41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Solten
    #23404
    Hol van a Starcraft 2?? Van egy pár belőle ami már meg is jelent. Hehh EU III. Rome, szépen elfut egy 2400XT-n is... :) Spore: király game lesz.
  • [Jakuza]
    #23403
    Te lattad a jovo jatekfelhozatalat ? :D
    8 honapig siman ellesz egy 30ezres bovitessel, mikozben ti rabeszelnetek egy 100-120k-sra. :D
    Arrol nem is beszelve, hogy 1280as felbontasban boven eleg lesz az a kartya meg jovo februarban is.
    Majd akkor bovit 120k-ert es lenyegesen jobban jar mint ha megtenne most.

    9th Company: Roots of Terror Strategy Q2 2008
    Age of Conan: Hyborian Adventures MMORPG 20-May-2008
    Aggression: Reign over Europe Strategy Q1 2008
    Aion: The Tower of Eternity MMORPG 26-Sep-2008
    Alien Shooter: Vengeance RPG 15-Feb-2008
    Alone in the Dark Action/Adventure 30-May-2008
    Assassin's Creed Action 27-Mar-2008
    Asterix at the Olympic Games Sport 29-Feb-2008
    Beijing 2008 Sport Q2 2008
    Belief & Betrayal Adventure Q1 2008
    Black Prophecy MMORPG Q4 2008
    Blood Bowl Sport Q2 2008
    Borderlands FPS Q4 2008
    Bratz Super Babyz Entertainment 15-Feb-2008
    Chronicles of Spellborn MMORPG Q1 2008
    Codename Panzers: Cold War Strategy 28-Mar-2008
    Collapse Action/Adventure Q1 2008
    Command & Conquer 3: Kane's Wrath Strategy 14-Mar-2008
    Conflict: Denied Ops FPS 08-Feb-2008
    Devil May Cry 4 Action/Adventure 29-Feb-2008
    Dimensity RPG Q2 2008
    Disciples III: Renaissance Strategy Q3 2008
    Dracula: Origin Adventure 28-Mar-2008
    Dungeon Hero RPG 27-Mar-2009
    Dungeon Lords 2 RPG 25-Sep-2009
    Dungeon Lords: Expansion RPG Q3 2008
    Dusk-12 FPS Q1 2008
    Empire: Total War Strategy 28-Nov-2008
    Europa Universalis: Rome Strategy Q2 2008
    Fallout 3 RPG 28-Nov-2008
    Fantasy Wars Strategy 22-Feb-2008
    FlatOut: Ultimate Carnage Racing 27-Jun-2008
    Football Manager Live Sport Q1 2008
    Ford Off Road Racing 21-Mar-2008
    Freight Tycoon Inc. Strategy 15-Feb-2008
    Frontlines: Fuel of War FPS 29-Feb-2008
    Ghostbusters The Video Game Action Q4 2008
    Gray Matter Adventure Q1 2008
    Half-Life 2: The Black Box FPS Q1 2008
    Hard to be a God RPG 20-Apr-2008
    Hei$t Racing Q1 2008
    Imperium Romanum Strategy 22-Feb-2008
    Iron Man Action 30-May-2008
    Jack Keane Adventure 21-Mar-2008
    Jamster Allstars Action/Adventure 29-Feb-2008
    Left 4 Dead FPS Q3 2008
    Legendary: The Box FPS Q2 2008
    LEGO Batman: The Videogame Action Q3 2008
    Leisure Suit Larry: Box Office Bust Adventure Q4 2008
    Lost Action/Adventure 29-Feb-2008
    Lost Empire: Immortals Strategy Q1 2008
    Lucky Luke: Go West! Action Q1 2008
    Martial Arts: Capoeira Fighting Q4 2008
    Metro 2033: The Last Refuge FPS 28-Nov-2008
    Mount & Blade RPG Q2 2008
    Penumbra: Black Plague Adventure 15-Feb-2008
    Pinball Dreams Action 29-Feb-2008
    Postal III FPS Q4 2008
    Precursors FPS Q3 2008
    Pro Cycling Manager 2008 Simulator 27-Jun-2008
    PROTOTYPE Action Q2 2008
