3478
A 80-as 90-es évek zenéit keresem MP3-ban
  • Krezga
    #3318
    jaaj, bocsi, rossz topik, pls töröljétek.
  • Krezga
    #3317
    Sziasztok!

    Még régebben hallottam egy számot, de nem tudom se az előadót, se a szám címét, csak a klipjére emlékszem: valami emberke sétált benne, és az emberek feje fölött látta, hogy mikor fognak meghalni, és aki épp meghalt volna azt megmentette. Aztán akit megmentett, az kezdte látni az időt az emberek feje fölött, és ő mentett meg valakit, és ez így ment tovább.
    Nem tudjátok, hogy melyik szám lehet ez? Előre is köszi, ha valaki rájön^^
  • Narusco
    #3316
    o megvan, nem gondoltam hogy ilyen könnyű lesz
  • Narusco
    #3315
    Vavamuffin - Smoking


    ezt keresném :$
  • [HUN]FaTaL
    #3314
    320asban nem biztos, hogy megvan, este otthon megnézem.
  • Poncho
    #3313
    Sziasztok!

    CJ Stone - Shining Star (Moonrise Vocal Mix) vagy Radio edit-et keresném 320kbps-es minőségben. Köszönöm előre is.
  • [HUN]FaTaL
    #3312
    PCre gondoltam nem mobilra. :)

    m4a nem rossz
  • DnAJr
    #3311
    sziasztok! nem tudtok mondani nekem egy olyan programot ami felvenné a hangot ami épp megy a gépen? (zenét szeretnék felvenni)
    elöre is köszi
  • trabiubi
    #3310
    De, a losless és az MP3 között hallok különbséget: mondjuk egy Marantz vagy egy harmann/kardon hifin, de nem egy telefonon! Egy mobil esetében sajnos nem csak a fájl tömörítési rátája a szűk keresztmetszet, és szerintem mindketten tudjuk...
    Amúgy .m4a kitretjesztést használnak, ha ez neked mondd valamit
  • [HUN]FaTaL
    #3309
    Én hallok különbséget a Lossless és az MP3 között is, igaz azért nem tízszeres. De ha nem hallasz különbséget, süket vagy. :D

    Egyébként meg nem írtad milyen formátuma van.
  • trabiubi
    #3308
    Nem akarok okoskodni, de én már nem egy PlayNow-s számot hallgattam meg, és azt is tudom, hogy miként szól egy ~48kbit-es MP3: azért ég és föld a különbség!!!
    Talán ennek az az egyik oka, hogy más a kódolása is: egy 3 perces .wav szám mérete olyan 30Mb körül van, egy 3 perces .mp3 meg akár 3Mb-nál kisebb is lehet, azaz tízszeres a tömörítése - de nekem ne mondd azt, hogy hallasz a két szám között tízszeres különbséget ami a hangminőséget illeti!
    Te is csak úgy tudsz okoskodni, hogy még sosem próbáltad ki amiről beszélsz
  • röfinaator
    #3307
    akkor itt az apróbetűs rész?
  • [HUN]FaTaL
    #3306
    A top100 lista a saját összállítot listád, nem pedig valami bullshit. Tehát te eldöntheted, hogy melyik 100 számot akarod megtartani.

    1 megabájt egy szám? Élvezhető minőség?:D

    128kbiten 1megabájt az 1 perc, ebből kifolyólag ha egy 3 perces szám 1 megabájt akkor az ~48kbit. Ezt van aki élvezhető minőségnek hívja?:D
  • röfinaator
    #3305
    És? tetszik?
  • trabiubi
    #3304
    Én is csak azért vágom ezt a szolgáltatást, mert születésnapomra megleptek egy W szériás SE-vel, ami pont azon 3 készülék egyike volt, amire már most elérhető a szolgáltatás (amúgy W705, ha érdekel valakit), aztán volt két hét kipróbálási lehetőség, de csak ezért, hogy használhassam ezt a szolgáltatást nem vettem volna ilyen telefont, az is biztos
  • röfinaator
    #3303
    ...és csak ezért vennél ilyen telefont? Szerintem ez tök gáááz
    nekem telefonvásárlásnál nem az az elsődleges szempont, hogy tudok-e zenéket letölteni.
  • kakerkaper
    #3302
    Magyarul ez gyakorlatilag, egy saját szerkesztésű rádió a telefonomban, ahol bónuszképpen egy év alatt kapsz 202 muzsikát. Így is úgy is venni kell majd lassan telefont, szóval lehet befizetek erre a plusz szolgáltatásra.
  • trabiubi
    #3301
    Persze, van "kiskapujuk", de szerintem így is fair-play amit csinálnak. Amúgy egy számot akár 100-szor is letölthetsz, azzal nincs gond, ez az egész arról szó, hogy az egy év végén 202 darab számot fogsz megkapni másolásvédelem nélkül, ingyen, örökre még azon felül, hogy addig annyi zenét hallgathattál meg, amennyit a dobhártyád elbír.
  • kakerkaper
    #3300
    Na srácok köszönet :D

