41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Barny
    #23364
    yes.en teljesen egyetertek:D
  • davidka003
    #23363
    Feltettem PH-n a kérdést és azt mondták a nálatok sokkal okosabbak, hogy teljesen hülyeség amit állítotok.
    Egy 1 magos proci még a 7600 GT-hez sem elég.
    Ennyit arról, hogy vegyen egy 9600 GT-t az 1 magosa mellé.

    "P4-es talán még a 7600gt-hez sem elég nemhogy egy HD3870/X2 ,ezek a karik mellé igencsak kell egy C2D h normálisan kihajtsa."

    Még ha szerintetek nem is támogatja a játék a 2 magos procit, érdekes módon akkor is sokkal jobban fog futni vele, mert ki lesz hajtva a VGA.
  • Barny
    #23362
    Mindenki addig mondja azt,hogy szar a DUAL vagy a QUAD Core ameddig ki nem probalja.Tapasztaltam:D
    Errol ennyit
  • davidka003
    #23361
    Tehát akkor azt mondod, hogy egy 8800 GT vagy egy HD 3870/X2, 9800 GX2-höz is elég az 1 magos proci, mert úgy sem használja ki a játék?
  • UUUU
    #23360
    Úgy látom, még mindig nem érted, se nem Jakuza, se nem én, nem ezt állítottam, hanem "jelenleg" ez a trend, mivel kevés az igy felkészített játék. Majd egy idővel ez is megváltozik, de még mindig évek kérdése a dolog. A fejlesztőknek nehezére esik az átállás.
    A kérdés amúgy sem az volt, hogy lehet vagy nem lehet egy magos processzort kapni, hanem hogy a jelenlegi konfigurációkban található 3700+,4000+ proceszorok cseréje teszem azt X2 5200+ plusz processzorokra felesleges cserélni, ha a meglevő processzorját az illető tuninggal, hasonló számozású értékre tudja emelni, mert egy 9600GT vásárlásánál
    minimális különbség lesz FPSben a legtöbb játéknál, mivel túl kevés több magra felkészített játék van a piacon.
    Csak azoknál lesz érezhető a különbség, de mivel ezek manapság még nem elterjedtek, igy a nagy többségük változatlan sebességgel fut majd a gépünkön, a több magból adódó különbség szinte észrevehetetlen marad, igy hasonlóan fogja meghajtani a videókátyánkat is.
  • Barny
    #23359
    maar hogyne lehetne kapni 1 magos procit.
    P4 641...
    Celeroncs 430..
    stb
  • davidka003
    #23358
    Felesleges a vita. 1 magost nem is lehet már kapni.
    Akkor miről beszélünk. 2 magos van elterjedve ez tény.
    Még ha azt is állítjátok, hogy játékokban nem gyorsabb.
  • UUUU
    #23357
    Látom még mindig folyik a vita.
    davidka003 most bikatenyésztőtelepen vagyunk vagy a Magyar helyesírási topicban ?
    Feleslegesen erősködsz, mert ez téged járat le. Ez jelzi, hogy nem vagy kultúrált vitapartner és nincsenek érveid, amiket mással akarsz kompenzálni.
    Ráadásul nincs is igazad a kérdésben. Igy visszaolvasva, arról amiről megy a vita, hogy azonos felépítésű processzoroknál a mai játékpiacihelyzetben melyik a jobb megoldás, teljesen valótlant állítasz.
    Pro primo; Azt állítod, hogy minden játék két magra van írva, ez helytelen, sőt.... én még vitatkoznék Jakuza állításával is, aki azt mondja 10% ezek száma a piacon. Én ezt nem tenném még 0.1%ra sem.
    Pro secundo; Ha valaki veszi a fáradtságot, hogy letesztelje ezen játékok között az eltérést ezeknél a processzor és videókártyák kombinációjánál, akkor meglepődve fogja tapasztalni, azt amit a PROHARDVER nagyon helyesen leírt, hogy gyakorlatilag nincs különbség teljesítményben.
    A teljesítménykülönbség a processzorok felépítése, elavultsága, struktúrája valamint eltérő órajele adja.
    Aki ért hozzá egykicsit, az tudja hogy a pipeline hossza, a késleltetések es számos más felépitéséből fakadó elérések más modeleknél, más teljesítményt generálnak.
    De az tény, hogy azonos típusok például a K8 architecturánál, az ilyen játékoknál a különbség egyenlő a nullával, legyen az egy vagy több magos.
    Ha egy játék nem támogatja, akkor bizony az a maximum 3-5% elenyésző különbség az operációs rendszer több utas adatfeldolgozása miatt történik.
    Remélem a válasz elég kielégítő volt és ennek hatására befejezed a személyeskedést, és végre elismered, hogy tévedtél több dologban is.
  • davidka003
    #23356
    "Ugyebar az alapkerdes meg mindig ott van hogy adott strukturanal mint a srac processzoranal es egy 9600GT-nel jobb teljesitmenyt hoz ki a legtobb jateknal, mint egy forditott beruhazasnal, ahogy te tetted es bebizonyitottad, hogy a gepfejleszteshez sem ertesz."