    PT Boats: Knights of the Sea Simulator Q2 2008
    Rig 'n' Roll Racing 26-Sep-2008
    S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky FPS Q1 2008
    Sabotage FPS Q4 2008
    Sacred 2: Fallen Angel RPG 29-Sep-2008
    SBK-08 Superbike World Championship Racing 25-May-2008
    Seven Kingdoms: Conquest Strategy Q1 2008
    Shadowgrounds Survivor Action Q1 2008
    Silent Hunter 4: U-Boat Missions Simulator 28-Feb-2008
    Simon the Sorcerer 4: Chaos Happens Adventure 28-Mar-2008
    Sins of a Solar Empire Strategy 04-Feb-2008
    Space Siege RPG 29-Aug-2008
    Spore Strategy 20-Jun-2008
    Strawberry Shortcake: The Sweet Dreams Game Children Q1 2008
    Supreme Ruler 2020 Strategy Q2 2008
    The Chronicles of Narnia: Prince Caspian Action/Adventure 25-May-2008
    The Club Action 08-Feb-2008
    The Hardy Boys: The Tower Treasure Adventure Q4 2008
    The Incredible Hulk Action 27-Jun-2008
    The Shadow of Aten Action/Adventure Q2 2008
    The Sims 2: Free Time Simulator 22-Feb-2008
    The Spiderwick Chronicles Action/Adventure 07-Mar-2008
    The Wheelman Action Q1 2008
    Tiberium FPS Q4 2008
    Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas 2 Tactical 28-Mar-2008
    Tomb Raider: Underworld Action/Adventure 28-Nov-2008
    Toy Golf Extreme Sport 08-Feb-2008
    Turning Point: Fall of Liberty FPS 28-Mar-2008
    Turok FPS 28-Mar-2008
    TV Giant Strategy 08-Feb-2008
    Two Worlds: The Temptation RPG Q2 2008
    UEFA Euro 2008 Sport 11-Apr-2008
    War Leaders: Clash of Nations Strategy Q1 2008
    Warhammer 40.000: Dawn of War - Soulstorm Strategy 07-Mar-2008
    Warhammer Online: Age of Reckoning MMORPG 28-Mar-2008
    White Gold: War in Paradise FPS Q2 2008
    Windchaser Tactical 28-Mar-2008
    X3: Terran Conflict Simulator Q3 2008
    XIII Century: Death or Glory Strategy 29-Feb-2008
    Yamaha Supercross Racing 28-Mar-2008
  • Solten
    #23402
    Nem vezetem félre, csak gondolok a jövőre. Sajnos ez rólad nem mondható el. Ki a sz@rt érdekel hogy a jelen játékaiban 1 magossal is elbíbelődik a kártya. 3 hónap és cseszheti az egészet. Mikor lassan félévente jelenik meg a vga kártyákból új generáció. Davidka-nak adok igazat jövő év elején a 9600 GT kuka. Illetve elfutkosnak majd rajta a jelen játékai. Ha valakit ez nem zavar nyugodtan vegye.
  • [Jakuza]
    #23401
    Helyesen teszed ev vegen meg eltudsz adni egy 9600GT-t 15kert, egy 8600GTS-t max 6-8k-ert, amit ma 21-23k-ert vennel, es meg most is 80%-os teljesitmeny novekedest ersz a mostani VGA-dhoz kepest.
  • davidka003
    #23400
    De jövő év elején már VGA-t is cserélned kell, mert akkor már fos lesz.
  • Nortu
    #23399
    Részemről eldöntöttnek tekintem a dolgot, megveszem a 9600GT-t. A többi komponens cseréjét amúgy kb. év vége felé tervezem (esetleg jövő év elején). Az értelmes és érvekkel alátámasztott hsz-okból pedig meggyőződtem arról, hogy jól járok ezen kártyával, mégha most egy fos, kukába való egymagos procim is van csak. Ennyi.
    Szerintem.
  • [Jakuza]
    #23398
    Szerintem meg siman felrevezeted.
