14341

A fórum csak technikai kérdésekre van, warezt ne kérjetek!

DC info: dcinfo.dynu.com, dchun.hq.hu

  • seemur
    #14341
    Igen, a maximális szó miatt értettelek félre:) Tehát ez a probléma nem mindig fordul elő, épp ezért nem értem. kb 3mbit-es feltöltési sebességű a netem. Van, hogy töltenek tőlem 3mbit-tel és nem veszek észre lassulást (pl játék alatt picit megugrik a pingem), de van hogy nem töltenek tőlem, vagy csak nagyon kicsi sebességel, mégis pl: skype alatt romlik a hangminőség, vagy játék alatt többszázra is felugrik a pingem.
    Bár lekopogom, vmiért ez a probléma nem jött elő már pár hete.
  • HiPPoNaX
    #14340
    Szerintem felreertettel, pont hogy nem szabad csutkara kiengedni az uploadot aszinkron net eseten, mert akkor jon a lassulas.
  • seemur
    #14339
    Köszönöm a választ. Feljebb tettem feltöltési sebességet, bár én pont azért vettem visszább az elején, hogy ne fogja annyira a netemet, de akkor pont, hogy többet kell engedélyezni és akkor fogja kevésbé?
    Egyébként a korábban említett lassulások, megszakadások olyankor is előfordultak, ha nem töltöttem, meg tőlem se senki, csak ment a dc.
  • HiPPoNaX
    #14338
    A lassulast okozhatja a netkapcsolat aszinkron volta: ha a feltoltesi savod bizonyos szazaleka ki van hasznalva, akkor lelassul a letoltesed (meg nyilvan nem nagyon marad mas alkalmazas szamara szabad feltoltesi savszelesseg aw). Allits be maximalis feloltesi sebesseget a kliensedben, akkor nem "eszi meg" a netedet.
  • seemur
    #14337
    Úgy vettem észre, bár nem 100%, hogy ha dc-zek (Air DC), egyik gépemen elmegy a net (t-home 25mbit) néha, amit főleg játék (cod4 multi) közben veszek észre, mert ott folyamatosan connection interrupted van ilyenkor, böngészés közben lehet észre se venném. Másik gépemen (thome, 5mbites net)például ha skypeolok, késve megy el az üzenet, tehát belassítja a netet. Ennek mit lehet csinálni? köszönöm
  • seemur
    #14336
    Nem mondod.
    Nem mondtam, hogy magyar.
  • Flamer
    #14335
    ha 1 hubrol van szo akkor ne menny arra.. :D
    2. antirar kenyszerites lol? mifele orszag ez?!
  • seemur
    #14334
    OKé közben ezt már megtudtam. Az egyik privát hubon a góré írta hogy tegyem fel az antirart vagy kick. A megosztással kapcsolatos okosság.

    A korábbi kérdésemre esetleg vki? Hol/mit kéne átállítani, hogy bejussak egy bizonyos hubra, ahova be vagyok regisztrálva, működő hub, tűzfalam nincs, megosztásom elég, más hubra fel tudok menni, erre nem sikerül.

    "A kapcsolódási kísérlet nem sikerült, mert a kapcsolódó partner nem válaszolt a megadott időn belül, vagy a létrehozott kapcsolatban hiba történt, mert a kapcsolódó partner nem volt képes válaszolni."

    Egyébként nod32 vírusírtót használok. Lehetséges az fogja meg? De csak ezt az 1 hubot?
  • Flamer
    #14333
    x
    antirar meg mi? minekaz.?
  • seemur
    #14332
    hello,

    Akkor még 1:)
    Antirar? Valaki tudna erről vmit mondani? Fel kell tegyem, ennyit tudok, de nem nagyon értem mire jó meg hogy kell. köszönöm
  • seemur
    #14331
    +be lettem regisztrálva is oda, és nem a megosztási limit a probléma
  • seemur
    #14330
    +Tűzfalat se használok, ez se zavarhat be...
  • seemur
    #14329
    Sziasztok.
    Nemrég óta használom a dc-t, de eddig amelyik hubra próbáltam csatlakozni, nem volt probléma. Most viszont van egy, ahova nem sikerül kapcsolódni. Router-t nem használok, sehol nem állítottam át semmit eddig. Mit lehet tenni? köszönöm
  • doria
    #14328
    Sziasztok !
    Segítség kellene. Meghalt kéken a gép,miközben ment a BCDC++ .
    A gépet sikerült újra indítani . A BDCD -t azóta sem tudom visszaállítani.Eltüntek belőle a kedvenc Hub-ok,a kedvenc felhasználók. Csak a letöltési sor maradt benne. De az is csak úgy,hogy nincs felhasználói név.Vissza lehet valahogy varázsolni az eltünt adatokat?
    Reggel áramkimaradás volt,leállt minden,és megint eltünt a BCDC-ből minden,amit tegnap új adatként beleraktam. Mintha nem jegyezte volna meg amiket beletettem.Tudtok ebben segíteni?Mit állítsak át ? Hogy lehet visszahozni az adatokat?
    Előre is köszönöm
  • bolic
    #14327
    Jó látni téged újra! Gondolom, tengernyi kérdéseim vannak, de most nem lehet, üdv.!
  • HiPPoNaX
    #14326
    Tenyleg nem ma volt... :]
  • wakeupneo
    #14325
    Tiszteletem mindenkinek!