    Ha nem tűnt volna fel ez a vita már rég nem a srác gépéről szól.
    Csak a te hülyeségeidet próbálom kijavítani.

    Meg az a cikk arról szól, hogy 2 mag helyett nem érdemes 4 magost venni.
    De 1 mag helyett nagyon is ajánlott lenne a 2 mag.
  • davidka003
    #23355
    Látod, hogy senki nem ért veled egyet. Miért vagy még mindig itt akkor?
    Ezt a vitát napokig lehetne folytatni.
  • davidka003
    #23354
    "Prohardware"

    Ja és a neve PROHARDVER te , ha nem vetted volna észre.
  • davidka003
    #23353
    "Neki egy szutyok egymagos processzorral lesz 7000k folotti eredmenye 3Dmarkban, mikozben neked egy 3GHzre huzott processzorral is kinlodsz nagyobb befektetessel 5k pontnal."

    3D markkal szokás játszani?
    De, hogy neki legyen egy csúcsgépe ahhoz még kell egy alaplap+proci+memória. Ez minimum 60k.
    Nekem egy 30k-s VGA elég, hogy legyen egy jó gépem.

    "latom mar attol se riadsz vissz hogy meghamisitsd amit ir a Prohardware."

    Mi volt meghamisítás? Nem írtam át a szöveget, csak kiemeltem a lényeget.

    Nekem meg a programok is gyorsabban futnak mint egy 1 magos gépen. A Windows is gyorsabb.

    Ja és megtanulhatnál már 50 évesen helyesen írni, meg ékezeteket használni.
  • [Jakuza]
    #23352
    latom mar attol se riadsz vissz hogy meghamisitsd amit ir a Prohardware.
    Lassuk mit is irnak a mondatban amit atkoltottel a szad ize szerint, hogy ugy tunjon neked van igazad.

    "Aki sok évre előre tervez, és nagy beruházásra készül, annak érdemes már most négymagos processzorban gondolkodnia."
    Raadasul egyertelmuen a tudomasunkra hozza "Olybá tűnik, hogy napjaink játékaiban nincs szükségünk a négymagos processzorokra."

    Igazan engem lebarmozhatsz, de a barom az aki a szamitastechnikaban evekre elore gondolkozik es beruhazik egy draga alkatreszbe, ami teljesitmenyben es tudasban 8-10 honap alatt veszit az ertekebol es a 10%-ra esik vissza.

    Raadasul kibeszelt arrol, hogy ha megteheti, akkor ne vegyen 2 magos processzort.
    Legalabb ne allitanal valotlant ilyen szemenszedett modon.
    Ugyebar az alapkerdes meg mindig ott van hogy adott strukturanal mint a srac processzoranal es egy 9600GT-nel jobb teljesitmenyt hoz ki a legtobb jateknal, mint egy forditott beruhazasnal, ahogy te tetted es bebizonyitottad, hogy a gepfejleszteshez sem ertesz.
    Neki egy szutyok egymagos processzorral lesz 7000k folotti eredmenye 3Dmarkban, mikozben neked egy 3GHzre huzott processzorral is kinlodsz nagyobb befektetessel 5k pontnal.

