Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#39383
Látom ment a téma R9 270x-ről. Honnan lehet azt tudni, hogy OC vagy nem? 😄 Doboza nincs a közelben.
#39382
Én is úgy vettem i3 4330-at hogy a megspórolt pénzt erősebb vga-ra költöttem mivel egy megadott keretből kellett gazdálkodnom. És úgy voltam vele, hogy majd pár hónap múlva i5-re cserélem. De meglepően jól teljesít az i3 egy gtx 760 mellett, legtöbb játékban ugyan úgy mint az i5. Tesztek alapján egy 280x az amit még különösebb bottleneck nélkül kihajt. Lényeg, hogy nem bántam meg, hogy i3-at vettem ha meg le kell cserélni egy intel jól tartja az árát...

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

rvn
#39381
I5 öt nem bánod meg, nekem 2.genes van es meg mindig eleg, lassan 4 éves

Gigabyte Z170-HD3P, I5 6600K@4Ghz@1,17V, 2x8 DDR4 Corsair Vengeance 2666Mhz, NZTX Kraken X61, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phantes Enthoo Pro M Acrylic

arty
#39380
én i3at nem vennék ... idővel a vga inkább cserés lesz, a cpu viszont ilyen fejlődés mellett 5 évig még tuti lesz 😊

Forza.

#39379
Spórolj egy tizest a lapon egy b85-el és csapj hozzá egy 270x-et minimum. 260x az nagyon gyenge i5 mellé. Vagy i3 kihajt max egy 280x-et vegyél egy 4 gen i3-at egy r9 280-al és majd a procit később cseréled. Jelenleg egy jó i3 elég, tapasztalatból mondom.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#39378
Akkor így jó lenne?
I5 cpu, ati r7 260X VGA, H97/Z97 alaplap , és 4 GB RAM (mert 4 már van a mostani gében is , gondolom az áttehető)
#39377
I5 4460 + b85 kb. 70-75 ből is megvan.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

broman191
#39376
Bőven kijönne annyiból, pl. i5-4440 vagy 4460 (~50e Ft), alá mondjuk egy H97/Z97 (~20-25e Ft) alaplap, valamint igény szerint 8 GB DDR3 memó, ha az nem lenne adott (~20e Ft)...kb. egy hete váltottam hasonló félkonfigot, gépigényes játékoknál érezhető a különbség! 😉
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.04.22. 18:11:04

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39375
Sziasztok! Újra érdeklődnék:
Azon gondolkodtam, hogy ha már a vga-t cserélném akkor a többit is kellene. A kérdés az lenne, hogy
az AMD Phenom II x4-es cpu-t érdemes-e kicserélni? Mert azt olvastam 6 magos FX-re nem. Én intel core i5-re gondoltam, de ahhoz ugye új alaplap is kellene (milyen?) . 120-130e Ft-ból kijönne?
#39374
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Írtam privátba ,van eladó R9 270x-em!

arty
#39373
3 év gari. Ha ez nem "perdöntő", akkor semmi 😄

Forza.

#39372
A giga húzza fel a legjobban az órajeleket.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

Mr_no_NaMe
#39371
Hát, eredetileg 750 TI-t vettem volna, de mivel láttam, hogy a 270x mennyivel jobb, ezért arra voksoltam. Konkrétan választottam egy jobb, de olcsóbb házat, és egy jobb, de olcsóbb tápot, tehát ugyan ott vagyok árban és jobb kártyát rakok a gépbe 😄

A Gigáról az a tapasztalatom, hogy nagyon az alap referencia kártyát adják tovább, nem nagyon nyúlnak bele a cuccba. A zafírokon pedig jó szokott lenni a gyári hűtés. Nem tudok dönteni 😄
arty
#39370
most "kaptam az infót", hogy 750ti már van pl iponnál 42ért is ... az azért már reálisabb árazás, ergo ha mindenképp nvidia kell, akkor az arányosan már okés vétel 😊 (pláne mondjuk egy golden sample 45ért vs. 52k a 270x)

nehéz ügy...

