103145
1411386313.png
  • Kepek
    #103145
    PC-t építettünk fillérekből – erre számíts, ha mindenen spórolnál
  • RJoco
    #103144
    Szia!
    Filmnézés, de hogyan? Stream-ing vagy letöltés?
    TV, de milyen? FHD, 4K?
    Nem hagytál le egy-egy nullát? Ennyi pénzért semmire sem jó szemetet kapsz.
    Persze egy RPi 4B elketyeg FHD felbontáson, RPi OS-sel és nem win-nel. De az is 60-70€. Posta magyarba, nem tudom. És akkor nem rossz, ha van egy háza, SD kártya bele, hűtés, meg táp. Máris 100€ fölött van.
  • Botond #103143
    Hardveraprón van aki használtan árul komplett gépeket, ott nézd meg mit kapsz ennyi pénzért, és hogy az elég e filmet nézni.
  • MerlinW
    #103142
    40 ezerért Raspberry Pi-t sem nagyon kapsz. Csak az OEM Windows licensz fele annyi :) GMKTec talán a legerősebb a területen jelenleg, hátha találsz neked megfelelőt.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2024.01.27. 23:09:20
  • lordbalu
    #103141
    Sziasztok!

    Samsung tv-hez szeretnék Windows operánciós rendszerel venni Mini PC-t főleg filmnézésre lenne használva, olyan 20-40 ezer forint közt gondoltam.

    Előre is köszönöm a segítséget.
  • TomBond
    #103140
    ipon felejtős!
  • NEOreg3
    #103139
    Keress más webáruházat, ahol van erre lehetőség. Az ipon árai sajnos már évek óta túl magasak a többiekhez képest a legtöbb termék esetén. Árukereső a barátod.
  • Dobronski
    #103138
    off: lehet tudni ipon mivel indokolja a 2500 forintos szállítási költséget utánvéttel? kisebb csomagokat miért nem lehet tölük rendelni boxba harmad annyiért?
  • nxs
    #103137
    Sziasztok van valakinek tapasztalata a Kingston KC3000-es 2TB SSD szériájával? Nem igazán látok alternatívát ebben az árkategóriában...
    Előre is köszi :)
  • BarackHUN
    #103136
    Köszönöm szépen!
  • MerlinW
    #103135
    Valószínüleg igen, de az alaplapok oldalán ott van a támogatott RAM-ok listája
  • BarackHUN
    #103134
    Sziasztok!

    RAM bővítésen gondolkozom, mostani 16 gigát cserélném 32-re, röviden: MSI B450 Tomahawk II alaplap tudná kezelni ezt a RAM-ot faszán?
    RAM Link
    Amennyiben nem, akkor mit helyette? Vagy ha van jobb 2x16os RAM ötlet, az is jöhet.
    Előre is köszönöm!
    Utoljára szerkesztette: BarackHUN, 2024.01.13. 02:33:19
  • Dodo55
    #103133
    Hm. A 13400F-ben még nem pont ugyanolyan Golden Cove P magok vannak, mint a 12400F-ben és csak a 13500 + a fölöttiek kaptak Raptor Cove-okat?
    (Ettől függetlenül 1440p felbontáson szerintem is jól kiszolgál még sok mindent)
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2024.01.06. 15:22:44
  • Botond #103132
    https://www.youtube.com/watch?v=FDyTlacGKyk

    https://www.youtube.com/watch?v=5DDK0DOdZaQ

    12400f vs 13400f egy-egy 4070es mellett. Csak az FH5be néztem bele, mert azt ismerem elég jól a saját configom, és hát szög ugyanannyi fps 1440p maxon.

    Amúgy is jelenleg a cpu upgrade a legnagyobb pénzpazarlás szerintem.
  • Madi92
    #103131
    Üdv.
    Ti meddig feszegetnétek egy i5 12400F határait? Most egy 3070 mellett ketyeg és tökéletes páros, de ha jönnek a super 4000-esek, lehet egy 4070TI 16gb becsúszna, de lehet beérem egy sima 4070 Superrel.
    Szerintetek még elmegy a 12400-al a TI vagy már cpu limit lenne? (1440p)