  • davidka003
    #23351
    De egy HD 3870 X2-hez MUSZÁJ két magost venni. Egy 1 magos szutyok nem hajtja ki csak 50%-ra.
    Sima HD 3870-hez is 2 magost ajánlanak.
    Te barom mikor mondtam, hogy a prohardveresek hülyék?
  • davidka003
    #23350
    "Aki előre tervez, annak érdemes már most négymagos processzorban gondolkodnia. Nemcsak a játékok miatt, hiszen az alapvető, mindennapokban használt alkalmazások közül is egyre többet készítenek fel a kettőnél több magos processzorok kihasználására."

    Felesleges a vita. Be kell látnod, hogy 2 magos proci már szükséges.
    Nem érdemes 1 magosban gondolkodni.
  • [Jakuza]
    #23349
    Ne erolkodjel mar a nem ketmagot tamogato jatekot linkeltel be szoveggel.
    Ertsd mar meg hogy alig van olyan jatek a tobb ezer kiadott kozul az utobbi evekben ami egyaltalan tamogatna. Persze szerinted mindegyik, mert nem birod beismerni a tevedesedet es meddolne az egesz hipotezised.
    Eddig az volt a bajod, hogy nem uj cikkeket ideztem be. De mar a Prohardweresek is hulyek szerinted.
    Most hogy ezt megtettem, egybol palfordulastvegzel.
    Raadasul meg mindig nem tudod felfogni a mondandomat.
    Na de az alapkerdeshez visszaterve, marmint a VGA-hoz idezzuk be mit is ir a prohardwer ?

    "Mint láthattuk a tesztben, a plusz két mag csak kivételes esetben hozott nagyjából 15%-nál több fps-t, ezzel szemben ha VGA-t választunk, lehetőségünk van akár 50–100 vagy még több százalékkal gyorsabbat is venni."
  • [Jakuza]
    #23348
    Mar pardon en nem ezt irtam.
    Hanem azonos felepitesu processzoroknal a legtobb jateknal, mivel azok altalaban nem kezelik a tobb szalu feladafeldolgozast a VGA meghajtasahoz nem szukseges tobbmagos processzor, szinte hasonloan teszi ezt meg egy single core-s processzor is, sot ha magasabb az orajele akkor esetekben meg jobban is.
    (Persze mivel manapsag mar nem gyartanak ilyeneket 4000+ a legnagyobb, igy nem kelhetnek versenyre egy 6000+os ketmagos processzorral, de egy 4000+ ill x2 4000+ kozott szinte nincs kulonbseg)

    Amugy 4U a #23312 hozzaszolasaban leirta, azert en azt meg hozzafuznem, hogy hala istennek az operacios rendszereknel jol jon a tobb mag a taskok kezelese miatt.
  • davidka003
    #23347
    Belinkelsz egy 4 éves játékot, ami nem használ két magot. Gratulálok.
    Mikor a játék megjelent nem is volt még 2 magos proci.
  • [Jakuza]
    #23346
    Mar elnezest de te ugy gondolod, hogy meg gyartanak single core processzor a X86 szegmensben ? :D
    Azon nincs mit vitatni, hogy ra vagy kenyszeritve, hogy azt vegyel.
    Ennek ellenere, mivel a jatekok nagy resze nem tamogatja, gyakorlatilag jelen pillanatban boven elegek lennenek hozzajuk a nagyobb orajelu egymagos processzorok is. Ezt hivjak a cegek uzletpolitikanak.
    Nem tudom emlekszel e a 64 bites processzorok agoniajara.
    Elmondod nekem mennyi 64 bites alkalmazas van ? Pedig a 64 bites XP hovatovabb tobb mint 3 eve megjelent. Elgondolkoztal azon, vajon miert nem a 64 bites operacios rendszert hasznalod ?
    Halkan megjegyzem, hogy nem is az alkalmazasok fognak rakenyszeriteni a valtasra, hanem mert a jelenlegi 32bites operacios rendszerek mar 4GB memoriat sem kezelnek le. Azert leszel kenytelen valtani, mert az olcso memoria arak mellett egy 32bites XPnel mar a 14ezer forintert megvett 4 GB memoriad sem hasznalhato ki teljesen.
    Ennyit ezekrol a ki nem hasznalt technologiakrol, amik legtobbje csak a cegek versenyhelyzete miatt vagy a felhasznalora eroszakolas miatt kerul forgalomba igy kenyszeritve oket, hogy a cegeknek profitot termeljenek.
  • fumirossi
    #23345
    Kérdés: mely alkalmazási területeken van értelme a 2, vagy 4 magyos processzornak, ha a VGA-nak tök mindegy, hogy az van-e a gépben?
  • ates84
    #23344
    sztem neked van egy számtech boltod - nyakatokon maradt egy rakás egymagos és most amellett kampányolsz, hogy vigyék :D

