Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

arty
#40638
abszolut nem 😊 jó áron mindkettő hamar elmegy, drágáér' meg egyikse...

Forza.

Maala
#40637
Pedig tényleg nehezebb eladni az AMD karikat, mint az NVidiákat. :-D

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

Mephike
#40636
Az ilyen saját véleményeket kerüljük már, nekem is volt már nvidia karim, ami a gari lejárta után 2 héttel adta be a kulcsot, akkor most nekem is azt kellene szajkóznom, hogy az nvidia xar?
Nekem egy RX480-am van most, nincs vele semmi bajom.
Nézz meg teszteket, amiben az RX480-at és az gtx 1060-at egyszerre tesztelik, nézd meg, hogy melyiket mennyiért lehet/tudod beszerezni, és dönts. De semmiképpen se az alapján, hogy Pistike mondott valamit, mindenféle indoklás nélkül...

Mersant
#40635
"ati kártyákkal mindig sok a baj" ezt a baromsagot! pl. az uj geforce driver 1 sapka szar lett, olvass utana! mondom ezt geforce tulajdonoskent, de volt ati kartyam is, es semmivel sem volt vele tobb baj mint nvidiaval, sot....

A te urad békét és megbocsátást tanít, az enyém véres bosszút és a hatalom igazát.

#40634
Sok lehetőséged nincsen. Gtx1060 vagy rx480. Szerintem a 1060 6Gb a legjobb választás ennyiért,ati kártyákkal mindig sok a baj.
#40633
ohh rendben! én is 80-ra gondoltam
#40632
Sziasztok!
Le szeretném cserélni jelenlegi AMD R7 260x videokártyámat valami combosabbra. A procim egy i5 4460, 8 Gb rammal. A monitor csak 1366×768-at tud, de később le lesz cserélve.
Tudnátok ajánlani valamit ami passzol ehhez a konfighoz? Keret kb 100000 Ft.
Maala
#40631
A feléért örülhetsz, ha elmegy, de inkább 85k körül. 980 Ti meg 105-115k körül.

Amit néztél, az meg biztosan beragadt raktáron, és próbálkoznak, hátha sikerül átb@szni valakit.

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

#40630
Sziasztok! miért van az,hogy ez a kártya ASUS STRIX-GTX980-DC2OC-4GD5 175.000 körül van most?? leakarom cserélni 1070-re ami ugye kb. jobb a 980Ti-nél is és az csak 160,000 körül megy......miért ilyen drága még mindig a 980??

ui: amúgy tervezem eladni van rá 2018.08-ig gari és ti mennyit kérnétek érte? köszönöm
skinnyman
#40629
Annak se sok azert a darabonkenti royalty dija, max valami 0.15 dollar. Evenkenti dija nagyobb ($10,000), de azt meg ugyis megfizetik a gyartok gondolom..

Regards,

MarkBlade
#40628
Azt írtam én is... jó sokat fizetnek a HDMIre azért raknak csak egyet a kártyákba..
skinnyman
#40627
Szerintem azert a legtobb rendes mai monitorba tesznek DP-t, inkabb csak regebbiekben nincs mar. En amit most nemreg vettem azon van egy rendes DP meg egy mini DP is (2 HDMI mellett). Amugy pont hogy a DP-nek nincs jogdija, es HDMI-nek van.. DP fejlettebb is.

Regards,

MerlinW
#40626
VGA analóg, öreg, minden gyártó szokik le róla, mert semmi értelme. A HDMI/DVI digitális. A képminőségbeli különbség óriási. Mindenképp ajánlott egy monitort venni. Már 30-40K-ért lehet kapni 24"-os akár IPS monitorokat, HDMI csatlakozóval.
Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.11.15. 12:53:59

[merlinw.org]

MarkBlade
#40625
Ez lesz a következő beruházása. Mondjuk az is tök érdekes hogy alig gyártanak monitort DP-vel. Ami van veszett drága. És csak egy HDMI-t raknak bele.. mondjuk azt tudom hogy a jogdíj miatt.. 😊
skinnyman
#40624
A DP visszafele kompatibilis. De ilyen kartyat analog monitorral hasznalni tenyleg kicsit necces 😄
Ha van 140k-ja az embernek egy ilyen kartyara, legyen mar 40-50k-ja is valami rendes beleposzintu 1080p monitorra legalabb..