(az biztos, h a 3 év gari jó dolog, bárkitől is vásárolsz)

Forza.

#39369
Giga. Plusz egy év gari miatt, meg jobb a gyári oc-je.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

Mr_no_NaMe
#39368
Gyerekek: Sapphire vagy Gigabyte r9 270x?

GIGABYTE GV-R927XOC-2GD R9 270X 2GB GDDR5 PCIE
SAPPHIRE 11217-01-20G R9 270X 2G GDDR5 DUAL-X OC PCIE

Ha jól tájékozódom, akkor +1 év gari jár a gigabyte karira és jobban is teljesít olyan 5%al?
Mr_no_NaMe
#39367
Tehát ati lesz. Komolyság lesz így több mint egy évtized nvidia után. Kisakkozom, hogy melyik legyen.
arty
#39366
tdp by nvidia = bullshit
50W-al eszik játék alatt többet a 270x és kb "minden" értelmes táp elviszi 😊

most tényleg nincs semmilye (semmi modern) a vidiánek _EBBEN_ a szegmensben. pont ahogy az amdnek nincs semmi a 970 ellen.

Forza.

#39365
Sapphire sem rossz, de azokra csak 2 ev garancia van! Nekem Sapphire 270x oc volt dual X hutessel, 61 fok volt a homerseklete maximum, a hangja meg hat nem volt, a regi kartyamhoz kepest

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

#39364
Tökéletesen jól fog működni az i3 mellett. Én a gigabyte-ot venném, mert jó aron van, jó a gyári oc-je és jó a hűtöje is.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

Mr_no_NaMe
#39363
Akar mennyire is nvidias vagyok, most mindenkeppen az ati mellett kell voksolnom. 750 ti-t elfelejtettem, most mar csak azon gondolkodom, hogy melyik gyartotol vegyem meg az r9 270x-et. Felmerul a kerdes, hogy egy intel i3 mellett hogy fog menni az ati kartya.

Vagy ez csak regen volt divat, hogy amd proci atihoz, intel procihoz nvidia?
#39362
A referencia 270x-hez lehet közel áll, de egy oc-hoz már biztos hogy nem. 😊

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#39361
Jobb annyival a 270x, hogy megérje ezt az árkülönbséget. 460-as táp pedig elbírja, ha intel procid van.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

Mr_no_NaMe
#39360
Hülyeséget beszéltem, mert nem a Golden Sample 750-et hasonlítottam a sapphire 270x karihoz. Visszavonom magam. A 750 Ti golden sample változata már közel olyan erős mint a 270x.
Mr_no_NaMe
#39359
Elgondolkodtam ezen az r9 270x témán, ugyanis én is éppen gépet veszek de én a 750 Ti-t céloztam meg.

GAINWARD GTX750Ti 2GB GDDR5 PCIE GS - 46k

SAPPHIRE R9 270X 2G GDDR5 DUAL-X OC PCIE - 53k

Oké, az Ati legalább 40%al többet teljesít. Viszont az a gond, hogy míg az nvidia 60 watton pörög, addig az ati 180-at zabál, ami nem lenne probléma ha nem kéne nagyobb tápot is venni, ez meg már nem csak 10k-s árkülönbséget jelent, hanem inkább 15-20k-t. Olcsóbban erősebb a kártya, de vegyél hozzá tápot is :/

mondom ezt úgy, hogy egy 460-as tápot szeretnék a configomba.
Utoljára szerkesztette: Mr_no_NaMe, 2015.04.21. 09:29:02
#39358
Akkor jaaóó,köszi 😊
#39357
6870-hez képest egetverő javulás várható.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#39356
Elég nagy hely van benne,előre is tud nyújtózkodni,ha nem férne,vagy max kivágom a hátulját.De a foglalatok azok szabványosak gondolom.A kártyám Radeon 6870-es 1gb
#39355
Sima egyszerű fekete.. Ez jó. 😊 Csak beférjen.
Nem tudom, miyen vga-d van jelenleg?