    Na de komolyra fordítva a szót, aki komolyabb gépet akar az minimum 2 magos CPU-t vesz. Ennyi. Ezen nincs mit vitatni.
  • [Jakuza]
    #23343
    Nem ertem miert nehez felfogni, hogy a ket mag csak azoknal az alkalmazasoknal jelent elonyt, amik kihasznaljak ?
    Addig nem jelent semmifele elonyt egy olyan programnal ami nem tamogatja.
    Azonos strukturaju ill. felepitesu processzornal ezeknel a programoknal nem lenne kulonbseg, az egy illetve tobb magos processzorok kozott, ha azok azonos orajellel rendelkeznek.
    Ilyenkor az orajelnek nagyobb jelentosege van teljesitmeny szempontjabol.
  • fumirossi
    #23342
    Szánalmas...
    Kikopiztad a lényeget:
    "Nem beszéltem rá semmire, az volt a bajom, hogy segítség helyett... De ez végre egy értelmes hozzászólás volt, gratulálok. Tárgyilagos, információkkal, meg minden."
    Bocs, hogy megdícsértem. Ennek fényében nem értelek, felesleges a sárdobálás. A stílus meg, hát azzal nekünk nincs mit tenni, még gyerekkorban kellett volna...
    Én is azt mondom, ha van pénze jobb kártyára, akkor azt kell megvenni, adott esetben a 9600GT-t. Reagálnod felesleges.
  • [Jakuza]
    #23341
    Ja es igen, annyira tamaszkodtok a Prohardwerre, lassuk csak mit is ir errol ? Dátum: 2008-04-21 12:18 csak hogy a datumba se lehessen belekotni.
    http://prohardver.hu/teszt/cpu_jatekhoz_legyen_ket_maggal_tobb/melyik_eri_meg.html

    Azt mindenképpen le kell szögeznünk, hogy direkt és kifejezetten csak olyan játékokat teszteltünk, amelyekről biztosan tudjuk, hogy már tartalmaznak többmagos optimalizációt. Teljesen nyilvánvaló, hogy ebből a szempontból felesleges lenne egy olyan játékot letesztelnünk, amely csak egyetlen processzormagot képes kihasználni (a legtöbb még ilyen), hiszen ez két vagy négy CPU-maggal nagyon minimálisan gyorsulna, azt is csak azért, mert a háttérben futó folyamatokat egy többmagos processzor esetében a második mag magára vállalhatná.

    Szoval nem csak en vagyok a hulye hanem szegeny prohardveres fLeSs is :D
    Innentol kezdve nyugodtan folytassatok a megmagyarazom a valotlan allitasaitokat.
  • ates84
    #23340
    szimplán órajel szerint néztem - ennyi
    Nyilván alkalmazásfüggő sok minden de nagyobb teljesítményhez több mag kell, ezt csak belátod :)
  • [Jakuza]
    #23339
    Uristen ismet kaptunk egy tokeletes ellemzest. Egy E8400at osszehasonlitani egy strukturalisan is elcseszett P4-el :D
    De nezzuk a valosagot, amit nem mertel ide linkelni.
    Raadasul a csusztatas megint, amikor tobb magra irt jateknak a demojaval akarsz elerni. Miutan mar leirtam a jatekok tobbsege nem arra van irva es ami nem arra van irva annal a kulonbseg minimalis 10%kon beluli az eredmeny. Amugy tisztaban vagy a processzorok szamozasaval egyaltalan tudod miert jeloli az AMD 6000+nak a processzorat ? Gondolkozz ezen amikor osszehasonlitod egy 3000MHzes P4el, aminek a megfeleloje e szamolas alapjan a 3000+os AMD :D Persze hogy ugy duplaja lesz az eredmeny, viszont azonos strukturanal mar mas a helyzet es azt mar nem mered leirni, mert csusztatsz.








