Milyen videokártya?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Nekem egy RX480-am van most, nincs vele semmi bajom.
Nézz meg teszteket, amiben az RX480-at és az gtx 1060-at egyszerre tesztelik, nézd meg, hogy melyiket mennyiért lehet/tudod beszerezni, és dönts. De semmiképpen se az alapján, hogy Pistike mondott valamit, mindenféle indoklás nélkül...
A te urad békét és megbocsátást tanít, az enyém véres bosszút és a hatalom igazát.
Le szeretném cserélni jelenlegi AMD R7 260x videokártyámat valami combosabbra. A procim egy i5 4460, 8 Gb rammal. A monitor csak 1366×768-at tud, de később le lesz cserélve.
Tudnátok ajánlani valamit ami passzol ehhez a konfighoz? Keret kb 100000 Ft.
Amit néztél, az meg biztosan beragadt raktáron, és próbálkoznak, hátha sikerül átb@szni valakit.
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
ui: amúgy tervezem eladni van rá 2018.08-ig gari és ti mennyit kérnétek érte? köszönöm
Regards,
Regards,
Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.11.15. 12:53:59
[merlinw.org]
Ha van 140k-ja az embernek egy ilyen kartyara, legyen mar 40-50k-ja is valami rendes beleposzintu 1080p monitorra legalabb..
Regards,
Vga csatlakozó analóg jelt ad, szóval nagyon elavult technológia. Kép minőség jelentősen rosszabb elvileg, szóval mindenképpen ajánlott a mielőbbi váltás. Pláne ilyen kártyával.
Nem lehet, hogy DVI az a csati? Mert el sem tudom képzelni, hogy displayportból - vga = digitálisból - analóg jel az nagyon nem jó. Lehet ilyet egyáltalán? 😄
Szóval az szerintem DVI lesz, mert egyéb esetben illendő lenne ilyen kártya mellé akkor inkább egy normális monitor. 😄
Megjegyzem 470-hez küldtek HDMI DVI átalakítót.
Btw, nem tudom milyen kártyát néztél, de szerintem HDMI minimum van rajta, de DVI-nak is illik lennie, ha nem referencia.
Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.11.11. 17:59:18
[merlinw.org]
50k környékén tervezek vga-t venni.
gtx 1050-ről mi a véleményetek?
vagy inkább nézzek vmi használtat?
ASRock H570 Phantom Gaming 4 \ i5-10600K \ 64gb DDR4 \RTX 3070
sokminden elfut ám még ezeken ... ha épp nem is maxon 😊
Forza.
460 és hasonló kategóriájú NV kártyák igénylik legalább a Sandy Bridge procikat (2011->😉 és a minimum 8GB memóriát, abból is DDR3-at. A játékok meg... igény kérdése, ugye a csillagos eget is leigénylik az újabbak.
Én gyűjtögetnék komplett konfigurációra. Mert ha most veszel VGA-t elavul, mire veszel hozzá vasat is. Ha van/lesz rá pénz és szándék, írd be ide mennyit szánsz PC-re és összerakunk neked egy konfigot. Persze a Te döntésed😊
Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.11.09. 23:26:53
[merlinw.org]
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek! Mivel nem mozgok túlságosan otthon az elmúlt pár évben kiadott videókártya, alaplap, processzor témában, így csak is rátok tudok hagyatkozni. Van egy majdnem 10 éves számítógépem, amibe szeretnék egy új videókártyát vásárolni. Az alaplapom Asus p5e3 nevet viseli és ebbe a csodálatos alaplapba kinéztem egy AMD Radeon RX 460 videókártyát?! Szerintetek megbírná a 10 éves kicsikém ezt az új videókártyát?! Legyetek szívesek minden infót amit tudtok megosztani. Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget!
Üdv, nagyi
BF1, 1440p, Ultra beállítások, Conquest pálya, egy óra játék után is a GPU hőmérséklet 61 vidám celsius.
THE DIVISION még a nyári melegben, egész estés játék után volt 65 celsius a GPU hőmérséklet.
Ha net -ezel filmet nézel akkor be sem kapcsol a VGA ventillátor.
"Egyszer rájöttem mire gondol egy nő, aztán meggondolta magát...."
Akiknek eladtam a korábbi MSI Gaming kártyáimat, ők is csak jókat mondtak róluk.
És januárban én is újra egy 1080Ti -t veszek a Gaming sorozatból.
De olvass fórumokat, a témában. Techpowerup -ot mindenképp.
Utoljára szerkesztette: simonl, 2016.10.21. 22:32:52
"Egyszer rájöttem mire gondol egy nő, aztán meggondolta magát...."
Én az MSI Gaming sorozatát javasolom neked. Végigjártam vele a 970, 980 és most 980Ti modelleket, remek kártya, takarékos, hangját nem lehet hallani, a honlapukról letölthető applikációval tudod kalibrálni.