Regards,

MarkBlade
#40623
Igazából nem nekem van ilyen hanem egy ismerősömnek. De nem tényleg display port, és abból csinál vga-t. És működik.. az ipon is árul ilyet. A baj az hogy a monitoron nincsen csak vga. A 970-el működött a DP-VGA kombó de az 1.2 DP a 1070nek meg 1.4. a kérdés hogy befolyásolja e a verzióváltás a működést.
#40622
Nem vagyok nagy szaki, de pont most vettem én is új VGA-t és átolvasgattam.
Vga csatlakozó analóg jelt ad, szóval nagyon elavult technológia. Kép minőség jelentősen rosszabb elvileg, szóval mindenképpen ajánlott a mielőbbi váltás. Pláne ilyen kártyával.
Nem lehet, hogy DVI az a csati? Mert el sem tudom képzelni, hogy displayportból - vga = digitálisból - analóg jel az nagyon nem jó. Lehet ilyet egyáltalán? 😄
Szóval az szerintem DVI lesz, mert egyéb esetben illendő lenne ilyen kártya mellé akkor inkább egy normális monitor. 😄
Megjegyzem 470-hez küldtek HDMI DVI átalakítót.
Btw, nem tudom milyen kártyát néztél, de szerintem HDMI minimum van rajta, de DVI-nak is illik lennie, ha nem referencia.
MarkBlade
#40621
Sziasztok egy kérdésem lenne. egy 1070-es kártyát szeretnék venni de csak vga-s kimenetelű monitorom van. Eddig egy 970-el használtam és átalakítóval ami displayportot-vga-ra alakít működött is. Csak félek hogy az 1070-ben már az új 1.4 display port van és nem fog menni.. Szerintetek?
MerlinW
#40620
Igény és tárca kérdése. 1050 majdnem 2x erősebb minden téren mint a 650-ed. 1060 ~4x, 1070 meg ~5x.
Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.11.11. 17:59:18

[merlinw.org]

z0ty4
#40619
hali
50k környékén tervezek vga-t venni.
gtx 1050-ről mi a véleményetek?
vagy inkább nézzek vmi használtat?

ASRock H570 Phantom Gaming 4 \ i5-10600K \ 64gb DDR4 \RTX 3070

arty
#40618
haver nyomja egy ilyen xeonból kvaddá hekkelt core2vel, mellette 7850 és kompromisszumokkal, de elvan

sokminden elfut ám még ezeken ... ha épp nem is maxon 😊

Forza.

MerlinW
#40617
Az egy LGA775-ös lap, amiben a legjobb esetben is egy C2Quad lehet, DDR2 memóriákkal. Vehetsz mai VGA-t de kihasználni nem fogod tudni, sokkal gyorsabbak nem lesznek a játékok vele.
460 és hasonló kategóriájú NV kártyák igénylik legalább a Sandy Bridge procikat (2011->😉 és a minimum 8GB memóriát, abból is DDR3-at. A játékok meg... igény kérdése, ugye a csillagos eget is leigénylik az újabbak.

Én gyűjtögetnék komplett konfigurációra. Mert ha most veszel VGA-t elavul, mire veszel hozzá vasat is. Ha van/lesz rá pénz és szándék, írd be ide mennyit szánsz PC-re és összerakunk neked egy konfigot. Persze a Te döntésed😊
Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.11.09. 23:26:53

[merlinw.org]

arty
#40616
milyen cpu-d van?

Forza.

#40615
simán.
#40614
Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek! Mivel nem mozgok túlságosan otthon az elmúlt pár évben kiadott videókártya, alaplap, processzor témában, így csak is rátok tudok hagyatkozni. Van egy majdnem 10 éves számítógépem, amibe szeretnék egy új videókártyát vásárolni. Az alaplapom Asus p5e3 nevet viseli és ebbe a csodálatos alaplapba kinéztem egy AMD Radeon RX 460 videókártyát?! Szerintetek megbírná a 10 éves kicsikém ezt az új videókártyát?! Legyetek szívesek minden infót amit tudtok megosztani. Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget!