    A teszteredmenyek bebizonyitottak. X2 4800+ es 5200+ valamint E6420 procik alaporajelen 8000-9000 pontot hoznak, mig egy 5000+ kornyekire felhuzott 4000+ 7200 korulit.
    Raadasul kideult az is hogy 8800GTX egy magra irt jateknal ugyanannyi pontot hoztak, vagy minimalis elterest.
  • Solten
    #23397
    Megpróbálok az alapproblémádra választ adni: fogalmam sincs mikor szeretnél tovább bővíteni (hozzászólásaidból "nem egy közeli" időpontra tippelek), szvsz, qrvára felesleges az 1 magos prockódhoz 9600GT-t venni. Mikor jön a többi komponens felújítása, a vidikártya annyit fog érni hogy dobhatod a kukába. 8600GTS-t már most is dobhatod a kukába.
  • [Jakuza]
    #23396
    Igy van amit mar ezzel kapcsolatban le is irtam.

    "De mivel gyakorlatilag az utolso egy magos konstrukciok hovatovabb ketto vagy tobb evesek igy szamozasukban es sebessegukben elmaradtak a mostani tobbmagos processzoroktol. Ez hozza ki a mostani jatekokban tapasztalt kulonbseget, semmi egyeb"

    Amugy rohejes, de egy olyan jatekban ahol nem tamogatja maga a jatek a ket magot egy 5000+re huzott egy magos 3700+ ill. 4000+ AMD kihajtja a 9600GT-t olyan ~80%-ban.
    Tehat ha max 30k penze van valakinek gepfejlesztesre, akkor jobban megeri, mint ha az egesz gepet cserelne le ~100k rafizetessel.
    Viszont ha teljes gep felujitasrol van szo, akkor mivel ugy sem lehet venni egy magos processzorokat, csak hasznaltan vagy a fenmarado regi keszletekbol, akkor egyertelmuen 2 magos valtozatott erdemes venni.
    Tehat manapsag nem kell megijedni egy 30k koruli VGA vasarlasatol, hogy felesleges penzkidobas, ha csak erre van penzunk.
  • Nortu
    #23395
    Ennek a vitának véleményem szerint már nem sok értelme van. Mivel egymagos prociból egyre kevesebb kapható, aki manapság gépvásárlásra, vagy fejlesztésre adja a fejét, az úgyis inkább a kétmagost fogja megvenni függetlenül attól, hogy jelen pillanatban a gamék hány százaléka használja ki a két magot.
    Szerintem.
  • Barny
    #23394
    nos szerintem igaz,hogy tobb mag nagyobb teljesitmeny.ez nyilvanvalo.de en az egymagos prockokat nem neveznem vackoknak.PL:
    masik gepembe egy 4,03GHZ-re huzott P4 775van.es meg azzal is siman megy minden fullon...
  • czky
    #23393
    Az egy dolog, hogy nem támogatja. Viszont a még most is működő 1magos procik szerintem már igencsak gyengék ahhoz, hogy kihajtsanak egy jobb videokártyák. A kérdés szerintem nem az, hogy 1 vagy 2 mag, hanem hogy "milyen procit vegyek?". Mivel újonan szinte csak 2 magos van, a kérdés megint leegyszerűsödött. A másik meg, hogy nem csak amiatt jobbak a mostani procik, mert 2 v. 4 maggal rendelkeznek, hanem a technológiai felépítésük miatt. Szóval ezért KELL beújítani procit! Ezért KELL lecserélni a régi 1magos vackokat! [szerintem]
  • [Jakuza]
    #23392
    Mit gyotrodsz ? Azt irtam, hogy a jelenlegi jatekok 99% nem tamogatja a ket magos processzorokat, ezert "csak" arra felesleges beujitani ketmagos processzort, ha nem akar teljes gepet felujitani.
  •  Evil
    #23391
    "1 mag helyett a 2 mag szükségességét mindenki elismeri."

    Kivéve [Jakuza].
  • shrike7973
    #23390
    Más az hogy megy vele és maximálisan kihajtja...