    Huhhh, de rég jártam "erre" :)


  • Flamer
    #14324
    uhm, de most konretan az a gond hogy nem tudsz aktiv lenni vagy az hogy nem lehet keresni csak passziv modban a hubokon? mer azaz igazsag hogy en belepek par hubra es rakeresek arra ami epp kell es leszedem. :o es legjobb tudomasom szerint aktiv vagyok.
  • 12346
    #14323
    próbáltam, de az elv ugyanaz:c így kb a sikerélmény is.
  • Flamer
    #14322
    ahogy nezem a dc++ -t nem nezted.. csak a bcdc-t, meg netan a regi dc++-t.. szoval mivan?
  • 12346
    #14321
    hááát ezzel se lettünk be beljebb
  • Flamer
    #14320
    használjatok dc++-t nálam még a mai napig megy. :D
  • 12346
    #14319
    Látom, másnak sem megy a dolog.
    Én 4-5 év után újra neki akartam esni a dc-nek, de közvetlen netkapcsolattal, tűzfal, és egyéb zavaró tényező nélkül "örömmel" láttam, hogy nem megy a keresés. Csak passzív módban... Mi történt itt pár év alatt? Se a régi 0.6xx klienssel, se az újabbik 0.782ax BCDC-vel nem megy a dolog, csak passzívban. Régen semmi ilyen parám nem volt.
  • chooselee
    #14318
    Sziasztok! Felraktam a Windows 7-et és problémás lett a csatlakozás a Strong DC-vel. Rákeresek valamire, letöltésre nyomok. Ezután lent ugrál villámgyorsan. Csatlakozik->nem csatlakozik. Nem tudom mi lehet a probléma. Valaki találkozott már hasonló problémával? Előre is köszönöm.
  • kutyu007
    #14317
    Sziasztok!
    Eddig tudtam dc-zni, de pár napja annyit csinál, hogy rákapcsolódik a hubra, mutatja a felhasználókat, oszt csókolom annyi. Se keresésre, se file lista kérésre nincs eredmény, illetve file lista kérésnél kiírja, hogy -1kb ???? Próbáltam aktív, passzí módban is, illetve különböző kliensekkel is, kiapcsolt security programokkal, még a windows tűzfalat is kikapcsoltam, de semmi eredmény ????????? Mi lehet a baj???
  • MC Domy
    #14316
    A szolgáltatótól kapott ip címem dinamikus, a routert rávettem, hogy bent fix IP-t osszon le. A mikrotorrent simán műxik upnp-vel, nem reklamál... Egyébként vagy egy évig jól ment upnp-vel. Frissítsek a routerben firmware-t ? Sosem kellett netgear routerrel még ilyet csinálnom. Atom stabilan teszi a dolgát.
  • Flamer
    #14315
    előttement? nem kaptál más ipcimet ?
  • MC Domy
    #14314
    Sziasztok!
    Új hibaüzenetre kapott rá a BCDC 0,75bx kliensem, amikor UPnP módon próbálom magam aktívvá tenni.

    "Nem sikerült beállítani a port hozzárendeléseket, allítsd be a NAT-ot kézzel."

    Ezt kb 2 hónapja üzengeti. Netgear WGR 614-es routerem van.
    Semmi beállítás a routeren nem változott, már a winfost is újratettem, mégis fennáll a hiba...most mauális port forwarddal tudok csak működni.

    Mi okozhatja szerintetek?
  • xxxpaulxxx
    #14313
    pont most akartam írni, amikor a kettővel ezelőtti hszedet olvastam:D
  • Daza500
    #14312
    Ó, bocsánat...

    Elfelejtettem a portforward.com oldal létezését.

    Mostmár működik.
  • Daza500
    #14311
    A DC kliensem normál DC++ 0.75
  • Daza500
    #14310
    Hello.

    TP-Link TL-WR340G típusú Routerem van.
    Ezt hogy kell normálisan bekonfigolni, hogy működjön a search ?

    Mert végigpróbáltam az összes lehetőséggel, UPnP, Firewall with port forwarding, stb...

    De egyikkel se akar találni semmit.

    Az előző Routerem Linksys volt, azzal működött minden.

    Tudna valaki segíteni ?
  • balvin
    #14309
    köszönöm, akkor nem nála van a hiba
  • HiPPoNaX
    #14308
    A user akitol toltene egy olyan regi klienst hasznal, ami nem tamogatja a hashelest (tth). A tobbszalu letoltes konnyen okozhat hibat, ezert is fontos a hasheles, ami kiszuri a hibas letoltest. Ha a masik fel ezt nem tamogatja, akkor biztonsagi okokbol a Strong nem enged tole letolteni.
  • balvin
    #14307
    ezt a levelet kaptam egy ismerősömtől:
    "Az egyik user a Strong DC++-n nem enged tőle letölteni,mert - mint irja - "Remote client does not fully suport TTH cannot download".Mit jelent ez és mit kell csinálni,hogy engedje ?"
    Aki tud az segítsen plz
  • Narxis
    #14306
    Probléma megoldva.
  • Narxis
    #14305
    Tudtok adni DC++-hoz magyar hublistát? a dcinfo.org-os valamiért nem tölt be.

    #14236 és #14237-ben írt listák meg már nem működnek.
  • HiPPoNaX
    #14304
    .antifrag fajlok hasznalatat kapcsold be
  • qtab986
    #14303
    Nem találtam hol?
  • Flamer
    #14302
    beállitható sztem.