Üdv, nagyi

#40613
Ha nem fárasztalak, akkor még néhány mért adat<#wink>
BF1, 1440p, Ultra beállítások, Conquest pálya, egy óra játék után is a GPU hőmérséklet 61 vidám celsius.
THE DIVISION még a nyári melegben, egész estés játék után volt 65 celsius a GPU hőmérséklet.
Ha net -ezel filmet nézel akkor be sem kapcsol a VGA ventillátor.

"Egyszer rájöttem mire gondol egy nő, aztán meggondolta magát...."

#40612
A most is használatban lévő 980Ti -m megvan egy éve. Semmi gond vele, mintha új lenne. Hozzátartozik, hogy én rendszeresen karbantartom, takarítom a gépemet.
Akiknek eladtam a korábbi MSI Gaming kártyáimat, ők is csak jókat mondtak róluk.
És januárban én is újra egy 1080Ti -t veszek a Gaming sorozatból.
De olvass fórumokat, a témában. Techpowerup -ot mindenképp.
Utoljára szerkesztette: simonl, 2016.10.21. 22:32:52

"Egyszer rájöttem mire gondol egy nő, aztán meggondolta magát...."

Sippie
#40611
én is néztem MSI-t, de mennyire bíztató az, hogy ők 2 ventilátorból oldják meg, amit a többség 3-ból?
#40610
Szia, ha még nem késő én tapasztalati véleményt tudok mondani, átlag felhasználóként.
Én az MSI Gaming sorozatát javasolom neked. Végigjártam vele a 970, 980 és most 980Ti modelleket, remek kártya, takarékos, hangját nem lehet hallani, a honlapukról letölthető applikációval tudod kalibrálni.

"Egyszer rájöttem mire gondol egy nő, aztán meggondolta magát...."

Sippie
#40609
windforce-osak elvileg jók, a többi típusról rengeteg videó van youtube-on ahol coil whine-osak.
lippet
#40608
Sziasztok! Erről a három videokártyáról mit mondtok? Olyan kellene ami 2-3 évig ellesz...
- MSI GTX1060 GAMING X 3G
- MSI GTX970 4GB DDR5
- MSI GTX1060 Armor 3G

ASUS M4A77T | AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX | KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz | VTX3D VX6750 1GBD5-H PCIE | SEAGATE 320Gb Barracuda 7200.12 7200rpm 16Mb SATA3 | Corsair Builder Series CX430

Mephike
#40607
Ha nincs pénz limit, akkor tényleg az 1070 a jó választás.
Szerintem ezt a cikket érdemes átolvasnod. Nekem MSI rx480-am van, nem akarom isteníteni, meg mindenkinek maga felé hajlik a keze, de tényleg jó, eszméletlen halk az előző karimhoz képest. Az asszonynak Asus rx460 van, az is tökéletes. Remélem segítettem a választásban 😄
Utoljára szerkesztette: Mephike, 2016.10.19. 08:05:57

#40606
Akkor Gtx1070 lesz a kiszemelt.Gigabyte kártyákról mi a véleményed hűtésileg és minőségileg?
Köszi a segítséget!!

Gigabyte Gaming 5 8Gb Kingston DDR3 1600Mhz Intel I7 4790K Shapphire R9 270X

oneal1
#40605
ha a pénztárca engedi akkor én mindenképp a 1070-at ajánlom!

én sok sok év után váltottam most nvidia-ra, igaz csak 1060-ra. 1070 et akartam, de a pénztárca rábeszélt hogy inkább ne 😊
ár/teljesítményben nagyon szuper!!

!Forza Ferrari!

#40604
Sziasztok videókártya vásárlása előtt állok a régi AMD r9 270x-emet szeretném le cserélni.Több ki szemeltem van Amd vonalon RX480 8GB Nvidia GTX1060 6GB.Kérdésem melyik kártyát ajánljátok ami 2-3évig elfogadható sebességet fog nyújtanijátékokban ultra high beállításokkal.Amin még gondolkoztam GTX 1070-en 8GB teljesítménye meg éri azt a plusz40-50 ezer Ft-ot???Segítségeteket nagyon meg köszönném!<#worship><#worship><#worship>

Gigabyte Gaming 5 8Gb Kingston DDR3 1600Mhz Intel I7 4790K Shapphire R9 270X

arty
#40603
az nv promo-TDP-it inkább hagyjuk 😉

Forza.

oneal1
#40602
ahogy a végén írod tényleg úgy billen a mérleg.