  • Botond #103130
    Az 1660ast el fogják vinni (kis túlzással) 50ért, de mi lesz a procival és az alaplappal, meg a rammal? Vagy azt adod mellé ajándékba? :D
    A 6700k+alaplap+ram+hűtő kombó 80 felett ment el. Szánj bele kis időt, lehet több pénz forog ki belőle, mint amit ugyanennyi idő alatt mindennapi melóval összejön. 100 feletti érték, amit írtál, de azt nem tudom megmondani, hogy 120 vagy 180.
    Utoljára szerkesztette: Botond, 2023.12.15. 16:51:18
  • nxs
    #103129
    Igazad van,bocsánat.
    Megpróbálom 50kval + bonusz vegán hajhullás. Esetleg bio tabletet ajándékba :D
  • Botond #103128
    Mert gondolod az összes proci, ram meg vga árát követem? :D
    Én annyit tudok, hogy a 6700k és a 8700k félconfigjaim, ami szerintem még jobban hulladék kategória, mint a 2600as rizsa, na azokat is elvitték simán szemmel látható pénzért. Sziszi-fuszi, de meg kell nézni 10-20 hirdetést, ha érdekel, ha nem, akkor meg kuka oszt kész, más nem fogja eladni helyetted. :)
  • nxs
    #103127
    Köszi a helpet,ránézek.
    bár ennyi erővel írhattad volna azt is mennyibe kerül 1 forint ha forintba számolom :O
  • Botond #103126
    Minden eladható a megfelelő áron, az másik kérdés, hogy az a megfelelő ár neked megéri a macerát. Hardveraprón ráguglizol a hasonló konfigok tucatjaira és látod mi merre hány méter kb.
  • nxs
    #103125
    Sziasztok.
    Van egy félkonfigom ami nekem elektronikai hulladék,vagy max MAME upgrade.

    Gigabyte ds2h
    R5 2600
    Kingston Fury 2x8gb 2666
    Msi armor oc 1660

    Eladható vagy ne is vergődjek vele?

    Előre is köszi :)

    UI.: Nem hirdetek csak érdekel,hirdessem e egyáltalán.
  • kjhun
    #103124
    Egy ismerősöm, kipróbált egy dolgot...

    Nem csak játékból áll, a világ:
  • Calver
    #103123
    Legegyszerűbb megoldás: hardverapró, laptop kategória, beírod a thinkpad varázs-szót, és...

    pl ez 50k, teljesen elég arra, amiket mondtál.

    Azért Thinkpad, mert elpusztíthatatlanok, nekem legutóbbim 12 évig volt használva, aztán csak azért lett visszavonultatva nagyszülőnek rádióhallgatós gépnek, mert macska beleöntött egy pohár kólát és fájt a faszom meghibásodott billentyűzetet cserélgetni.
  • MerlinW
    #103121
    Ezek közül válogathatsz. Meg jön a fekete péntek is, vagy már van.

    Talán ez jó lehet nektek. Ahogy nézem 14 colnál kisebb vasak nincsenek ebben a kategóriában.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.11.23. 02:27:49
  • RJoco
    #103121
    Én a barátnőmnek egy Asus-t vettem úgy 1000€-ért. Azóta egész más az élete. Ennek már pár éve. A gép most is megy, nem kellett soha hozzányúlnom. Csak netezésre használja.
    Ha tényleg időtállót akarsz, akkor arra költeni kell.
    Ismerőseim, akik 3-400€ körül vettek gépet, hamar elkezdtek panaszkodni, hogy lassú.
    Nem is csodálkoztam rajta, szemetet vettek.
  • Lebowski
    #103120
    kedvesek vagytok, köszi az eddigi tippeket, én is csak így lettem "briefelve" :)
    és pont az ssd+8GB memória oldalról közelíteném meg a dolgot (amúgy agyrém, hogy ez az összeg ma már nem elég egy szimplán szuperegyszerű "netezős" laptophoz..)

    nekem is kapásból a tablet jött, mint megoldás, de mindenképp a laptop amiben gondolkoznak a gépelés / más rendszer-nemsimeret miatt, illetve a hordozhatóság is fontos, tehát a PC nem opció.

