Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

nagykispeter
#39938
A GTX 960,970,980 közt sok a különbség?Főleg a 960 és 970 köztire gondolk.

Asrock Z170 PRO4S, i56600 16GB Kingston DDR4, EVGA GTX970 SSC ACX 2.0 ,

#39937
ASUS volt ugye 😄

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

Maala
#39936
Mindenképpen újonnan akarsz venni videókártyát?

Ha nem:
Én csak akkor tartom ésszerű megoldásnak a 960-at a 280X/380-al szemben, ha fogyasztás, azon belül is a táp minősége/kora miatt akarsz venni azt. Egyébként sokkal jobban járnál - akár átmenetileg eggyel nagyobb R9-esekkel.

Ha igen:
Várd ki az új generációt.

Én egyébként - ahogy tavasszal tettem is - bevállaltam átmenetileg egy 280X-et, ha akkor "értettem" volna annyira a dolgokhoz, mint most, semmi gond nem lett volna vele (VRAM-okat kicsit újra kellett volna pasztázni, mert amúgy szép csíkos volt a kép).

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

#39935
jah a 960 valamivel erősebb kártya, de nem cserélnék most rá.

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

TBTPumpa
#39934
ASUS Radeon R9 270X DCU OC mittomén. Húzva van, meg szupcsi hűtése van.
Viszont kevés. Nem az FPS számra gondolok, hanem a stabilitásra. Az, hogy nem megy 60FPS-ssel valami Ultrahigh Awesome grafikán az nem érdekel, csak legyen stabil. Általában High/Medium beállításokon szoktam játszani, úgy, ahogy alapból belövi magát a játék. Ha 30-40 FPS-sel megy a dolog, akkor annyival. De sajnos szinte minden játékban jelentősen ingadozik a kártya.
Még a Diablo 3 + WoW-ban is érezhetően hajlamos lassulni, ami zavaró. Hiába mutat jó értékeket (max FPS) a tesztekben, viszont nem hozza stabilan azt a szintet, mint mondjuk a GTX960. Ezzel úgy tudom, hogy stabillabban tartja magát a kártya Diablo 3, WoW és SC2 játékokban is.
Bár lehet csak nem egy 2015 júliusi Catalyst béta driverrel kéne használnom a kártyát. <#idiota>

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

Maala
#39933
Január van, és még sehol semmilyen infó az új Pascal/AMD érkezéséről.

A kérdés inkább az, hogy milyen karid van most. Nekem mintha 750 Ti rémlene EJ topikból, ez esetben szerintem vegyél egy használt 280, vagy 280X-et garival +20k ráköltésével, max buksz rajta 10k-t, amikor 6-10 hónap múlva óhajtozik kijönni az új cucc.
Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.01.19. 18:16:41

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

broman191
#39932
280X-ed van neked is, nem? 55e Ft körül kelnek el használtan mostanság, mi lehet a leghorrorabb eset, zuhan egy tizest az új generáció érkezésével? Hatalmasat bukni vele nem igen lehet, részemről legalábbis, én 50e Ft-ért vettem postával tavaly tavasszal és még garis... 😊

ui.: GTX 960-at már nem vennék, 4 GB-osat sem, remélhetőleg idén újra lesz értelmes középkategóriás GPU a zöldektől is, ami nem 128 bites memóval jön és nem egy relatíve gyenge GPU-val... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.01.19. 17:34:10

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

TBTPumpa
#39931
Igaz, csak addigra meg már ennél is kevesebbet fog érni a jelenlegi VGA-m.
Persze 2017 májusáig van még rá garancia az iPonnál (2014 májusában vettem). Nem horror áron akarom elpasszolni, lévén már elavult és használt, de annyira bagóért sem, mert lényegesen jobb ártya annál.
Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.01.19. 14:01:44

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

#39930
Most nem éri meg venni már semmit. Meg kell várni az új procikat, vgakat.

