106199
1578692191.jpg
[SPOILER használata kötelező]!
CAM verziós filmrol ne irj. Ne pontozz. Ne véleményezz!


Posztereket ne linkelj olyan filmről amit megnéztél. Új film, bemutató/poszter az rendben van.
Film címeket erdeti nyelven is / vagy angolul írjátok ki (zárójelben magyarul is akár)
IMDB linkért extra piros pont jár.
  • Dynamic
    #103190
    Egyetlen részt láttam ebből a méretes mocsokból (7-ik?). Már az elejénél majdnem kijöttem a moziból, csak az tartott vissza, hogy meghívásra mentem egy társasággal. Nem játszom az agyamat, hogy nekem csak Scorsesenél kezdődik a film, de valami rohadt ellenszenves ez a paródiába hajló a tömény tesztoszteron szagú macsóskodás, amin igazából még izgulni sem lehet, mert tudod, hogy soha nincsen veszett ügy, soha nincsen veszélyben senki, mert bármit, mondom BÁRMIT képesek megcsinálni.
  • Lantee
    #103189
    Az FF sorozat kb. a harmadik rész óta erről szól: látványos, de totál irreális akciójelenetek, csúcs kocsik, jó csajok, nagy verekedések, dobhártyaszaggató zenék. DE azért a művelt közönség minden egyes előzetesnél lefikázza, mintha legalábbis valami díjnyertes drámát várnának. Nem értem....
  • LasDen #103188
    Röhej a köbön. Ezt látni kell majd... :DDD
  • Sequoyah
    #103187
    Csak mennyisegileg tobb, minosegileg a film sokkal jobb mint a konyv.

    Bar mennyisegileg is inkabb csak az esemenyek szamat tekintve, mert nem tul reszletesen kidolgozottak azok az esemenyek, nem egy vastag konyvrol van szo... Nem is volt egy kifejezetten sikeres konyv, es meg csak a film sikere se tette azza, bar par plusz eladast nyilvan generalt...
  • Szacsa HUN
    #103186
    Szerintem a Gumpra pont nem igaz. A könyv sokkal több mindenről szól.
  • gombabácsi
    #103185
    szerintem a benjamin button megelőzte a korát: randomgenerátorral alkották meg a történetét :)
    (ma ilyet láthatunk pl a disney star wars-ban) XD
  • Kojiro
    #103184
    így van, és annyi hozzátennék, hogy a film klasszisokkal jobb és több mindenről szól, mint a novella (mondjuk ez igaz a Gumpra is)
  • Riddick21
    #103183
    Nagyon kevés film szól a halál és az elmúlás elfogadásáról, az ötlet pedig, hogy mindezt egy fiatalodó emberen keresztül mutatják meg, egészen elképesztően hatásos. Manapság minden hosszú filmről elhangzik, hogy túlnyújtott és unalmas, és ez nyilván néha igaz is, de a Benjamin Button egész játékideje egy felfedezés, soha nem időzünk el egy-egy életszakaszban túl hosszan, így mindig érdekes már maga a helyzet is, ha esetleg valamiért nem jönne át az érzelmi töltet. Igen, a - kvázi fogyatékkal élő - főhős amerikai történelmen keresztüli sodródása tényleg emlékeztet a Forrest Gumpra, de ettől még ez annyit jelent, hogy van két kurva jó filmünk, amik szerkezetileg egymásra mutatnak, de tartalmilag totál különbözőek. Az egyik egy kifejezetten életigenlő, a másik végig az elmúlással foglalkozó film.
  • mulli1986
    #103182
    Hát sajnos vagy nem, de a kisebbségbe tartoztok ezzel a véleménnyel :)
  • Kongy
    #103181
    Mindegy mikor írták, egy gyökér ötlet volt, és egy unalmas, túlnyújtott film lett az eredménye.
  • Kojiro
    #103180
    majdnem

    az 1920-as években írta az a fószer, aki a Great Gatsbyt
  • Prof William
    #103179
    Hogyan született meg a Benjamin Buttton film...

