélkül. Én személy szerint nem vettem/veszek magamra semmilyen sértésnek tűnő hsz-t, inkább az értékelhető infókat vadászom össze. Kérdezni nem szégyen, ezt otthon, az iskolában, a munkahelyen, tehát az életben már megtanulhattuk.
    Témára visszatérve, Jakuza #23267-es (kissé ugyan valóban fura hangvételű) hsz-a számomra meggyőzőnek tűnik, mert a diagramok jókora különbséget mutatnak az X1650XT és a 9600GT között még egymagos procival is. Tehát úgy tűnik mégis érdemes inkább a 9600GT-t megvennem.
    Kösz.
    Szerintem.
  • rvn
    #23273
    az elözö Jakuzanak ment...
  • rvn
    #23272
    Ezaz...ezért lesz szegényke lecserélve lassan.
  • UUUU
    #23271
    Dehogynem. Idézet: "Nem beszéltem rá semmire, az volt a bajom, hogy segítség helyett... De ez végre egy értelmes hozzászólás volt, gratulálok. Tárgyilagos, információkkal, meg minden."

    Semmi más nem szólt belőled csak a sértettség, mert ki mertek javítani, hogy hülyeséget akarsz valaki másra ráerőltetni. Ezért most úgy gondoltad elégtételt veszel a Te már megint miről beszélsz mondatért. Abszurd és nevetséges!
    Jakuza nagyon helyesen lebeszélte a tanácsodról, mert felesleges lenne venni egy 8600GT vagy GTS videókártyát. Persze más pénzért lehet adni böszme tanácsokat, de aki megszívja az a másik fél lesz.
    Visszautasíthatod nyugodtan a stílusomat, de inkább azon gondolkozz el, hogy miért adsz teljesen inkompetens tanácsokat másnak, ami egyértelműen szakmai dilletantizmus vall.
  • fumirossi
    #23270
    Kukát borogatni? Asszem nem az én stílusom. Talán a minősíthetetlen stílusban hozzászólóké. Ismersz ilyent? Kukákat borogatni? Holnap meg megosztom az országot, mi? Különben is mije tud fájni egy kukának, amit borogatni kellene?
    Én azt is normális stílusban mondtam el, hogy szerintem van, akinek egy 8600GTS is jó vétel tud lenni. Még mindig azt mondom, hogy 21eFt-ért (ha ennyi van rá, vagy ennyi számára egy új kártya hasznossága - bár ez közgáz, nem informatika, amiért ezúton kérek elnézést).
    De felejtsük el, megkövetlek. Teljesen igazad van, sokkal jobb úgy megvitatni és olvasni a 8600 vs. 9600 dolgot, hogy közben minden második mondatban személyeskedve szidalmazzuk az előttünk szólót. Legyen mindenki gyökér, barom, szófosó, idióta. Persze kizárólag azért, mert más a véleménye. Ja, és mindannyiunk k..va anyját!
    Hogy tisztább legyen íme a konklúzió: VISSZAUTASÍTOM A STÍLUSODAT!
  • UUUU
    #23269
    OFF:

    Miért kell ezt csinálni ? Miért vagy gyökér öreg ?
    Menj kukát borogatni meg tüntetni. Te beszélsz szakmai érvekről amikor egy árva szót nem szólsz szakmáról ? Jakuza annak ellenére legalább annyit hozzátett az egészhez. Te meg csak a fröcsögést tolod. És még te beszélsz Emberi dolgokról ? Ha nem tetszik Jakuza stílusa menj hívd a gumiszobába és ne ide told a szófosásodat a hardver rovatba.

