3478
A 80-as 90-es évek zenéit keresem MP3-ban
  • rorock
    #3278
    na, akkor mégsem kell, hogy minden benne legyen :)

    mondjuk a fényképezés az nekem is sokadrangú dolog, nekem inkább a zenehallgatás a lényeges a "másodlagos funkciók" közül
  • Csbeni
    #3277
    Nem volt drága, nem gagyi N*K*A, legvékonyabb és nem használom benne a fényképezőgépet. :D
  • electrokilla
    #3276
    Csbeni, azért, mert
    vagy nagyon nagy lenne
    vagy nagyon gagyi
    vagy nagyon drága
    és amúgy sem kell minden mindekinek (én pl. nem fényképezek, mert csak).
    Amúgy valahol jogos...
  • rorock
    #3275
    naccerű.

    akkor már csak memóriakártya kéne, lehetőleg valami nagyobb, és keresgélhetem a zenéket mindenfelé, éljen. ja, és pénz kéne a telefonra :-)

    Kőműves Pista igényeit amúgy leszarom, bevallom őszintén. nem piackutató vagyok, hanem potenciális fogyasztó, a saját igényeimet mérem fel :-)
  • Csbeni
    #3274
    Nekem nagyon bejött kristálytiszta a hang, pedig Sennheiser fülessel használom és az elég érzékeny, tehát a kütyüm tuti.
  • mokkamester
    #3273
    Igen, nálam is ez a baj... :( egyébként is utálom, hogy mindehova táskával kell nekivágni, ha minden fontos műszaki cikket magammal akarok vinni, amiket felsoroltál.
  • vistapista
    #3272
    Ha ki akarod próbálni menj el egy nagyobb bevásárló központba és ott biztos ki van állítva. Viszel magaddal egy fülest és meghallgatod. a jó hang mindig is relatív volt, lehet hogy neked az tetszik ami másnak nem.
    azért nem tesznek amúgy minden jót egybe, mert akkor utána nem vennél telefont. Meglennél eggyel .És amúgy is mindenkinek mások az igényei, valószínűleg a kőműves pistát nem fogja érdekelni, hogy tud mp3-t meg wifi-t a telefonja, ha nem az a jó, ha leesik a létráról ne történ szét..
  • rorock
    #3271
    a hangminősége is jó? mert túl sok az ótvar minőségben zenélő telefon a piacon.
  • Csbeni
    #3270
    Én nem ellenzem sőt támogatom de ennyi félét gyártani, kérdem én minek.... idézem "Miért nem csinálnak akkor már egy olyan kütyüt, amibe minden benne van?" ennyi volt a végszavam. Egyébként az én telóm is vágja az mp3-at, és szeretem is.
  • electrokilla
    #3269
    Csbeni, alapvetően tényleg a telefonálás a telefon elsődleges funkciója, de ha már lehet rajta zenét is hallgatni, akkor nem baj, hogyha a készülék profin megoldja a kérdést. Amúgy én nagyon sok számot találtam meg a TrachID-n keresztül, szóval igenis hasznos, mert amúgy több órán át keresgéltem volna, és úgy sem biztos, hogy megtalálom.
    És hogy minek kell egy telefonnak ilyet tudnia? Azért, mert a farmeromon négy zseb van: a farzsebben pénztársa, jobb zsebben igazolványok és aprók, bal zsebben telefon és toll: ergo véges a hely. Persze még mindig van egy farzsebem, de ha nem akarok ráülni a fényképezőgépre és az MP3 lejátszóra, akkor azt nem érdemes ott tartani. A telefonban ellenben még van hely, szóval jó az, ha benne van :)
  • rorock
    #3268
    na de akkor már azt a kütyüt nevezhetjük mondjuk, hmmm, akár telefonnak is :-) de tényleg: én pártolom ezt a dolgot, hogy ugyanazzal a cuccal lehessen telefonálni, zenét, filmet letölteni, satöbbi, valami értelmes árban lehetőleg. lehet, hogy én vagyok túlzottan elkényelmesedve, de nem bánnám, ha nem kéne annyiféle dolgot használnom ezekhez.
  • Csbeni
    #3267
    Szerintem ez nagy hülyeség, persze majd fogok dúdolgatni a telefonnak, hogy ő majd kitalálja s letölti. Minek az ehhez hasonló funkciók nem értem én ezt.
