106208
1578692191.jpg
[SPOILER használata kötelező]!
CAM verziós filmrol ne irj. Ne pontozz. Ne véleményezz!


Posztereket ne linkelj olyan filmről amit megnéztél. Új film, bemutató/poszter az rendben van.
Film címeket erdeti nyelven is / vagy angolul írjátok ki (zárójelben magyarul is akár)
IMDB linkért extra piros pont jár.
  • mégvadabbdisznó
    #104171
    Ajtóember 5/10

    Nem különösebben rajongok a "csajpower" filmekért, de mivel Jean Reno is benne van, megnéztem. Az, hogy egy 30 kilós leányka legyak mindenkit, nekem kicsit nehezen hihető. Még egy akciófilmben is. Ilyet már láttam Gina Carano esetében is, de ott jobban el lehetett hinni, mert az a nő bodybuilder Ruby-hoz képest.
    A sztori sem egy túl izgalmas valami. Bizonyos nagyhírű festők műveiért hajtanak, amiket valaki befalazott. Ehhez a történethez aztán kellett kreativitás.
  • ximix #104170
    My name is Boobs . . . James Boobs
  • repvez
    #104169
    DE még hányszor kell elmagyarázni, hogy itt nem azon van a hangsuly, hogy ki játszhatja el és ki nem, hanem , hogy egy kitalált vagy valos személyt elöször milyen szinész formálta meg és szerepelt ugyan abban a karakterben több részen keresztül.
    Akkor ne probálják meg megváltoztatni más tipusura.
    Ezt nevezik hagyománynak és történelemnek.
    ÉLs ez nem csak a JB -re vonatkozik, de ha ott 25x ugyan ugy fehér heterő férfi játsza a föszerepet , akkor 26jára ne legyen fekete nő .
    És lehetne sorolni itt a többi filmet a supermannal , akit ugyan azzal a fekete sráccal akarnak leváltani aki a Tom Clancy filmben olyan jol alakitotta a fehér ügynokot.

    DE ha még mindig nem értenéd, akkor talán ha igy mondom, hogyha az egri bikavérre valamelyik hangoskodo influencer azt kezdené el követelni, hogy csináljanak belöle fehérborbol, mert ő csaka fehérbort szereti és milyen már, hogy kisajátitja a bikavér nevet magának és elég követöt töboroz maga köré , hogy befolyásolja a gyártót , hogy onnantol fehérben is kiadja, ha nem akarja, hogy megszunjon a cége.
  • Prof William
    #104168
    Amíg nem születnek minimum ilyen filmek, addig nem lesz igazi egyenjogúság. :)
  • Tikal #104167
    egyébként a buziság meg a leszbikusság nem nemek... és nem lehet elkapni meg kedvet kapni rájuk :D
  • Tikal #104166
    Pont erről vitatkozunk, hogy tényleg le van írva valahol hogy ő egy fehér brit férfi vagy ezt csak mi tesszük hozzá? De elhiszem neked ha ez le van írva és a Fleming ezt így írta meg, nem olvastam a könyvet, nekem JB csak egy akcióhős. Engem pont ezért nem zavarna ha Idris lenne, mert még ha Fleming ezt le is írta a második könyvének a 36. oldalán, nekem James Bond nem azért az aki mert fehér. Számomra más stílus jegyek fontosabbak, ezért nála nem látom hogy ez szentségtörés lenne, nem úgy ha pl Muhammad Ali-t akarná eljátszani Stallone.
  • nordan
    #104165
    nemtudom feltünt-e ,de 1954 óta 24 Bond film készült és bond mindig a 30-as évei közepét tapossa :D
  • nordan
    #104164
    gondolom az utolsó előttit nem láttad :D


    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.05.04. 18:59:15
  • repvez
    #104163
    A példád ott sántit, hogy a kitalált karakter is egy tipusu emberre lett kitalálva JB esetében ez egy Fehér britt férfi, és csak azért mert egy kitalált személy, még nemlehet kicserélgetni egyik filmrol a másikra egy fekete nöre.

