106198
1578692191.jpg
[SPOILER használata kötelező]!
CAM verziós filmrol ne irj. Ne pontozz. Ne véleményezz!


Posztereket ne linkelj olyan filmről amit megnéztél. Új film, bemutató/poszter az rendben van.
Film címeket erdeti nyelven is / vagy angolul írjátok ki (zárójelben magyarul is akár)
IMDB linkért extra piros pont jár.
  • Sequoyah
    #102263
    They Shall Not Grow Old (2018)

    Az egyik legjobb es legelgondolkoztatobb haborus dokumentumfilm amit lattam...
    A legtobb dokumentumfilmmel ellentetben nem tortenelmi szemszogbol nezi az esemenyeket, hanem az egyenek, a katonak szemszogebol, hogy ok hogyan eltek meg a haborut. Es ebbol a szemszogbol a haboru egyaltalan nem nemes, vagy ferfias mint a filmeken, hanem mocskos es undorito. Nap mint nap szarban, hugyban, verben es rothado agyveloben gazolni, mikozben a kozel 0 fokos mocskos vizben szo szerint lerohad a labunk az egyaltalan nem olyan mint a filmeket, meg csak nem is olyan mint az egyebkent realisztikusnak szamito "Band of Brothers"-ben. Meg ha vannak is filmek amik ezt bemutatjak, ezek csak filmek, es nehezen hiszi el az ember hogy ez a valosag. Most viszont valodi kepsorokat latunk, valodi tulelok elbeszeleseben.


    Negativumkent maximum azt hoznam fel, hogy a formatuma kicsit nehezen emesztheto. Narrator nincsen, hanem szinte kizarolag a tulelok elbeszeleseinek visszajatszasabol all. Es a szokasostol elteroen nem olyan formaban hogy vegigmondhatjak a sztorijukat, hanem minden egymast koveto mondat mas-mas ember szajabol hanzik el, es tema szerint vannak csoportositva a mondatok, nem pedig egyes szemelyenkent. Igy valamivel nehezebben kovetheto egy angolul nem anyanelvi szinten beszelo szamara, raadasuk a felvetelek minosege sem tokletes. De mivel eredeti felvetelekrol van szo, ezert ennek ellenere is ajanlott angolul nezni, + felirat.

    Aki tudni szeretne hogy milyen a haboru emberkozelbol, annak kotelezo darab. Plusz pont hogy a tema az 1. vilaghaboru, es nem a szokasos 2. Ezt a temat kevesen dolgozzak fel.
    Ahogy a film zaromondata hanzik, egy haborura SOHA nincs jo mentseg.

    9/10
  • BenedekFeco
    #102262
    Hotel Mumbai

    Pont így képzelek el egy dzsihadista terrortámadást.

    8/10
  • LasDen #102261
    When I Get Home, My Wife Always Pretends to be Dead


    Szeretném szeretni, de nem volt ez annyira jó. Van benne valami bájos és szeretni való és úgy érzem többről szól, de valahol félre siklottak a dolgok.

    5.5/10
  • LasDen #102260
    Midnight Runners


    Két rendőr kadét beveleveti magát az éjszakába, hogy csajt találjon magának karácsonyra. Helyette szemtanui lesznek egy emberrablásnak. Miután a rendőrség nem foglalkozik vele, így ők maguk szállnak a bűnözők nyomába.

    Jó féle, jó humoru, jó akciókkal és jó sztorival van megáldva ez a film. Semmi extra, de ami van az mind jó.

    7/10
  • LasDen #102259
    The Negotiation

    Túsztárgyaló főnökét túszul ejtették. A tárgyalás során viszont egyre inkább fény derül a mögöttes igazságokra...

    Nagyon ismerős kottából játszik a film, viszont azt jól csinálja, így panaszra nem igazán lehet gond. 7végi matiné...

    6.5/10
  • Jim Morrison
    #102258
    Marvel kapitány

    Már majdnem BP, klisé, továbbra is ugyanaz a formula, teljesen középszerű.

