Milyen videokártya?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Gigabyte 965P-DS3|| Intel C2D E8400|| 2*1GB 800MHz Geil Black Dragon|| MSI HD 4770 512MB GDDR5 || Chieftec 450w|| 320GB Seagate|| Pioneer DVR-112D|| XDL Happy 5B X-FIRE: braveheart1991
Gigabyte 965P-DS3|| Intel C2D E8400|| 2*1GB 800MHz Geil Black Dragon|| MSI HD 4770 512MB GDDR5 || Chieftec 450w|| 320GB Seagate|| Pioneer DVR-112D|| XDL Happy 5B X-FIRE: braveheart1991
ajánlatos lecserélni a vga hûtõt vagy jo az ami rajta van?
Saor Alba
Konfig:A64 3000+ ,1GB ,6600gt 128MB ,
A Videokarit tudom most lecserélni de késõbb mindent csak a vga marad ,
ezért gondoltam most 1 erõsebb karira ati4850 !!
Vélemények ??
MSI 870-C45|AMD Phenom II X4 955 Black Edition|Sapphire Radeon HD 6950 2GB|Kingston HyperX 4*2GB DDR3 1600Mhz CL9 Blu KIT|FSP Blue Storm Bronze 500W www.powerfm.hu www.zoo.webkontakt.hu
Egy id?ben annyi pornó volt a gépemen, hogy Windows Datacenter Edition-t kellett használnom.
Szerintetek ez jó grafikuskártya a mai játékokhoz?ASUS GeForce EN9600gso magic 512mb,128bit,ddr2 memóriával.
Károsodás meg sok mindentõl függ.Ha agyon "feszeled" akkor ki is purcanhat.
De kit érdekel ha 15év helyett csak 12bír ki? Húzzad meg nyugodtan.
5000+BE 17k az tuti megy annyin.
Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |
Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |
Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |
Most vettem egy Sapphire 4850-es karit.Jelenleg egy AMD Athlon X2 5000+ procim van,+ 3giga ramm.A kérdésem az,hogy elég e szerintetek ez az összeállítás a most megjelenõ(Far Cry2,GTA4 stb) játékok futtatásához?
Köszi a válaszokat!
Link 1
Link 2
Link 3
A Soft Shadows tesztnél a képernyõ bevillant feketébe, majd visszatérés után ezt a hibaüzenetet írta ki:
Link hibajelentes
Többszöri próba után állandó fekete képernyõ, majd PC „kinyomás” lett a vége.
A HW Geometry Instancing tesztet el sem lehetett indítani és a Fur Rendering tesztnél is fagyott a gép.
Nagyon fontos lenne, ha valakinek van ilyen, vagy más gyártótól származó 4850- es ATI- ja az próbálja már ki a tesztet, hogy nála hogy mûködik a dolog. Szerintem ezek után már a 3Dmark- ot sem bírná ki a kártya...
SOS!
Contemporary Country Music
[V]ariable Valve [T]iming and Lift [E]lectronic [C]ontrol
Tapasztalataim a Sapphire ATI Rad. HD 4850 512M GDDR3 PCI-E DUAL DVI-I / TVO LITE, Dual Slot cooler videokártyával Link:
Konfigurációm:
Asus P5Q Pro alaplap (s775)
Intel Core 2 Duo E8400 (3GHz/6MB/1333MHz)
Kingston HyperX 2GB 1066MHz DDR2 Non-ECC CL5 KIT
Operációs rendszer: Windows XP SP2 és SP3- al is kipróbálva
Monitor: Samsung SyncMaster 720N 17”
Táp: FSP 400W ATX/EATX tápegység, 12cm (ATX-400PNF) OEM
Telepítés:
A videokártya feltelepítését kétféleképpen próbáltam mindkét esetben „szûz” Windows telepítést követõen természetesen az alaplapi CD feltelepítése után. A Microsoft .NET Framework 3.5 és a legújabb DirectX End-User Runtimes (August 2008) is fel lett telepítve.
Telepítési variációk:
1. A videokártyához adott CD teljes feltelepítése. (Driver 8.7)
2. ATI Display driver 8.8 (2008 08.20) és Catalyst Software Suite 8.8 a legújabb vezérlõk reményében
A hiba:
Mindkét esetben használat közben jelentkezett (internetes és egyéb PC- s tevékenység), hogy a képernyõ egy pár másodpercre fekete lett, majd visszaállt eredeti állapotára. További használat után már le is fagyott a gép (a képernyõ „megmerevedett”😉.
Játék közben is tapasztalható a hiba: Pl.: GTA San Andreas szinte az elsõ percekben „megadja magát”. Szintén a fekete képernyõ megjelenése majd visszaváltása utáni használat közben egy idõ után fekete marad (sokszor még hang is kíséri) és azonnal lefagy. Ha mégis sikerül kilépni a Windows- ba, akkor a feladatkezelõben leállított játék exe- je a leállítás után már nem indítható, csak rendszer újraindítás után.
Ezek tetézéseként egy alkalommal még az egész képernyõ is nagyon pixeles lett, ami csak újraindítás után állt „helyre”.