    Amennyiben jól tudom hasonló feladatai van egy 10 évesnek, hogy keresse meg a címerek darabjait wikipedian, és hasonló nyalánkságok. A másik program alatt pedig egy word-öt vagy valami hasonló dolgot értettem, nyilván nem fog cad-ezni :D játszani sem ezen játszik, úgyhogy szimplán csak netezés a cél, illetve, hogy fél év után ne szarja össze magát a gép, ha meglát egyszerre 3 tabot..

    köszi azért, még kutakodok :)
  • Botond #103119
    2016 januárjában majdnem pont ugyanilyen konfigot vettem, csak a proci 6700k volt. :) Gyerek alól a nyáron lőttem ki, és adtam el darabokban, csak a ház maradt.
  • MerlinW
    #103118
    Illetve, ha PC is jó, pesti vagy és eljössz érte, van itthon egy jó állapotú régebbi PC-m összeszerelve, 150-ért odaadom. Van benne egy SSD is Windows 10-el, a méretére most nem emlékszem, talán 128GB-os. Bill, egeret tudok adni, illetve +50k-ért egy 24 colos Samsung monitort is.

    MTB: ASUS Z170-K
    CPU: Intel i5-6600K
    CLR: COOLERMASTER Hyper 212X
    RAM: 2x8GB Corsair Vengeance DDR4 CL15 2133Mhz (CMK16GX4M2A2800C16)
    VGA: GIGABYTE GTX970 4GB GDDR5 OC PCIE (GV-N970WF3OC-4GD)
    CAS: Fractal Design Define R5 Black
    PSU: Corsair 650W moduláris
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.11.22. 15:50:16
  • MerlinW
    #103117
    150-ért ma már nem kapsz sokmindent. Opciók:

    - Hardveraprón keress egy használt gépet.

    - Vegyél neki egy előző generációs iPad-et. Tud rajta netezni, házit írni és elrontani sem tudja. Tudsz hozzá venni bluetooth-os billentyűzetet.

    - Ha jó a Linux, akkor Raspberry Pi árul komplett szettet 100k körül (Pi, házikó, bill, táp meg talán egér is, nem emlékszem).
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.11.22. 15:44:05
  • RJoco
    #103116
    Szia!

    Ezt szeretem. Mikor tudjon mindent is és még legyen olcsó is. Ilyen nincs. A "más program" elég tág kategória. A böngésző is képes rendesen zabálni a memóriát. Házifeladat? Ez mit takar? Gondolom legalább egy office csomag.

    Amire mindenképp érdemes odafigyelni, hogy SSD legyen benne. A HDD ma már nem alkalmas rendszer futtatására. Minimum 8 GB memória.

    Bár felhasználástól függetlenül én jobban preferálom a 16 GB-ot. Nálam már elfogyott 7 GB, ilyenkor a win 8 GB esetén keményen a virtuálishoz nyúl. Jah, a videó résznek is ebből a 8-ból lesz lecsippentve. Most épp csak 5 oldal van nyitva a böngészőben. Az egyiken YT-n zene szól, a másikon meg egy 600 oldalas kézikönyv van. Egyen épp itt írok, egy másikon meg a google keresési eredménye van. Az utolsó egy egyszerű html fájl a gépről, ami csak linkeket tartalmaz. Persze a böngésző mellett fut még ez meg az, mint az ESET, HDSentinel, Skype.

    Ami esetleg még ajánlott, ha nem akar kétszer dolgozni a lány, akkor semmiképp se Home win és az automatikus frissítés legyen kikapcsolva. Mert az m$ gyökér rendszere simán újraindítja a gépet frissítés miatt, a kedves user meg cseszheti a mentetlen dolgokat. De van, hogy nem indítja újra, csak leállítja. Amikor meg kellene és bekapcsolja, akkor szembesül vele, hogy még használhatatlan. A múltkor majdnem kidobtam az ablakon a surface pro 7-et emiatt. Ráadásul futott rajta egy 30 napos tesztverziós program több hónapja. Amíg nem zártam be, addig nem reklamált. Most már cseszhetem. A programot nem sikerült rendesen kipróbálni, mert a hardver, amihez kell, még nem egészen üzemkész.

    Szóval akármit is nézel, SSD és legalább 8 GB memória. De, ha lehet, akkor több.
  • Lebowski
    #103115
    Sziasztok,

    ugyanígy laptop ajánlásban szeretném a segítségeteket kérni, csupán sokkal egyszerűbb dolgokra.
    Egy 10 éves korú leányzónak keresünk megfelelő gépet, kifejezetten csak netezésre, amelyen el tudja végezni a házifeladathoz köthető feladatait.