  • shrike7973
    #23389
  • shrike7973
    #23388
  • davidka003
    #23387
    Te . Ez a teszt arról szól, hogy 2 magos helyett felesleges még a 4 mag.
    1 mag helyett a 2 mag szükségességét mindenki elismeri.
    Az összes játékban gyorsabb lesz egy 8800 GT+E8400, mint egy 8800 GT+P4, még ha nem is támogatja a játék a 2 magot, de a VGA ki lesz hajtva és ez a fontos.
  • bajgunar
    #23386
    Jah abban igazad van, hogy kell, de hogy nincs mi ami kihasználja abban nem. Jah, mert a krájzisz, meg ánríl3 használja a 2 magot, meg a Autóked 2008, meg egyéb ilyen ujabb programok, de más mi?
    A játékok 80%-a mág nem támogatja a 2 magot!
    Az is igaz, hogy már szinte nem is lehet 1 magos procit venni.
    Mert a krájzisz is 30%-al gyorsabb a kétmagos proci alatt, mint az egymagos. Más játék ami meg nem is támogatja, kb 2%-al lesz gyorsabb.
    Olvasd már el PLS
    Ez meg egy PH-s teszt, a szakértőid írták!
  • JaSoN HuNTeR #23385
    szerintem 7600+ seriestől és ati X1650 seriesektől kell a Két magos processzor.
  • davidka003
    #23384
    Ezt miből gondolod? Egyébként azt, hogy a 7600 GT-nek kevés az 1 mag azt tegnap mondta egy IGAZI szakértő PH-n.
    [Jakuza] rólad meg azt mondták, hogy te nem informatikus vagy, hanem csak "informatikus". :)
    Lehet, hogy van róla papírod, csak a tudás hiányzik. Én is tudok diplomát venni a piacon, nem nagy dolog.
  • davidka003
    #23383
    Még mindig nem értem miért vitázol.
    Muszáj venni 2 magost, mert nincs olyan 1 magos ami kihajtana egy 8800 GT, HD 3870 szintű kártyát. Ph-n is mindenki megmondta, hogy hülyeséget beszélsz.Ha lenne 6 Ghz-es 1 magos akkor nem kéne 2 magos, de ilyen nincs ezért muszáj a 2 mag. Szükség van a 2 magra akármit is mondasz.
  • DarkSector
    #23382
    Nálam 7900GS-nek is elég volt egy 3GHz-es intel.
  • [Jakuza]
    #23381
    Te mindenkit lefogsz hulyezni, aki mashogy latja mint te ?
    Maszkatol kezdve mindenkit lehulyeztel mar, aki nem a te nezeteid vallja.
    Kicsit visszavehetnel.
    Amugy az egy magos processzor boven eleg a 7600GT-hez.
    Jatekoknal meg ha lennenek egy magos 6000+os processzorok semmivel nem kapnanak a jelenlegi egy magra irt motoroknal kevesebb FPS-t.
    De mivel gyakorlatilag az utolso egy magos konstrukciok hovatovabb ketto vagy tobb evesek igy szamozasukban es sebessegukben elmaradtak a mostani tobbmagos processzoroktol. Ez hozza ki a mostani jatekokban tapasztalt kulonbseget, semmi egyeb, fel kellene mar fognod vegre.
  • Marci0115
    #23380
    ezaz akinek a kis esze van és a jövöre fejleszt akkor min 2 mag
  • davidka003
    #23379
    "Aki azért vesz 2, ill 4 magos procit, mert sok pénze van, és hogy megmutassa a szomszédnak, hogy neki ilyen is van, és hogy leirja a konfigja specifikációit az adatlapjára, hogy mindenki lássa a hsz-e alján, annak csak gratulálni tudok!"

    Én meg neked gratulálok mert láma vagy.
    Az a hülye aki 1 magos procit vesz. Nem fogjátok fel, hogy az 1 magos még a 7600 GT-hez sem elég? 2 mag ma már kell ez tény. 4 mag még felesleges.
    Ja és a PH szakértők is ezt mondják a fórumon.
