Milyen videokártya?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Saor Alba
LOL és te ezt elhiszed? Egy mostani konfig szarrá alázná a 3 éves géped.
"Informatikus" vagy tényleg. 😄
Azért, mert neked az van még nem kell másnak is ajánlani.
40 évesen te nem vagy szakértõ az biztos.
Xbox 360 SLIM 250 GB, Dell U2312, Dark Souls PtD edition NG++ 925/1000G ☑ Final Fantasy XIII ☑ Lost Odyssey ☑
nézz csak szét kicsit 4-4-4-8, 2.1V ez hol rossz?
Saor Alba
http://logout.hu/iras/erdemes_valtani_x2_4200_vs_c2d_e6300.html
C2D E6300 @ 3080MHz
X2 4200+ @ 2600MHz
Irás MB/sec - Olvasás MB/sec - Másolás MB/sec - Késleltetés ns
AMD 7787 - 7384 - 6639 - 48.2
Intel 7503 - 7886 - 6432 - 70.8
"Összeségében a számok önmagukért beszélnek. A nagyon kihajtott AMD-s konfigom alig, volt lassabb, sõt bizonyos tesztekben mint láthattuk jobb volt mint a C2D és a DDR2."
Minimalis raforditassal. +20k-30 x 3 😄
Van aki meg nem fizetett egy kanyit sem es nincs olyan ami ne futna el rendesen a gepen. Ezert nem kell kidobni feleslegesen gepfelujitasra penzt mint ahogy egyesek teszik.
Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.
Saor Alba
Te lecserelted botor modon szazezrekert a konfigodat 3szor mire en egyszer mikozben teljesitmenytobbletben kaptal 15% pluszt.
Ezt hivjak lamasagnak, raadasul nem kicsinek. Szakerto ur! 😄
Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.
Igen, fel tudták húzni 2.7-re 1.5V-al. Fél év múlva meg szétég a proc. Így is kevés, 3-on kéne futnia hogy kihajtson egy középkat (pl. 9600Gt) videokártyát.
Ne viccejl. Te is DDR rammal küldöd?? 😄DD Tényleg a múltban élsz, azért kardoskodsz XD
8800GT-t 256-ot meg agyondícsérted szedj, cavinton-t ha már 40 éves fejjel nehéz emlékezni 😉
Saor Alba
Mondjuk ez nem is varhato el.
A 8800GT-rol meg ki mondta hogy a best buy oreg ?
Legalabb a valosagot allitanad, nem csak hazudoznal ossze-vissza, ha mar mas erveid nincsenek.
HA neked az az allitas a best buy kategoria, hogy egy 25k-s kartya ha nem akarnak venni 80k-ert 8800GTS 640-t vagy 8800GTX-et azt jelenti, akkor nem hogy meg valotlant is allitasz, hanem meg csak fel sem tudod fogni a mas altal leirtakat.
A PR sablon szovegedet a VGA limitrol joember, vajon miert nincs 100% kulonbseg egy ketmagra irt jateknal ? LOL Vagy akkor miert is kellene vennie egy 120ezres VGA-t valakinek ha az altalad uberfranko ketmagot kihasznalo jateknal ekkora a kulonbseg ? Megmondom azert mert akkora blodsegeket mondasz, hogy az mar antitalentumrol arulkodik.
Vegul az antik procko jo ha kibir 2.8ra huzast. 😊 Lol.
Azert mert te bena vagy hozza az meg nem jelenti, hogy masnak ne menne.
Erdekes egy antik kozel 3 eves procim procim sima leghutessel X2 4200+ vajon miert megy 3GHz kornyeken ? X2 4200+@2970MHz
Vagy azok a 3500+ok szinten miert mennek 2800MHz kornyeken ?
3500+@2,75GHz
"As you people can see an overclock of 500mhz is quite good and after Overclocking AMD 3500+ can beat the X2 3800+ easily in benchmarks"
Valoszinuleg nekem is elfogod magyarazni, hogy vegyek egy 6000+os AMD-t inkabb mert az en oskovulet processzorm igy csak egy 5200-5600as teljesitmenyet eri el. You are a noob. 😉
Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.