    Fontos, hogy tényleg gépet szeretnének, hogy legyen hozzá billentyűzet, 11-13 colos méretben kb, illetve, hogy egyszerre a böngésző és esetleg más program is.

    Az lélektani határ 150e körül van, de nyilván jobb lenne, ha ez 100 körül realizálódna (Windows nem kell, hogy legyen hozzá) :)

    Előre is köszönöm a tippeket :)
  • Christian88
    #103114
    Sziasztok.
    Tudnátok ajánlani laptopot max 300e Ft-ig. Utazáshoz kellene. Film/stream nézésre, képek szerkesztésére. Néha játékra (sims, lol)
    Köszi, Hege
  • Voltan
    #103113
    Így van, amúgy a Gainward és a Palit ugyanaz a cég gyakorlatilag, régóta mind a kettó nagyon megbízható. Nekem Gainward van jelenleg, és remek.
  • MerlinW
    #103112
    Nekem is Palit kártyám van, német cég, jó minőség, alacsony meghibásodási ráta, mindig a felső mezőnyben vannak teljesítményben és hűtésben. Ráadásul, miután EU, kereshetsz olcsót egész európában, vámmentesen elviszik neked.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.11.07. 20:34:43
  • RJoco
    #103111
    Értem. Akkor sok sikert az összeállításhoz!

    ""higher-quality materials""
    Ezzel azért én vitatkoznék, de biztos nem minden termékük olyan rossz.
    Alaplapot sem vennék tőlük.
    A Palit-ra nekem azért esett a választásom, mert a tesztekben ennek volt a legkevesebb zaja. A tekercsek sípolásával ki lehetne kergetni a világból. Teljesítményben meg épp nem volt OC-s kártya raktáron, így sima lett. Persze vásárlás után 1-2 héttel már volt, 40€-val drágábban... De már nem akartam vacakolni. A sima és az OC között nincs különbség hardver szinten. Szóval bármikor ráküldhetnék egy kis OC-t. A Palit programja is támogatja.
  • Kaszi46
    #103110
    "Most akkor közép vagy alsó kategóriás?"
    - Az majd a végén dől el. Szeretnék összeállítani egy alsó, és egy közép kategóriás verziót is. Akkor majd el tudom dönteni hogy nekem megéri-e az árkülönbség a középkategóriát.

    "MSI-t biztos, hogy nem vennék. Akkor már inkább Gainward, ha csak ez a kettő az opció."
    -Nem csak ez a kettő az opció. Ár és Órajel alapján jutottam el ehhez a 2 kártyhoz, a márka egyáltalán nem játszott szerepet. Gainward olcsóbb kevesebb órajellel, msi drágább több órajellel és "higher-quality materials".
    Illetve ami miatt MSI-t jó választásnak gondoltam középkategóriára, az a következő teszt video:





  • TBTPumpa
    #103108
    .
  • Botond #103108
    Ez a korábbi Intel prociknál igaz volt, a 13-14. gennél már sajna más a helyzet.
    A 13. genben az igaz amit mondasz, csak az Intel ezt a húzom picit dolgot meglépte gyárilag és kiadta 14. genként, ahol látható, hogy ez már csak elméleti opció, ugyanis ha nem csak tesztel az ember kicsit, hanem beleülne egy komolyabb etapba, akkor túlmelegszik és az visszafogja a procit, vagyis a hertz emeléséből nyerhető plusz nagyon rövid ideig, mondjuk 3Dmarkkal villogni áll rendelkezésre, tartósan és valósan nem.
    Ott a videó, amit linkeltem.

    Amit az x3D procik hűtésről írsz, az valós, én is ezért tettem rá 360as aiot. Így 50 fok körül elvan az idő nagy részében.

    Pusztán 4K gamingre mindenhol ezt írják a csúcsnak, a 7900x3D és a 7950x3D is ugyanúgy heat throttlingol már inkább, mint a 13-14. gen intelek, pont azért amiket írsz. Szóval a frém/dollár mutatója úgy a legjobb a 7800x3Dnek, hogy közben többnyire a tényleges frémszámban is az élen végez.
  • Dodo55
    #103107
    "a 13-14. gen intel gyengébb, de cserébe 1,5-2-3x annyi wattot eszik, ami a 14. gennél már hűthetetlenséget jelent konkrétan."