    Pont ezt mondjuk, ha csinálnának egy eredet filmet egy uj karaktert amibe hitelesen el tudja játszani egy fekete sárga, ki tudja milyen karakter akkor legyen és ha a történet vagy a karakter szempontjábol lényeges, hogy lesbinek transnak kell lennie akkor legyen.
    De ne egy már meglévő karaktert modositgassanak kedvükre és ne legyen direkt mutogatva a lesbiség buziság értelmetlenul, csak hogy hátha kedvet kap rá valaki, mert még mindig csak 2 biologiai nem van és ezen ha feje tetejére álnak is nem tudnak változattni ezt kellne elfoganiuk legfökképp saját maguknak és nem másokat hibáztatni azért ha annak látják öket aminek születtek.
  • Tikal #104162
    történelmi karakter( Hitler) vs kitalált karakter ( James Bond)
    Ennél világosabban már nem lehet. Hol az a 5-6000 éves tanulás ilyenkor amiben részt vettél? :D
    Ha feketével akarnák eljátszatni Hitlert, az rohadt nagy faszság lenne szerintem is, pont ezt írom.
  • MrAndree
    #104161
    Ne legyél hülye... Azzal nincs baj ha nem láttad a legutolsó Bond filmet, aminek a végén ugye lelépett a csajával. Az se baj ha a mostani részről nem tudsz semmit. Sőt az se, ha a készitők nyilatkozatait se olvasod. De akkor ne oszd az észt, mert kezd elég ciki lenni.
    Utoljára szerkesztette: MrAndree, 2021.05.04. 17:44:11
  • nordan
    #104160
    Bond visszavonult :D :D Bond kortalan......mivel egy kitalált személy ergo 2068-ban is lehet majd JB film......az,hogy a PC miatt egy fekete nővel váltják le gusztustalan,mert igen legyen egy 008-as kalandjai vagy az afro titkosügynök kalandjai sorozat ami ha izgalmas lesz majd beülünk rá és megnézzük! Addig viszont bullshit az egész
  • nordan
    #104159
    PERFECT! ezeknek nem tudod megmagyarázni,mert mi ígyis úgyis rasszisták maradunk....csak az van rendben amit ezek mondanak ami ezeknek tetszik,minden ellentétes illetve egyenrangú példa rasszizmus!

    legyenek Fekete írók akik kitalálnak olyan storykat amik bestsellerek lesznek és megfilmesítik őket.....nem a mi hibánk,hogy rohadtul nincs egyetlen értelmes fekete író sem, érdekes könyvekkel
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.05.04. 17:34:51
  • nordan
    #104158
    jaaaa mi ez a kettős mérce? miért ne legyen Hitler néger???? nocsak visszafelé nem működik a PC? szánalmas vagy,pontosan ennyit érnek az elveitek...csak egy irányba működik a liberalizmus
  • MrAndree
    #104157
    Most nem azért de a star wars nem karakter hanem univerzum. Ergo ott azért bőven elférnek bármilyen szinű népek. Sőt, a nem heterok is. De tudom, ez nem homofóbia, csak fúj, szörnyű PC diktatúra. :D
  • LasDen #104156
    "ugye JB-t egy fekete nőre akarják lecserélni ahogy hallani lehet az utolso filmről." Ez nem igaz. Bond visszavonult. A 007-es ügynök utána pedig egy fekete nő. De ő nem Bond és nem is cserélik le rá.
  • repvez
    #104155
    Biztos voltam benne, hogy nem érted ,hogy mi a problémám és egyáltalán nem a rasszizmus. ÉS teljesen szelektiv az olvasásod is, én azt irtam, hogy egy Fekete NŐ-ben hol van meg a britség és a maskulinság? mert ugye JB-t egy fekete nőre akarják lecserélni ahogy hallani lehet az utolso filmről.

    A legnagyobb rajongoja vagyok azoknak a filmeknek amikben Denzel Washington, vagy Samuel L Jackson játszik, söt a halálos fegyverben a predátorban a Pengében, Vietnamos filmekben és sok más filmekben játszó fekete szinészek kifejejezetten tetszettek és illettek a filmbe.

