Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

[Jakuza]
#23422
Hecker valoban en meg egy gepet sem tettem ossze.
Bar gondolom neked meg fingod sincs olyan VGAkrol mint pl a Cirrus Logic vagy a Trident. 😄DDDD
Esetleg lattal 8 bites ISA vagy esetleg VESA slotot ? 😄

Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.

Solten
#23421
Ne aggódj értem, holnap csak este melózok... <#hehe>

Saor Alba

Nortu
#23420
Te meg mit intesz be nekem Soltész Rezsõ?
Például olyan érv, hogy azért kell a két mag, mert a mostani játékok jórésze már kihasználja. Viszont világosan kiderült, hogy ez nem így van. Vagy olyan érv, hogy a kicsit régebbi játékok is határozottan jobban futnak és emiatt is érdemes váltani. Ez sem igaz. Viszont az kiderült, hogy a 9600GT-vel megfelelõ mértékkel javulni fog a játékban nyújtott teljesítménye a szaros egymagos procis gépemnek. Nekem ez így elég.
Késõ van, lassan menj alukálni. Nem bírnám elviselni, ha az általam okozott õrült nagy fáradtságot nem pihennéd ki. Még a végén valami bajod lesz, azt pedig már végképp nem tudnám elviselni. <#vigyor>

Enterprise 128K Forever!

[Jakuza]
#23419
Hat azert ez sok helyen nem igaz.
Raadasul van egy el nem felejtheto teny, 640es GTS-t nem gyartanak mar eleg regota, eladni meg meg kevesbe fogod tudni kesobb.

A tobbi felvetesre pedig, hogy miert ne vegyen 8800GT-t, 512MB GTS-t stb.
Mert az alapkerdes az volt, hogy mit vegyen, es o 21k-ert akart venni 8600GTS-t es erre volt a felvetes, hogy tegyen inkabb kb 7 ezret, mint hogy megvegye azt es jobban jar vele.
Ilyen erovel mondhatnank neki, hogy tegyel a 7 ezer helyett 17 ezret es vegyel nagyobb kartyat, vagy 25 ezret es megnagyobbat es vegul odalyukadnank ki, hogy mar az elso roszz vetel helyett, ami 21 ezer lett volna, 55 ezret vagy akar 80 ezret fizet.
Azert emberek ne szaladjon mar el a lo alattunk. Adott egy kerdes ami megoldast vart egy adott osszegbol, nem pedig, hogy meg rabeszeljunk tovabbi szazezres kiadasokra.

Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.

gurubefree
#23418
Nezz meg egy G80s 8800GTS 640MB tesztet ... ott mindent megtalalsz. Van teszt ahol meg le is pisss,,,, a 9600GT-t . Haaa

Na de kinek a pap .........
Az utolso par ev legagyibb ( a varthoz kepest ) kartyat csinalta az nVidia.

1. 2007 ev vege mindenki masz.... varja a GT-t csak kapni nem lehet .
2. Lehet kapni de draga :-)
3. Nem eri meg mert a G92-s GTS nem sokkal dragabb de sokkal jobb.
4. Upsss nem gyartanak tobb GTS-t ,,,,, Kell a hely a GTX-nek ami csak egy atvarott GTS . Ez kaka .

Szoval az nVidia ellepte magat ... a 512MB GT , GTS hidalta volna at azt az idot amig az ATI villant valamit ... csak hogy kesobb tette.
Jon az RV770 .....

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

Nortu
#23417
Oksa.

Enterprise 128K Forever!

Solten
#23416
Mit öcsizel te láma noob?? <#vigyor> Írtam hogy nem hajtja ki a processzorod a videokártyát. Milyen érv kell még??

Saor Alba

Hecker007
#23415
abban van valami hogy a 9600 gyengébb mint a 88GT-pedig a GPU ha jól emléxem ugyanaz, tehát ott van valami gebasz, érdemesebb a 88GT-t venni, de én nem szólok bele, mindenki arra bassza el a pénzét amire akarja, az meg túlzás hogy Jakuza észérvekkel támasztja alá az infókat, úgy beszél mint aki még sose rakott össze gépet, nem mindegy hogy mi mellé mit raksz, egy 2.8-as celeron mellé nem rakhatsz még 7950GT-t sem nemhogy egy 9600GT-t mert egyszerûen procilimites lesz az egész, viszont egy c2d e6750 mellé se tehetsz gf5900 (mielõtt valaki letámadna hogy az agp-s nézzen kicst utánna) ezek miatt mondja mindenki neki hogy komplett gépet kell cserélni...