Pedig akik ismernek azok tudjak, hogy AMD fan vagyok ha lehet így mondani, 14 éve csak amd-m van, na de most úgynézki hogy 480 vs 1060 témában mégis az nvidia javára dönttök.

Broman azt a legolcsóbb 480 ast 4GB-al meg tényleg hogyan hasonlítod már a phonix gs-hez? 😄
Utoljára szerkesztette: oneal1, 2016.10.16. 09:21:05

!Forza Ferrari!

skinnyman
#40601
150W vs 120W annyira nem kisebb foleg h gondolom ezzel aranyosan kisebb is a kartya merete es hoelvezeto reszei is.
oneal 1 explicite leirta, hogy jo hutoset, halkat szeretne, te pedig gondolkodas nelkul odalokod neki valszeg az egyik leggyengebb hutesu es leghangosabb verziot. Amig nem mutatsz tesztet, ahol egymas melle van teve a ketto hofokokkal, dB ertekekkel es orajelekkel, addig szerintem jobb hijjan nem lovunk annyira melle, ha a 1070 teszteket vesszuk alapul, es azt alapul veve pedig teljesen kizart, hogy ne legyen koztuk durva hangbeli kulonbseg terheles alatt.
Arakbol se tudom, hogy mirol beszelsz, most raneztem, a letezo leggyengebb/legolcsobb 4 gigas 480 77k. 1060-bol is van 3 gigas, occo valtozat 63k-ert, akkor most melyik a jobb vetel? Ha meg nem a legaljat nezzuk a dolognak, legolcsobb 8 gigas 480 92k, legolcsobb 6 gigas 1060 82k. Ha meg valamirevalo hutest is akarunk melle, 8 gigas msi gaming 480 94k, 6 gigas phoenix 1060 91k.
Nekem valahogy nem ugy nez ki, hogy zoldhalyogossag lenne, ha az ember inkabb 1060-at vesz.

Regards,

broman191
#40600
...és még mindig nyomod az 1070 szöveget, mint süket a dudát. 'kay. 😄 Akkor újabb kör. A GTX 1060 fogyasztásban jelentősen a GTX 1070 alatt helyezkedik el. A kici occi 2 ventis WindForce amit ajánlok pont az általad emlegetett 70 C körül megáll teljes terhelésnél is. A ref. 1060 sem üti meg a 82 C határt, amelynél boost órajel csökkentés következne be, nemhogy egy 2 ventis AIB kari. A Windforce valószínűleg a szinte hangtalan 1000 RPM környékére korlátozva is 80 C alatt maradna terhelésnél...ebből kifolyólag számomra biztosan nem érne meg a Gigától 10e Ft-tal többet egy 1060 Phoenix. Abban a viszonylatban főleg nem, hogy egy 4 GB-os 480 20e Ft-tal olcsóbb nála és teljesítményben marginális a különbség köztük. Plusz 10e Ft az AMD-hez képest még fogjuk rá emészthető felár, ha az ember főleg nVidia-s játékokkal játszana és a +2 GB VRAM-ot is valamiképp kihasználná, de +20e Ft érte ezen az árszinten már-már 'zöldhályogosság'... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.10.15. 13:50:32

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#40599
Sziasztok, a Gigagyte RX 470-eséről van valakinek valami tapasztalata, stb?
https://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_gv_rx470g1_gaming_4gd_rx470_4gb_gddr5_g1_gaming_pcie/1500153
Érdekelne pro/kontra, ezer köszönet 😊