    A probléma itt azzal van , hogyha egy eredet filmet univerzumot sorozatot stb..(érts elötte nem volt még) meghamisitanak és kicserélik a föszereplöt egy teljesen nem oda valo karakterre. Vagy csak betesznek egy a történet szempontjábol felesleges karaktert , csak mert kell a kvota és az oszkárhoz is elöirás .
    És itt nem a szinészi képességeire gondolok vagy mert fehér vagy fekete. hanem arra a szerepre nem való .

    ÉS az, hogy nem képesek kitalálni eredeti storikat igy inkább a már meglévő sikerfilmeket cseszik szét , mert a PR miatt ugy nagyobb lovét szakitanak kevesebb kockázattal.
    Egy StarWars moziba beletesznek egy buzit ami semmi lényeges dolgot nem ad a történet szempontjábol, de mivel tudják , hogy aSW-névvel el lehet a szart is adni ezért meglépik,mert nem tudnak bukni vele.

    ÉS ha meglépik, hogy a JB is Nő lesz, akkor se fogják elhagyni a JB cimet, mert amiatt mennek a nézők igy majd lesz JB hagyaték, JB lánya stb.. .
    DE ha kreálnának egy teljesen eredeti karaktert aki egy titkos ügynök és fekete nő, semmi gondom nincs ellene, mert nem akarja egy történelmi film hagyományt megmásitani eltörölni.

    Meg ha csinálnánk egy közvélemény kutatást, hogy a kis hableány hogy néz ki, szted hányan válaszonák azt, hogy fekete? Egyébként te láttál már nem festett Vöröshajú vagy szőke fekete nőt?
    Vagy szerinted az normális, hogy a Chernobyl sorozatnál azért irtak peticiot, mert nem volt benne fekete és ,hogy miért nem angolul beszéltek benne? szted ha az rendben van ha egy valos eseményt bemutató filmben valakiben ilyen felmerül mint tiltakozás ott nem velünk van a baj.

    Mondok egy példát, neked menynire tetszene, ha egy munkafelvételre jelentkeztek és te tanultál egész életedbe egyetemi végzettség 2 nyelv tudás és teljesen megfelelsz a munkaköri leirásnak ,de nem téged vesznek fel, mert a 4 osztályos kalányos lesz felvéne a kvota miatt meg a trend miatt.

    Tehát nem azzal van bajom, hogy nem játszhatnak el szerepeket más rasszbol szinészek, azzal van bajom, amikor egy eredetileg kitalált karaktert megcserélnek egy teljesen oda nem illövel.
  • Tikal #104154
    A leírásod alapján simán lehetne fekete, bár nem tudom hogy egy karaktert eljátszó színésznek milyen nemzetiségüek a szülei az most hogy jön ide, elárulom, JB nem valós személy :D Mindebből csak annyi jön le hogy utálod a feketéket. A többi az már megint csak a szokásos fröcsögés. Ha jól emlékszem nem Churchil-ről beszéltünk...
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2021.05.04. 16:56:21
  • Tikal #104153
    Szerintem nem érted miről írt, ha értenéd nem hoztál volna szar példákat. Nyilván a nácik ne legyenek feketék, Hitler se, Malcolm X meg ne legyen fehér színész által eljátszva, ez tiszta sor.

    Másik vita tárgya lehet JB, hozhatod az érveidet nyugodtan, hogy miért fontos hogy ő egy fehér karakter legyen.
  • LasDen #104152
    jajj istenem ezek a minden pc semmi sem pc minden rasszista semmi sem rasszista viták. Tök feleslegesen lovalljátok bele magatokat ezekbe a szarságokba. Nem attól jó v szar egy film hogy milyen a színe v neme a színésznek. Az tökéletesen mindegy...
  • Prof William
    #104151
    "Sőt, olyan "easter egg"-eket is felfelfedeztem, amit huszonx éve nem, azaz Sonya Blade-et a 95-ös Mortal Kombatból.

    Igaz itt nem nagyon voltak harci skilljei, leginkább csak egy fontoskodó szőke picsa szerepét játszotta, aki a húga agyára ment. Pedig elkelne neki némi kungfu tudás a másik énjétől, mert ebben a filmben nagyon meg fogják támadni."