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

TBTPumpa
#39929
Én is GTX960 váráslásán agyalok, mert kíváncsi vagyok mit tudhat, mert a tesztek alapján oda-vissza alázza a jelenlegi kártyámat és ha még a Blizzard címeket is stabilabban viszi, az már csak hab a tortán.
Csak nem akarok megint abba a hibába esni, hogy megveszek 80 000 Ft-ért egy VGA-t (ami 2014-es architektúrán alapul), aztán 1-2 hónap múlva pedig érkezik a friss hús az Nvidia-tól (2016-os build és DX12 meg minden kutyafüle) ugyanezen az áron.
Bár lehet, hogy fölösleges lenne már ilyen erős (vagy ennél erősebb VGA-t) tenni az i7 2600K mellé.
Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.01.19. 08:25:14

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

TBTPumpa
#39928
Várhatóan, mint a mostaniak, mert a GTX 970/980 már kifutó széria lesz. Le kell váltani őket, az AMD is újít az idén a grafikus kártyák terén. Rájuk is fér, bár ők szerintem csak az év vége felé fognak virítani.

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

bakkerman
#39927
csak milyen áron fognak jönni?

Történjen bármi, amíg élünk s meghalunk... Mi egy vérb?l valók vagyunk!

arty
#39926
tavasszal már pascalt kell várni, nem 970-be beleugrani 😊

Forza.

bakkerman
#39925
Na igen en is 😊 Jelenlegi 750-em is cserere fog szorulni mar csak idok kerdese,es ha mar cserelnek akkor 970 lenne szerintem,a tavaszi jatekokat meg megvarom hogy muzsikalnak...

Történjen bármi, amíg élünk s meghalunk... Mi egy vérb?l valók vagyunk!

broman191
#39924
Úgy valahogy, túlzottan nagy gyereknapra szvsz nem kell számítani, kelendő a mostani árán is...de használtan jelenleg is 90-95e Ft körül mennek, több év garival, lehet vadászni akármilyen gyártótól, akármelyik jobb hűtéssel...ha újonnan bemenne 100e Ft alá, használtan pedig mondjuk 75e Ft környékére, akkor szemeznék vele erősen... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

bakkerman
#39923
És szerinted meddig fognak lemenni az árak? Pl. a 970-nél,elképzelhető hogy lemegy 90 környékére,vagy max 100 alá?

Történjen bármi, amíg élünk s meghalunk... Mi egy vérb?l valók vagyunk!

nagykispeter
#39922
Köszi a segítséget,akkor várok.Persze ez függ attól is mi lesz az előzővel.Az is lehet javítva lesz,akkor egyenlőre úgyis marad egy darabig ,legalábbis nyárig akkor biztos

Asrock Z170 PRO4S, i56600 16GB Kingston DDR4, EVGA GTX970 SSC ACX 2.0 ,

broman191
#39921
Hozna bőven, de az értékállóságot és szórakoztató elektronikát egy mondatban ritkán szokás említeni... 😊 Az éven egy valóban új architektúrára épülő széria érkezik mindkét oldalon, az eddigi infók alapján nyáron, amint a piacon lesznek az új felsőkategóriás megoldások (valószínűleg azok jönnek először, mint általában), jelentősen megtapossák a régebbiek árát, így nem most vennék GTX 970-t, ami 14' végén jelent meg... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

nagykispeter
#39920
A GTX 970 érdemi teljesítmény növekedést hozna az R9 -hez képest?

Asrock Z170 PRO4S, i56600 16GB Kingston DDR4, EVGA GTX970 SSC ACX 2.0 ,

nagykispeter
#39919
Köszönöm!
A teljesítménybeli előre lépés annyiból lenne jó hogy a kártya értékálobb lenne.Legalább addig míg a garancia tart elmenjenek rajta a játékok normálisan.Egyébként az EVGA is gondolom hasonló tömegcikk lehet minta többi,attól hogy nem annyira felkapott neve van?!
Utoljára szerkesztette: nagykispeter, 2016.01.16. 13:47:36

Asrock Z170 PRO4S, i56600 16GB Kingston DDR4, EVGA GTX970 SSC ACX 2.0 ,

broman191
#39918
100e Ft körül jelenleg a GTX 970 bestbuy, nincs mit ragozni. Ha viszont nem feltétlen van szükséged lényeges teljesítménybeli előrelépésre, akkor pl. egy R9 380 4 GB GDDR5 (~70e Ft) is megfelel majd számodra. A ráfizetős témát úgy hallottam, hogy nem mindenfelé szeretik megoldani, így a legrosszabb eset az lehet, hogy kapsz egy új karit a régi karid újkori teljes árában és eladod pl. a hardveraprón - a cserekari értékébe semmiféle infláció stb. nincs belekalkulálva, ha azt mondanák, akkor átvernek. Az R9 390 8GB memóriáját nem igen fogja semmi kihasználni egy ideig, általánosan lényeges előrelépést nem jelent az előd R9 290 4 GB-os változatához képest. Az GPU és memória órajelek minél magasabbak, annál jobb, de AMD és nVidia oldalon különböző grafikus processzor architektúrák léteznek, így nem mondható el, hogy ugyanolyan órajelekkel hasonlóan gyorsak lesznek általánosan. Ugyanolyan grafikus procikat összehasonlítva persze a nagyobb órajelű az erősebb, bár kérdéses mindig, hogy milyen mértékben érdemes jobban nyitni a pénztárcát, a plusz órajelekért...mert pl. egy +25 MHz GPU órajelű 'OC' kiadás több pénzt nem ér, amikor eleve 1000 MHz nagyságrendnél több annyival...
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.01.16. 13:22:05