Mindezen hiba egy Nvidia Geforce 7600 Gs kártyával nem tapasztalható, azzal minden tökéletesen mûködik, tehát a számítógépben más hibaforrás nem lehet.
Fejlemény:
A kártyát kicserélték az üzletben szó nélkül, amikor leírva is átadtam nekik tapasztalataimat.
Szóval ugyan ilyen kártya van most is birtokomban. Mostani tapasztalatom, hogy a gép egyéb használat közben egyszer sem fagyott le, viszont a GTA SA igaz nem olyan hamar, mint ezelõtt, de lefagy amolyan „ATI- s fagyásnak” neveztem el mert nem csak egyszerûen leáll az gta exe, hanem vagy megmerevedik a kép, vagy sötétre vált és hang kíséretében használhatatlan, és ki kell nyomni a PC- t. Több játékkal nem próbálkoztam, mert a hiba miatt állandóan újratelepítgetek, messze álok még a játékoktól (vagyis a fiam). Tudtok- e olyan tesztet mondani, amellyel biztosan le tudom tesztelni a karit, ami kihozza a hibáját (ha van egyáltalán) vagy csak a GTA SA- t nem szereti? Azért lenne fontos a GTA mert a fiam kedvenc játéka és ez az egyetlen, amit még nem unt meg.
A Sapphire- t azért választottam, mert refkártya, gondoltam nem lesz vele gondom…péntekig remélem sikerül tisztán látnom, mert lépnem kell valamilyen irányba.
És még egy kérdés: ez a 400W-os FSP táp elég a konfigomnak? Ez is idegesít kissé fõleg, ha majd húzni akarom a procit legfeljebb 3.6-4 GHz- ig
Elõre is kösz a választ!
Contemporary Country Music
jah és bocs azért a 2-3 offért.<#buck>#buck>
e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"
gddr3-as az gyengébb
_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______
A 6600 sem jó megoldás, ugyanis az 8xAGP-s.
Általában az "újabb" AGP-s lapok tudják a 4x és a 8x AGP csatolású vga-kat is mûködtetni 1.5v és 0.8v feszültséggel.
A te lapodba csak 4x AGP csatolású VGA rakható és 1.5v-al táplálja!
(vár ennek picit konkrétabban utána kellene nézni, mert én sem vagyok ebben teljesen biztos, asszem énis használtam anno valami régi 4x-es lapban újabb vga-t...)
[V]ariable Valve [T]iming and Lift [E]lectronic [C]ontrol
Egy ilyen videokártyához mit szoltok? Mit jelente a nevében az hogy Lite?
Sapphire Radeon HD3870 512MB DDR3 Lite PCIe
köszi
Talál is a tavalyi 2600XT értékével, szóval OK...
Qwerty4
Itt az alaplapom típusa: Intel D850EMV2
A procim 1.6-os 512-es Ram-om van.
Nem írtad milyen célra kell és milyen gépbe így nem tudok típust ajánlani.
Lenne egy kérdésem: venni akarok egy videokártyát, (most van a gépembe egy 64 megás Nvidia AGP-s)a BUS típuson kívül figyelembe kell venni más tulajdonságokat is, ha ugyanolyan márkájút és BUS típusút vennék? Számít-e a memória típusa, a GPU kódneve és a GPU frenkvenciája?
Válaszotokat elõre is köszönöm!
http://goo.gl/gd6Zi5
http://goo.gl/gd6Zi5
Core 2 Duo E8200 @ 3.00GHZ | Cooler Master Hyper N-520 | Gigabyte EP-45 DS3 | CSX 4x1GB 1066Mhz DDRII CL-5 | Gainward HD4850 512MB Samsung SyncMaster T200(20\") | Logitech G9 | Logitech G35 |
Szerintetek 2600XT-rõl minimum milyen kártyára érdemes váltani most úgyhogy árban annyi legyen mint kb. a 2600XT egy évvel ezelõtt?
Qwerty4

Pentium Dual Core E6500 @ 4,01 GHz 1,34v,AC Freezer 7 Pro,4 GB DDR2,Asus P5QLD PRO,SAGA2 400W MSI HD4830 OC (700/2200) 512MB GDDR3,SAMSUNG 500GB F3,2xLG DVD RW H55L,Benq 19\' Windows 7 x64 RTM
XpertVision HD2600XT Sonic meg mar megoritett ugy ciripelt...megis halt szegenyke egy kis fesz emelestol+1040MHZ koruli tempotol a GPU...XD
Pentium Dual Core E6500 @ 4,01 GHz 1,34v,AC Freezer 7 Pro,4 GB DDR2,Asus P5QLD PRO,SAGA2 400W MSI HD4830 OC (700/2200) 512MB GDDR3,SAMSUNG 500GB F3,2xLG DVD RW H55L,Benq 19\' Windows 7 x64 RTM
http://flickr.com/gergokiss/ BF3: [KCLE]gergeoux
http://flickr.com/gergokiss/ BF3: [KCLE]gergeoux