Filmek, amiket most láttunk...

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Tyler1
#65247
m1-en Dr. Parnassus 😮 az nem rossz egy közszolgálatitól.

Merek annyit, amennyit férfi merhet, ki többet mer, nem ember.

Tyler1
#65246
csak egyetérteni tudok az elõttem szólókkal, engem ritkán érdekel a zene egy filmben, de a Drive-nak sztem nagyon is lényeges eleme a különleges zeneválasztás. én nagyon bírtam mindegyik ST-jét, egész más hatásai voltak a jeleneteknek, ami egy szokásos félelectro, 4 szólamú faszsággal nem jött volna ki.

Merek annyit, amennyit férfi merhet, ki többet mer, nem ember.

barnie1990
#65245
Én a zenéjét jobban szeretem, mint magát a filmet. Nem tudom honnan szedték elõ ezeket a számokat, de minden nap hallgatom õket.

Zene nélkül mit érek én?

#65244
A Drive egyik, ha nem a legjobb pontja a zeneválasztás, tökéletesen passzol mindegyik a helyére. Persze nem a megszokott, jól bevált, sablonos módon ment a zeneválasztás, mint az átlag hollywood-i filmben...

http://videodrome.freeblog.hu/

tommygear
#65243
a csávó még oké, de a zene tényleg nem illik oda
motyodlee
#65242
Az Audition szerintem egy egészen jó - kis beteg - távolkeleti. Egyszer meg lehet nézni, de nincs benne sok szeretni való szerintem.

A Kynodontas-t meg szerintem meg kell nézned 😊

Mindenkinek igaza van, mindenkinek nagy fasza van Senkinek sincs saját neve, jó modort meg egye-fene

CSOCSO
#65241
ezt is meselte a haverom... hogy a zenek meg a csavo pofaja tok nem oda passzol egyes jelenetekhez
#65240
Hello, Vki látta már a következõ filmeket?

Meghallgatás - Audition
Link1
Link2

Kynodontas - Dogtooth
Link1

precision
#65239
szerintem pontosan lehet tudni, hogy mi a vége 😊

Bazinga!

Hegi90
#65238
Drive


Egy drámát kerestem ma estére, elõtte abszolút semmit nem tudtam a filmrõl, most hallottam róla elõször.
Két dolog ami nem tetszett:
1: a zenéket nem értettem benne. Volt amikor nagyon passzoltak, volt amikor teljesen összezavart, mert a jelenet hangulata nálam teljesen más ingereket váltott ki, mint amit a zene sugárzott. Ezenkívül kurvára zavart, hogy a Social network egyik soundtrackjét rakták bele az egyik jelenetbe. Akaratlanul is Eisenberg jutott eszembe, ahogy ül a gép elõtt...
2: a vége nem tetszett.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Lehet csak azért, mert szeretem a happy endet, vagy ezt a - nem tudjuk meg pontosan mi a történet vége- féléket



Szóval jobb film is lehetett volna.
7.5/10

ADATA 16GB XPG V1.0 1866MHz | ASUS Z87-K | CORSAIR CX750M | GIGABYTE GTX770 2GB | INTEL Core i5-4670K 3.40GHz | SAMSUNG 120GB 840 EVO | WD 1TB Caviar Blue | COOLERMASTER Hyper 612S

REALista
#65237
Én is most végeztem vele és nekem is hatalmas csalódás volt fõleg az itteni értékelések és az érthetetlen imdb-s 7.9-es osztályzat után...

A győzelem nem minden, viszont a vereség egy nagy semmi! HALA MADRID!

I.C.ram
#65236
X-Men: elsõk

rég láttam ilyen bugyuta, gagyi képregényfilmet. Vér gagyi volt az egész. Facepalm.
#65235
Transformers 3

Az elsõ másfél óra áttekerhetõ, felesleges jelentek garmadája. Az utolsó 1 óra élvezhetõ, de pár perc után a falat kapartam a "hejj de epikus" zenétõl. A történet viszonylag jó volt, de ahogy az elején belekeverték a Földet az vicc.
Lebouf meg a szõke csaj nem tudom miért volt a filmben. Amúgy csak nekem volt olyan érzésem, mint a Transformers 2-t nézném újra?