  • ates84
    #23338
    az utolsó procit eltévesztettem - az 2,6 ghz-es - de mégis ő van leghátul pedig nagyobb az órajel...
  • ates84
    #23337
    Még egy:
    4, 2 és 1 magos procik (2,4 ghz-en) összehasonlítva Quake 4-ben:

    LINK

    A magok többlet száma egyértelműen teljesítménynövekedést jelent. Persze számít az órajel is, de a mgok száma semmiképpen sem elhanyagolható.
    Ha egy kocsiban több lóerő van az is gyorsabb, ott sem csak a köbcenti számít (az 1,3-as Mazda RX8 simán alázza a 2-3 literes hodályokat). Na de ezt hagyjuk mert már elég off, csak hasonlatnak szántam. :D


  • ates84
    #23336
    Nos ha valóban olyan biztos vagy abban amit állítasz a magok számának szükségességéről akkor ehhez mit szólsz?

    Single Core Pentium vs. AMD X2 vs. C2D @ 3ghz

    vagy ehhez???

    Single Core Pentium vs. AMD X2 vs. C2 Quad


    Szóval igenis számít a magok száma, függetlenül attól, hogy optimalizálták-e a játékot vagy sem, hiszen a több mag több adatot képes feldolgozni ugyanazon idő alatt.


    De még akkor is ha az órajelek nem egyeznek:

    C2D vs. single Core Pentium & Athlon

    Itt a 2,6 ghz-es kétmagos miért veri a 3,6 ghz-es egymagos procit?

    nos?
  • [Jakuza]
    #23335
    Uristen, mennyi langesz! :D Joember most belinkeltel egy tobbmagos jatekban keszult tesztet.
    Raadasul nem feltuno hogy egyertelmuen az derul ki belole amit en mondtam, hogy az orajel jelen pillanatban meg lenyegesebb mint a magok szama ? Mert gyakorlatilag alig van meg tobbm,agra irt jatek.
    Raadasul kiderul az is ahol nagyobb a felbontas gyakorlatilag szinte nincsen kulonbseg, pedig a Phenomnal dupla annyi mag van. Esetleg 320x240ben linkelsz valamit ? :D
    A GPU bench eredmenyet is latod ugye ?
  • Solten
    #23334
    Egy másik fórumbéli júzer készítette.
  • ates84
    #23333
    erről van szó
  • Solten
    #23332
    Magvitához kis adalék :D

  • Solten
    #23331
    úgy-úgy...
  • DarkSector
    #23330
    Jah a raktárban megrendelik egy másik raktárból, ahol megintcsak rendelni kell egy mégnagyobb raktárból....
  • Solten
    #23329
    Ez a nesze semmi fogd meg jól a kedvencem...

    "Nincs raktáron, de rendelhető"

  • DarkSector
    #23328
    Jah vágom, de 320-as még eddig krysziszon kívül mindenhez jó fullba.
    Ezé fura...
  • sb1
    #23327
    Jó az 50-nek is !
  • [HUN]FaTaL
    #23326
    Az 512es GTS kerül 70be (újabb GPU)
  • DarkSector
    #23325
    Nemrég egy kedves barátunk belinkelt egy az enyémhez hasonló VGA-t, amit kb féláron árultak.
    Na én ezen megrökönyödtem, hogy a neten is valahol 30e ért van GTS valahol 70e-ért.
    Na EZÉRT van és mostmár nem csodálkozok, hanem elképedve ülök a monitor előtt, hogy alig 2-3 hónap alatt felére harmadára esett vissza a GTS-em ára.
    Már eladni sem érdemes....
    Kapnék vagy 15-20e-t érte.