    Elnézést a többiektül, de már tele van a hócipőm az ilyen barmoktól, akik egy fia szót nem szólnak szakmáról, csak mást köpködnek, még ha igazuk is lenne.
    Megjegyzem sajnos Jakuzának a stílus ellenére igaza van több dologban, az más kérdés hogy hogyan adja elő.
  • fumirossi
    #23268
    Az a lényeg, hogy már azzal is így beszélsz, akinek segíteni akarsz (akarsz egyáltalán?).
    Írtad, hogy "nem arról szólt a vita". Tudod te egyáltalán mi az? Logikus észérvek sorozatának ütköztetése. Nálad csak a logikus és az észérv hiányzik.
    És miért kell személyeskedned mindenkivel? Köcsögölni, stb? Ha lennének szakmai érveid, nem azzal próbálnád meggyőzni, hogy ő egy kisköcsög, te meg bika vagy. Ki kell ábrándítsalak: a stílus miatt már nem csak szakmailag, de EMBERILEG sem adják meg neked (és okkal) a korodnál fogva kijáró (kétlem) tiszteletet.
    De xar lesz úgy visszagondolni a pályádra, hogy 88-ban végeztél C64 tanfolyamot és nyugdíjig meg is tartottad azt az 1-2 éves lemeradást...
  • [Jakuza]
    #23267
    Te mar megint mirol beszelsz ?

    "Ráadásul a mostani géphez túl erős volna egy ilyen, nem tudnám kihasználni."

    Mar megint ez a maszlag, akkor jol nezd meg a teszteredmenyeket a 9600GT es a 1650xt kozott egymagos processzorokkal.
    Ha jol latom a te processzorod 3700+, ami tuninngal elmegy 4200-4400kent legalabb. Ugy gondolom szignifikans a kulonbseg, tobb mint ketszeres.

    9600GT + 1 magos AMD CPU-k:



    1650xt + 1 magos AMD CPU-k:

  • [Jakuza]
    #23266
    Tomshardware
  • [Jakuza]
    #23265
    Most gondolj bele ? :D Raadasul ahogy nezem a konfigodat egy 6600GT dohog benne igazabol az a tenyezo ami miatt csak minimumon tudtal jatszani.
  • Szega87
    #23264
    szia! erről a toms hardwerről tudnál linket adni? körbe néznék rajta szívesen
  • Nortu
    #23263
    WOW! Jó kis buli, vita, balhé kerekedett abból, hogy megkérdeztem megér-e 21 rugót egy 8600GTS.
    Én a Tom's Hardware-en és a PH-en szoktam böngészni a vkari teszteket, és tisztában vagyok vele, hogy egy 8600GTS nem ad túl sok pluszt egy X1650XT-hez képest, de azért ad. Pontosan ezért volt a kérdés lényege az ár-érték arány. Mivel én sem ma kezdtem (kb. 12 éve), ismerem a dörgést, és eddig mindig sikerült összeraknom egy számomra optimális, kb. középkategóriás konfigot (jó, a mostani inkább már csak alsós). A pénzen túl ez a másik nehéz része a dolognak, valamiféle egyensúlyt találni a gép egyes összetevői között, hogy egyik se fogja nagyon vissza a másikat. Igazából most nem a pénz a gond (szerencsére nem keresek olyan rosszul), hanem az, hogy egyszerűen csak újítani szeretnék kicsit, de egyelőre még nem a komplett gépet. Ennek egyszerű oka az, hogy még nem érzek rá kényszert, mivel az általam használt gamék többé-kevésbé jól futnak. Ezért vetődött fel egyelőre (és nem hosszabb távra!) egy 8600GTS. Bevallom mielőtt beírtam úgy gondoltam, hogy 21e Ft-ot megér. Az pedig szerintem mese, hogy 6-7 ezerrel többért 9600GT-t kapok, mert az inkább 9-10e Ft. Ráadásul a mostani géphez túl erős volna egy ilyen, nem tudnám kihasználni. Egy 8600GTS-t még azért igen. Aztán majd úgy év vége felé, esetleg jövő év elején jöhet egy alaplap-proci-memória-VGA csere együtt. Ez a helyzet.
    Szerintem.
  • JaSoN HuNTeR #23262
    akkor is jó lenne már beújitanod.Probáld meg beszámitani valahol a géped egy újba:) Én is igy teszem.;)
  • Solten
    #23261
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nincs olyan kis színvonalú topik :)))