    Poén, hogy a színésznő anno azt nyilatkozta, hogy a Mortal Kombat 2-t azért nem vállalta, mert ebben a filmben ajánlottak neki szerepet. Mondjuk azóta sem értem, miért érte meg neki mert míg a MK-ban ő volt az egyik főhős, addig a Tudom...-ban egy harmadrendű mellékszereplő volt, akinek összesen talán ha 10 percnyi szerepe volt mielőtt kampóhegyre tűzte a gyilkos.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2021.05.04. 14:40:20
  • nordan
    #104150
    "James Bond a brit hírszerzéssel foglalkozó ügynökség, az MI6 (Military Intelligence Section 6 – Katonai Hírszerzés 6-os részleg), más néven SIS (Secret Intelligence Service) nulla-nullás besorolású ügynöke. A cég fedőneve korábban Universal Exports volt. A dupla nullás besorolású ügynököknek különleges engedélyük van: embert ölhetnek a küldetés sikerének érdekében, külön parancs nélkül, saját megítélésük alapján.

    Bond hátterét részben Fleming leírásaiból, részben a filmekben elhangzó utalások alapján lehet megismerni. Andrew Bond és Monique Delacroix gyermekeként született, apja egy skót fegyvergyár külterületi képviselője volt. Bond tizenegy éves korában vesztette el szüleit, amikor szakadékba zuhantak egy hegymászótúra során Chamonix közelében. Ezután nagynénje, Charmian Bond nevelte. Később Cambridge-ben tanult, majd a Brit Királyi Haditengerészetnél szolgált, s valamikor ezt követően vált belőle kém. Eredeti személyleírása szerinti magassága 183 cm, súlya 76 kg; testalkata karcsú, haja fekete, szeme kék. Jobb arcán függőleges sebhely látható, bár az első filmekben a sebhely a hátán van. Kitűnő sportoló, nagyszerű céllövő, bokszoló, értője a közelharcnak, mestere a késdobásnak. Az angol mellett németül és franciául beszél, illetve a filmekben néha más nyelveken is megszólal. A regényben erős dohányos, a filmekben idővel egyre ritkábban gyújt rá. Kedveli a szerencsejátékot, valamint mértékkel az alkoholt, és nagy hódolója a nőknek. A filmekben néha rövid időre mások bőrébe bújik, amúgy viszont mindig önmagát adja. Provokatív viselkedésű, s gyakran ironizál. Fedőneve a „007-es” ha ide betudod magyarázni Idris elbát az ugandai felmenőivel akkor nagyon ügyes vagy....,de ugye JB egy kitalált személy még OKÉ is lehet ha egy tulsúlyos néger leszbikus törpe transz tolószékes vöröshajú diszleksziás nonbinari színész játssza el a szerepet,hogy a PC bullshitednek tökéletesen megfeleljünk,de a történelmi eseményeket hagyjuk meg valósághűen ábrázolni ha nem egy komédiát készítünk,mert rohadtul nem hiteles Churcill indiaikínai fiúlányként ábrázolva mintahogy Mandelát se játssza el egy 190 cm magas szőke kékszemű Svéd leány
  • nordan
    #104149
    micsoda "hülyeségeket" magyarázok,hogy bizonyos írók által megalkotott karaktereket és történelmi eseményeket,személyeket oda nem illő, összeegyezhetetlen színészekkel próbálják eljátszatni és mivel ez nekünk nem tetszik most mi vagyunk a rossz arcok....wow

  • nordan
    #104148
    104138-at olvasgasd el párszor
  • Kmarha
    #104147
    jól van látom megint betévedtem valahogy jó 40-60 évvel ezelőttre, pedig azt hittem filmes fórumra jövök, de tévedtem bocsánat, keresem tovább
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2021.05.04. 13:33:53
  • Tikal #104146
    ő az elmúlt 5-6000 évet tanulással töltötte, nem úgy mint a feketék, hogy jössz te ahhoz hogy magyarázz neki :D
  • nordan
    #104145
    nyílván a Ghánai anyuka és a Szierra Leone-i apuka az ősi Britt iskola filozófiájában nevelte a pici fiút......
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.05.04. 00:54:02
  • nordan
    #104144
    falnak beszéltünk.........semmit ,de semmit nem értesz.....,de legalább elhiszed,hogy menő vagy a PC szarságoddal

    googlizz ki 2 szót:

    Szocializáció
    kultúra

    ha megvagy , gyere vissza
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.05.04. 00:44:52
  • Sequoyah
    #104143
    Idris Elba az egy ANGOL szinesz. Latom hogy annyira leakadt az agyad a borszinnel, hogy ezen apro dolgokra mar nem marad agykapacitas:D
  • nordan
    #104142
    ebből is megnéznék egy PC Netflixes verziót.....ja,nem



    és ezt se szeretném Norvég színészekből remake-elve látni

  • nordan
    #104141
    majd ha Nelson Mandelat Max Von Sydow játssza el akkor tőlem lehet Idris Elba is James Bond......,de addig James Bond legyen angol arisztokrata és Idris Elba pedig játssza el Malcolm X-et

  • nordan
    #104140
    csak neked hátha megérted:



    VERSUS



    és akkor szted ki lenne ezek közül JAMES BONDS vagy MALCOLM X?
  • Sequoyah
    #104139
    Miert, egy fekete nem lehet Britt es maszkulin? Akkor mond el peldaul, hogy Idris Elba miert ne lenne jo James Bond anelkul hogy a borszinet emlitened:)
  • repvez
    #104138
    akkor gondolom, te sem fogod megérteni, hogy milyért hulyeség amit irtál .
    Ha james bondhoz csak a maskulanitás és a brittség tartozik mint stilus, akkor egy fekete nőben melyik a kettü közül ami megjelenik ?

    DE igen is ha egy karakter megjelenik a vásznon és elég hires és korszakalkoto lesz a film amit megteremtett akkor nem leghet csak ugy megváltoztatni. Mert most az a trend. ezek a filmek történelem már és mint ilyen történelem hamisitás és törlés az ami most folyik minden téren.
    Egy rambót se lehetne egy trans fekete növel helyettesiteni, mert nem az a karakter.

    Ha igaz lenne amit probálsz bemagyarázni akkor számodra teljesen elfogadható és jó lenne egy olyan film ahol WW2 idején egy fekete nő vezeti a német hadsereget gyózelemre ?

    Félreértés ne essék nincs semmi bajom a fekete szinészekkel meg ugy általában senkivel, de ez nagyon ki tud boritani amikor egy nem odavalo karakterrel probálják eljátszatni a szerepeket. és megmásitani azt ami egyszer megtörtént.

    És tudod mi lesz ennek a vége ugyan ugy káosz és megosztás az emberek között, mert majd 5 -10 év mulva ha azt mondod , hogy 007es ugynok akkor nem lesz elég enynit mondanod, mert már nem fogják tudni , hogy az a karakterre jellemzo dolog ami most megvan mit is jelent ha egy nő játsza majd el. el kell magyarázni .
  • Sequoyah
    #104137
    Gondolom sosem fogod megerteni hogy miert raasszista az amit irtal...

    Az altalad leirt karakterek nagy reszenek SEMMI koze a rasszukhoz vagy a nemukhoz. James Bond karakterehez a brittseg, a maszkulinitas tartozik hozza, nem az hogy feher. Superman jokepu es szupereros, nem pedig feher. Kis hableany nyilvan legyen no, de a borszine neki sem resze a karakterenek.
    Csak azert mert James Bondot eloszor egy feher szinesz jatszotta el, nem jelenti azt hogy orokke fehernek kell lenne... De valamiert ez tipikusan a borszinnel es a nemisegnel a fontos, de pl ha mas magassagu ember, vagy mas hajszinu ember jatsza el, az mar valamiert nem erdekes...

    Ellenpeldakent, ha pl Pocahontast jatszana el egy nem amerikai indian(hoz hasonlo) szinesz, az mar problemasabb lenne, mert az indiansaga a karakterenek a szerves resze...
  • nordan
    #104136
    hát hogyha az elmúlt 5-6000 évet tanulással is töltötték volna színesbőrű barátaink talán lenne 1-2 könyvnyi story amit most meglehetne filmesíteni.....,de mivel még mindíg tehénszarból tapasztják az ablak nélküli kunyhóikat így nehéz lesz felzárkozni az európai isz.e. 3000 körüli görög időkig........
  • AnuluWork #104135
    Ha elolvasod a könyvet és visszagondolsz majd a filmre, nyugtatót fogsz bevenni. :)

    Ez a film egyszerűen sz.r!