    5-6/10
  • Bokafix2
    #102257
    The Hole in the Ground (2019)


    Gonosz kisgyerekes horror. Ja, és ez egy nagyon erős gonosz kisgyerek.

    6/10
  • BenedekFeco
    #102256
    I am mother

    Egyszerű ember vagyok, ha robotos filmet látok, like-olom.
    Teljesen jó Moon koppintás, egy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    öntudatra ébredt Skynet-tel plusz egy kis Mátrix beütéssel. Azt gondoltam, hogy a gumicsirke hangos trailer elspoilerezi az egészet, de nem. Vagy legalábbis nem az derül ki(?), amire mindenki gondol.
    Egy dolog zavart, hogy a kiscsajt mintha nem is érdekelné, hogy mi van odakint, mik azok a "dózerek", meg úgy általában mi a szitu. meglátja "herceg" skiccét és minden más le van ejtve
    Pfff, nők :)
    Én alapból bírom az ilyen filmeket, péntek estére perfect

    8/10
    Utoljára szerkesztette: BenedekFeco, 2019.06.07. 21:16:28
  • Devv
    #102255
    Az X-men nem 2000-ben játszódik, hanem a nem túl távoli jövőben. ;)
  • Kojiro
    #102254
    Egy éjszaka alatt is meg lehet őszülni. Sőt X-men 1 Rogue 3 perc alatt...
  • Count Adyn
    #102253
    mutánsok öregedése hmmm :D
  • DantszEE
    #102252
    8 év alatt bárki "öregedik" ennyit. Igazából a ráncok már most tök hasonlóak. Ha Fassbender is ősz lenne, alig lenne különbség.
  • Prof William
    #102251


    Ha már Sötét Főnix...Az 1992-ben játszódik ha minden igaz. A baloldali kép az 1992-es SF-ből van míg jobb oldali a 2000-ben játszódó X-men fimből. Mit mondja kemény 8 év áll Magneto előtt...
  • kutyakiki81
    #102250
    X-Men : Sötét Főnix

    Mondhatni sokat járok moziba, de egy előzetest sem láttam erről. Ami nem is baj, így teljesen újszerűen hatott minden jelenet. Szerintem kicsit hatással volt a filmre az Avengers, kicsit komorabb mint az előző részek. Viszont újat már nem tudott mutatni, nézhető, de nem igazán lesz emlékezetes darab.

    6/10

  • Kmarha
    #102249
    a hasonlat helytálló :)
  • LasDen #102248
    erre emlékeztet ez engem :D
  • Kmarha
    #102247
    OtherLife

    Emlék beültetés. Egy perc a valóságban de egy teljes napi emlék az agynak. Szórakoztatás, kalandpark, kényelmesen a fotelban, sokkal valósághűbben mint ahogy az bármely VR eszközzel elérhető lenne.

    És mi van, ha egy egész évet ültetünk be? Vagy egy évtizedet? Képes az agy ezt befogadni, van e egy "programozónak" joga ilyent alkotni? Lehet e, emberi hiba nélkül? Meddig lehet ezt húzni és milyen egyéb felhasználási módokra használjuk fel? Hol húzódik meg az etikus határt ebben az esetben?

    "Kómából, agyhalál állapotából az élet visszaállítható biológiai programozás útján?"
    Bevethetünk ilyen technológiát kiképzésekre? És büntetésekre, ahelyet hogy értékes épületeket, ételt, lényegében pénzt pazarolnák a rabok fizikai "rehabilitációjára", kiváltható e ez évek teljes elszigeteltségének emlékével?

    Érdekes kérdéseket tesz fel a film, de a megválaszolásukat inkább a nézőkre hagyja. Az téma ellenére a film műfaja inkább a thriller felé billen, sem mint a scifi oldalára. Egy Black Mirror rész (főleg az első két évad részei), egy ilyen témát jobban kibont, mint ez az alkotás.
    Kicsit kihagyott ziccernek tűnik, de 1,5 órát így is bőven megért. Ráadásul a felvetett témák, adnak jó időnyi beszédtémát, vagy legalább elmélkedni valót a nézők számára.
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2019.06.05. 21:08:39
  • kutyakiki81
    #102246
    Ma / Mami (2019)

    Sajnos ezt elszúrták. Hiába Octavia Spencer, a sztori gyenge, és nagyon túlnyújtott. Az első 1 órában igazából nem sok minden történik, aztán mire odaérünk, hogy kezd izgalmas lenni a film, már vége is. Kár érte.

    4/10
  • hapi
    #102245
    Nekem jobban tetszett mint a második rész.
  • DasIsFuck
    #102244
    Megnéztem az Így neveld a sárkányod 3-at és azt kell mondanom elég nagy csalódás így a 2.rész után ez.

    A második része után ennél sokkal érettebb hangvételt vártam volna el tőle, elvégre a 2.rész is nagyot lépett ilyen téren az elsőhöz képest.
    Ezzel szemben az egész film cselekményét az ilyen ostoba ökörködések tették ki, semmi maradandó, Hablaty-nál is olyan volt, mintha a 2.részbeli események meg sem történtek volna, a többi nevesített karakter Astridon kívül is maradt ugyan abba a debil stádiumba ahol elkezdték még úgy 2010 környékén, ami ok lett volna, ha nem őket kellett volna a film nagy részében az események központjában néznem.
    Az ellenfelek is teljesen légből kapottak, totálisan jellegtelenek, semmihez nem kötődnek, semmit nem tudunk meg róluk, semmi szerepük azon kívül, hogy ők az ügyeletes antisárkány front.
    A fő gonosz a legalja az egésznek, jellegtelen, motiváció nélküli, unalmas karakter és ugyan az kb mint Draco volt csak sokkal gyengébb kiadásban.

    A nőstény Éjfúria sem hagyott túl sok maradandót, alig szerepelt, őt már nem sikerült olyan jól lemodellezni mint Pajtit, elég csúnyán szembetűnő, hogy mennyivel kidolgozatlanabb szegény. A két sárkány jelenetei engem nem győztek meg arról, amiről a film meg akart győzni. Én nem gondoltam volna, hogy sikerül ennyire jellegtelenül és gyengén kivitelezni a két sárkány közti egymásra találást.

    A film egyetlen emlékezetes és tényleg jó és megható jelenete a végső harc és utáni részek. Azt kicsit sikerült meg is könnyeznem, azt méltónak éreztem ennek a csaknem 10 éve indult kalandnak a lezárására, de a film sajnos nagyon alul teljesít a korábbi részekhez képest.
  • Bokafix2
    #102243
    The Mummy (1999)
    The Mummy Returns (2001)
    The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (2008)
    The Mummy (2017)


    Nekem az első rész jön be legjobban. Egyrészt mert R. Weisz egyik kedvenc színészem, másrészt, a kaland faktort kellően eltalálták. Megvan a megfelelő mértékű humor, a látvány, és persze mindenki megelégedésére a gonosz (itt inkább sunyi kis patkány) elnyeri méltó büntetését.
    A következő rész még tartalmaz elszórva izgalmas jeleneteket, viszont ez a film felelős az egyik legokádékabb cgi-ért is, ami valaha filmvásznon megszületett. Csoda, hogy Rock nem perelt.
    Viszont még mindig átérződik az egyiptomi múmiás fíling... itt-ott... humor itt is van, és leginkább John Hannah szolgáltatja, nélküle közel sem jött volna úgy át.
    A 3. már teljesen más világ. Egyik, hogy nagy fájdalmamra Weisz kisasszony lelépett, így totál idegen volt Maria Bello Evelyn szerepében, és szerintem nem is játszott olyan jól (vagy csak elfogult vagyok).
    Másik pedig, hogy szakítottak az egyiptomi mitológiával valamint kultúrával, és áttették az egész történet bázisát Kínába. Az eredmény pedig kellően 'óccó'-ra sikeredett. Kb. mint a bóvli piaci áruk az eredetihez képest.
    És hát, van itt egy Múmia remake is... nem értem, miért nem hagyták szerencsétlen koncepciót nyugodtan rohadni a szarkofágjában. Mert eléggé lenyúzták már ezt a szériát. Erről a filmről csak annyit, hogy van benne egy egzotikus formatervezettségű Sofia Boutella, és ezzel minden pozitívat elmondtam róla.

    1. rész: 8
    2. rész: 6
    3. rész: 4
    remake: 3
  • Kmarha
    #102242
    American Animals
    Amerikai állatok

    Rendhagyó heist film, megtörtént események alapján, egy csapat fiatal egyetemistáról, akik csupán filmekből táplálkozva, megtervezik 12M dolláros rablásukat.
    A film első fele a karakterek bemutatásával kicsit unalmas, de szükséges. A rendhagyó jelzőt azért használom, mert a megtörtént eseményeket úgy próbálta a rendező hitelesíteni, hogy a filmben a színészek mellett, megjelennek a történet valódi szereplői, azok szülei, tanárai is. Ezek egyrésze dokumentumfilm formában lett megvalósítva, ahol is az élményeikről, a megtörténtekről mesélnek, másrészt (igaz, talán csak ha két alkalommal) belépnek a filmbe interaktálni a színészekkel is. Ez utóbbiból lehetett volna kicsit több is.

    Amit nagyon jól csinál a film, az a második fele. Lehozza a történtek által gerjesztett érzelmeket a nézőhöz, nagyon emberközeli, nagyon hatásos. Átadja a tervezés izgalmát, a problémák okozta pánikot, a feszültséget, a rettegést, a lemondást, kilátástalanságot, a reményt. Remekül bánik az érzelmekkel.

    Megemlíteném még a zenét, illetve a két főszereplő játékát is. Mindezekkel, csak ajánlani tudom.
  • BenedekFeco
    #102241
    Miss Bala

    Tipikus "ártatlanul a két oldal között" film. Különöseb baj nincs vele, de semmi extra.

    5/10
  • BenedekFeco
    #102240
    Captive State

    A nyitó jelenet az nálam betalált, de aztán valahogy nem akart összeállni. Folyamatosan történik benne valami, mégis olyan meh az egész. Több kérdést vet fel, mint amennyit megválaszol és egy-két helyen látszik a költségvetés hiánya is. Viszont egy pár jelenet meg annyira el van találva hangulatilag, hogy üt (nálam) nagyon. Engem a végén a csavar (a videoval) is meglepett, nem számítottam rá.

    6/10

    Rasszista megjegyzés:)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ezt már pár filmnél már megemlítettem azt hiszem. Miért nem lehet a fekete színészeknek normális fekete szereplőket alakítani. Mi a nyavajának kell ezt a tipikus "gettónigger" figurát tolni? Tényleg ez a "fekete kultúra", ezt kell elfogadnuk, tisztelnünk? A "Rim of the World"-ben a kis feka srác, még csak a Nickelodeon-on szerepelt gyereksorozatokban, már akkor ezt a gengszterszerepet tolta csak kicsiben, a transzformerszben is meg ebben a Rimben is kinyitotta a száját és ömlött belöle fekete sz@r. Ebben az Elrabolt világban is annyira de annyira ellenszenves volt a srác meg a testvére is, hogy az valami katasztrófa. És akkor nagy kedvenc pl a "Straight Outta Compton", imádom, de B+ az 30éves sztorit dolgoz fel. Ez az egész Gettó-izé kábé akkor volt utoljára menő :)
  • Count Adyn
    #102239
    Amikor a Bohemian Rhapsody vágása oscart kap akkor már nincs min csodálkozni:D
  • Prof William
    #102238
    Ez a szerencsétlen "rángatózó kamera" szindróma a modern filmek pestise.

    A Blair Witch filmben még ok-volt mert nem volt pénz másra de hogy egy 100+ milliós filmben se látni semmit a sötétségtől és a nyamvadt kamerarángatózástól az már kész röhely.

    Amikor meg kijön egy film kevés vágással és szépen kitartott jelenetekkel + nulla kamerarángással meg mindenki el van olvadva hogy milyen jó.
    Ez azért lehetne némi jelzés a filmeseknek...
  • kutyakiki81
    #102237
    Godzilla II – A szörnyek királya

    Nagyon vártam ezt a filmet, de nem hozta az elvárt szintet. Hiába a sok látványos harc,nagy részük sötétben,hóban történik. Néha olyan érzésem volt mint valami CAM Release-t néztem volna. Erre rátesznek még egy lapáttal a Michael Bay féle gyors vágások, szóval nagyon kell ám figyelni....
    Történet olyan amilyen, logikai bukfencek vannak, plusz a moziban egy paraszt hangosan megjegyezte, hogy : Nah persze,mindig az utolsó percben menekülnek meg!
    Mondjuk egy olyan filmben amiben egy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    háromfejű sárkány
    és egy óriásgyík csap össze, ez pont hanyagolható dolog.

    Hamar eltelik a 130 perc, érdemes megvárni a stáblista utáni jelenetet is.

    6/10
  • Tikal #102236
    Szerintem hozta a szokásos szintet, nem voltam tőle elájulva, de nálam nem is verte ki a biztosítékot, a csaj is rendben volt. Pár nap múlva ugyanúgy elfelejtem mint a többit :)
  • Tikal #102235
    elég sok mindenre nem térnek ki ezekben a filmekben, szóval nem tök mindegy, hogy egy ilyen szuperképesség hogyan működik?
  • Synchronous
    #102234
    Nekem alapvetően tetszett a film (a lehúzások ellenére), de a skrullok képességeit valahogy nem értettem. Hogy tudja lemásolni dns-szintig az embert ránézésből?
    Semmi érintés, fizikai kontakt, vagy hajszállopás... csak megpillantja a szörfös csajt és azontúl hogy felveszi a külsejét, még a dns-ét is le tudja kopizni? Hogy? Hiszen az mindenkinél egyedi. De a legnagyobb baj, hogy a filmben egyáltalán nem térnek ki rá, hogy csinálják... csak elejtenek egy olyan félmondatot, hogy sok gyakorlás kell hozzá, hogy sikerüljön. Ja, ez így mindjárt más.
  • MrAndree
    #102233
    Nem volt rossz, de nem is különösebben jó. Jól szórakoztam rajta de nem tartozik a kiemelkedő Marvel filmek közé, inkább egy olyan szolid 7/10.
  • RatBaG #102232
    Végül is jól szórakoztam, de azért az mond valamit, hogy a skrullokra meg furyra emlékszem jobban, nem a főszereplőre...
  • CalebJoe
    #102231
    7-8 pontot megért az összes persze mint képregényfilmek, a talán meg a Thor 2 miatt mert kb az is ezen a szinten volt nálam.
  • tigeroo
    #102230
    azért szögezzük le, hogy a thor 2-nél vagy a fekete párducnál jobb volt. MAJDNEM galaxis őrzői és thor 3 szint, egy picit unalmasabb azoknál.
  • Bokafix2
    #102229
    Elég gyenge, talán a leggyengébb, és 6-os értékelés? Pedig az a közepesnél jobb. Akkor minden más Marvel filmre 7 feletti értékelést adtál?
  • CalebJoe
    #102228
    Nálam elég gyenge eresztés volt, talán tényleg a leggyengébb Marvel film.
    6/10

    viszont Widowmaker úgy skinje tetszett benne:)
  • tigeroo
    #102227
    nekem tetszett. de maga a karakter nálam elvágta magát a végjátékban, tök szar volt

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    thanos megcsapja és csak kong mint egy dragon ball z karakter. aztán amikor repült a furgon felé thanos "eltéríti" egy szimpla eldobott fémrúddal vagy fegyverrel, mindegy is...
  • TBTPumpa
    #102226
    Captain Marvel hogy tetszett nektek?
  • extra sensory
    #102225
    Master of the Shadowless Kick: Wong Kei-Ying


    A legendás harcművész, Wong Fei Hung apjáról szól a történet. Nem kevésbé tud bunyózni mint a fia. Tetszett. 7/10
  • Bokafix2
    #102224
    Max egy pár percig pátyolgathatná. :D