    Most nem igazán tudom, hogy legyen a dolog. Bár kiderült a turpisság a letöltéssel kapcsolatban.....akkor sincsen korlát, tehát annyit hallgatok amennyit akarok?
  • dixennem
    #3299
    Bár jó tényleg jobban megéri mint CD-t venni ez igaz, de a korlátlanságában ezek szerint megvan a kiskapu a szolgáltatói oldalról..... Igaz hogy letölthetem de nem tarthatom meg azért ez így rosszul hangzik.
    Abba beleszólnak, hogy amit letöltöttem utána, hányszor töltöm újra le? vagy az alapján állítják fel a statisztikát hogy melyik ami végleg megmarad?
  • trabiubi
    #3298
    Ez egy kicsit összetettebb kérdés. Akkor kezdem elölről, és próbálok tömör lenni, szóval...
    1. 2400 Ft havidíjért annyi számot töltesz le és hallgatsz meg, amennyit akarsz, ellenben nem tarthatod meg az összes számot, de
    2. a hatodik hónap végén megkapod azt a 100 számot, amit előtte legtöbbször hallgattál meg (jogtisztán, a sajátod lesz), és utána minden hónapban még 17 számot, ami több, mint amennyit egy CD-n meg tudnál vásárolni. Szóval jobban megéri, mint CD-t venni, ellenben
    3. annak érdekében, hogy gyors legyen a letöltés, elég durva tömörítési arányt használnak (egy szám átlagosan 1 Mb), így bár gyorsan lejönnek a zenék, a minőségük nem olyan, mint egy gyári audió CD-nek (ellenben telefonon / számítógépem még tökéletesen élvezhető minőség).

    Huh, ez kicsit töményre sikeredett
    Választ kaptál a kérdésedre?
  • kakerkaper
    #3297
    Hello mindenki!


    Fontos kérdéssel fordulnék hozzátok.
    olvasgattam a fórumot, erről a playnow szolgáltatásról és nem teljesen tiszta egy része. Hogy értődött az a rész, hogy ha egymás után letöltögetek akkor a régi zenék kilökődnek? Ezek szerint amit letöltök az nem is kerül fel lényegében véve a telefonra? azt olvastam néhány helyen, hogy az a csodás az egészben, hogy a havi díj ellenében letöltött számok legálisak, szerzői jogvédettek. Akkor jobban megéri mint CD-t venni, márha az ember oda figyel arra hogy ne kalózkodjon a lopott zenékkel nem de? vagy most hogy van ez?
  • dj eurodance
    #3296