    Elvileg a telefon telefonálásra való nem? Miért nem csinálnak akkor már egy olyan kütyüt, amibe minden benne van?
  • vistapista
    #3266
    Azért a hangvezérlésnél kicsit komolyabb technika kell fogadó résznél( ahol értelmezik melyik számra gondolsz), hogy felismerje melyik számra gondolsz. De azt majd megoldják a "profik", mi csak dúdolunk... :D
  • mokkamester
    #3265
    Ha belegondolok ebben semmi hihetetlen sincs, hiszen már úgy 5 éve a legtöbb telefonban van hangfelismerés és hangvezérlés is.
  • electrokilla
    #3264
    Mokka, be ne nyeld már :)
    Amúgy persze elképzelhető, de van egy olyan megérzésem, hogy nem a zene dallama fontos a szerkezetnek, hanem az egységnyi idő alatt elhangzó hangok frekvenciája... legalábbis erre merek következtetni abból, hogy elég neki egy 3-5 mp-es minta, nem kell az egész dallam, és szinte a zene bármelyik részénél képes megmondani, hogy miről van szó (holott a felvezető részből sokszor még a DJ-k sem ismerik fel elsőre a számot).
  • Csbeni
    #3263
    Én mire eldúdolom amire gondolok, pláne normálisan hogy fel is ismerje, addigra rég kimegy a divatból az a szám! Google veletek van :D
  • rorock
    #3262
    pláne, ha úgy dúdolsz, mint én, mert azt nincs az a zseniális telefon, ami felismeri :-) szóval kénytelen vagyok a jó öreg keresgélős módszerhez folyamodni, meg persze beleőszülni, amíg a gépről lejönnek a zenék.
  • vistapista
    #3261
    A Track id-t már én is használtam, vicces dolog dúdolsz a villamoson, mert neked épp kell az a szám :D
    Biztos furán néznek rád az emberek... :d
  • mokkamester
    #3260
    Én csak poénból mondtam :D Tényleg van ilyen? Akkor innen már csak egy lépés, hogy le is töltse, amit dúdolsz! Kár hogy nincs ilyen szolgáltatás... :(
  • electrokilla
    #3259
    Persze hogy felismeri! CSak nagyon-nagyon jól kell hozzá dúdolni, és ha már olyan jól megy, akkor meg minek más zeneforrás, mint a szád? :)
    A TrackID amúgy tényleg ott van! Hány számot találtam már meg azzal, Te jó ég!
  • hastetheday
    #3258
    Ez a felismerős dolog kemény! igen a fájlcsere még az egyik legjobb megoldás. 2000 Ft.-ért meg nem fognak ötszáz számot adni szerintem.. túl olcsó lenne az a szegény embereknek :)
  • milu00
    #3257
    dúdolásra fölismeri?? komolyan? na, akkor le vagyok maradva, de rendesen. én csak a TrackID-ről hallottam.
  • electrokilla
    #3256
    Zenefelismerős mobilok már vannak (nokia meg sony is), úgyhogy nem mondasz nagy hülyeséget. Már csak a letöltős rész hiányzik :)
  • milu00
    #3255
    hát azért én sem dúdolástól várok csak csodát.. fizetnék érte kb 2. e Ft-ot és akkor letölthetnék vagy 500számot a telómra. sztem ez így korrekt lenne.
  • mokkamester
    #3254
    Maradok a fálcserélőknél... aztán onnan adatkábel, lehet maradi vagyok, de majd azért szóljatok, ha lesz olyan szolgáltatás, hogy dúdolásra magától letölti a számot a telómra és el is indítja ;)
  • milu00
    #3253
    hát igen, a kis laptopom én is csak akkor használom, ha nagyon muszáj. mobilon meg max a vonat, busz menetrendet nézem meg, ennél többre nem vállalkozok.
    persze, jogdíjak. meg kell állapodni az előadókkal, de sztem ők is jól járnának. jelenleg már csak 7500 eladott CD kell az aranylemezhez, pár éve ez még nem így volt. de nyilván egyre kevesebben hajlandóak CD-ért pénzt kiadni, pláne ebben a gazdasági helyzetben. előbb utóbb fel kell ismerniük, hogy ezzel ők is csak jól járnak, legalábbis jobban mint a kalózkodással.