    - Na mit szólsz főnök? A Forest Gump szerű filmeket zabálják manapság az Oscaron!
    - Remek munka volt! Akkor...
    - Hé főnök a maszkosok most szóltak, hogy ők is szeretnének egy Oscart!
    - Oké nem gond megoldjuk valahogy... Mondjuk kezdődjön a film a főhős öregkorában és érjen véget fiatalként...
  • ToxiMaxi
    #103178
    :D persze.
  • Mentol
    #103177
    Ezt idézhetem? Kitűnő mondat! :-D
    "ékes bizonyítéka annak, hogy nem kell parkinson-kóros operatőrt szerződtetni, hogy egy akciójelenet lendületes legyen"
  • vérpocok
    #103176
    Leginkább azért jó, mert ironikusan és néhol gúnyba hajlóan reflektál arra, hogy milyen sötét és primitív az a rendszer, ami a problémák forrását a származásból vezeti le, ugyanakkor kitolja két szélsőséges pólusra a dolgot és azt állítja, hogy az egyik árja, a másik meg nem is ember. Persze a tébolyult fanatizmus gomba módra növekszik, mikor bekamillázzák a jónépnek, hogy ők a felsőbbrendű faj. Az ilyen hazugságokat olyan könnyű elhinni, mivel szinte masszírozza az egót.
    Így nem csoda, hogy a józan ítélőképességgel még aligha rendelkező kisfiú kanalastól nyalja be a náci propaganda dumát. Ha a tisztje azt mondja neki hogy Hitler aranyat szarik, akkor az úgy is van. És a kontraszt is remek, mikor a kis náci találkozik a zsidó lánnyal. Persze az egésznek kissé elveszi az élét az agyatlan humor, de szerintem ez is volt a cél.
  • Kongy
    #103175
    Jojo Rabbit

    Valljuk be, Taika Waititi körül elég nagy a hype, igazából indokolatlanul nagy is szerintem. Ettől függetlenül valóban remek 2. világháborús szatíra volt a Jojo Rabbit, amiben egyszerre szörnyülködhetünk, de legfőképpen röhöghetünk az emberi gyarlóságon. Mindezt egy fanatikus kissrác szemszögéből. Mindig félek a gyerekszínészektől, de abszolút nem idegesítettek, mindenki remekül alakított. Szórakoztató és jó film volt persze, de azt az ajnározást és végtelen ömlengést, amit bizonyos emberektől hallottam nem igazán tudom megérteni továbbra sem. 7/10
    Utoljára szerkesztette: Kongy, 2020.01.27. 21:19:41
  • extra sensory
    #103174
  • mégvadabbdisznó
    #103173
    Dolittle 4/10

    Ezért kár volt
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tony-nak az élete árán kinyírni a kopaszt. Dr. Strange mondott egy olyat, hogy ha elmondja mi fog történni akkor nem történik meg. Nos, ez szerintem is így van. Ha elmondta volna hogy a következő filmje ilyen bukás lesz, nem ragaszkodott volna ahhoz a csettintéshez, hanem marad a Bosszúállós filmeknél.
  • ToxiMaxi
    #103172
    1917

    6/10
    Ami jó volt: Operatőri munka, fények, hangok/zenék, ezek mind nagyon jó atmoszférát teremtettek és ékes bizonyítéka annak, hogy nem kell parkinson-kóros operatőrt szerződtetni, hogy egy akciójelenet lendületes legyen. Színészi alakítások is helyén voltak, a főhőst biztos lehet majd látni más filmben is.

    Ami kevésbé tetszett: az a történet egyszerűsége
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha a társa kicsit tovább életben marad, akkor színesebb lett volna az egész, így elég kevés lett a párbeszéd onnantól és a végén már olyan Revenantos érzésem volt, hogy csak a szenvedés a lényeg


    Többször nézhetőség: 2/5 (ahol az 5 a már holnap újranézném, az 1 pedig a soha többet.)


    Összegezve, nem rossz film, de sokat dob rajta a technikai megvalósítás, tehát a történet magában annyira nem jó.
    Érdemes megnézni de feltehetően nem ez lesz az év legjobb filmje, mint film nem feltétlenül érdemel Oscart, de a technikai megvalósítás mindenképpen.

    They shall not grow oldot érdemes a film előtt megnézni. Magához a film történetéhez nem ad hozzá, de egy kiváló összehasonlítási alap a valóság és fikció között.
  • BaliBoy
    #103171
    Már láttam. Az nekem akkor tetszett, bár igazság szerint már nem emlékszem részletesen a sztorira, a fő t9rténet mellett. Szóval most nem tudnám megmondani, hogy az annak idején miért tetszett (tényleg vontatott volt-e).
  • Bokafix2
    #103170
    Ha igazán híg fospermetet szeretnél látni Brad Pitt-től, akkor ajánlom a Benjamin Button-t. Na az milyen vontatott, hosszú és unalmas.
  • BaliBoy
    #103169
    Ad Astra

    Ezt a kalap f*st. Unalmas, vontatott, értelmetlen.
    Menet közben többször is ki akartam kapcsolni. Így utólag sajnálom, hogy nem tettem meg.