AMD Ryzen 7 5800 X3D-ARCTIC Freezer 34 eSports DUO black/red, Asus TUF Gaming B550 Plus, Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200Mhz, Gigabyte Geforce 5070 TI OC Aero, 850W Gigabyte GP-AP850GM

skinnyman
#40598
1060-rol sok tapasztalatot/velemenyt nem olvastam, de azert azt gondolnam, hogy eleg hasonlo kene hogy legyen a helyzet ott is, mint 1070-nel. Ott pedig pl egy gigabyte g1 (ami gigabyte-bol meg a jobb hutesu verzio, mint a kis occo 2 ventis windforce amit ajanlasz) es palit jetstream (ami gyakorlatilag ugyanaz, mint a gainward phoenix) kozott tobb, mint 10dB kulonbseg van, ami azert baromira nem elhanyagolhato. link
Coil whine-rol nem is beszelve, de az ilyen legolcsobb kartyak meg melegednek is, mint a fene, es emiatt akar meg le is szabalyozhat a teljesitmenybol (throttle), mint founders-eknel fordul elo. 1070-nel peldaul egy teszt egy hasonloan olcso valtozatrol: link
"Stock fans too loud once you pass 70C.
Fans are very loud once you hit 80C to the point where you can't hear yourself gaming anymore."

Egy Phoenix meg soha nem lesz 70 fokos sem, akarhogy terheled, es meg sem hallod a ventijet.
Ez meg, hogy ne jatsz ennyi meg annyi fps-sel, ha nem akarsz coil whine-t.. Ez megint az, hogy kinek mekkora turokepessege van ilyenekre, szerintem sokan nem akarnak ilyennel szorakozni, hogy ejj, most megint sipol a kartya, vegyuk lejjebb az fps-t..

oneal1: azzal szerintem nagyon nem lohetsz melle 😊

Regards,

oneal1
#40597
én is ezt hallottam! 😊

úgyhogy valószínű ez lesz a választás, mármint a gainward gs, most 94.000 ft

!Forza Ferrari!

broman191
#40596
I call read it again slowly and let it sink in. 😊
A felsőkategóriás 1070 és 1080 tekintetében van értelme annak amit írsz, de itt 1060-ról volt szó...és mint említettem, a ref. is viszonylag halk és kellően hűvös még max. manuál OC-s boost órajel folyamatos fenntartásához is számos review szerint és a fogyasztása is kedvezőbb az AMD-s konkurenciánál. Tehát innentől már részletkérdés hogyha AIB modellt vesz az ember a szokásos többventis megoldások közül, akkor az éppen melyik lesz, mert a refnél a normál méretű kiadások között elvileg minden csak jobb lehet, így egy megfelelően hangolt venti profillal minden 2 vagy több ventivel rendelkező kari szinte hangtalan marad max. terhelés alatt is /jobb esetben a gyári profillal is, de a legrosszabb esetben manuális felülírással megoldható/.
A coil whine-olási hajlamnak persze érdemes utánanézni, ha egy adott gyártó bizonyos modelljére esik a választás, mivel a jelenség nem feltétlen korlátozódik a felsőkategóriás karikra, habár a középkatos karik között lényegesen ritkább az ilyesmi.

A Giga G1 elvileg coil whine-ol 100+ FPS-eknél , de...

"Overwatch with Ultra settings runs with 150-250 fps and the higher the fps, the higher the sound. Sounds horrible all the time.
Bioshock Infinite with best possible settings running on average at 150 fps according to the benchmark. Sounds horrible. <...>
CS:GO, max settings, capped at 300fps. Seemed to sound just fine on first try, but on the second it was just as bad as in the other games."

...őszintén. Miért akarna bárki is többszáz FPS mellett játszani? Egy 60 Hz-es monitorral főleg, de még egy 144 Hz-es enthusiast csodával is értelmetlen 200-300 FPS-ek számolgatásával korbácsolni folyamatosan szerencsétlen rabszolga videokarit... 😄 Arról nem is beszélve, hogy egy random modern játékban aligha kell majd attól félni, hogy a túl magas framerate miatt coil whine-olni fog a kari, amikor pl. a Mafia III-ban egy GTX 1080 sem tud 60 FPS-t összerakni 1080p-ben sem. Mondjuk annál azért, mert egy DX11-es sz4r port egy régi grafikus motorral...de ellenpéldának ott a Deus EX Mankind Divided, ami korszerűbb és 1080p-ben az 1060-nal Ultra-n kb. 35 FPS átlag jön össze, de a látvány-gépigény sweetspotnak kikiáltott High beállításokkal is még 60 FPS alatt van.