  • hastetheday
    #3252
    torrent van csak. áh, valami belföldi megoldás kéne valóban.. írjunk a mobilszolgáltatóknak petíciós levelet amelyben megfogalmazzuk igényeinket
  • electrokilla
    #3251
    Ha megrendeled a mobilnetet, akkor egybe bekötik hozzád a Google-t is, és azon egész érdekes dolgokat lehet ám megtalálni :)
    Más kérdés, hogy mobilon böngészni... hát, nem tudom. A 24"-os monitort is kicsinek érzem néha, na meg multi-tasking nélkül szerintem egyből a földhöz vágnám idegességembe.
    Amúgy biztos business lenne beindítani egy ilyen szolgáltatást, csak a jogdíjak kifizetése okozna egy aprócska gondot (szerintem még a Magyar Államnak is, nemhogy egy magánszemélynek...)
  • milu00
    #3250
    oké a mobilnet csomag, de azzal is, honnan töltök? vmi olyan szolgáltatás kellene ja, mint az ájtúnsz, csak rögtön mobilra. ha elég okos lennék és lenne rá pénzem, simán csinálnék, mert biztos van benne biznisz.
  • electrokilla
    #3249
    A legnagyobb hülyeség ilyen helyekre fizetni. Akkor már inkább egy mobilnet csomag, vagy ilyesmi.
    Jó lenne mondjuk, ha itthon is elérhető lenne az ájTúnsz, az megoldás lenne a problémára.
  • hastetheday
    #3248
    nekem a barátnőmnek a bátyja próbálta, de nagyon drága volt. mondjuk ő nem foglalkozik ilyenekkel, de azért egyáltalán nem éri meg. Max. 1-1 számot, ha nagyon kell.
  • milu00
    #3247
    megnéztem én is közben, de semmi..:S tényleg, ti töltöttetek már vha ilyen fizetős oldalról le számokat? tudjátok, amiket reklámoznak a tévében, meg az újságokban.. azok mennyire jók?
  • mokkamester
    #3246
    Az jó lenne megköszönném, megírom priviben az msn címem oks?
  • hastetheday
    #3245
    én leküldhetem neked msnen vagy priviben, az öcsémnek megvan, na? :D
  • milu00
    #3244
    huuh, kettőt és könnyebbet!! én még életemben nem hallottam erről a számról se! gondolom nem valami populáris..
    zártkörű torrent cucc, ja, de oda se tudok meghívót szerezni..:S
  • mokkamester
    #3243
    Én már több hónapja keresek egy számot, sajnos a torrentekhez nem konyítok annyira, bár már próbálkoztam vele, nem nagyon jött be, ezt sem találtam meg :( HILLTOP HOODS - THE NOSEBLEED SECTION valaki esetleg segítene?
  • electrokilla
    #3242
    Jelenleg a zártkörű torrent-hálózatok működnek a legjobban ilyen szempontból, de hát az ügye nem jogtiszta. Persze Magyarország 85%-a szoftver-kalóz, úgyhogy gondolom ez nem jelent számodra lelkiismereti gondot :D
    Amúgy vannak fizetős oldalak is, ahol pár száz forintért legálisan is leszedhetsz zenéket. Liknet nem adok, mert nem ez a reklám helye: gúgli barátunk majd segít :)
  • milu00
    #3241
    én zenét szinte csak a telómról hallgatok már. otthon tv-t nézek, teszem a dolgom, inkább útközben hallgatom a számokat amiket szeretek. telón meg én bevallom, én nem hallom rossz minőségűnek a letöltött zenét..

    én torrentről töltök.. nem túl gyors nekem, meg mire ráteszem a telefonra, megőszülök, de ez van..:)
  • hastetheday
    #3240
    ha mindennap gyár CD-t vennél, akkor nagyon sok lóvét kellene összeharácsolnod. de nyilván a hangzás a legfontosabb. honnan érdemes zenéttölteni, mármint gyorsaság szempontjából?
  • electrokilla
    #3239
    Vagyunk így egy páran :))
    Mondjuk az biztos, hogy ha minden nap gyári CD-t vennél, akkor lenne egy szép gyűjteményed nagyon jó hangminőségű zenékből, szóval kapsz is valamit a pénzedért (amit egy warez oldalról lehúzott, 128 kbps-os MP3 esetében nem).
    Persze ez is csak akkor fontos, ha minőségi eszközökön (autórádió, MP3 lejátszó, HiFi) hallgatsz zenét, egy Sokol-on senki sem hallaná meg a különbséget :D