"Egyszer rájöttem mire gondol egy nő, aztán meggondolta magát...."
- MSI GTX1060 GAMING X 3G
- MSI GTX970 4GB DDR5
- MSI GTX1060 Armor 3G
ASUS M4A77T | AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX | KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz | VTX3D VX6750 1GBD5-H PCIE | SEAGATE 320Gb Barracuda 7200.12 7200rpm 16Mb SATA3 | Corsair Builder Series CX430
Szerintem ezt a cikket érdemes átolvasnod. Nekem MSI rx480-am van, nem akarom isteníteni, meg mindenkinek maga felé hajlik a keze, de tényleg jó, eszméletlen halk az előző karimhoz képest. Az asszonynak Asus rx460 van, az is tökéletes. Remélem segítettem a választásban 😄
Utoljára szerkesztette: Mephike, 2016.10.19. 08:05:57
Köszi a segítséget!!
Gigabyte Gaming 5 8Gb Kingston DDR3 1600Mhz Intel I7 4790K Shapphire R9 270X
én sok sok év után váltottam most nvidia-ra, igaz csak 1060-ra. 1070 et akartam, de a pénztárca rábeszélt hogy inkább ne 😊
ár/teljesítményben nagyon szuper!!
!Forza Ferrari!
Gigabyte Gaming 5 8Gb Kingston DDR3 1600Mhz Intel I7 4790K Shapphire R9 270X
Pedig akik ismernek azok tudjak, hogy AMD fan vagyok ha lehet így mondani, 14 éve csak amd-m van, na de most úgynézki hogy 480 vs 1060 témában mégis az nvidia javára dönttök.
Broman azt a legolcsóbb 480 ast 4GB-al meg tényleg hogyan hasonlítod már a phonix gs-hez? 😄
Utoljára szerkesztette: oneal1, 2016.10.16. 09:21:05
!Forza Ferrari!
oneal 1 explicite leirta, hogy jo hutoset, halkat szeretne, te pedig gondolkodas nelkul odalokod neki valszeg az egyik leggyengebb hutesu es leghangosabb verziot. Amig nem mutatsz tesztet, ahol egymas melle van teve a ketto hofokokkal, dB ertekekkel es orajelekkel, addig szerintem jobb hijjan nem lovunk annyira melle, ha a 1070 teszteket vesszuk alapul, es azt alapul veve pedig teljesen kizart, hogy ne legyen koztuk durva hangbeli kulonbseg terheles alatt.
Arakbol se tudom, hogy mirol beszelsz, most raneztem, a letezo leggyengebb/legolcsobb 4 gigas 480 77k. 1060-bol is van 3 gigas, occo valtozat 63k-ert, akkor most melyik a jobb vetel? Ha meg nem a legaljat nezzuk a dolognak, legolcsobb 8 gigas 480 92k, legolcsobb 6 gigas 1060 82k. Ha meg valamirevalo hutest is akarunk melle, 8 gigas msi gaming 480 94k, 6 gigas phoenix 1060 91k.
Nekem valahogy nem ugy nez ki, hogy zoldhalyogossag lenne, ha az ember inkabb 1060-at vesz.
Regards,
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.10.15. 13:50:32
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
https://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_gv_rx470g1_gaming_4gd_rx470_4gb_gddr5_g1_gaming_pcie/1500153
Érdekelne pro/kontra, ezer köszönet 😊
AMD Ryzen 7 5800 X3D-ARCTIC Freezer 34 eSports DUO black/red, Asus TUF Gaming B550 Plus, Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200Mhz, Gigabyte Geforce 5070 TI OC Aero, 850W Gigabyte GP-AP850GM
Coil whine-rol nem is beszelve, de az ilyen legolcsobb kartyak meg melegednek is, mint a fene, es emiatt akar meg le is szabalyozhat a teljesitmenybol (throttle), mint founders-eknel fordul elo. 1070-nel peldaul egy teszt egy hasonloan olcso valtozatrol: link
"Stock fans too loud once you pass 70C.
Fans are very loud once you hit 80C to the point where you can't hear yourself gaming anymore."
Egy Phoenix meg soha nem lesz 70 fokos sem, akarhogy terheled, es meg sem hallod a ventijet.
Ez meg, hogy ne jatsz ennyi meg annyi fps-sel, ha nem akarsz coil whine-t.. Ez megint az, hogy kinek mekkora turokepessege van ilyenekre, szerintem sokan nem akarnak ilyennel szorakozni, hogy ejj, most megint sipol a kartya, vegyuk lejjebb az fps-t..
oneal1: azzal szerintem nagyon nem lohetsz melle 😊
Regards,
úgyhogy valószínű ez lesz a választás, mármint a gainward gs, most 94.000 ft
!Forza Ferrari!