  •  Evil
    #23378
    Mien érdekes hogy egy SLI t vagy Crossfire nincs a tesztekben mert elégé látszik a VGA limit és a Core2 ugyaúgy kihajtja azt az egy Vgat mint a Quad..
  • bajgunar
    #23377
    Egyetértek UUUU #23370 hsz-ával.
    Aki azért vesz 2, ill 4 magos procit, mert sok pénze van, és hogy megmutassa a szomszédnak, hogy neki ilyen is van, és hogy leirja a konfigja specifikációit az adatlapjára, hogy mindenki lássa a hsz-e alján, annak csak gratulálni tudok!
    Az egészhesz fingot sem ért!
    Nah ezt hívják "parasztvakításnak"!
    Még kb 2 év mire minden játék, ami megjelenik támogatni ill. igényelni fogja a két, több magos rendszereket.
    Addig meg (most) halál felesleges olyanra költeni egy rahedli pénzt, aminek szinte a 90%-át ki se használják!
    Az ár/teljesítmény különbség szinte nonszensz.
    CPU játékhoz - legyen két maggal több?
    Nah tessék szépen ezt végigolvasni, aztán elkondolkozni, és levonni a következtetéseket!
    Akinek meg netán nem sikerülne, az fogja magát menjen el a legközelebbi pc bolt-ba, vagy rendeljen magának 5x-ös áron egy quad procit, és tesztelje le otthon, aztán szidja a boltot, h rásózott egy nagy 0-át egy rakat pénzért, amit másra is költhetett volna, nem csak a gizdulásra.
    Nah mind 1, ti tudjátok.
  • Nortu
    #23376
    Eddig csak tétlenül figyeltem ezt a nemegyszer már idegesítő adok-kapok "műsort", de mint eddig is, én inkább próbáltam kihámozni a számomra hasznos infókat. Most hogy jól elpáholtátok egymást, íme a levont következtetésem (én voltam az a merész, aki meg mertem kérdezni, megér-e 21 rugót egy 8600GTS). Megnyugtatok mindenkit. Meg tudok venni egy 9600GT-t is, csak abban nem voltam biztos, hogy a kettő közötti árkülönbség hozza-e a vele arányos teljesítménynövekedést is az én rendszeremre vonatkoztatva.
    Szóval. Nekem az jött le a sok hsz-ból, hogy bár egymagos a jelenlegi procim, megéri venni mellé egy 9600GT-t, mivel értékelhető gyorsulást eredményez. Leszögezem, hogy azért nem vagyok kezdő, tisztában vagyok vele, hogy hamarosan szükséges az alaplap-proci-memória csere is. Tervbe is van véve, csak mint korábban írtam, még nem érzem azt a kényszert, hogy na most mindent cserélek, mert kész, nincs tovább.
    Szerintem.
  • MaSzKa
    #23375
    hihi
  • Solten
    #23374
    Így van, 1 magot már el lehet felejteni.
  • Solten
    #23373
    Kész magömlés ami itt folyik...
  • Hecker007
    #23372
    jóó legyen igazatok, akkor is gyorsabban fut minden játék 2 magon mint egyen, meg aki használja másra is a gépet játékon kívül (3d modellezés, renderelés, photoshop) annak sokat jelent a 2 mag, suliban tapasztaltam hogy az egymagos gépen 2-3x annyi idő megcsinálni egy értelmes rendert mint a 2 magoson, és ugye azért a játékokban az engine is renderel nem is keveset, és ott a proci is szerepet játszik, aki nem hiszi hogy kell a kétmagos proci mostmár akkor az tudjon rá.
    az unreal enginért sorry eltévesztettem, de az tény hogy már nem mai darab :)
  • [HUN]FaTaL
    #23371
    ez így nem egészen helyes mert unreal2 enginet használ a többivel egyetértek:)

    Egyébként tényleg nem sok játék van ami két magra van optimalizálva, de a rendszer sokkal gyorsabb két maggal az biztos.
  • UUUU
    #23370
    Ez igaz, hogy régi játék ez tény,de felsorolnád a 2007,2008ban kiadott kétmagra felkészített játékok tömkelegét ?