  • Solten
    #23260
    Mire gondolsz? Tehát ha sokat "faszolom" a barátnőmet akkor előbb utóbb valami szörnyű rossz dolog fog velem történni?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Jó hogy írod, ezért tűntem el egy időre... :DDD
  • Hecker007
    #23259
    Jakusa ha te ennyire okos vagy akkor hagyd a többieket (azaz minket) hagy szenvedjünk a "saját hülyeségünktől" te meg akkor írj olyan topikba ahova hozzád hasonló nagytudású emberek járnak
  • rvn
    #23258
    az én procim 3 éves...és 1024 be fut az assasins creed igaz minimumon...a crysist is végigtoltam türhetöen, a vegas 2 is fut....1 mag nah az mijen...
  • ates84
    #23257
    Na nyugi legyen már - folytassátok priviben a flörtöt.
    Elvégre ez egy VGA topik!
  • davidka003
    #23256
    faszom miért írja mindenki a nevemet nagybetűvel.
    davidka vagy Dávid.

    "Csak vigyazz arra aki sokat faszol az elobb vagy utobb megissza a levet."

    Mire gondolsz? Tehát ha sokat "faszolom" a barátnőmet akkor előbb utóbb valami szörnyű rossz dolog fog velem történni?
  • [Jakuza]
    #23255
    Halljuk hatha a 3-ba belefer :D

    Amugy Davidka, a faszolas latom jol megy. Csak vigyazz arra aki sokat faszol az elobb vagy utobb megissza a levet. Bar egy -nek mindegy . :D
  • davidka003
    #23254
    Ne légy rá büszke. Nem látszik rajtad. Tőled biztos nem kérnék segítséget.
    Remélem én 20 év múlva nem leszek egy ilyen kiöregedett fasz aki arra élvez, hogy ontja a hülyeséget magából.
  • davidka003
    #23253
    Elindul 1 magon is természetesen, de 2 magost jobban szereti.
    AC topic azzal volt tele, hogy sokkal jobban megy a játék 2 magon.
  • davidka003
    #23252
    De ez már 1 éves cikk. Miért nem lehet megérteni, hogy már mindent dual core-ra fejlesztenek, mert az az elterjedt.
  • Solten
    #23251
    Hát ez fantasztikus. Most azért irkálsz ide te hatalmas tudású informatikus hogy nagyképűen leossz mindenkit és 40 évesen ettől legyen orgazmusod? Mikor állítottam hogy professzora vagyok a témának? De ha itt tartunk beszélgethetünk a szakmám-béli dolgokról (diplomám van), és garantálom 2 mondatot se tudsz hozzányökögni.
  • [Jakuza]
    #23250
    Nem az te voltal, mert mar sufniban tudsz lesarkazasmentesen beilleszteni a foglalatba egy Dual Coret. Ez mar azt hiszed nagy tudassal ruhaz fel. Kozben meg ha megemlitti valaki az also vagy felso regiszterek nevet, vagy egy megszakitas hivasat, nezel ki a fejedbol
  • Solten
    #23249
    Jakuza találta fel a 2 magos prockót úgyhogy...
  • Solten
    #23248
    Ebben ne legyél olyan biztos...
  • [Jakuza]
    #23247
    Sry baratom nekem mar akkor dual cores procim volt amikor te meg hallomasbol se tudtal rola. :D
  • Hecker007
    #23246
    assassin's creed pl tökéletesen fut egymagos procival is, úgyhogy az csak hanta hogy 2 mag kell neki, sőt a crysis-sal is el lehet játszani 1 magon, supremme commandert nem tom, az engem nem érdekelt
  • [Jakuza]
    #23245
    Csakhogy nem ez volt a vita targya, hanem azt mondtak egyesek, hogy azert kell dual CPU-t venni, mert a sima nem hajtja ki a jatekban a VGA-t :D
    Ez a lol. Ott van kerekperec, egy 3800+ es X2 4600+ kozott alig van kulonbseg a legtobb jatekban egy 8800GTX-nel.
    Csak azoknal amik tamogatjak a dual core-t. Mar pedig a felvetes az volt, hogy nem fog megfeleloen muzsikalni egy 3850 a srac procijaval, mert kell a dual magos proci szamara.
    Ez pedig nem igaz, egy kis tunning boven eleg lesz. Raadasul olyan tolta ezt a hulyeseget, aki szerint manapsag minden jatekot 2 magra irnak, sot mar majdhogynem 4 magra :D
    Mikozben nincs 10%-a a kiadaott jatekoknak amelyek tamogatjak a dual coret sajnos.