41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • [Jakuza]
    #23444
    Belinkelned rendesen, mert ebbol max egy ikont latok. :D
    Bar mondjuk a kep nevebol itelve valami overcloakolt VGA tesztet akarsz mutatni.
  • gurubefree
    #23443
  • gurubefree
    #23442
    [URL=http://http://www.overclockersclub.com/reviews/sapphire_hd3850/7.htm]Csak a kedvedert " ha megdobnak kovel dobd vissza VGA tesztel "[/URL]

    De itt egy masik is : (na ez az ar/tel. jo aranya kedves tanult kollega )



    Mert fele annyiert hoz kozel olyan (90%) teljesitmenyt.

    De en is befejezem. Hasznald egeszseggel a 9600GT-d azt majd 4 honap mulva beszelgetunk megint. Bar szerintem eleg lesz varni par hetet ( HD4850 ) .
  • [Jakuza]
    #23441
    "Arrol nem beszelve hogy a monitorja miatt 1280as a max felbontas amit elerhet"

    Pls olvasd el rendesen amit leirok. Es ugyebar Crisys test van belinkelve.
  • gurubefree
    #23440
    Nem szidok en senkit meg semmit . Amugy a nemtudok 100 meg 100 tesztet belinkelni.

    JAKUZA:

    "ott meg siman fog high qualityben jatszani 40-50 FPS-el."
    Megis melyikre gondolsz ???

  • [Jakuza]
    #23439
    Uristen ismet vagy atyaeg. VGA fejlesztesrol volt szo ember, nem gepfejlesztesrol. Most mar az a fama, hogy "erdekes a felfogasod, hogy jatekokban gondolkodsz." LOL
    Meseld mar el tudor ur, hogy egy ilyen tipusu VGA szamolasi feladatait jelenleg a jatekon es a videok hardveres gyorsitasan kivul mire hasznalsz ? Elmondom semmire, na de te tuti. Es pont te magad valaszoltad meg a valosagot, bizony baratom a "egy őskövület 1 magos amd-vel is fut a krájzisz".
    Meghozza nem is rosszul egy olyan jateknal ami ket magra van optimalizalva.
    Csak hogy tisztaban legyel a 1600x1200as high quality felbontasnal milyen FPS-t kapsz egy olyan processzornal ami egy x2 6000+ processzorral versenyez teljesitmenyben es egy szimpla egy magos 4000+nal. Ugyebar ez ha a teljesitmenykulonbseget nezzuk olyan 33% kulonbseg a szamozasbol adodoan. Mekkora elteres is mutatnak a grafikonok ? 18 FPS vs 26 FPS ? Es a difi tovabb csokken ha mondjuk 2700-2800MHzre huzza a single core-s procijat, ami mondjuk akkor megfelel pl egy 5200-5600+0s processzornak. Vajon mekkora lenne akkor a kulonbseg 2 FPS ? Arrol nem beszelve hogy a monitorja miatt 1280as a max felbontas amit elerhet, ott meg siman fog high qualityben jatszani 40-50 FPS-el.

  • Hecker007
    #23438
    s3-triotól felfele láttam kártyát, neked meg szerintem a sávszélekről nincs fogalmad, mert mindíg csak az órajelekkel jösz...
  • Nortu
    #23437
    Most mit vársz, dobjak egy hátast vagy mi? Ez a teszt egy a több száz közül valahonnan. Gondolod én nem néztem egy jó csokorra való tesztet? Szerinted csak írkálok ide és nem nézek körül máshol? Azért mert bátorkodtam kérdezni valamit, még nem azt jelenti, hogy tök hülye vagyok a témához. Amiben tényleg köd volt az az, hogy érezhető gyorsulást hozna-e egy 8600GTS/9600GT a jelenlegi konfigom esetén. Innen indult mindenféle anyázás meg okoskodás. Egyébként miből gondolod, hogy engem egyáltalán érdekel egy Crysis szintű játék? Ja, én nem szoktam tuningolni a VGA-m, úgyhogy ez a téma zsákutca.
    Megyek aludni, úgyhogy ráértek majd holnap szídni.
  • gurubefree
    #23436
    Nvidia
  • Solten
    #23435
    És hogy ha "ennyire benne vagy" a játékiparban, tudhatnád hogy egyes hardvergyártók igen is képesek nyomást gyakorolni rá ha érdeke úgy kívánja. Felteszem hallottál már pl. az nvidia névről...
  • gurubefree
    #23434
    Honnan veszed azt hogy az ar teljesitmeny aranya jobb a 9600GT-nek mint akar melyik VGA-nak.
    Ne kezdjuk el ujra jo. Ide jossz tanacsot kerni ... azt a nagy vita utan mindent tudsz.