    DJ TACSKO - KAKTUSZNYITO
  • corsa2009
    #3295
    hello , ezt keresed?
  • editorz
    #3294
    Nem törlődnek, ha nincs több hely, nem tudsz több számot leszedni. De nincs (elméletileg) letöltési határ, azaz a szinkronizálás funkcióval egyszerűen le kell menteni a gépre a számokat oszt kész.
  • ppesla
    #3293
    Nem hiszem, hogy a letöltött új számokat a régiekre mentené, ezzel törölve azokat. A határ csak a teló memóriája. Esetleg a kevésbé hallgatott számokat a számítógépre mented
  • DzsungelDzsáó
    #3292
    Hát nyilván nem, azért ők sem hülyék... Meg egyszerre nem tarthatsz akárhány számot a telefonodon. Szóval biztos, ha újra és újra letöltesz, akkor a régi kilökődik :D
  • moruf
    #3291
    a korlátlan alatt mit értesz? Azért gondolom nem lehet folyamatosan tölteni egész nap, nem?
  • Kerki
    #3290
    a PlayNow egy új szolgáltatás a T-mobile -nál amivel 2400 ft-os havidíjjal korlátlanul tudsz zenéket letölteni a telódra, ha megfelelő készüléked van hozzá
  • moruf
    #3289
    mi az a PlayNow?
    Amúgy ha meg akarsz találni egy számot, mindig jegyezz meg belőle pár mondatot, vagy szókapcsolatot, így google segítségével könnyen megtalálod.
  • analfa
    #3288
    Az is egy megoldás :P de lehet hogy egy kicsit cink, legalább is én mindig jókat derülök mikor valaki betelefonál és számot kér de se címet se előadót nem tud, és csak dúdol :P
    De egyébként keress rá PlayNow plus-on hátha kidobja.
  • electrokilla
    #3287
    TrackID megmondja a választ, vagy ha az nem, akkor a műsorvezető bácsi.
    Dúdold neki, tudod... :)
  • Gorgooo
    #3286
    Ha vennének egy fix zenét, amivel tesztelnék, akkor az úgy jó lenne, tudnának különbséget tenni közöttük. Több mint a semmi...
  • rorock
    #3285
    szerintem a hangminőség annyira azért nem relatív, akinek van egy kicsi zenei hallása, az meg tudja ítélni, jól szól-e a zene vagy nem. pont ezért idegesít, hogy erre ritkán fordítanak kellő figyelmet.
  • VinczeLacz
    #3284
    a lejátszó részéről tényleg tesznek fel képeket, de a hangminőség mint elég sok minden relatív szóval nem mindig tudnak érdemi tesztet közölni.
  • MasterMind
    #3283
    Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy a Roxyn van egy szám, múlt héten hallottam utoljára, mondjuk nem tudtam sokat hallgatni, de a műsőrvezető srác csak annyit mond rá, hogy akkor jöjjön a -fonetikusan- Mucc. Ha valaki tudja és beírja azt megköszönném.
  • cordonbleu
    #3282
    Igen, ott tényleg szinte csak megemlítik hogy ezt is tudja, jól szól, szép basszus, de kb ennyi, semmi konkrétat nem mondanak róla. Mert pl amíg nem lett agybadugós fülesem, és nem tudtam hogy mennyivel jobb mint a sima füles, és hogy sokkal kisebb hangerő is elég. És ezt nem igen szokták megemlíteni.
    A lejátszó részét mondjuk el szokták mondani jól.
  • rorock
    #3281
    egy tesztnél szerintem jobb, ha "átlagos" képeket készítenek, mert biz a legtöbb felhasználó sem tudja a maximumot kihozni a telefonos fényképezőből. sokan csinálnak jobb képet, mint én, sokan meg rosszabbat, ugyanazzal a telefonnal. ha mindig a lehető legjobbat látnánk a tesztekben, baromi nagy csalódás lenne, hogy te miért nem tudsz hasonló minőségűt.

    inkább az a bajom a tesztekkel, hogy témánál maradjunk, hogy a zenehallgatás lehetőségeire nagyon gyéren térnek ki.
  • cordonbleu
    #3280
    Hát, azért nem mindig. Teszteket mindig nézem, de sosem tudnak olyan képet csinálni, amivel igazából megmutatnák mit is tud egy telós fényképező. Egyedül talán a makrós képeknél látszik, hogy tud az, csak használni kéne tudni :)
    Mondjuk mostanság még a 100e forintos rendes fényképezőkkel amilyen képeket csinálnak.. :)
  • VinczeLacz
    #3279
    A fényképezés engem se érdekel, főleg ha egy kis 30 ezres fényképező jobb képet csinál, mint a 100ezres direkt fényképezős telefon.
    Hiába írnak rá több megapixelt, attól még zajos lesz a kép és mosott.
    Én is sony telefont használok zenére, jó, hogy nem kell mp3 lejátszót is vinnem magammal.