    Mintha Othello fehér lenne, vagy Martin Luther Kinget Brad Pitt játszaná.

    De ez a vonal nagyon menő lett, mint pl. The Great (Nagy Katalinról), ahol a ruszki arisztokrácia 1/3a néger. stb. A netflix tud "nagyon jó" dolgokat összehozni ebben a kategóriában.
  • repvez
    #104134
    Storytol függetlenül nem értem, hogy miért kell egy karaktert vagy egy történetet megváltoztatni meghamisitani ?
    És rengeteg ilyen van mostanában, kezdve a sikerfilmek rebootjairol noi verzioban , gagyi verzioban.
    Vagy az ismert szereplöket "befeketiteni" vagy megváltoztatni a nemüket.
    Ha nagyon akarnak PC-k lenni akkor kreáljanak hozzá egy eredeti történetet ahol megvan mindenre a magyarázat, hogy miért az aki.
    DE ne probáljanak egy Supermant feketére cserélni ,meg a kis hableányt és az angol királynét, meg james bondot.meg napestig sorolhatnám.

    Mert onnantól az egész mehet a kukába nem fog hiteles lenni számomra és csak ellenérzést fog generálni pont az ellenkezőjét érik el vele mint amire számítanak.
  • hawkie22
    #104133
    Without Remorse

    Imádom Tom Clancy könyveit, a Szivárványkommandót rongyosra olvastam és játszottam. :) Meg a teljes Rainbow Six-sorozatot, de a Jack Ryan könyveket is falom. De ezt ahogy mondod, elkúrták.
    1. John Clark sose volt fekete. Honnan a fenéböl jött az ötlet, azt sose fogom megtudni, bár valszeg tényleg a PC miatt.
    2. Már ott felvontam a szemöldököm, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a feleségét megölték, pedig a könyvben ugye autóbalesetben halt meg
    ennyire megváltoztatták a sztori elejét. Mondjuk a könyvet még csak most kezdtem el, nem ismertem eddig, de ezen meglepödtem. A motivációja a könyvben teljesen más, de nyilván kellett valami a filmben, amitöl beindul.
    3. A filmben a CIA elötti idöket mutatja be Clark oldaláról, de azért mindenhol agyatlanul lövöldözünk meg öldöklünk, azért valahogy nem illik bele a sztoriba.
    4. Néhol az akciókat is túltolták szerintem.
    5.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A filmben kétszer is szarrá lövik föhösünket, egy jobb sorsra érdemes átlagember már rég belehalt volna ezekbe a sérülésekbe, de hát ugye a sztorinak folytatódnia kell.


    Száz szónak is egy a vége, sokkal jobbat vártam töle, mint amit ténylegesen kaptam. 4/10
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2021.05.03. 21:23:57
  • BenedekFeco
    #104132
    Without Remorse

    Szerintem annyira azért nem volt rossz :) Jó, én akcióbuzi vagyok. Teljesen átlagos "mindent elvettek tőlem" bosszúfilm, a szokásos "csavarokkal" és végkifejlettel. Ha a legvégén bennmaradt volna a kocsiban, és úgy zárják le, simán feljebb pontozom,de így csak 5/10...
    Lenne, ha a nagyon macsó-férfias nőci jobban játszott volna. Katasztrófa volt minden pillanata...

    4/10

    Voyagers

    Ezen viszont meglepődtem. A trailer alapján nem egészen erre számítottam. Mármint a sztori szempontjából igen, de valamiért a bemutató hangulata, a neon betűk, meg az egész tálalása olyan volt nekem, hogy "na, megint egy polkorrekt film amiben minimum egy meleg pár lesz" :)
    Teljesen korrekt, semmi extra újdonságot nem mutató, nem unalmas délutáni sci-fi. A főgenya gyerek karaktere teljesen jól el van találva, tetszett, hogy a "jók" bármibe belefognak minden elcsesződik és ellenük fordul. Jó volt az egész "hajó-beltér" design a sok logikus, tipi-tapi kijelző.
    Egyszer simán jó megnézni.

    6/10