    Akkor hogy tudd : ( Nem CRYSIS-ban kell gondolkodni ha VGA-t akar venni az ember )



    http://www.overclock3d.net/gfx/articles/2007/11/15002611741l.jpg

    A HD38xx nagyon is jo ar/tel. arannyal rendelkezik mert sokkal tobbet ki lehet belolle hozni mint azt papiron tud. Milyen tunning base a 9600GT ??
  • Solten
    #23433
    Ez az miért is nem maradt mindenki az 1 magos prockónál meg a DDR-ramnál??? Mert nem voltál itt hogy megmagyarázd, tök felesleges költeni az újabb technológiára. Hisz egy őskövület 1 magos amd-vel is fut a krájzisz.

    Egyébként elég játékcentrikus a felfogásod, bár való igaz, a többség játszik és nem videoszerkeszt (bár én úgy gondolom aki csak játék céljából használ pc-t vegyen inkább konzolt).
  • Solten
    #23432
    "Talán azért nem ajánl senki 38**-et, mert ár-teljesítmény aránya (jelenleg) jobb a 9600GT-nek."

    Na látod, erről beszélek...
  • Nortu
    #23431
    Csoda történt. Soltész úr végre megemésztette, hogy 9600GT-t veszek, kétmagos procit meg (egyelőre) nem. Ezért érdemes volt fennmaradni!
    Nem gyanús, hogy kb. fél év múlva már lecserélem az alaplap-proci-memória triót?
    Talán azért nem ajánl senki 38**-et, mert ár-teljesítmény aránya (jelenleg) jobb a 9600GT-nek.
    A "hisztigép" kategóriában azért lehet hogy megelőznél.
    Szerintem.
  • gurubefree
    #23430
    Akkor elnezest ..... csak nem lattam semmit arrol hogy masnak szolna.
  • [Jakuza]
    #23429
    Azt is leirtam par hozzaszolasban lejjebb, mint alternativa, ha visszaolvasol meg is talalod.

    A masodik resze pedig a hozzaszolasomnak, nem neked szolt ha visszaolvasol kicsit, mert nem akartam 3 hozzaszolast irni.
  • [Jakuza]
    #23428
    Tevedsz nem irnak, ott a jatekfelhozatal szemezzel veluk, meg a Q4ben sincsenek.
    Csak hogy tisztaban legyel a jatekfejlesztes folyamataval.
    A huzonevek nem egy honap alatt keszulnek el, a legtobb 1-2 de akar 3 vagy tobb evnyi fejlesztest igenyel. Nem egy jatekot atirnak, mert mar a kezdeti motor tul elavult es tovabbi eves fejlesztest hoz maga utan.
    A kiadott harware komponensek elavulnak ugy, hogy a jatekok ki sem hasznaljak a benne rejlo kepessegeket. Itt van pl a DX 10 vagy a 10.1-es VGA-k amik tamogatjak, illetve tamogatnak, ha egyaltalan lenne ilyen jatek megfelelo szamban, de nincs es a VGA-k meg szepen kiesnek a pixisbol elavulnak, ugy, hogy megcsak nem is jatszottal olyan jatekkal amit elmeletileg tamogatnanak.
    Ugyan ez a helyzet a 64bites ill tobb magot tamogato jatekoknal. 3 ev nem volt eleg arra, hogy ez megvaltozzon.
    Mikozben a harwarekeszitok, probaljak elerni azt, hogy minnel nagyobb bevetelt generaljanak a gyorsabb kiadasaikkal, vagy technologiavaltasukkal, aminek a tobbsege nem is hozz lenyeges tobbletet.
    Szamtalanszor bebizonyosodott hardvarekomponenseknel, mikozben mindenaron beakartak az ellenkezojet bizonyitani. Ez a modi a kozeljovoben sem fog megvaltozni, akarhogy is szeretned es akarod magadnak bemagyarazni. Mert a fo szempont az nem te vagy, hanem a minnel nagyobb nyereseg a milliardokat termelo cegeknel, akik mashogy nem tudnanak tovabbi nyereseget kicsikarni egy adott idointervallumban.
  • gurubefree
    #23427
    Ott a pont

    Csak annyit ... 4-5 havonta cserlem az alaplapot , ha tudom a CPU meg a VGA-t is.
    Es meg mielott akarki is megcinkelne hogy mennyi a zse ..... arra csak annyit okosan kell a hasznalt dolgokbol elegendo penzt csinalni.
    En inkabb koltok keveset 1/2 evente mint egy vagyont 2 evente.
  • Solten
    #23426
    De azt hiszem Maszka említette.. .) 38**-at már nem is ajánl értelmes ember mert mindenki a 96GT-től sz@rja össze magát... :))
  • Solten
    #23425
    Lapja támogatja az AMD64 X2 4800+ -t, kemény 14 kiló.
  • gurubefree
    #23424
    Akkor en is pontositok ....