DarkSector
#23414
Mielõtt elélveznél:
"Abból, hogy 2 magossl sem megy jobban, csak annyival, azok, aminél a proci ereje nem volt elég.
DE OTT A PROCI VOLT GYORSABB KICSIVEL, ÉS NEM A VGA!!!
Maga a videosettigs-eknél külsõségekben nem engedett többet!"
<#lama>

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

DarkSector
#23413
Abból, hogy 2 magossl sem megy jobban, csak annyival, azok, aminél a proci ereje nem volt elég.
DE OTT A PROCI VOLT GYORSABB KICSIVEL, ÉS NEM A VGA!!!
Maga a videosettigs-eknél külsõségekben nem engedett többet!

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

[Jakuza]
#23412
En csak annyit kernek toled, hogy azokkal a jatekokkal amikkel jatszol nezz egy tesztet most, es a 9600GT-vel is, hogy kb mennyivel novekedik meg a teljesitmeny es ha teheted egy kis orajelet emelj a procidon.

Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.

Nortu
#23411
Pontosan errõl van szó öcsi. Jakuza és UUUU értelmes érvekkel támogatták hsz-ikat, davidka003-al és veled ellentétben. Ti csak azt tudjátok hajtogatni, hogy mindenáron kétmagos proci kell, mert az a tuti, anélkül megáll az élet. Aztán ennyi. Érvek sehol. Mi a f@szért baj az neked, hogy így döntöttem? Egyébként ilyenektõl mint te, nem is kell segítség, értem aztán ne vedd a fáradtságot, nehogy még belehalj itt nekem a nagy jócselekedetbe. <#levele>

Enterprise 128K Forever!

Solten
#23410
Tudod mit? Csinálj amit akarsz <#mf2> Csak azért akar tanácsot adni neked sok ember hogyan járnál a legjobban, nem pedig a saját elégedettségére.. Örülhetsz hogy veszi érted valaki a fáradtságot <#lama>

Ja és vegyél 9600GT-t! Mindjárt kettõt! <#hehe>

Saor Alba

Nortu
#23409
Ha azt mondom õsszel cserélem le a többi cuccot, akkor végre elégedett lesz mindenki? Egyébként miért cserélnék le most mindent, mikor egyszerûen nem érzem a kényszerét? A 9600GT-t amolyan erõsítésnek veszem, arra pedig szerintem megfelel, errõl meggyõztek a korábbi hsz-ok. Ráadásul a monitorom 17"-os volta miatt 1280x1024-nél nagyobb felbontásra nincs is szükségem.

Enterprise 128K Forever!

Solten
#23408
Me tooo <#wink> <#eljen>

Saor Alba

Solten
#23407
Adsz a sz@rnak egy pofont. Akkor inkább 8800GT-t vetessen Jakuza veled, még tovább jó lesz. Mennyi a processzorod az órajele? 2.2GHz? Nem bántásból írja az ember hogy tré a prockó, csak már eljárt felette az idõ, ennyi. Ki se hajtja a 9600GT-t.

Saor Alba

MaSzKa
#23406
Starcraft 2<#eljen>azt nagyon várom

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

Hecker007
#23405
ezekkel a játékokkal csak annyi baj van hogy lehet hogy elindulnak meg futnak valahogy 1 magon, de elvezhetetlenek annak aki hozzá van szokva ahhoz hogy van 30-40fps-e, azt viszont nem fogja hozni a gépe hiába van 9600GT-je az egymagos proci mellett, de ezt nem hiszem hogy képes vagy felfogni, mindenki a saját igényeinek megfelelõen vásárol legalábbis az aki ért valamit a dolgokhoz, jobb ha beletörõdsz abba hogy mostmár kell az a 2 mag, a 4 az még hülyeség, de 2 az már kell!!!