A felsőkategóriás 1070 és 1080 tekintetében van értelme annak amit írsz, de itt 1060-ról volt szó...és mint említettem, a ref. is viszonylag halk és kellően hűvös még max. manuál OC-s boost órajel folyamatos fenntartásához is számos review szerint és a fogyasztása is kedvezőbb az AMD-s konkurenciánál. Tehát innentől már részletkérdés hogyha AIB modellt vesz az ember a szokásos többventis megoldások közül, akkor az éppen melyik lesz, mert a refnél a normál méretű kiadások között elvileg minden csak jobb lehet, így egy megfelelően hangolt venti profillal minden 2 vagy több ventivel rendelkező kari szinte hangtalan marad max. terhelés alatt is /jobb esetben a gyári profillal is, de a legrosszabb esetben manuális felülírással megoldható/.
A coil whine-olási hajlamnak persze érdemes utánanézni, ha egy adott gyártó bizonyos modelljére esik a választás, mivel a jelenség nem feltétlen korlátozódik a felsőkategóriás karikra, habár a középkatos karik között lényegesen ritkább az ilyesmi.
A Giga G1 elvileg coil whine-ol 100+ FPS-eknél , de...
"Overwatch with Ultra settings runs with 150-250 fps and the higher the fps, the higher the sound. Sounds horrible all the time.
Bioshock Infinite with best possible settings running on average at 150 fps according to the benchmark. Sounds horrible. <...>
CS:GO, max settings, capped at 300fps. Seemed to sound just fine on first try, but on the second it was just as bad as in the other games."
...őszintén. Miért akarna bárki is többszáz FPS mellett játszani? Egy 60 Hz-es monitorral főleg, de még egy 144 Hz-es enthusiast csodával is értelmetlen 200-300 FPS-ek számolgatásával korbácsolni folyamatosan szerencsétlen rabszolga videokarit... 😄 Arról nem is beszélve, hogy egy random modern játékban aligha kell majd attól félni, hogy a túl magas framerate miatt coil whine-olni fog a kari, amikor pl. a Mafia III-ban egy GTX 1080 sem tud 60 FPS-t összerakni 1080p-ben sem. Mondjuk annál azért, mert egy DX11-es sz4r port egy régi grafikus motorral...de ellenpéldának ott a Deus EX Mankind Divided, ami korszerűbb és 1080p-ben az 1060-nal Ultra-n kb. 35 FPS átlag jön össze, de a látvány-gépigény sweetspotnak kikiáltott High beállításokkal is még 60 FPS alatt van.
ui.: A WindForce 2-nél nem tudok coil whine problémáról és szvsz túlárazott G1-et nem éri meg venni GTX 1060-ból...sőt még esetleg AIB karit sem _lenne_ érdemes venni, ha lenne olcsó ref., de hát nincs, mint általában...
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.10.14. 22:13:14
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
A Gainward Phoenix az egyik leggyorsabb + leghalkabb + leghuvosebb az osszes leghuteses kozul 1070/1080-nal, es gondolom 1060-nal is ez a helyzet.
Emellett pedig olcsobb is a hasonloan jo (pl MSI Gaming X) kartyaknal, igy ar/ertekben is a legjobbak kozott szokott lenni.
Pont az ilyen ketventillatoros olcso modellek amit linkeltel amik elkerulendok, ha az ember nem akarja, hogy porszivo hangja legyen es melegedjen. 1070-bol meg a G1-es Gigabyte is a kerulendo kategoria, mert a legtobb coil whine-os.
Phoenix a legnagyobb terheles alatt is gyakorlatilag teljesen hangtalan, es mindig 70 fok alatt marad.
Persze kerdes, hogy kinek milyen turokepessege van, de szerintem sok embernek meger +10 ezret, hogy ne legyen kelljen hangos/sipolo/melegedo gpu-t hallgatnia evekig.
Utoljára szerkesztette: skinnyman, 2016.10.14. 19:42:59
Regards,
ui.: Más kérdés, hogy mivel ér többet egy akár több mint 10e Ft-tal olcsóbb 4 GB-os RX 480 Nitro-tól...általában nagyjából ugyanott vannak a játékokban. 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.10.14. 18:23:52
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
A hűtés tekintetében szintén nem tudsz nagyon mellélőni, a referencia modell hűtési teljesítménye és zajszintje is sokkal kedvezőbb az AMD-s ref. konkurenciához képest. Az AIB ASUS Strix/ MSI Twin Frozr stb. főleg szinte zajtalan lesz maximális manuál OC-s terheléssel is. 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.10.14. 16:24:50
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
bár ahogy nézem a teszteket, elég eltérő teljesítményt mutatnak a gyártók között.
pl az asus strix az majndem mindenhol veri a többit, nyakában a gainward GS, utána pedig az msi.
azt nem írtam de fontos volna , hogy frankó hűtése legyen, a mostani kártyám elég hangos, így ezt szeretném mellőzni 😄
!Forza Ferrari!
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64