ui.: A WindForce 2-nél nem tudok coil whine problémáról és szvsz túlárazott G1-et nem éri meg venni GTX 1060-ból...sőt még esetleg AIB karit sem _lenne_ érdemes venni, ha lenne olcsó ref., de hát nincs, mint általában...
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.10.14. 22:13:14

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

skinnyman
#40595
I call bullshit 😊
A Gainward Phoenix az egyik leggyorsabb + leghalkabb + leghuvosebb az osszes leghuteses kozul 1070/1080-nal, es gondolom 1060-nal is ez a helyzet.
Emellett pedig olcsobb is a hasonloan jo (pl MSI Gaming X) kartyaknal, igy ar/ertekben is a legjobbak kozott szokott lenni.
Pont az ilyen ketventillatoros olcso modellek amit linkeltel amik elkerulendok, ha az ember nem akarja, hogy porszivo hangja legyen es melegedjen. 1070-bol meg a G1-es Gigabyte is a kerulendo kategoria, mert a legtobb coil whine-os.
Phoenix a legnagyobb terheles alatt is gyakorlatilag teljesen hangtalan, es mindig 70 fok alatt marad.
Persze kerdes, hogy kinek milyen turokepessege van, de szerintem sok embernek meger +10 ezret, hogy ne legyen kelljen hangos/sipolo/melegedo gpu-t hallgatnia evekig.
Utoljára szerkesztette: skinnyman, 2016.10.14. 19:42:59

Regards,

broman191
#40594
Szvsz kicsit túlárazott, jelenleg a vételre érdemesek közül, a legjobb áron futó 6 GB-os GTX 1060 a Giga WindForce 2 modellje.

ui.: Más kérdés, hogy mivel ér többet egy akár több mint 10e Ft-tal olcsóbb 4 GB-os RX 480 Nitro-tól...általában nagyjából ugyanott vannak a játékokban. 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.10.14. 18:23:52

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

oneal1
#40593
Koszi!!!😊

Igy mar oke 😊

Gainward phonix rol mi a velemeny?

!Forza Ferrari!

broman191
#40592
A különböző gyártók termékeinek eltérő out-of-box órajeleivel biztosan más-más benchmark eredményeket láthatsz, de a manuálisan beállítható GPU/VRAM órajelek nagyjából ugyanoda futnak ki a legtöbb modellnél. Esetleg a VRAM-ok tuningolhatóságában lehet érdemibb eltérés, azok gyártójától függően, bár az a játékok futásteljesítményére általában kevésbé hat ki pozitívan mint a GPU órajelének emelése.
A hűtés tekintetében szintén nem tudsz nagyon mellélőni, a referencia modell hűtési teljesítménye és zajszintje is sokkal kedvezőbb az AMD-s ref. konkurenciához képest. Az AIB ASUS Strix/ MSI Twin Frozr stb. főleg szinte zajtalan lesz maximális manuál OC-s terheléssel is. 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.10.14. 16:24:50

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

oneal1
#40591
köszi! 😊

bár ahogy nézem a teszteket, elég eltérő teljesítményt mutatnak a gyártók között.

pl az asus strix az majndem mindenhol veri a többit, nyakában a gainward GS, utána pedig az msi.

azt nem írtam de fontos volna , hogy frankó hűtése legyen, a mostani kártyám elég hangos, így ezt szeretném mellőzni 😄

!Forza Ferrari!

broman191
#40590
Ugyanaz a helyzet, mint a megjelenés idején. Elvileg mindenféle kiadás ugyanazt tudja manuál OC-val, a szilikon lottó dönt. A ref. hűtés miatt sem lesz csökkentve a boost órajel, AIB hűtésekkel főleg nem, vedd azt, amelyik olcsóbb és minél több a gari rá... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

oneal1
#40589
sziasztok!

1060 ok között lehet tudni már valami kialakult erőviszonyt?

!Forza Ferrari!