    4/10 (csak mert végig kínlódtam)
  • LasDen #103168
    Brave Father Online - Our Story of Final Fantasy XIV

    Valós történet alapján. Akira évekig távol dolgozott a családjától, így mindig is volt egy szakadék közte és a gyerekei között. Mikor hirtelen ott hagyja a munkáját és végleg haza költözik, a fia Akio megragadja a lehetőséget, hogy megismerje az apját. Méghozzá az FFXIV-en keresztül, mivel a való életben nem nagyon tudnak kommunikálni egymással.

    Először azt hittem, hogy az FF párszor feltűnik majd, de nem lesz annyira prominens, mint tűnik. De tévedtem. Szinte fele-fele arányban vannak a valós és játékbeli történések. A játék animációk és jelenetek nagyon humorosak tudtak lenni. Akira komolysága a játékbeli karaktere komolytalansága rengeteg humor forrása. És egy kis bónusz, hogy a valós Akio és Akira karaktereit láthatjuk általuk irányítva is.

    Tény, ez egy nagy reklám az FF-nek, de ez egy nagyon jól sikerült reklám. Nem vesz el, nem otromba vagy felesleges, hanem nagyon is sokat tesz hozzá a játék jelenléte a film élvezhetőségéhez.

    7/10
  • Tikal #103167
    Ja, minden filmről lehet, csak nem ilyet :D Vagy nem nézted meg, vagy nem esett le mi munka van ebben. Na ezért jár a sok jelölés.

    A Ryan közlegény jó volt nagyon, de ott az egész filmet a nyitó jelenet vitte el a hátán, utána azért az is csak egy A-ból B-be vándorlás volt, ha jól megnézed.
  • repvez
    #103166
    Mindenkinek más lehet az ízlése, nekem nem tűnt olyan nagy durranásnak, hogy oscart érjen , főleg nem ennyi jelölést.
    jók ezek a verkfilmek, de kb minden filmről lehetne ilyet összevágni, söt szoktak is, de attól még nem győzött meg.
    Ennyi erővel az Irishman is kaphatna a kamera rendszer miatt , meg a fiatalitásért.

    A Ryan közlegénnyel nem keverném azért össze, mert ott azért volt több mellék küldetés is, nem csak elmenni A- B be. meg ott azért technika és személyi körítés is sokkal több volt
  • Kongy
    #103165
    Szerintem bőven megérdemelte a 10 Oscar jelölést, mert olyan zsigeri és torokszorító élményt ad az 1917, amire aztán tényleg nagyon kevés film képes. Technikailag kiváló, a hangeffektek beszakították a dobhártyám, a zene is akkor és úgy csendül fel, ahogy kell. Egyszerűen minden a helyén van. A sztorit viszont beáldozták ezért, ez tény. De legyünk őszinték, a Ryan közlegény megmentése c. filmnek talán összetettebb sztorija volt?
  • Tikal #103164
    úgy tűnt mintha vágás nélkül forgatta volna le? :D

    Ezért kapta sok jelölést:


    Az operatőr Roger Deakins meg kb olyan filmekért felelős mint a Blade Runner 2049, Scicario, Skyfall, No country for old men, shawshank redemption, fargo ...
  • repvez
    #103163
    1917
    Nem volt egy bonyolult film, történetileg, de tetszett, hogy nincs kamera kapkodás, rángás és 20 vágás fél perc alatt.
    Ha ez a film a 10 bol csak 1et is megkap a szobrokbol, akkor azzal bebizonyosodik, hogy a kevesebb néha több.
    Ami alatt azt értem, hogy nem kell az egész vásznat teletömni mindenhonnan özönlő ellenséggel , repülövel , szörnyekkel csak mert a CGI elbirja .ugy mint a mostani akció és scifi filmeknél.

    Ennek ellenére nem értem, hogy mire kapta a 10 jelölést. talán ahogy irtam , egyet amiatt, hogy ugy tünt mintha egy vágás nélkül forgatta volna le a filmet, de azon kivül nem volt semmi extra benne. Mondjuk az is elég beszédes, hogy 3an voltunk az egész moziba rajta, ugyhogy ez tényleg házimozi feeling volt.