    1. Senki nem beszelt itt GTS 640MB megvasarlasarol !!! Csak hasonlitasi alaprol.
    Es addig amig megveszi a 9600GT X Ft-ert addig megveheti olcsobban az ATI HD3850-et ...... csak errol senki nem beszel.
    En arra akartam ramutatni hogy mar han....ger kelto nehany ember nVidia favorizalasa.
    Nem vagyok elfogult hasznaltam mar sok fajta kartyat ... es ez nem a penzrol szol.

    A masik az , hogy lehetne korultekintobben is olvasni a hsz.-et es nem kiforgatni az ember gondolatait.

    Koszi
  • Solten
    #23423
    Épp ezért írtam ennek a hisztigépnek:
    - ne dobja ki a pénzt a 8600GTS-re mert egy sz@r
    - ha vesz 9600GT vegyen mellé valami erősebb processzort;
    - ha nem vesz processzort, és később fejleszt, addigra a 9600 GT elavult lesz. Nem kell 8 hónap, szvsz bő fél év és 2 magra optimalizált játékokat írkálnak. Vagy ugranak egyet és 4 magra. Tehát megint kidobta a kesst, mert az őskövület technikához vett egy új generációs kártyát.

    Ennyit erről, aztán Nortu elvtárs csináljon magával amit akar
  • [Jakuza]
    #23422
    Hecker valoban en meg egy gepet sem tettem ossze.
    Bar gondolom neked meg fingod sincs olyan VGAkrol mint pl a Cirrus Logic vagy a Trident. :DDDDD
    Esetleg lattal 8 bites ISA vagy esetleg VESA slotot ? :D
  • Solten
    #23421
    Ne aggódj értem, holnap csak este melózok...
  • Nortu
    #23420
    Te meg mit intesz be nekem Soltész Rezső?
    Például olyan érv, hogy azért kell a két mag, mert a mostani játékok jórésze már kihasználja. Viszont világosan kiderült, hogy ez nem így van. Vagy olyan érv, hogy a kicsit régebbi játékok is határozottan jobban futnak és emiatt is érdemes váltani. Ez sem igaz. Viszont az kiderült, hogy a 9600GT-vel megfelelő mértékkel javulni fog a játékban nyújtott teljesítménye a szaros egymagos procis gépemnek. Nekem ez így elég.
    Késő van, lassan menj alukálni. Nem bírnám elviselni, ha az általam okozott őrült nagy fáradtságot nem pihennéd ki. Még a végén valami bajod lesz, azt pedig már végképp nem tudnám elviselni.
  • [Jakuza]
    #23419
    Hat azert ez sok helyen nem igaz.
    Raadasul van egy el nem felejtheto teny, 640es GTS-t nem gyartanak mar eleg regota, eladni meg meg kevesbe fogod tudni kesobb.

    A tobbi felvetesre pedig, hogy miert ne vegyen 8800GT-t, 512MB GTS-t stb.
    Mert az alapkerdes az volt, hogy mit vegyen, es o 21k-ert akart venni 8600GTS-t es erre volt a felvetes, hogy tegyen inkabb kb 7 ezret, mint hogy megvegye azt es jobban jar vele.
    Ilyen erovel mondhatnank neki, hogy tegyel a 7 ezer helyett 17 ezret es vegyel nagyobb kartyat, vagy 25 ezret es megnagyobbat es vegul odalyukadnank ki, hogy mar az elso roszz vetel helyett, ami 21 ezer lett volna, 55 ezret vagy akar 80 ezret fizet.
    Azert emberek ne szaladjon mar el a lo alattunk. Adott egy kerdes ami megoldast vart egy adott osszegbol, nem pedig, hogy meg rabeszeljunk tovabbi szazezres kiadasokra.
  • gurubefree
    #23418
    Nezz meg egy G80s 8800GTS 640MB tesztet ... ott mindent megtalalsz. Van teszt ahol meg le is pisss,,,, a 9600GT-t . Haaa

    Na de kinek a pap .........
    Az utolso par ev legagyibb ( a varthoz kepest ) kartyat csinalta az nVidia.

    1. 2007 ev vege mindenki masz.... varja a GT-t csak kapni nem lehet .
    2. Lehet kapni de draga :-)
    3. Nem eri meg mert a G92-s GTS nem sokkal dragabb de sokkal jobb.
    4. Upsss nem gyartanak tobb GTS-t ,,,,, Kell a hely a GTX-nek ami csak egy atvarott GTS . Ez kaka .

    Szoval az nVidia ellepte magat ... a 512MB GT , GTS hidalta volna at azt az idot amig az ATI villant valamit ... csak hogy kesobb tette.
    Jon az RV770 .....
  • Nortu
    #23417
    Oksa.
  • Solten
    #23416
    Mit öcsizel te láma noob?? Írtam hogy nem hajtja ki a processzorod a videokártyát. Milyen érv kell még??
  • Hecker007
    #23415
    abban van valami hogy a 9600 gyengébb mint a 88GT-pedig a GPU ha jól emléxem ugyanaz, tehát ott van valami gebasz, érdemesebb a 88GT-t venni, de én nem szólok bele, mindenki arra bassza el a pénzét amire akarja, az meg túlzás hogy Jakuza észérvekkel támasztja alá az infókat, úgy beszél mint aki még sose rakott össze gépet, nem mindegy hogy mi mellé mit raksz, egy 2.8-as celeron mellé nem rakhatsz még 7950GT-t sem nemhogy egy 9600GT-t mert egyszerűen procilimites lesz az egész, viszont egy c2d e6750 mellé se tehetsz gf5900 (mielőtt valaki letámadna hogy az agp-s nézzen kicst utánna) ezek miatt mondja mindenki neki hogy komplett gépet kell cserélni...
  • DarkSector
    #23414
    Mielőtt elélveznél:
    "Abból, hogy 2 magossl sem megy jobban, csak annyival, azok, aminél a proci ereje nem volt elég.
    DE OTT A PROCI VOLT GYORSABB KICSIVEL, ÉS NEM A VGA!!!
    Maga a videosettigs-eknél külsőségekben nem engedett többet!"
  • DarkSector
    #23413
    Abból, hogy 2 magossl sem megy jobban, csak annyival, azok, aminél a proci ereje nem volt elég.
    DE OTT A PROCI VOLT GYORSABB KICSIVEL, ÉS NEM A VGA!!!
    Maga a videosettigs-eknél külsőségekben nem engedett többet!
  • [Jakuza]
    #23412
    En csak annyit kernek toled, hogy azokkal a jatekokkal amikkel jatszol nezz egy tesztet most, es a 9600GT-vel is, hogy kb mennyivel novekedik meg a teljesitmeny es ha teheted egy kis orajelet emelj a procidon.
  • Nortu
    #23411
    Pontosan erről van szó öcsi. Jakuza és UUUU értelmes érvekkel támogatták hsz-ikat, davidka003-al és veled ellentétben. Ti csak azt tudjátok hajtogatni, hogy mindenáron kétmagos proci kell, mert az a tuti, anélkül megáll az élet. Aztán ennyi. Érvek sehol. Mi a f@szért baj az neked, hogy így döntöttem? Egyébként ilyenektől mint te, nem is kell segítség, értem aztán ne vedd a fáradtságot, nehogy még belehalj itt nekem a nagy jócselekedetbe.
  • Solten
    #23410
    Tudod mit? Csinálj amit akarsz Csak azért akar tanácsot adni neked sok ember hogyan járnál a legjobban, nem pedig a saját elégedettségére.. Örülhetsz hogy veszi érted valaki a fáradtságot

    Ja és vegyél 9600GT-t! Mindjárt kettőt!
  • Nortu
    #23409
    Ha azt mondom ősszel cserélem le a többi cuccot, akkor végre elégedett lesz mindenki? Egyébként miért cserélnék le most mindent, mikor egyszerűen nem érzem a kényszerét? A 9600GT-t amolyan erősítésnek veszem, arra pedig szerintem megfelel, erről meggyőztek a korábbi hsz-ok. Ráadásul a monitorom 17"-os volta miatt 1280x1024-nél nagyobb felbontásra nincs is szükségem.
  • Solten
    #23408
    Me tooo
  • Solten
    #23407
    Adsz a sz@rnak egy pofont. Akkor inkább 8800GT-t vetessen Jakuza veled, még tovább jó lesz. Mennyi a processzorod az órajele? 2.2GHz? Nem bántásból írja az ember hogy tré a prockó, csak már eljárt felette az idő, ennyi. Ki se hajtja a 9600GT-t.
  • MaSzKa
    #23406
    Starcraft 2azt nagyon várom
  • Hecker007
    #23405
    ezekkel a játékokkal csak annyi baj van hogy lehet hogy elindulnak meg futnak valahogy 1 magon, de elvezhetetlenek annak aki hozzá van szokva ahhoz hogy van 30-40fps-e, azt viszont nem fogja hozni a gépe hiába van 9600GT-je az egymagos proci mellett, de ezt nem hiszem hogy képes vagy felfogni, mindenki a saját igényeinek megfelelően vásárol legalábbis az aki ért valamit a dolgokhoz, jobb ha beletörődsz abba hogy mostmár kell az a 2 mag, a 4 az még hülyeség, de 2 az már kell!!!