    A több száz játékból, mindössze pár ilyen játék van. Tehát felesleges ez az érv, hiszen még a mostani fejlesztések nagy része sem lesz felkészítve a húzónevekből sem, amik a játékiparban nagyobb szerepet fognak játszani.
    Hogy téged idézzelek, ezt úgy látszik nem tudtad. Már pedig ezeknél a játékoknál, nem származnak a két magból fakadó előnyök.
    Inkább a videókártya hardvergyorsítása, ami szerepet játszik, teszem azt a DX10 effektek és a technológiából fakadó plussz.
    Bár ezekből sincs sok a piacon, sőt... ha úgy gondoljuk még ezek sincsenek kiaknázva,mert ha az összes effekt le lesz programozva a játékon belül valamint a hardveres AI számolás, amit a következő generációs videókártyákra is ráfognak bízni, akkor a mostani kártyák teljesítményével nem lesz megfelelő. Jelenlegi játékpiacon még nincs kialakult trend a többszálú feladatmegoldásra, időnek kell eltelnie ahhoz, hogy megszülessenek azok az alkotások, amelyekben kihasználásra kerül ez a feature, és eltünjenek a porondról a csak és kizárólag egy magot támogató játékok.Addig ezzel kell beérnünk, hogy nincs teljesítménynövekedés, ha az egyik process amit a második mag feldolgozhatna feleslegesen áll, miután nincs az applikációba beültetve ennek lekezelése.
  • Hecker007
    #23369
    erről a tesztről csak annyit hogy az ut2004-egy ezeréves játék már, egy sima unrealengine-nel megáldva, aminek köztudott hogy nincs nagy gépigénye és egyáltalán nem használja ki a kétmagos procit, de úgy látszik ezt nem tudtad....
  • desigo
    #23368
    lassan lehetne nyitni topikot
    1 mag vs több mag
  • UUUU
    #23367
    Egyszerűen tesztelhető a dolog és kifog derülni, hogy sületlenségeket állítotok.
    Kilehet kapcsolni az operációs rendszerben a második mag adatfeldolgozását. Lemértem ismerőseimmel számtalan játékon, amelyek nem olyan régen jelentek meg Witcher,Two Worlds,Hellgate London és sorolhatnám.
    A különbség elenyésző egy,két FPS eltérés. Tessék utánanézni, mielőtt olyanokat mond valaki, ami nem felel meg valóságnak.
    A tesztelés C2D,Phenom, és nagy sorozatszámú X2 AM2es processzorokkal történt közép és felsőkategóriás videókártyákkal egyaránt.
    Nevetségesnek tűnik, de még a 3D Mark eredményei között is maximum tiz,tizenöt százalékos az eltérés. Csak egy kis utánajárás kell és bebizonyítható a tény. Mivel szoftverfejlesztő is vagyok, egyertelmű számomra a valóság, csak akkor kapok teljesítménykülönbséget, ha két szál feldolgozással készítem a motort vagy más grafikai alkalmazást, még akkor is, ha a vidókártya megjelenítésért felelős meghajtóprogramok fel vannak vértezve ezzel a tulajdonsággal.
    Innentől kezdve pedig kéretik, nem csak a hallomásból fakadó ellentmondásokkal traktálni a nagyérdeműt, főleg nem ha félrevezető és hamis.
  • davidka003
    #23366
    Így van és még ő nevezi magát 20 éve informatikusnak.
    Szerintem lemaradt jó pár évet a fejlődésben.
    Mindenki tudja, hogy a 2 magos sokkal jobb. Hiába próbál meggyőzni a ellenkezőjéről.
  • Ari18
    #23365
    Pontosan így van.2 magos procival gyorsabb minden.Nem a Quake 4-el kellene tesztelni.Akkor még nem is lehetett kapni 2magosat.
    Teljesen felesleges a vita,erről az egyértelmű TÉNYről.
    A ph-s tesz meg arról szólt,hogy 4 magos proci meg e éri, a 2 magossal szemben.Szó sem volt az 1 magról.