Solten
#23404
Hol van a Starcraft 2?? <#shakehead> Van egy pár belõle ami már meg is jelent. Hehh EU III. Rome, szépen elfut egy 2400XT-n is... 😊 Spore: király game lesz.

Saor Alba

[Jakuza]
#23403
Te lattad a jovo jatekfelhozatalat ? 😄
8 honapig siman ellesz egy 30ezres bovitessel, mikozben ti rabeszelnetek egy 100-120k-sra. 😄
Arrol nem is beszelve, hogy 1280as felbontasban boven eleg lesz az a kartya meg jovo februarban is.
Majd akkor bovit 120k-ert es lenyegesen jobban jar mint ha megtenne most.

9th Company: Roots of Terror Strategy Q2 2008
Age of Conan: Hyborian Adventures MMORPG 20-May-2008
Aggression: Reign over Europe Strategy Q1 2008
Aion: The Tower of Eternity MMORPG 26-Sep-2008
Alien Shooter: Vengeance RPG 15-Feb-2008
Alone in the Dark Action/Adventure 30-May-2008
Assassin's Creed Action 27-Mar-2008
Asterix at the Olympic Games Sport 29-Feb-2008
Beijing 2008 Sport Q2 2008
Belief & Betrayal Adventure Q1 2008
Black Prophecy MMORPG Q4 2008
Blood Bowl Sport Q2 2008
Borderlands FPS Q4 2008
Bratz Super Babyz Entertainment 15-Feb-2008
Chronicles of Spellborn MMORPG Q1 2008
Codename Panzers: Cold War Strategy 28-Mar-2008
Collapse Action/Adventure Q1 2008
Command & Conquer 3: Kane's Wrath Strategy 14-Mar-2008
Conflict: Denied Ops FPS 08-Feb-2008
Devil May Cry 4 Action/Adventure 29-Feb-2008
Dimensity RPG Q2 2008
Disciples III: Renaissance Strategy Q3 2008
Dracula: Origin Adventure 28-Mar-2008
Dungeon Hero RPG 27-Mar-2009
Dungeon Lords 2 RPG 25-Sep-2009
Dungeon Lords: Expansion RPG Q3 2008
Dusk-12 FPS Q1 2008
Empire: Total War Strategy 28-Nov-2008
Europa Universalis: Rome Strategy Q2 2008
Fallout 3 RPG 28-Nov-2008
Fantasy Wars Strategy 22-Feb-2008
FlatOut: Ultimate Carnage Racing 27-Jun-2008
Football Manager Live Sport Q1 2008
Ford Off Road Racing 21-Mar-2008
Freight Tycoon Inc. Strategy 15-Feb-2008
Frontlines: Fuel of War FPS 29-Feb-2008
Ghostbusters The Video Game Action Q4 2008
Gray Matter Adventure Q1 2008
Half-Life 2: The Black Box FPS Q1 2008
Hard to be a God RPG 20-Apr-2008
Hei$t Racing Q1 2008
Imperium Romanum Strategy 22-Feb-2008
Iron Man Action 30-May-2008
Jack Keane Adventure 21-Mar-2008
Jamster Allstars Action/Adventure 29-Feb-2008
Left 4 Dead FPS Q3 2008
Legendary: The Box FPS Q2 2008
LEGO Batman: The Videogame Action Q3 2008
Leisure Suit Larry: Box Office Bust Adventure Q4 2008
Lost Action/Adventure 29-Feb-2008
Lost Empire: Immortals Strategy Q1 2008
Lucky Luke: Go West! Action Q1 2008
Martial Arts: Capoeira Fighting Q4 2008
Metro 2033: The Last Refuge FPS 28-Nov-2008
Mount & Blade RPG Q2 2008
Penumbra: Black Plague Adventure 15-Feb-2008
Pinball Dreams Action 29-Feb-2008
Postal III FPS Q4 2008
Precursors FPS Q3 2008
Pro Cycling Manager 2008 Simulator 27-Jun-2008
PROTOTYPE Action Q2 2008
PT Boats: Knights of the Sea Simulator Q2 2008
Rig 'n' Roll Racing 26-Sep-2008
S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky FPS Q1 2008
Sabotage FPS Q4 2008
Sacred 2: Fallen Angel RPG 29-Sep-2008
SBK-08 Superbike World Championship Racing 25-May-2008
Seven Kingdoms: Conquest Strategy Q1 2008
Shadowgrounds Survivor Action Q1 2008
Silent Hunter 4: U-Boat Missions Simulator 28-Feb-2008
Simon the Sorcerer 4: Chaos Happens Adventure 28-Mar-2008
Sins of a Solar Empire Strategy 04-Feb-2008
Space Siege RPG 29-Aug-2008
Spore Strategy 20-Jun-2008
Strawberry Shortcake: The Sweet Dreams Game Children Q1 2008
Supreme Ruler 2020 Strategy Q2 2008
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian Action/Adventure 25-May-2008
The Club Action 08-Feb-2008
The Hardy Boys: The Tower Treasure Adventure Q4 2008
The Incredible Hulk Action 27-Jun-2008
The Shadow of Aten Action/Adventure Q2 2008
The Sims 2: Free Time Simulator 22-Feb-2008
The Spiderwick Chronicles Action/Adventure 07-Mar-2008
The Wheelman Action Q1 2008
Tiberium FPS Q4 2008
Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas 2 Tactical 28-Mar-2008
Tomb Raider: Underworld Action/Adventure 28-Nov-2008
Toy Golf Extreme Sport 08-Feb-2008
Turning Point: Fall of Liberty FPS 28-Mar-2008
Turok FPS 28-Mar-2008
TV Giant Strategy 08-Feb-2008
Two Worlds: The Temptation RPG Q2 2008
UEFA Euro 2008 Sport 11-Apr-2008
War Leaders: Clash of Nations Strategy Q1 2008
Warhammer 40.000: Dawn of War - Soulstorm Strategy 07-Mar-2008
Warhammer Online: Age of Reckoning MMORPG 28-Mar-2008
White Gold: War in Paradise FPS Q2 2008
Windchaser Tactical 28-Mar-2008
X3: Terran Conflict Simulator Q3 2008
XIII Century: Death or Glory Strategy 29-Feb-2008
Yamaha Supercross Racing 28-Mar-2008

Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.

Solten
#23402
Nem vezetem félre, csak gondolok a jövõre. Sajnos ez rólad nem mondható el. Ki a sz@rt érdekel hogy a jelen játékaiban 1 magossal is elbíbelõdik a kártya. 3 hónap és cseszheti az egészet. Mikor lassan félévente jelenik meg a vga kártyákból új generáció. Davidka-nak adok igazat jövõ év elején a 9600 GT kuka. Illetve elfutkosnak majd rajta a jelen játékai. Ha valakit ez nem zavar nyugodtan vegye.

Saor Alba

[Jakuza]
#23401
Helyesen teszed ev vegen meg eltudsz adni egy 9600GT-t 15kert, egy 8600GTS-t max 6-8k-ert, amit ma 21-23k-ert vennel, es meg most is 80%-os teljesitmeny novekedest ersz a mostani VGA-dhoz kepest.

Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.

davidka003
#23400
De jövõ év elején már VGA-t is cserélned kell, mert akkor már fos lesz.

Xbox 360 SLIM 250 GB, Dell U2312, Dark Souls PtD edition NG++ 925/1000G &#9745; Final Fantasy XIII &#9745; Lost Odyssey &#9745;

Nortu
#23399
Részemrõl eldöntöttnek tekintem a dolgot, megveszem a 9600GT-t. A többi komponens cseréjét amúgy kb. év vége felé tervezem (esetleg jövõ év elején). Az értelmes és érvekkel alátámasztott hsz-okból pedig meggyõzõdtem arról, hogy jól járok ezen kártyával, mégha most egy fos, kukába való egymagos procim is van csak. Ennyi.
Szerintem.

Enterprise 128K Forever!