Saor Alba
Core 2 duo 1.86-on ugyanazt az eredményt produkálja mint egy Quad Extreme 2.66-on.. <#vigyor>#vigyor>
+nem hinném hogy az antik prockó kibír egy 2.8-ra húzást, mikor a B2-es kétmagos 4800+ jó ha elfut 3GHz-n...
Saor Alba
Pentium Dual Core E6500 @ 4,01 GHz 1,34v,AC Freezer 7 Pro,4 GB DDR2,Asus P5QLD PRO,SAGA2 400W MSI HD4830 OC (700/2200) 512MB GDDR3,SAMSUNG 500GB F3,2xLG DVD RW H55L,Benq 19\' Windows 7 x64 RTM
Kár rád pazarolni az idõt informatikusok gyöngye, mikor nem is oly rég a 8800 GT 256 MB-ot kihoztad világverõ kártyaként. LOL <#vigyor>#vigyor>
Saor Alba
http://goo.gl/gd6Zi5
De végül is SM2-be gyorsabb sztem.
http://goo.gl/gd6Zi5
"The main rival of 9600GT is HD 3850 512MB GDDR3, their price are close: 9600 GT cost you 180USD and HD 3850 is around 170USD."
A kozben eltelt idoben szinte alig valtozott a difi:
Tessek egy kanadai forras ahonnan en szoktam beszerezni a alkatreszeket. (az arak kanadai $-ban ertendok)
eVGA e-GeForce 9600 GT SuperClocked 512MB PCI-E w/ Dual DVI, HDTV-Out 169.95$
BFG GeForce 9600 GT OC 512MB PCI-E w/ Dual DVI, HDTV-Out 169.95$
XFX GeForce 9600 GT 512MB PCI-E w/ Dual DVI, HDTV-Out 179.95$
Asus EAH3850 256MB PCI-E w/ Dual DVI, HDMI, HDTV-Out 159.95$
SAPPHIRE Radeon HD 3850 256MB PCI-E w/ Dual DVI, HDTV-Out, HDMI 159.95$
SAPPHIRE Radeon HD 3850 512MB PCI-E w/ Dual DVI, HDTV-Out, HDMI 209.95$
Tehat a 256MB-s van hasonlo aron raadasul.
De nezzuk meg a Magyar arakat.
GALAXY 9600GT 512MB DDR3 DDVI/HDTV PCIE 30.980Ft Ipon
GALAXY 9600GT 512MB DDR3 OverClocked Xtreme Tuner PCIE 33.233Ft (overclockolt) Ipon
SAPPHIRE HD3850 256MB Full PCIE 29.220Ft Ipon
MSI RX3850-T2D256E-OC/D3 29.400Ft (256MB-s verzio)
HIS HD3850 256MB 256bit GDDR3 PCIE 31.752Ft Ipon
Sapphire Radeon HD 3850 512 MB GDDR3 29.138Ft Pixmania, vagy PCX
SAPPHIRE HD3850 512MB Full PCIE 33.903Ft Ipon
Csak halkan jegyzem meg neked, hogy a 128bites 512MB-s HIS kartyakat adjak 25-26K penzert a ppiacon, azt meg kenje a hajara, aki akarja. 😄
Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.
HD3850 mar 25.000-ert beszerezheto. Addig mig a 9600GT 30.000 folott van attol fuggoen melyik gyartotol van.
Nem magyarorszagi arakban kell gondolkodni.
Bar az teny hogy "Nvidia kartyaira optimalizaljak" a jatekok nagy reszet. De azert kell venni nVidiat mert ez igy van ??? Hat az eleg baj es ez is arra utal hogy milyen szinten gyakorol nyomast az nVidia a vasarlokra. NEM CSAK VGA szinten.
De megegyszer hangsulyozom vegyen csak 9600GT es kesobb megvitatjuk megint jo valasztas volt e vagy nem. Megvitatjuk !!!! Nem fikazunk !!!
ゾルターン
Na lol. Aki egy markaban tud csak gondolkodni az nem kisse elfogult.
Raadasul azt tudni kell, ha tetszik neked hanem, hogy a jatekok tobbseget jelenleg az Nvidia kartyaira optimalizaljak. Kulonbseg az altalad felvetett 3850 vs 9600GT sebessegeben a tesztek alapjan 15.64%, mikozben a ket kartya kozott 10$ a difi.
http://en.expreview.com/2008/02/23/geforce-9600gt-review/?page=10
Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.
Xbox 360 SLIM 250 GB, Dell U2312, Dark Souls PtD edition NG++ 925/1000G ☑ Final Fantasy XIII ☑ Lost Odyssey ☑
Es az teljesen mindegy hogy az overcloakolt vagy nem a lenyeg a teljesitmeny amit a penzedert kapsz.( amugy ez gyailag huzott kartya )
Mar ha a cimboradra gondolunk.
Bar ez nem egy 9600GT.
ゾルターン
Bar mondjuk a kep nevebol itelve valami overcloakolt VGA tesztet akarsz mutatni.
Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.
De itt egy masik is : (na ez az ar/tel. jo aranya kedves tanult kollega )
Mert fele annyiert hoz kozel olyan (90%) teljesitmenyt.
De en is befejezem. Hasznald egeszseggel a 9600GT-d azt majd 4 honap mulva beszelgetunk megint. Bar szerintem eleg lesz varni par hetet ( HD4850 ) .
ゾルターン
Pls olvasd el rendesen amit leirok. Es ugyebar Crisys test van belinkelve.
Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.
JAKUZA:
"ott meg siman fog high qualityben jatszani 40-50 FPS-el."
Megis melyikre gondolsz ???
ゾルターン
Meseld mar el tudor ur, hogy egy ilyen tipusu VGA szamolasi feladatait jelenleg a jatekon es a videok hardveres gyorsitasan kivul mire hasznalsz ? Elmondom semmire, na de te tuti. Es pont te magad valaszoltad meg a valosagot, bizony baratom a "egy õskövület 1 magos amd-vel is fut a krájzisz".<#eplus2>#eplus2>
Meghozza nem is rosszul egy olyan jateknal ami ket magra van optimalizalva.
Csak hogy tisztaban legyel a 1600x1200as high quality felbontasnal milyen FPS-t kapsz egy olyan processzornal ami egy x2 6000+ processzorral versenyez teljesitmenyben es egy szimpla egy magos 4000+nal. Ugyebar ez ha a teljesitmenykulonbseget nezzuk olyan 33% kulonbseg a szamozasbol adodoan. Mekkora elteres is mutatnak a grafikonok ? 18 FPS vs 26 FPS ? Es a difi tovabb csokken ha mondjuk 2700-2800MHzre huzza a single core-s procijat, ami mondjuk akkor megfelel pl egy 5200-5600+0s processzornak. Vajon mekkora lenne akkor a kulonbseg 2 FPS ? <#hehe>#hehe> Arrol nem beszelve hogy a monitorja miatt 1280as a max felbontas amit elerhet, ott meg siman fog high qualityben jatszani 40-50 FPS-el.

Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.
Megyek aludni, úgyhogy ráértek majd holnap szídni.
Enterprise 128K Forever!
Saor Alba
Ne kezdjuk el ujra jo. Ide jossz tanacsot kerni ... azt a nagy vita utan mindent tudsz.
Akkor hogy tudd : ( Nem CRYSIS-ban kell gondolkodni ha VGA-t akar venni az ember )
http://www.overclock3d.net/gfx/articles/2007/11/15002611741l.jpg
A HD38xx nagyon is jo ar/tel. arannyal rendelkezik mert sokkal tobbet ki lehet belolle hozni mint azt papiron tud. Milyen tunning base a 9600GT ??
ゾルターン
Egyébként elég játékcentrikus a felfogásod, bár való igaz, a többség játszik és nem videoszerkeszt (bár én úgy gondolom aki csak játék céljából használ pc-t vegyen inkább konzolt).