    Ezért nem tartom semmi jelentöség értékünek az oszkárt, mert általában nem az kapja ami tényleg egyedi és kiváló. vagy legalábbis nem részletezik, hogy mik voltak a szempontok .
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2020.01.24. 21:58:11
  • nordan
    #103162
    "végig lekötött"
  • Kmarha
    #103161
    Jojo Rabbit
    Jojo Nyuszi

    Csak röviden, mert már sok lesz belőlem. Remek szatirikus, abszurd vígjáték, egy olyan témáról, ami azért elég necces (és nehéz) viccesen tálalni. A második világháború végnapjai, egy náci eszmét vakon követő kisfiú szemében (akinek nem mellesleg Hitler a képzeletbeli barátja). Központi témája a holokauszt. És mégis, tud életteli, eleven és színes maradni, úgy, hogy minden percében megtalálható ezen sötét napok tragédiája.
    Rendkívül egyedi stílus, kellemes látvány világ, szuper alakítások, teljesen kifordult humor. Imádtam.
  • Dynamic
    #103160
    Rambo Last Blood

    Ez talán még a Terminator folytatásnál is feleslegesebb. Rossznak nem mondanám, végig lekötött, de hogy mi szükség volt rá...
    5/10


    Nyitva

    A "Remélem legközelebb sikerül meghalnod" után, egy újabb magyar film, amiért ránézésre 5 forintot nem adtam volna, végül annál nagyobb volt a meglepetés. Még sok ilyet...
    8/10

  • Kmarha
    #103159
    1917

    Nekem sikerült minden hírt és trailert elkerülnöm a vetítésig (persze azon kívül, hogy díjesőbe fürdették és mindenhol imádják). Így egy kicsit másra is számítottam. Nem azt kaptam, és nem is nagyon bántam.

    Ez, lesarkítva, a Dunkirk, időrendben, hide-and-seek tálalásban. Nagyon nagyon ember közeli, a kamera végig a főszereplőkön van, és a történet, a hadszíntér, csak a háttérben bontakozik ki. Emellett a legnagyobb erénye, hogy levisz minket a lövészárkok legmélyére, bemutatva azt minden apró részletében.
    Nyílt vágás, 1 db van az egész film során (és az is egy ájulásként elsötétítésnek "álcázva", minden más vágás nagyon szépen elrejtve). Tehát olyan, mintha a szereplő 2 óráját, teljesen vágatlanul néznénk végig, úgy, hogy a kamera (és vele együtt a néző) lemegy vele a sárba, a habzó tajtékos folyóba, a hullák, a romok közé, a szűk és túlzsúfolt árkokba a tömegbe passzírozza előre magát a főszereplő nyomában. Egyszerűen zseniális. Zsigeri és kézzel fogható a küzdelem, hogy eljussunk a főszereplőkkel A-ból B-be.

    Mert a történet az ennyi. El kell jutni az egyik frontvonalról a másikra. Mindezt két embernek, teljesen magukra hagyva, szembe az elpusztított, rommá lőtt pusztaságon át (ahol minden bokorban megbújhat egy mesterlövész), át az ellenség által megszállás alatt tartott romvároson keresztül. Lövés a szereplők részéről talán 5 db esetben esik meg, sokkal inkább a folyamatos előrehaladás, a veszély elkerülése a cél. Pont ezért, kicsit lassú a film. A főszereplőkkel túlságosan nem tudunk azonosulni, kifejtve sem ők, sem a környezet nincs igazán. Annyit tudunk, hogy ha nem érünk oda, 1600 ember élete elvész. Ez elég mozgatórúgó a karaktereknek, de ennyi. A forgatókönyv nem a legerősebb.

    Mozi nézésre ajánlom, bár aki a technikai részét nem imádja, annak lehet egy kicsit fárasztó lesz.
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2020.01.23. 20:51:16
  • Prof William
    #103158
    A Az 2 nekem inkább egy horrorisztikusabb Így Járta, Anyátokkal epizódnak tűnt. Vicces beszólások + helyzetkomikumok, de azért néha letépték pár ember arcát. :)
    Nekem tetszett a második rész is. Jó volt h ogy itt már jobban előtérbe került AZ igazi természete bár a végén a
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    legyőzése még így sem közelítette meg a könyv monumentalitását.