4/10

Guren
#65234
Sucker Punch

visszaolvasgattam a topikban és eléggé meglepõdtem. mi a jó istent néztek azok, akik 1/10-re értékelték ezt? ez a film úgy zseniális, ahogy van. látszik, hogy Snyder sokat merített animékbõl. én vele rendeztetném az összes anime-feldolgozást, nagyon passzol hozzájuk a stílusa.

ROCKnROLLA
#65233
The strangers

Pszichothriller, végig fent tartja a feszültséget, pár érthetetlen cselekedettõl eltekintve (amit a fõszereplõk mûvelnek) nagyon jó film.

8/10

davidka003
#65232
Extendedben olyan mintha egy más film lenne, nagyon adja.

Xbox 360 SLIM 250 GB, Dell U2312, Dark Souls PtD edition NG++ 925/1000G ☑ Final Fantasy XIII ☑ Lost Odyssey ☑

CSOCSO
#65231
nagyon szep a film. A zene es az akcio hatalmas szerintem. Teljesen olyan mint egy eloszereplos anime.
CSOCSO
#65230
ezert mondtam, hogy ha talan mar tobbet megeltem akkor majd jobban aterzem az oreg szovegeleset es lesz 10/10 is. nekem az autobaleset meg a szovegelos veg annyira nem jott be. a Driveot semmi keppen nem fogom moziban megnezni mert utalok orjongo tapsolo vihogo fekak koze beulni. Itthon is csak a BR verzioban nezem majd meg mikor kijon
#65229
Nálam még a Haunting in Connecticut és a Fourth Kind volt hasonlóan fosatós az elmúlt év(ek)bõl.
kastil
#65228
Insidious

Itt ajánlotta valaki, hogy ha be akarom szaratni barátnõm akkor ez nyerõ.. hát, jól beszartam párszor én is 😄 nálam 8/10, rég láttam ilyen jó fosatást, bár ritkán is nézek. Ha esetleg valakinek még lenne ilyesmi a tarsolyában az bátran megdobhatna vele!

davidka003
#65227
Ártatlan gyilkosok

Erõsen 9/10-es film, nagyon ajánlom. Nagyon jó magyar film.

Xbox 360 SLIM 250 GB, Dell U2312, Dark Souls PtD edition NG++ 925/1000G ☑ Final Fantasy XIII ☑ Lost Odyssey ☑

Riddick21
#65226
Akkor most tisztelettel megkérlek (komolyan), hogy ha megnézted a Drive-ot (egy tipp: ha teheted, moziban nézd, mert a neten keringõ változat máshogy van vágva, más a zenéje, tulajdonképpen nincs kész), majd mondd el nekem/nekünk, hogy miben hasonlított a Magnoliára! Õszinte leszek, a Magnolia engem sem fogott meg különösebben, nem egészen értettem, hogy miért van az egekbe magasztalva, de hogy a két filmnek mi köze egymáshoz, azt el nem bírom képzelni!

Más: azért a No Country for Old Men utolsó 5 perce szerintem fontos, pont abban van összefoglalva az egész film lényege, amit "érteni kell". Mert ez azért jóval több ám, mint egy táska pénz története, és ez nem belemagyarázás, ahogy sokan szeretik mondani. Csak nagyon röviden és borzasztó felületesen: azt meséli el, hogy az öreg seriff hogyan éli át a felismerést, hogy mai világból kikopott teljesen minden olyan érték, ami korábban meghatározta a létezést... mint pl. a becsület vagy a tisztesség. Ezért emlegeti az apját és a vele kapcsolatos álmát, ahol az öreg mutatja az utat neki a sötétségben, számíthat rá, stb.

Ezek ott vannak a filmben, csak nincsenek szó szerint kimondva. Ha valaki ezeket nem látja meg benne (nem mondom, hogy te nem láttad, nem tudom), akkor nem csodálom, ha 6-7 pontot ad csak a filmre, bár a stílus és a színészi játék miatt akkor is megérne egy 8-9-et minimum, de ezt már mindenki döntse el maga.