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#39354
A tápom az egy Chieftec 650W,a procim Intel i5 2500 3400MHZ,a ház az sima egyszerű fekete 😊
Mennyi javulás várható játékoknál,ha csak a karit cserélem ?
#39353
Igen bele tudod tenni. Viszont az alaplapból következtetek, hogy nem mostanában vetted a géped. Milyen tápod, milyen procid és milyen házad van?

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#39352
Rendben,köszönöm. Egy Asus P8H67-V alaplapba is bele lehet tenni,támogatja a kártyát? Vgay hülyeséget kérdeztem ? 😊
#39351
Vedd meg a giga-t. A többi semmivel sem tud többet, viszont a giga van a legjobb áron. Arra ügyelj, hogy majd 30 cm.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#39350
Sziasztok!
Szeretném megtudni,hogy mi különbség van,illetve melyik a jobb GTX 970 ?
Asus,Asus Strix,Gigabyte,Evga stb
arty
#39349
nem

Forza.

lalakov
#39348
Köszönöm a válaszaidat. 😊 A 3 ventisek túl hosszúak. Egyelőre várok akkor a vásárlással, talán ha kijönnek az AMD új kártyái, történik valami kedvező változás a zöld kártyák árainál.

rvn: Köszönöm neked is. 😊
#39347
És ebbe az alaplapba inteles cpu nem mehet ugye?
#39346
Sőt én egy 270-t, talán 270x-et is megkockáztatnék. Szerintem még ezzel is megbírkózna különösebb bottleneck nélkül. És nem is sokkal drágábbak, de jobbak.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

arty
#39345
ez is igaz 😊
260x is szép előrelépés lesz a 5670 után...

Forza.

#39344
Nincs mit. Már ennyi változtatással is sok különbséget fogsz látni.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#39343
Legegyszerűbb ha megnézi, de sztem az még a 3.0 lesz. De lényegtelen mert 260x mellé elég egy phenom ii x4. Ha erősebb vga-t venne, akkor lenne jobb neki a 6300. De akkor sem mérföldekkel, csak néhány fps-el.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#39342
Köszönöm a segítségeteket!!! A proci marad ami van szerintem, és akkor egy r7 260x-et, és egy ugyanolyan 4 gb-os ramot veszek mint amilyen most van benne.
arty
#39341
forumok szerint abban az évben jött a 3.1 is .... pl

Forza.

#39340
2011-ben vette, az még a régebbi lesz.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

arty
#39339
4gb ram a lényeg, az órajele kb mindegy 😊

cpu kból a 95Wattosak elvben belemennek az alaplapba, tudni kellene a lap verziószámát (v3.0 vagy v3.1)
elvben az alaplapi nyákra van szitázva, valahova... lásd képen a balfelső sarokban a 3.1 jelzést

ill. fontos, hogy a legfrisebb bios legyen besütve!


Utoljára szerkesztette: arty, 2015.04.18. 14:03:09

Forza.

#39338
Akkor ez egy ddr3 lesz már. 1333 bőven elég, az a lényeg hogy cl9 legyen, de az 1333 az szokott lenni. Legegyszerűbb ha kezedbe veszed a memóriát. Rá van írva. Vegyél egy ugyan olyat, márkában nem muszáj, hogy passzoljon, de órajelre és késleltetésre ugyan olyannak kell lennie. 4 gb kevés, úgy hogy ezt nyugodtan vehetsz.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#39337
Azt tudom hogy 4 GB RAM, és aszt hiszem 1333 mhz, de ezt hol tudom pontosan megnézni?
#39336
Phenom II x4-et nem érdemes lecserélni, ha nem váltasz foglalatot. Am3-ban nem kapsz olyat ami ennél sokkal jobb lenne. Egy r7 260x-hez viszont ez a proci elég lesz. De erősebb vga-hoz mindenképp csere kell majd. 5670-hez nagy előrelépés lesz a 260x. Ram az milyen van?

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#39335
csak a videókártya elég gyenge hd 5670 és gondoltam veszek erősebb vga-t, de ahhoz nem kell erősebb cpu-is?
#39334
Phenom II X4 955 BE 3,2 ghz