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

nagykispeter
#39917
Szia!
Az előbb nem írtam,de pont egy Sapphire R9 280 van most garanciás intézés alatt,bár nem tudom meg tudják e csinálni,vagy egyáltalán szoktak e olyat.Szerencsém volt mert még 2 éven belűl van,novemberig.Egyáltalán ez ,hogy működik akkor a cseréje,ráfizetéssel vagy hasonlót kell választan 16 éve van gépem,de nem volt még ilyen gondom,mert azt már nem lehet kapni ami benne volt.Olyan 100 k körül gondoltam,persze ez függ attól is a másikat hogy számítják be.Közbe nézelődtem még ezt is :EVGA GeForce GTX 970 4GB DDR5 (Superclocked) ACX 2.0.
Még egy kérdésem lenne.Mit kell nézni jobban.
Órajelek,memória nagyság,vagy a bit.Láttam hogy magasabb órajelekkel 4 GB memóriával ez kb annyiba kerül minta:
Sapphire R9 390 8GB DDR5 Nitro TRI-X OC

Asrock Z170 PRO4S, i56600 16GB Kingston DDR4, EVGA GTX970 SSC ACX 2.0 ,

broman191
#39916
Először szűkítsünk az elképzelt árkategóriára és hogy főként milyen játékokkal játszanál, onnan érdemes kiindulni...egyébként a Sapphire Nitro jelölésű karikról jókat mondanak, de számomra a 3 év gari miatt itthon nem jöhet szóba más, mint az MSI-Giga-ASUS hármas termékeinek egyike... Mindegyik tömeggyártott, mindegyikkel lehet probléma, ha van konkrét elképzelés, akkor érdemes körülnézni adott egy-egy adott modell háza táján... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.01.16. 10:32:14

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

nagykispeter
#39915
Még annyit hogy milyet érdemes venni?AMD vagy nVIDIA?Itt úgy tudom nincs olyan nagy különbség mint a prociknál?.

Asrock Z170 PRO4S, i56600 16GB Kingston DDR4, EVGA GTX970 SSC ACX 2.0 ,

nagykispeter
#39914
Sziasztok4
Valaki tudna e segíteni milyen gyártmányú VGA érdemes venni? mivel van a legkevesebb probléma?MSI,Gigabyte,ASUS,Sapphire.Az utóbbival az a gond hogy csak 2 év garancia van hozzá és ez lehet nem véletlen.

Asrock Z170 PRO4S, i56600 16GB Kingston DDR4, EVGA GTX970 SSC ACX 2.0 ,

#39913
Erről a B szériáról még nem is hallottam..beléről mit lehet tudni?

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

broman191
#39912
A piac szerint 45-50e Ft körül...

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39911
Sziasztok
egy ilyen kártyát milyen áron lehetne elpasszolni szerintetek:
https://www.asus.com/hu/Graphics-Cards/GTX760DC2OC2GD5/

Dante73
#39910
COOLERMASTER B500 v2
Ez 16500 körül van, és simán elvisz egy mai, normális konfigot. Én is ezt használom.

http://www.freetvmaci.info/

Maala
#39909
Elvileg egy FSP Hyper 500W-nak el kell tolnia a szekeredet. Sajnos nem sok más, jó ár/érték arányú táp maradt elérhető így karácsony után újonnan a nagyobb boltokban.

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

#39908
FSP Raider 550W. 20 körül van és az egyik legjobb ár/értékű táp, bátran ajánlom. Amúgy én kevésnek tartom 65C°-on azt az rpm számot o.O Az én kártyám 2000 körül hajt 60 fölött. Bár lehet azért mert más márkájú.