Saor Alba
Na látod, errõl beszélek... <#vigyor>#vigyor> <#vigyor>#vigyor> <#vigyor>#vigyor>
Saor Alba
Nem gyanús, hogy kb. fél év múlva már lecserélem az alaplap-proci-memória triót?
Talán azért nem ajánl senki 38**-et, mert ár-teljesítmény aránya (jelenleg) jobb a 9600GT-nek.
A "hisztigép" kategóriában azért lehet hogy megelõznél.
Szerintem.
Enterprise 128K Forever!
ゾルターン
A masodik resze pedig a hozzaszolasomnak, nem neked szolt ha visszaolvasol kicsit, mert nem akartam 3 hozzaszolast irni.
Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.
Csak hogy tisztaban legyel a jatekfejlesztes folyamataval.
A huzonevek nem egy honap alatt keszulnek el, a legtobb 1-2 de akar 3 vagy tobb evnyi fejlesztest igenyel. Nem egy jatekot atirnak, mert mar a kezdeti motor tul elavult es tovabbi eves fejlesztest hoz maga utan.
A kiadott harware komponensek elavulnak ugy, hogy a jatekok ki sem hasznaljak a benne rejlo kepessegeket. Itt van pl a DX 10 vagy a 10.1-es VGA-k amik tamogatjak, illetve tamogatnak, ha egyaltalan lenne ilyen jatek megfelelo szamban, de nincs es a VGA-k meg szepen kiesnek a pixisbol elavulnak, ugy, hogy megcsak nem is jatszottal olyan jatekkal amit elmeletileg tamogatnanak.
Ugyan ez a helyzet a 64bites ill tobb magot tamogato jatekoknal. 3 ev nem volt eleg arra, hogy ez megvaltozzon.
Mikozben a harwarekeszitok, probaljak elerni azt, hogy minnel nagyobb bevetelt generaljanak a gyorsabb kiadasaikkal, vagy technologiavaltasukkal, aminek a tobbsege nem is hozz lenyeges tobbletet.
Szamtalanszor bebizonyosodott hardvarekomponenseknel, mikozben mindenaron beakartak az ellenkezojet bizonyitani. Ez a modi a kozeljovoben sem fog megvaltozni, akarhogy is szeretned es akarod magadnak bemagyarazni. Mert a fo szempont az nem te vagy, hanem a minnel nagyobb nyereseg a milliardokat termelo cegeknel, akik mashogy nem tudnanak tovabbi nyereseget kicsikarni egy adott idointervallumban.
Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.
Csak annyit ... 4-5 havonta cserlem az alaplapot , ha tudom a CPU meg a VGA-t is.
Es meg mielott akarki is megcinkelne hogy mennyi a zse ..... arra csak annyit okosan kell a hasznalt dolgokbol elegendo penzt csinalni.
En inkabb koltok keveset 1/2 evente mint egy vagyont 2 evente.
ゾルターン
Saor Alba
1. Senki nem beszelt itt GTS 640MB megvasarlasarol !!! Csak hasonlitasi alaprol.
Es addig amig megveszi a 9600GT X Ft-ert addig megveheti olcsobban az ATI HD3850-et ...... csak errol senki nem beszel.
En arra akartam ramutatni hogy mar han....ger kelto nehany ember nVidia favorizalasa.
Nem vagyok elfogult hasznaltam mar sok fajta kartyat ... es ez nem a penzrol szol.
A masik az , hogy lehetne korultekintobben is olvasni a hsz.-et es nem kiforgatni az ember gondolatait.
Koszi
ゾルターン
- ne dobja ki a pénzt a 8600GTS-re mert egy sz@r
- ha vesz 9600GT vegyen mellé valami erõsebb processzort;
- ha nem vesz processzort, és késõbb fejleszt, addigra a 9600 GT elavult lesz. Nem kell 8 hónap, szvsz bõ fél év és 2 magra optimalizált játékokat írkálnak. Vagy ugranak egyet és 4 magra. Tehát megint kidobta a kesst, mert az õskövület technikához vett egy új generációs kártyát.
Ennyit errõl, aztán Nortu elvtárs csináljon magával amit akar <#vigyor>#vigyor>
Saor Alba