[Jakuza]
#23398
Szerintem meg siman felrevezeted.
A teszteredmenyek bebizonyitottak. X2 4800+ es 5200+ valamint E6420 procik alaporajelen 8000-9000 pontot hoznak, mig egy 5000+ kornyekire felhuzott 4000+ 7200 korulit.
Raadasul kideult az is hogy 8800GTX egy magra irt jateknal ugyanannyi pontot hoztak, vagy minimalis elterest.

Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.

Solten
#23397
Megpróbálok az alapproblémádra választ adni: fogalmam sincs mikor szeretnél tovább bõvíteni (hozzászólásaidból "nem egy közeli" idõpontra tippelek), szvsz, qrvára felesleges az 1 magos prockódhoz 9600GT-t venni. Mikor jön a többi komponens felújítása, a vidikártya annyit fog érni hogy dobhatod a kukába. 8600GTS-t már most is dobhatod a kukába.

Saor Alba

[Jakuza]
#23396
Igy van amit mar ezzel kapcsolatban le is irtam.

"De mivel gyakorlatilag az utolso egy magos konstrukciok hovatovabb ketto vagy tobb evesek igy szamozasukban es sebessegukben elmaradtak a mostani tobbmagos processzoroktol. Ez hozza ki a mostani jatekokban tapasztalt kulonbseget, semmi egyeb"

Amugy rohejes, de egy olyan jatekban ahol nem tamogatja maga a jatek a ket magot egy 5000+re huzott egy magos 3700+ ill. 4000+ AMD kihajtja a 9600GT-t olyan ~80%-ban.
Tehat ha max 30k penze van valakinek gepfejlesztesre, akkor jobban megeri, mint ha az egesz gepet cserelne le ~100k rafizetessel.
Viszont ha teljes gep felujitasrol van szo, akkor mivel ugy sem lehet venni egy magos processzorokat, csak hasznaltan vagy a fenmarado regi keszletekbol, akkor egyertelmuen 2 magos valtozatott erdemes venni.
Tehat manapsag nem kell megijedni egy 30k koruli VGA vasarlasatol, hogy felesleges penzkidobas, ha csak erre van penzunk.

Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.

Nortu
#23395
Ennek a vitának véleményem szerint már nem sok értelme van. Mivel egymagos prociból egyre kevesebb kapható, aki manapság gépvásárlásra, vagy fejlesztésre adja a fejét, az úgyis inkább a kétmagost fogja megvenni függetlenül attól, hogy jelen pillanatban a gamék hány százaléka használja ki a két magot.
Szerintem.

Enterprise 128K Forever!

Barny
#23394
nos szerintem igaz,hogy tobb mag nagyobb teljesitmeny.ez nyilvanvalo.de en az egymagos prockokat nem neveznem vackoknak.PL:
masik gepembe egy 4,03GHZ-re huzott P4 775van.es meg azzal is siman megy minden fullon...

Pentium Dual Core E6500 @ 4,01 GHz 1,34v,AC Freezer 7 Pro,4 GB DDR2,Asus P5QLD PRO,SAGA2 400W MSI HD4830 OC (700/2200) 512MB GDDR3,SAMSUNG 500GB F3,2xLG DVD RW H55L,Benq 19\' Windows 7 x64 RTM

czky
#23393
Az egy dolog, hogy nem támogatja. Viszont a még most is mûködõ 1magos procik szerintem már igencsak gyengék ahhoz, hogy kihajtsanak egy jobb videokártyák. A kérdés szerintem nem az, hogy 1 vagy 2 mag, hanem hogy "milyen procit vegyek?". Mivel újonan szinte csak 2 magos van, a kérdés megint leegyszerûsödött. A másik meg, hogy nem csak amiatt jobbak a mostani procik, mert 2 v. 4 maggal rendelkeznek, hanem a technológiai felépítésük miatt. Szóval ezért KELL beújítani procit! Ezért KELL lecserélni a régi 1magos vackokat!

Z77A-GD65 | 3570K | Mugen 2 Rev.B | Vengeance LP White 8GB | HD7870-DC2TG-2GD5-V2 | Xonar DX | 830 128GB | WD7500AAKS | 2X HD154UI | TX650W | BX-500 | 32LF2510

[Jakuza]
#23392
Mit gyotrodsz ? Azt irtam, hogy a jelenlegi jatekok 99% nem tamogatja a ket magos processzorokat, ezert "csak" arra felesleges beujitani ketmagos processzort, ha nem akar teljes gepet felujitani.

Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.

 Evil
#23391
"1 mag helyett a 2 mag szükségességét mindenki elismeri."

Kivéve .

#23390
Más az hogy megy vele és maximálisan kihajtja...

#23389
<#falbav><#lama>

#23388
<#lama><#falbav>

davidka003
#23387
Te <#lama>. Ez a teszt arról szól, hogy 2 magos helyett felesleges még a 4 mag.
1 mag helyett a 2 mag szükségességét mindenki elismeri.
Az összes játékban gyorsabb lesz egy 8800 GT+E8400, mint egy 8800 GT+P4, még ha nem is támogatja a játék a 2 magot, de a VGA ki lesz hajtva és ez a fontos.

Xbox 360 SLIM 250 GB, Dell U2312, Dark Souls PtD edition NG++ 925/1000G &#9745; Final Fantasy XIII &#9745; Lost Odyssey &#9745;

bajgunar
#23386
Jah abban igazad van, hogy kell, de hogy nincs mi ami kihasználja abban nem. Jah, mert a krájzisz, meg ánríl3 használja a 2 magot, meg a Autóked 2008, meg egyéb ilyen ujabb programok, de más mi?
A játékok 80%-a mág nem támogatja a 2 magot!
Az is igaz, hogy már szinte nem is lehet 1 magos procit venni.
Mert a krájzisz is 30%-al gyorsabb a kétmagos proci alatt, mint az egymagos. Más játék ami meg nem is támogatja, kb 2%-al lesz gyorsabb.
Olvasd már el PLS
Ez meg egy PH-s teszt, a szakértõid írták!
JaSoN HuNTeR
#23385
szerintem 7600+ seriestõl és ati X1650 seriesektõl kell a Két magos processzor.

Asrock B760M Pro RS | i5 14600KF| 32GB 6000Mhz| RTX 5070 12GB | Razer Deathadder v2 | Alienware aw2725dm | PS5 | LG 4K TV HDMI 2.0

davidka003
#23384
Ezt mibõl gondolod? Egyébként azt, hogy a 7600 GT-nek kevés az 1 mag azt tegnap mondta egy IGAZI szakértõ PH-n.
rólad meg azt mondták, hogy te nem informatikus vagy, hanem csak "informatikus". 😊
Lehet, hogy van róla papírod, csak a tudás hiányzik. Én is tudok diplomát venni a piacon, nem nagy dolog.

Xbox 360 SLIM 250 GB, Dell U2312, Dark Souls PtD edition NG++ 925/1000G &#9745; Final Fantasy XIII &#9745; Lost Odyssey &#9745;

davidka003
#23383
Még mindig nem értem miért vitázol.
Muszáj venni 2 magost, mert nincs olyan 1 magos ami kihajtana egy 8800 GT, HD 3870 szintû kártyát. Ph-n is mindenki megmondta, hogy hülyeséget beszélsz.Ha lenne 6 Ghz-es 1 magos akkor nem kéne 2 magos, de ilyen nincs ezért muszáj a 2 mag. Szükség van a 2 magra akármit is mondasz.

Xbox 360 SLIM 250 GB, Dell U2312, Dark Souls PtD edition NG++ 925/1000G &#9745; Final Fantasy XIII &#9745; Lost Odyssey &#9745;

DarkSector
#23382
Nálam 7900GS-nek is elég volt egy 3GHz-es intel.

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

[Jakuza]
#23381
Te mindenkit lefogsz hulyezni, aki mashogy latja mint te ?
Maszkatol kezdve mindenkit lehulyeztel mar, aki nem a te nezeteid vallja.
Kicsit visszavehetnel.
Amugy az egy magos processzor boven eleg a 7600GT-hez.
Jatekoknal meg ha lennenek egy magos 6000+os processzorok semmivel nem kapnanak a jelenlegi egy magra irt motoroknal kevesebb FPS-t.
De mivel gyakorlatilag az utolso egy magos konstrukciok hovatovabb ketto vagy tobb evesek igy szamozasukban es sebessegukben elmaradtak a mostani tobbmagos processzoroktol. Ez hozza ki a mostani jatekokban tapasztalt kulonbseget, semmi egyeb, fel kellene mar fognod vegre.

Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.

Marci0115
#23380
ezaz akinek a kis esze van és a jövöre fejleszt akkor min 2 mag

davidka003
#23379
"Aki azért vesz 2, ill 4 magos procit, mert sok pénze van, és hogy megmutassa a szomszédnak, hogy neki ilyen is van, és hogy leirja a konfigja specifikációit az adatlapjára, hogy mindenki lássa a hsz-e alján, annak csak gratulálni tudok!"

Én meg neked gratulálok mert láma vagy.
Az a hülye aki 1 magos procit vesz. Nem fogjátok fel, hogy az 1 magos még a 7600 GT-hez sem elég? 2 mag ma már kell ez tény. 4 mag még felesleges.
Ja és a PH szakértõk is ezt mondják a fórumon.

Xbox 360 SLIM 250 GB, Dell U2312, Dark Souls PtD edition NG++ 925/1000G &#9745; Final Fantasy XIII &#9745; Lost Odyssey &#9745;

 Evil
#23378
Mien érdekes hogy egy SLI t vagy Crossfire nincs a tesztekben mert elégé látszik a VGA limit és a Core2 ugyaúgy kihajtja azt az egy Vgat mint a Quad..

bajgunar
#23377
Egyetértek UUUU #23370 hsz-ával.
Aki azért vesz 2, ill 4 magos procit, mert sok pénze van, és hogy megmutassa a szomszédnak, hogy neki ilyen is van, és hogy leirja a konfigja specifikációit az adatlapjára, hogy mindenki lássa a hsz-e alján, annak csak gratulálni tudok!
Az egészhesz fingot sem ért!
Nah ezt hívják "parasztvakításnak"!
Még kb 2 év mire minden játék, ami megjelenik támogatni ill. igényelni fogja a két, több magos rendszereket.
Addig meg (most) halál felesleges olyanra költeni egy rahedli pénzt, aminek szinte a 90%-át ki se használják!
Az ár/teljesítmény különbség szinte nonszensz.
CPU játékhoz - legyen két maggal több?
Nah tessék szépen ezt végigolvasni, aztán elkondolkozni, és levonni a következtetéseket!
Akinek meg netán nem sikerülne, az fogja magát menjen el a legközelebbi pc bolt-ba, vagy rendeljen magának 5x-ös áron egy quad procit, és tesztelje le otthon, aztán szidja a boltot, h rásózott egy nagy 0-át egy rakat pénzért, amit másra is költhetett volna, nem csak a gizdulásra.
Nah mind 1, ti tudjátok.
Nortu
#23376
Eddig csak tétlenül figyeltem ezt a nemegyszer már idegesítõ adok-kapok "mûsort", de mint eddig is, én inkább próbáltam kihámozni a számomra hasznos infókat. Most hogy jól elpáholtátok egymást, íme a levont következtetésem (én voltam az a merész, aki meg mertem kérdezni, megér-e 21 rugót egy 8600GTS). Megnyugtatok mindenkit. Meg tudok venni egy 9600GT-t is, csak abban nem voltam biztos, hogy a kettõ közötti árkülönbség hozza-e a vele arányos teljesítménynövekedést is az én rendszeremre vonatkoztatva.
Szóval. Nekem az jött le a sok hsz-ból, hogy bár egymagos a jelenlegi procim, megéri venni mellé egy 9600GT-t, mivel értékelhetõ gyorsulást eredményez. Leszögezem, hogy azért nem vagyok kezdõ, tisztában vagyok vele, hogy hamarosan szükséges az alaplap-proci-memória csere is. Tervbe is van véve, csak mint korábban írtam, még nem érzem azt a kényszert, hogy na most mindent cserélek, mert kész, nincs tovább.
Szerintem.

Enterprise 128K Forever!

MaSzKa
#23375
hihi

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

Solten
#23374
Így van, 1 magot már el lehet felejteni.

Saor Alba

Solten
#23373
Kész magömlés ami itt folyik... <#hehe>

Saor Alba