MSI Z370 Tomahawk, i7 8700k @ 4.70GHz, Corsair Vengeance 16GB 3200MHz CL16, Asus TUF RTX 3080 OC, Samsung 970 EVO 500GB, FSP Hyper S 700W, Noctua NH-D15, Acer Predator XB271HUA

broman191
#39907
pl. FSP Hyper 500W: A 80+ szabványnak megfelel, egyetlen erős 12V-os ággal rendelkezik és a 2 db PCI-E 6+2 pines csati is adott a bivaly videokarikhoz...ha ezzel is gond lenne, akkor nem a táp a ludas. 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.01.10. 21:16:21

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

arty
#39906
az semmi 😊 akkor lehet a táp gyanus tényleg ...

(sajna nem tudok jó ár/telj. tápot 😞 )

Forza.

Hexex86
#39905
Valaki esetleg tudna ajánlani tápegységet?

Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius

Hexex86
#39904
Gpu venti. 65 fokos.

Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius

arty
#39903
de melyik venti? cpu? gpu?

ilyenkor hány fokos(ak)?

Forza.

Maala
#39902
Ez sajnos ilyen.

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

Hexex86
#39901
Bf4-nél is ezt csinálta. Elér egy bizonyos hőfokot ahol felpörögnek 900 rpm-re a ventik és onnantól kezdi el. Először a zene akad meg aztán az ikonokat nem jelzi ki ha lootolni akarok aztán kékhalál. Lehet tényleg gyenge? Elég gagyi márka meg olcsó.

Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius

arty
#39900
más játékok?

Forza.

Hexex86
#39899
Sajnos folyamatosan elszáll. Windows-t is újraraktam. Lehet tényleg gyenge a táp ahogy a másik fórumon írták. xddd

Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius

Hexex86
#39898
Még nem, de este haver mondta, hogy próbáljam ki! Szedem a Witchert hamarosan lejön. Köszi a tippet! Ez kicsit reményt ad, hogy nálad ez megoldotta. Nagyon örülnék neki mert amúgy maxon elviszi a witcher 3-at ez a kártya. Még egyszer köszi és szép napot! 😊

Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius

#39897
Fél éve kb vagy kicsivel több,kártyát cseréltem,drivert cseréltem,az addig futó gta 5 hasonlóan hozzád szépen leoltott..játék teljes újratelepítése megoldotta...azt próbáltad már?
Utoljára szerkesztette: xido, 2016.01.10. 03:17:33
Hexex86
#39896
Hmm hőfokokkal nincs gond de egy 30 perc witcher után kékhalál. Valakinek van valami ötlete?

Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius

Hexex86
#39895
Értem. Azóta nem volt semmi. Újraraktam a drivereket is és azóta minden megy simán. High beállításokon 1600x900-ba fut vígan fix 30fps-el. 😊
Meg vagyok elégedve a kártyával!

Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius

broman191
#39894
A kékhalál adódhat szoftveres hibából is, lehet például hogy a maximális beállításokkal való futtatáshoz kevés volt a videomemória és nem tudott mit kezdeni a helyzettel a W3...vagy ezeregy bármi más egyszer az életben felmerülő probléma a háttérben, ami akkor éppen rendszerösszeomlást okozott. 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Hexex86
#39893
Rendben! Már monitorozom. szépen megy eddig. Köszönöm a segítségeket! További szép napot! 😊

Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius

arty
#39892
szerintem a 950 olyan keveset eszik, hogy azt bármilyen tápnak el kell tudnia vinni.... monitorozz hőmérsékleteke, ha többször is kékképernyőd lesz!

Forza.

Hexex86
#39891
Értem. Csak megijedtem mert volt egy kékhalál az előbb witcher közbe amikor felraktam maxra. Lehet a táp nem bírja? 😞 De aztán visszavettem 30fps fixre és azóta jó.
Akyga 500w
Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2016.01.09. 13:05:16

Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius

broman191
#39890
Persze, részterhelésnél nem megy, komolyabb terhelésnél játékok alatt be fog kapcsoni, majd figyeld meg...bár kellően alacsony szobahőmérséklettel és megfelelő házhűtéssel talán akkor sem, de az ritka lehet... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Hexex86
#39889
Ilyet vettem:https://www.aqua.hu/asus-strix-gtx950-dc2oc-2gd5-gaming-2gb-mortal-kombat-x-369854.html
Természetes, hogy nem megy a ventillátor?

Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius