Filmek, amiket most láttunk...

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Riddick21
#64987
"van akinek nagyon tetszett és van akinek nagyon nem"

Ja. 93%-nak nagyon tetszett, 7-nek nagyon nem.
Ha otthon nézi valaki, mennyivel lesz jobb? Tipikusan moziba való film.

"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

#64986
Azt tudni kell, hogy van akinek nagyon tetszett és van akinek nagyon nem. Szerintem mindenki ennek fényében döntse el, hogy érdemes-e beülni a moziba érte, nehogy keserû szájízzel jöjjön el😊
Otthonra viszont mindenképpen ajánlott, ha kijön.

\"A pessimist sees the difficulty in every opportunity; an optimist sees the opportunity in every difficulty.\" \\Sir Winston Churchill\\

Bandee1987
#64985
Drive

9.5/10

Nem igazán tudtam elõtte, hogy milyen filmre számítsak (nem láttam az elõzetest se), tucatfilmre számítottam.
Ehhez képest egy órási filmet kaptam, végig odaszegezett a székhez.

SG HETI KVÍZ 1. SZEZON: BRONZÉREM :P SCHUMI A LEGNAGYOBB!!!! FORZA FERRARI!!!

Tyler1
#64984
Drive - imdb: 8.8, rottentomatoes: 93%

ööö...annyira akkor mégsem lehet szar.

Merek annyit, amennyit férfi merhet, ki többet mer, nem ember.

Riddick21
#64983
Most félretéve azt a tényt, hogy mindenkinek más tetszik és "ízlések és pofonok", meg a többi ilyen szar, azért nehogy már az legyen a hülye, akinek tetszett 2008 Oscarosa, vagy a kritikusok többsége által már szeptemberben az év filmjének titulált Drive.
Amúgy a Drive nem hasonlít a No Country for Old Men-re, direkt ki is emeltem, de úgy látszik, hiába. Teljesen más jellegû film, nálam egy kaliber a kettõ, ami a gyengébbek (akikbõl itt kibaszott sok van, mert olvasni nem tudtok) kedvéért azt jelenti, hogy egy magasságban, egy színvonalon van a kettõ. Ezt leszámítva nem sok közös van bennük.

#Lantee: mindennek oka van, de attól, hogy én kifejtem neked, te még nem fogod érteni. Az erõszakos haláloknak is megvan a maga oka, akár több is, elsõként pl. az, hogy a halál nem egy szép és csendes, békés dolog, és akkor sem az, ha a te amerikanizált agyad szeretné, hogy az legyen.
Halálukban az emberek nem mondanak ízes monológokat, hanem szétloccsan a kibaszott fejük.
Te láttál egy olyan filmet, amiben a golyó nem válogat, és már el is kezdted forgatni a fejed. Mit várhatna tõled egy nem-mainstream film?

"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

#64982
Kösz hogy felhoztad a no country for old man-t majdnem beültem rá moziba...
CSOCSO
#64981
akkor valszeg nekem se fog tetszeni. pl szerintem a no country for old men inkabb a 10 legrosszabb film koze tartozik... a magnoliaval egyutt
#64980
Ne erõltesd, nekem sem jött be. Arról nem is beszélve, hogy miért kell annak a pár embernek Fûrész filmeket meghazudtoló módon meghalnia? Ha ilyet akarok látni, akkor horrorfilmre ülök be.
Riddick21
#64979
Mert ez nem egy akciófilm. Ki mondta, hogy pörögni fog?
...és hogy lehet egy történet lassú?

"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

Victor1103
#64978
Drive

Na akkor most az én kritikám következik:

Színészi játék jó. Zene jó. Rendezés jó. Kép világ jó. Ha minden jó akkor hol a bibi? Ja hát kb olyan lassú a film története hogy megalszik a tej az ember szájába-__-
5/10

Asrock M3A77DE ; Amd Phenom II x6 1055 2800mhz ; 4gb samsung ddr3 1333mhz 2×2gb dual chanel ati hd 5750 1gb ddr5 dx11 ; Hitachi 1tb sata 2

Riddick21
#64977
Drive
A nagyok között kezd. No Country for Old Men, Miami Vice, Heat... Ezek a címek jutnak eszembe, de nem hasonlítható egyikhez sem, talán egy kicsit a Miami Vice-hoz. Viszont egy kaliber ezekkel!
Amúgy sokan szerintem félreértelmezték a dolgokat, bár a film attól még ugyanúgy mûködik, mivel a stílus adja a lelkét. A kritikák túlnyomó többségével azon a ponton vitatkoznék, hogy ez az egész sztori a nõrõl szól. Szerintem ez egy marhaság. De majd ha mindenki látta már, akit érdekel, akkor megvitatjuk, lusta vagyok itt spoiler tag-ezni. Annyi legyen elég, hogy a drive szót sem csak a "vezetés"-re használják Mármint a jelentése nem csak autóvezetésre utal.
Lényeg: all-time best of lista átrendezve, ez a film egy dal, egy vers egy megszállott emberrõl, egy igazi hõsrõl. Tökéletes.
10|10

"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

Szabi84
#64976
ezt a filmet el is felejtettem, de tényleg jó volt

Kétféle ember van, aki hugyintás előtt mos kezet... és aki utána...Én elötte mosok kezet! Ne törődjetek semmivel, csak a töltényt adogassátok! m a n i a C

#64975
Splintered

Erre is véletlenül bukkantam, ekkora rakat szar filmet, fájdalmasan fárasztó és értelmetlen volt.

2/10

Az imbd túloz a 4 es osztályzattal.
#64974
Ben X

Véletlenül kapcsoltam erre a filmre, megérte megnézni.

8.5/10 es, zseniális befejezéssel.
#64973
Leginkább a hangulata miatt.
Illetve pozitívum volt két általam ismert sorozatszínész feltûnése is: Bryan Cranston (Breaking Bad) és Christina Hendricks (Mad Men).

\"A pessimist sees the difficulty in every opportunity; an optimist sees the opportunity in every difficulty.\" \\Sir Winston Churchill\\

desigo
#64972
Alien Anthology

Alien - 9/10 - Nyomasztó,parás de mégis nagyon jó.A képernyõ elé szegezett végig és nagyon gyorsan eltelt az idõ a nézése közben.
Aliens - 10/10 - A négy rész közül magasan a legjobb.Jó a történet végig,érzelmeket kiváltó szereplõk,szépen kidolgozott kellékek,díszletek,zenék és Bishop karaktere is emel még a szinten.
Alien³ - 5/10 - Az elõzõeknél sokkal gagyibb az egész.Buta,sokszor szánni való karakterek,látvány is sokszor nevetséges pedig jóval késõbb készült mint az 1-2.Sigourney Weaver nélkül nézhetetlen lett volna.
Alien: Resurrection - 7/10 - harmadik részhez képest fejlõdés de elsõ kettõtõl jóval elmarad.Ripley flegma nézései,beszólásai nem túl szimpatikusak.Az alienek meg nagyon komolytalanok a fémes hatású nyálcsorgatásukkal.
#64971
Dobhatnál privátot hol találtál reá.
Egyébként szégyen, hogy ez se jött ki nálunk soha 😞

stargatelost
#64970
Stranded (2001)
http://www.imdb.com/title/tt0283015/

Sci-fi filmekkel nem árasztanak el minket, nemhogy független sci-fivel. Hát most itt van egy. 2000-ben a két nagyprodukciós Marsos filmet meglovagolva (Mission to Mars és a Red Planet), gondolom én legalábbis, a spanyolok (de angol nyelven leforgatva félig angol színészekkel) is betámadtak eggyel.
Egy Marsra induló hajóról van szó, amely miután eléri a bolygót, a leküldött kabin benne a hatfõs legénységgel lezuhan. A levegõ, víz, energia nem lesz elég mire jönne a mentõcsapat pár év múlva, így túl kell élni valahogy....
Elég amatõr módon indít a film, de utána már minden rendben van. Fel lehet fedezni több hasonlóságot az említett két filmmel, de ezt be lehet tudni a téma és a helyszín adta korlátozásnak.
Végig lassú folyású marad, de nem unalmasan, hanem inkább odaszegez a képernyõhöz, hogy mégis mi fog történni velük, és milyen titkokat rejt a bolygó... De nem árulok el többet, nézzétek meg, ha egy jó kis Marsos sci-fire vágytok 😊 Úgysincs sok belõle.
(felirat van, tegnap jött ki, a filmet megtalálni már nehezebb dolgom volt...)

7/10

922044:16 SYSTEM FAILURE SYSTEM FAILURE SYSTEM FAILURE \"I think I crashed your plane\"

tigeroo
#64969
na akkor mi volt a pozitívum, ami miatt viszont hétpertíz?
#64968
Hozzátenném még, hogy a történet elég gyenge volt.

\"A pessimist sees the difficulty in every opportunity; an optimist sees the opportunity in every difficulty.\" \\Sir Winston Churchill\\

#64967
Múlt héten én is megnéztem:
Akciófilmre számítottam, elvileg az is, de egyáltalán nem pörgõs, kimondottan lassan indul, kevés párbeszéddel (ezt inkább a soundtrack helyettesíti) és annyira utána sem gyorsul fel. Van benne pár durva jelenet is, nem kímélték a szereplõket, az biztos. A moziban a többség elégedetlen volt, gondolom senki sem erre számított, szóval nem biztos hogy tetszeni fog.

Nekem azért elment, meg kell látni a mûvészi oldalát és akkor megér egy 7/10-et😊

\"A pessimist sees the difficulty in every opportunity; an optimist sees the opportunity in every difficulty.\" \\Sir Winston Churchill\\

#64966
Pirates Of The Caribbean: On Stranger Tides

Az elsõ rész a mai napig nagy kedvenc, tele sziporkákkal és ötletekkel - persze kizárólag eredeti hanggal. A második inkább iparosmunka, ami után már kevésbé jöttem ki elégedetten a moziból, hogy aztán harmadikra totálisan elcseszõdjön a széria.

Sok jót nem vártam ettõl a kvázi továbbgondolástól: a rendezõ a közepesnél jobb filmet ezidáig nem volt képes kiizzadni magából, és a széria erõsen lejtõ minõsége sem kecsegtett sok jóval.

Nos sajnos nem is tévedtem nagyot: az alacsonyan meghúzott költségvetés döntõ többsége a színészek gázsijára ment, a forgatókönyv foghíjas, a történet izzadtságszagú, ráadásul képesek voltak Barbossa zseniális karakterét is visszafogni egy jellegtelen kapitánnyá - hogy Sparrow jobbkezérõl, Gibbs-rõl ne is beszéljünk. Depp kb. kisujjból hozza a karakterét, de vhogy ezúttal õ sem tünt olyan lelkesnek, mint az elsõ két résznél.

A filmbõl egyedül a szirénes rész tetszett igazán, ott voltak ötletek és hangulat, a többi a pénzcsináló gépezet lelketlen terméke.

A szörnyûre sikeredett harmadik epizódnál mindenesetre jobb - legalább ennek örülhetünk.

10/5
Victor1103
#64965
Holnap megyek megnézni a DRIVE-Gázt! címû filmet a moziba mert annyi pozitív kritikát olvastam már róla, hogy kajak kíváncsi vagyok rá. Ilyen év filmje meg stb jellegûek. Valaki látta már itt esetleg?

Asrock M3A77DE ; Amd Phenom II x6 1055 2800mhz ; 4gb samsung ddr3 1333mhz 2×2gb dual chanel ati hd 5750 1gb ddr5 dx11 ; Hitachi 1tb sata 2

dragon11
#64964
köszi <#worship>

daver88
#64963
Water for Elephants (Vizet az elefántnak)

Christoph Waltz...ennyi. Nekem elég volt a szereplõlistát olvasni, amint megláttam a nevét, már néztem is a filmet...Attól függetlenül, hogy se a Witherspoont, se a Pattinsont nem szeretem.
Minimális SPOLIER:
A film egy vándorcirkuszról szól a '30-as években, ahová egy tragédia miatt csatlakozik Jacob (Pattison). A cirkusz igazgatója, August (Waltz), felesége pedig Marlena (Witherspoon). Érkezik a cirkuszhoz egy elefánt, aminek az idomárja Jacob lesz, és együtt kezdenek dolgozni Marlenával egy új számon...Mindkettejükben kialakul valami egymás iránt, eközben August is egyre jobban megkedveli az új fiút...egy idõ után azonban rájön, hogy a felesége és Jacob között nem csak barátság kezd kialakulni...ÉS ekkor bontakozik ki igazán a pszicho énje Augustnak, amit nagyon jól játszik el Waltz...már már Brigantyik magasságokban 😊

nálam a film 7/10-es, volt egy két olyan rész, ami után azt mondtam, hogy lekapcsolom, és késõbb folytatom, de mindig történt olyan esemény, ami miatt végignéztem.

stargatelost
#64962
Itt keress rá a keresõben a Hush szóra. Egy hónapja ajánlottam pár kevésbé ismert, de jó horror filmet. Két hsz-t dob ki, válogass 😄

922044:16 SYSTEM FAILURE SYSTEM FAILURE SYSTEM FAILURE \"I think I crashed your plane\"

Totti5
#64961
Az utolsó Mimic (The Last Mimzy) ( miért lett Mimic a magyar címben azt nem vágom... )

Nyilván én is azt hittem hogy a Mimic 3. része, ami egy kicsit más😊, de köze nincs hozzá...

"Noah és Emma Wilder egy különleges dobozt talál a tengerparton. Amikor kinyitják, egy minden képzeletet felülmúló, lélegzetelállító kaland veszi kezdetét."

Kellemes családi mese kicsiknek, nagyoknak, földönkívüli dolgokkal stb... érdekes hogy eddig nem is hallottam róla, a tévében sem találkoztam vele, pedig 2007-es.

8/10

Xbox ONE + PS4 PRO + WiiU + NES Classic + Fanatec FM CSR / PC WIN 10

dragon11
#64960
ezzel nem sokra mentem, me 1970es filmek vannak benne, a maiakat meg mindet láttam már..

dragon11
#64959
köszi srácok <#eljen>

CalebJoe
#64958
kb fél percbe telt

horror toplista
precision
#64957
olvass vissza, nem olyan rég volt errõl szó

Bazinga!

dragon11
#64956
tudtok mondani jóféle horror filmeket ?=)

ilyen Triangle stílus is jöhet, ami inkább thriller.😊

Tyler1
#64955
sok mimikát ne várj tõle, szarrá lõtték az arcát.

Merek annyit, amennyit férfi merhet, ki többet mer, nem ember.

batman
#64954
csatlakozom. gyenge film. 50 Cent meg valszeg a Steven Segal mimika iskolát végezte...

[...] Te romboló állat! Te sátán!

precision
#64953
Hanna

Valaki leírhatná, hogy most mi is volt a film értelme 😊 Folytatást terveznek, vagy mire is kell vélni ezt a hatásvadász befejezést?
Na mind1... a rossza befejezésen kívül annyira nem is lett volna rossz a film, de sok az üresjárat, a felesleges jelenet.

4/10

Bazinga!

#64952
1 (2009) - Igen ez a címe ... 😊

Magyar film. Nagyon ritkán van nézhetõ magyar film, mert a régi arcok már gyakorlatilag teljesen begyepesedtek, az újak meg nem nagyon tudnak itthon érvényesülni. Ez egy Stanis³aw Lem adaptáció, de sajnos nem ismerem az eredetit így csak tippelni tudok, hogy sokat tettek hozzá vagy inkább mellé.
Fentiekbõl következi, hogy ez egy sci-fi. Szóval aki valami izgalmas, akció dús filmet vár az kerülje messzirõl. De az is aki valami látványosra számít.
Egy olyan országban játszódik, ami valahol a V mint vendetta és a modernizált III. Richárd Angliája között helyezkedik el, szóval afféle diktatúra. A Egyértelmûen nem derül ki, csak a személy és helyrajzi nevekbõl sejthetõ. Ráadásul igen anakronisztikus mind a ruhákat, épületeket, jármûveket, gépeket tekintve. Olyan mint ha az 1930-as és a 2010-es évek között összevissza ugrálva szedték volna össze ezeket.
A történet elég érdekesen indul. Egy könyvesboltba zárás után érkezik egy vendég, akit a tulaj végül is kiszolgálna amikor fura jelenségek közepette az összes könyv lecserélõdik a boltban az "1" címûre. A hatóságok egybõl kiküldik a Valóság Védelmi Hivatal (RBI) legjobb nyomozóját Phil Picth-et (Mucsi Zoltán) aki nyomban el is különíti a gyanúsítottakat (értsd szemtanúk) egy a hivatal által fenntartott diliház és kutatólabor keverékébe.
A film fele a nyomozás és vallatás pillanatait a másik fele az aktuális narrátor pár mondatos okos megállapításaiból állnak. A képre meg ráengedtek pár szûrõt, amitõl direkt ilyen ködös és kifakult lett. Aki szórakoztató filmet akar ne ezt nézze, mert pár helyen átjön Lem érdekes humora, de nem kompenzálja a többi részt. A filmben szereplõ okosnak tûnõ mondatok nekem sok újat nem mondtak, de azt hiszem ilyen szempontból én a kisebbséghez tartozom. Az átvezetõ dumák alatt mindenféle archív filmrészletek és híradófelvételek vannak, persze van közte pár a szereplõkkel felvett kakukktojás is.
Nekem a film bejött, van egy érdekes hangulata, egy sajátos humora, meg talán valami kis mondanivalója is. De nem ajánlanám senki jó barátomnak, mert lehet megverne miatta 😊

A forgatókönyvíró, rendezõ és látványtervezõrõl ezelõtt nem hallottam, ami nem csoda mivel elsõ filmje, de biztosra vettem, hogy a Pater Sparrow egy mûvésznév és igen meglepõdtem kit is takar, mikor utána néztem.

Legyen mondjuk 7/10

tigeroo
#64951
csillagpor

10/10
#64950
Úgy tûnik van az a pénz amiért neki is korpásodik a haja.
#64949
Primer
Elég tisztes iparosmunka ahhoz képest, hogy pár jóbarát és a családtagjaik csinálták az egész filmet.
Jó kis történet egy titokzatos találmányról ...
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Meg az idõutazás-függés kialakulásáról. Amikor már eszedbe sem jut más normális megoldás a probléma megoldásra.


7/10

#64948
set up 5/10

Bruce Willis mindent elvállal?
#64947
Nagyon is jó volt az a régi VHS idõkben, nagyon sokszor megnéztük.
REALista
#64946
Nálam alap akciófilm.Le is töltöm mindjárt...😄

A győzelem nem minden, viszont a vereség egy nagy semmi! HALA MADRID!

zaki
#64945
Nekem az eredeti sem tetszett, szal nekem 8 hogy remake lesz belõle 😄

#64944
Super 2010

Akció, vígjáték és dráma, 7/10.
REALista
#64943

A győzelem nem minden, viszont a vereség egy nagy semmi! HALA MADRID!

#64942
Mennyei királyság

A több, mint 3 órás rendezõi változatot néztem meg, 8.5/10-es, nagyon jó film.
#64941
Én csak ma tudtam meg, nagyon szomorú vagyok.
CalebJoe
#64940
#64917

#64939
fifi
#64938
Primer

Extreme¤Noise¤Terror -ANOTHER WAY- Viharsarok fastcore Két perc alatt értek én mindenhez...