    Egyedül egy jelenet zavart nagyon. Amikor
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    AZ Beverly alakját vette fel és úgy hozta a frászt Ben-re. A könyvben bármit is csinált AZ de a csapat tagjai tabuk voltak a számára. Sosem próbálta felvenni az alakjukat mert nem is sikerült volna neki.
    Tudom nem egy nagy dolog de ennél jelenetnél úgy éreztem magam mint a South Parkos srácok, amikor Indiana Jonest erőszakolják Lucasék. :) Nagyon szembe ment a film "szabályrendszerével".
  • Kmarha
    #103157
    tényleg, gore szempontból jóval bátrabb volt, mint az elődje (a levágott fejből kibukkanó rovar lábak, a süti átváltozások, egy-két megelevenedő hulla, stb).
    Bár én praktikus effektek híve vagyok, itt meg tényleg minden cgi volt

    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2020.01.20. 10:25:59
  • mulli1986
    #103156
    Az 2.

    Mi is most néztük meg. Szerintem jó volt, de tény, hogy tényleg vannak kizökkentő jelenetek, ami miatt nem tudtam annyira beleélni magam. Egyébként sokszor el se tudtam dönteni, hogy most ez poén vagy ennyire rosszul sikerült egy-egy jelenet, de mivel perceken keresztül ment, rájöttem, hogy szándékos. Nekem az animációk tetszettek. Ahhoz képest, hogy az első részben csak 1-2 jelenet rémlik, ahol csonkoltak valamit vagy gore jelleget vett volna fel, itt nem sajnálták a különböző kinézetű és korú hullákat mutogatni akár perceken keresztül is.
    A horror feelinget csak egy-két jelenetben véltem felfedezni és érezni.
    7/10
  • Kmarha
    #103155
    Mandy
    Mandy: A bosszú kultusza

    A pontjai alapján, én nem értem a filmet. Számomra ez csak a rendező/író maszturbálása a filmszalagra, valamely drogos rémálmának a megfilmesítése. Már akkor a pokol tornácán pihen a film, mikor még a bosszút kiváltó gyilkosság meg sem történik. Szürreális képi világ, groteszk karakterek, vállalhatatlan párbeszédek. Értelmetlen vérben tocsogás a lila-kék-piros színbe lüktető erdőben. Egyedül ez a széthányt látvány világ az, ami kicsikét is le tudott kötni ezalatt a kétszer egy óra alatt.
  • Kmarha
    #103154
    It Chapter Two
    Az - Második fejezet

    Sokkal jobban követte a könyvet, mint az első rész, de fele annyira sem működött. Az előző etapot eladta a 80-as évek hangulat és a young-adult jelleg. Itt visszatérnek a régi szereplők is sokszor (megemlékezés jelenetekben), de elsősorban a felnőttek szembenézése önmagukkal és múltjukkal lenne az, aminek tovább kéne vinnie a történetet, de ahogy a könyvben, úgy ebben a filmben sincs ez jól megvalósítva. Minden karakter kap egy darab félelem módosítót, amit a film egy pontján eltűntet, aztán kész. Karakterek közti kapcsolódásra sincs igazán példa, talán Richie története az, ami kicsikét emberközelibb és megérhetőbb lett. Horrorként egyszerűen értelmezhetetlen a film, túl sok a szembántóan gagyi animáció és a vicceskedő jelenetek (pop zenére hányó zombi, rossz pillanatokban használt pop kulturális utalások, ciki beszólogatások). Ijesztgetős, elborult kaland filmként már jobban működik, és minden hibája ellenére is, engem egy percre sem untatott, pedig több mint két és fél óra a játékidő. Újra azért nem nézném.
  • Tikal #103153
    Szerintem baromi unalmas volt már ez a meg kell védeni valakit mert rajta múlik a jövő sztori, hihetetlen hogy nem bírnak kitalálni mást...
  • BenedekFeco
    #103152
    Color out of Space

    Egy "átlagos" család kertjében egy meteorit landol és magentába borítja a környéket. Az eddig sem teljesen 100-as familía tagjai erre teljesen bekattannak és simán elmebeteggé válnak :)
    Rettenetes.

    2/10
  • kutyakiki81
    #103151
    Bad boys for life

    Tetszett! Nem tökéletes, de remekül szórakoztam. Az tény, hogy Bay jobban tolta az akciót, itt a motoros-autós rész kicsit gagyi, olyan tv filmes volt. Jól müködik a humor, és nekem a sztorival sem volt bajom. Olvastam pár helyen, hogy szappanoperás, de cseppet sem zavart.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Viszont pár helyen kicsit Gemini man érzésem volt


    7/10

    Ez meg várható volt