Viszont amit itt alattam írtak, miszerint a No Country... unalmas lenne és KISZÁMÍTHATÓ(??!!)... Ez most komoly? Látni lehetett az összecsapásokat? A fõhõs sorsát??? A fõhõs feleségének a sorsát? A pénz sorsát? Mit lehetett kiszámítani ebben a filmben? Szerintem semmit.

"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

#65225
Sucker Punch - megnéztem még egyszer, most az extended verziót. Szerintem, nagyon jó lett!
Leszartam a storyt, csak a hangulatra figyeltem, és nagyon elvitt a film. Ez tulajdonképpen egy musical frankó zenékkel, és látványos jelentekkel.
Szerettem!

desigo
#65224
Dettó ugyanez volt nálam is.
Mindenki egekbe magasztalta de amikor megnéztem hatalmasat csalódtam.
Hosszú,lassú,vontatott,kiszámítható.Ezeket éreztem a nézése közben.
Alig adtam rá pár pontot.
Nekem is újra kellene néznem hátha most jobban bele tudom élni magam.
CSOCSO
#65223
Igy van. Sosem irtam, hogy szar lesz. Azt irtam, hogy valoszinuleg nem fog tetszeni.Azt is leirtam, hogy meg lehet ellenkezo keppen is, mivel a haverom pl a Sucker Punchot is lefikazta pedig nekem az 9/10.

Azt mondta a haverom, hogy "magnolia 2" a film. Tehat ha ahhoz a filmhez hasonlitja akkor tudom mirol beszel es valszeg nem fog tetszeni.

De ezt mar mind leirtam.... tehat tessek felfogni es nem baromsagokat irkalni es leirni meg 4 szer,hogy en elore eldontottem mi lesz.
CSOCSO
#65222
No country for old men

Igen, ujra neztem es nem ertem miert huztam le annyira. 2008 ban 3/10? adtam neki ppff.. sokkal jobb volt nala!
( Nem szivtam be, mielott vki hulyenek nez.)

Ket dolog lehet a hatterben; akkor mindenki 10/10 adott ra. Majd mikor megneztem valoszinuleg hatalmasat csalodtam benne. Igazabol a film teljesen jo a vegeig, SEMMI bajom nem volt az egesszel az utolso 5 percig. A befejezes volt az aminel ugy ulhettem, hogy WTF? De szamomra kozel sem volt OMFG film "behugyozok oromomben mint egy tacsko" mint pl riddick anno es igazabol nekem semmi bajom ha neki ez 10/10.

Az viszont komoly, hogy ilyeneket irt riddick mert nekem az Alien vs. predator jobban bejott; "de olyannak nem, aki szerint az AvP:R jobb, mint a No Country for Old Men, mert az az én szememben egy igénytelen kutya."

(gyk: baromira szeretem az egesz alien sorozatot... annyira, hogy nalam mindegyik resz 10/10, meg a harmadik is amit masok lehuznak)

Ugyhogy annyit tudok mondani, hogy valoszinuleg az ilyen beszolasok miatt kezdtem el jobban es meg annal is jobban utalni a filmet. Pedig teljesen jo.

7/10 a jelenlegi allas szerint.

majd ha ven kutya leszek es jobban aterzem az oreg zsaru erzelmeit talan lesz majd 10/10 is.

*Szvsz ezen a filmet nincs mit nem erteni. Kuuurvara nem volt egy nagy fejtoro a sztori.
ROCKnROLLA
#65221
"A film nyitójelenete az utóbbi évek egyik legjobb filmes kezdése, amelyhez foghatót nagyon régen láttam."

Hát nem tudom, többféle nyitójelenettel jött ki ez a film? Mint a Paranormal activity befejezései? Mert hogy egyáltalán nem volt egetrengetõ. Egy buszmegálló jobban felizgat, mint a nyitójelenet...