    Ez eddig rendben és a 7800X3D árát is jól lőtte be az AMD, hogy bestbuy legyen a mostani felhozatalból, viszont amit azért illik elmondani, hogy míg a K-s Intel modellek esetén még ha természetesen további hő + fogyasztás árán is, de bőven akadhat OC tartalék, addig a 3D V-Cache-es AMD-k kb. teljesen ki vannak élezve és ha elkezdenek egyszer elfogyni (pl. olyan csúfosan, ahogy a maguk idejében, alig pár éve még végtelenségig istenített 3000-es Ryzen 5-ök), akkor ott legfeljebb az AM5 platform várhatóan hosszabb életciklusa, avagy egy újabb CPU beszerzése segíthet majd. Ami megint csak rendben van ha az ember ezzel számol, de olyan opció viszont nem nagyon lesz, hogy mondjuk én most nem akarok még 1 évig fejleszteni, de egy kis plusz teljesítmény azért jól jönne már és akkor bedobok pl. egy 280-as AIO-t egy tank benzin áráért és ellövöm vele hirtelen 5,6-5,7 köré a 13600K-t. Meg itt azért akkor azt is tegyük hozzá, hogy egyrészt pl. egy teljesen megfizethető árszintet képviselő Arctic LF II AIO a procihoz illő méretben azért már nagyon kényelmesen tudja hűteni ezeket, plusz mellé hiába az alacsonyabb TDP a 3D V-Cache-es AMD-knél, a die rétegzettebb felépítése miatt nehézkesebben tudják a hőt leadni, így ezeket kezdésnek eleve nem is lehet olyan hatékonysággal hűteni emiatt, mint más procikat.

    Szóval nem a 7800X3D ellen beszélek, tényleg jó választás most, csupán a képet próbálom árnyalni, hogy azért az Intel kínálata sem feltétlenül olyan végtelenül szörnyű, nyers teljesítményben amúgy többet is tudnak, ha nem csak a játék számít, sőt de, kevésbé optimalizált, a mai napig gyakran single thread bottlenecked multiplayer címeknél még játék esetén is előnyük lehet ebből.
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2023.11.06. 21:06:40
  • Botond #103106
    Szerintem kezdésnek nézze meg ezt, vagy bármelyik hasonló komoly tesztoldal videóját.

    HW unboxed teszt

    Itt elég jól körüljárják, hogy 4k gémingre most 7800x3D-t érdemes venni, mert a 13-14. gen intel gyengébb, de cserébe 1,5-2-3x annyi wattot eszik, ami a 14. gennél már hűthetetlenséget jelent konkrétan.

    8700k-ról 7800x3D-re váltás az nekem úgy alakult, hogy
    - HWapróról ASUS PRIME X670-P WIFI 87.490 Ft, de ezt az alaplapot nem javaslom, ASUS X670 lapok biosa egy fos, de amúgy is bajok vannak a DDR5el, 30-45 másodperc körüli bootolási időre számítson DDR5el, akár amd, akár intel procit vesz, ha előre tudom, hogy az asus ennyire beteg, akkor giga lapot választok, azok kb ugyanott vannak
    - HWapróról az 7800x3D 171.000 Ft volt
    - alzától RAM memória G.SKILL 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36 Trident Z5 Black, kettő darab, darabja 48k, összesen 96.000 Ft, ezt meggugliztam az alaplaphoz, hogy itt-ott-amott miket írnak melyik a legjobb ram hozzá
    - alzától Vízhűtés Fractal Design Celsius S36, vízhűtés a procinak, azért ez, mert fractal a házam is, ez passzol hozzá, 60.190 Ft
    - alzától egy 250gigás gigabyte nvme ssd, azt még belenyomtam az alaplapba, hogy legyen egy külön ssd a windowsnak végre, ne partícióval legyen egy ssd-n elválasztva a win meg a játékok, ez 7.390 Ft volt

    Az egész együtt tehát megállt 422 ezerben, és ebből lejött még egy 100as, az eladott holmik ára miatt. Ha csak 32 giga DDR5öst néz az ember, akkor meg vastagon 400 alatt van a móka, mínusz amit elad.