#65220
DRIVE kritika

Írtam egy kritikát errõl a remekmûrõl, szerintem egyértelmû 10/10!

http://moviez.freeblog.hu/-filmkritikák,filmhírek,filmelőzetesek

CSOCSO
#65219
ez valoban nagyon jo film volt!
Tyler1
#65218
Férfibecsület

Ez a film az elsõ afro-amerikai búvár, Carl Brashear élettörténetét és sikersztoriját dolgozza fel, aki az '50-es évek Amerikájának rasszista környezetében hihetetlen megpróbáltatások után elérte, hogy õ legyen az elsõ fekete "Master Chief" fokozatú búvártiszt.
Mindezt Cuba Gooding Jr. és Robert De Niro tálalásában.
Nem zengek ódákat róla, egyszerûen fantasztikus film, egy igazi hõseposz, aminek minden egyes percét élveztem.
Az egyetlen kérdésem, hogy Cuba hogy süllyedt le azóta ennyire, az Oscar díjas színészbõl mára csak egy utolsó zs kategóriás tucatszínész lett. Sajnálom csórit, én nagyon csíptem mindig is, remélem egyszer még visszatalál a helyes útra.
9/10

Merek annyit, amennyit férfi merhet, ki többet mer, nem ember.

CSOCSO
#65217
Mar azon gondolkozom, hogy mindjart elmegyek a moziba megnezem... nem birok ki a DVD ig 😄
CSOCSO
#65216
latszik, hogy te sokkal szinvonalasabb vagy mint mindenki. Ha ennyire felzaklat mindenki, miert nem mesz mashova? Ahol pl. mindenki izlesesen leirja ha egy film neki nem tetszik.
birdo
#65215
Reggel pont ezt a filmet néztem, miközben ágynemût vasaltam.
Jó volt.Nem egy lagymatag romantikus film...
Kihozták belõle az állatot....pedig nem számítottam rá.

A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne.

precision
#65214
1 dislike -ot kaptál valakitõl, elõfordul az ilyen
ritka lesz az aki pluszban lesz szerintem 😊

Bazinga!

precision
#65213
ezért nem szabad soha trailert nézni
én általában úgy nézek filmet, hogy ha itt több a pozitív értékelés róla (5nél több mondjuk) akkor berakom a "nézendõk" listába, és onnan kiválasztom mindig ami a legjobban érdekel imdb -s egymondatos leírás alapján

Bazinga!

CalebJoe
#65212
Hozzászólásainak hasznossága: -100 ez mi a pöcs azért mert más véleményen vagyok nyomkodjátok csak
precision
#65211
a Drive szerintem semennyire sem "alter", csupán más
a legjobb szó rá szerintem az, hogy 'Európai' 😊
tényleg hibátlan film, szerintem

Bazinga!

#65210
Te se láttál még lassú filmet 😊 Nem azért, nem siet a Drive sehova se, meg nem pörög, de azért nem is túl lassú ... 😊

http://videodrome.freeblog.hu/

PetruZ
#65209
A Valhalla Rising-et láttam, írtam is ide róla (#60018), az nem igazán jött be, de ha azt mondod, hogy az már szerinted is nagyon alter, akkor lehet, hogy a Drive még nézhetõ is lesz. 😊
precision
#65208
valóban lassú, de unalmasnak nem nevezném, a film utolsó harmada pedig eléggé eseménydús

Bazinga!

Tyler1
#65207
elsõ 1,5 perc kurva nagy félrevezetés. gyors vágások, tömve akciójelenettel, vagy arra utaló párbeszéddel, gumi csikorgás, sziréna, bunyó, fekete Ford Mustang...

én anno végig se néztem, hogy ne lõje le a jeleneteket, aztán szépen el is raktároztam magamban vmi komolyabb Transporter utánzatnak. ha vki úgy ül be elé, hogy ez az egyetlen ismerete a filmrõl, akk nem csodálom ha csalódik.
arról nem is beszélve, hogy ezt tetézve, a film egész komoly feszültséggel kezd.

Merek annyit, amennyit férfi merhet, ki többet mer, nem ember.

DaemoonHunter
#65206
+1

tommygear
#65205
vontatott, unatkoztam a film alatt... az eleje jól indul, utána hihetetlenül lassú az egész
precision
#65204
mi nem tetszett benne?

Bazinga!

tommygear
#65203
Drive

év filmje? pf 😄
nem tudok pontszámot adni/10
#65202
Egyébként Refn-tõl, a Drive rendezõjétõl láttatok más filmet is? ( Én majdnem az összeset, még másfél van hátra / épp az egyik Refn film felénél sikerült a laptopot tönkretennem egy hete😄 /.

A Drive szerintem a rendezõ egyik 'legkönnyebb' (A Valhalla Rising pl. nagyon alter mozi, azt nem igazán tudtam szeretni, de a többi remek) filmje, ami egyben a leghangulatosabb is ( pedig a többinek is hihetetlen atmoszférája van). Nem tudom, hogy a Drive-e a legjobbja a dán rendezõnek, de engem pont azért fogott meg legjobban , mert mostanában a filmek atmoszférája tud legjobban magához láncolni, a Drive-ban ez pedig valami csodálatosan nagy szerintem.

A Pusher trilógia egyébként kézikamerás, minden gengszterromantikától mentes módon mutatja be Koppenhága alvilágának egy szeletét (mindig egy emberre koncentrálva), remek, kiegyensúlyozott trilógia.

A Valhalla Rising kicsit már talán tényleg átfordult öncélú mûvészkedésbe, ez nem is nagyon tetszett, de pl. a Bronson az zseniális volt, a rendezõ kis Mechanikus Narancsa egy zseniális Tom Hardy-val ( Ha csak fele ennyire lesz jó az új Batman filmben, már nagy élmény lesz látni a játékát).

A Bleeder és a Fear X fele még hátravan, így azokról nem nyilatkozom. 😊, de Refn elég nagy kedvencem lett... ( Egyébként pont a Drive kapcsán figyeltem fel rá)

http://videodrome.freeblog.hu/

CalebJoe
#65201
hol irtam hogy jobb csak reagáltam precision üzenetére nem rosszabb de nem is jobb nála
Riddick21
#65200
Azért azt vedd már észre, hogy itt nem a másvéleményrõl van szó, hanem a másvélemény színvonaláról, arról, hogy az érveik mekkora baromságok. Van több olyan ismerõsöm is, akiknek egyáltalán nem tetszett a film, amikor beszélgettünk róla, normálisan kifejtették és megbeszéltük, hogy miben nem értünk egyet. Neten is történt már ilyen, nincs ezzel a világon semmi gond... De direkt azért idéztem be ezeket ide, mert a negatív vélemények 95%-a ilyen szinten mozog a filmmel kapcsolatban...

Azt hittem, ez a topik többek között erre is alkalmas.

"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

#65199
Hallod, ne lovagoljatok már ezen a Drive témán! Miért vagy képtelen elfogadni, hogy valakinek (sokaknak) nem tetszett az általad istenített film?!
Tudom, nehéz ügy, amikor a szívedhez közelálló filmrõl negatív véleményeket olvasol, de a film is, mint minden más mûvészet, szubjektív dolog. Valakinek a Nagy Piros Négyzet címû festmény a mûvészet netovábbja, számomra meg csak egy jól sikerült hoax.

Tudod hány olyan "kedvenc" filmem van, amiért kaptam/kapok hideget-meleget? Nem kell velük foglalkozni, csak el kell fogadni, hogy vannak más vélemények is.
Amit te egy kicsit túlzásba viszel, hogy mindenkit ostoba bunkónak tartasz, aki negatív véleménnyel van a Drive-al kapcsolatban.
Ne tedd, és ne is erõltesd rá a saját véleményed másokra, erre valók a politikusok meg a papok.

Neked tetszett, kész. Örülj neki, vedd meg DVD-n, nézd sokat, de nehogymár én legyek a hülye, mert nekem nem tetszett.
MrSpock
#65198
Riddick21: Te kapsz valami pénzt,a gyártótól ,forgalmazótól,hogy ennyire véded ezt a filmet.? 😄 Komolyan hozzád képest egy parlamenti frakció lószar!😄
De persze nekem úgy nincs gondom,csak már tényleg,ha valaki ellent mer mondani,hogy márpedig ez a film nem jön be,akkor..azonnal monnyon le!!! Ez az évezred filmje és kész! Jah nem csak 2. a No country után! 😊

Go Jeff Go!!!!