106143
1578692191.jpg
[SPOILER használata kötelező]!
CAM verziós filmrol ne irj. Ne pontozz. Ne véleményezz!


Posztereket ne linkelj olyan filmről amit megnéztél. Új film, bemutató/poszter az rendben van.
Film címeket erdeti nyelven is / vagy angolul írjátok ki (zárójelben magyarul is akár)
IMDB linkért extra piros pont jár.
  • MrAndree
    #106022
    Azért nagy általánosságban 2x vagy 2,5x bevétel kell ahhoz hogy egy filmet sikeresnek nevezzenek a stúdiók, mert akadnak ugye marketing költségek is, illetve nem a teljes bevétel megy a stúdióhoz. Szóval azért mondjuk 60 millióra kellett volna 120 millió, hogy legalább minimálisan sikeres legyen.
  • MerlinW
    #106021
    És 72 milliót USA-n kívül. Tehát?
  • REALista
    #106020
    Dehogy hozta vissza. 43 milliót hozott az USA-ban ami elég nagy bukónak számít szerintem.
  • IMYke2.0.0.0
    #106019
    Érteni sem értem, hogy miért készítették a 'zegészet... Ráadásul úgy, hogy maga a játékosból-lett-versenyző is szerepel állítólag a filmben.
    Ekkora ász lenne? Hős?

    Mert azt konkrétan nem tartom jó marketing fogásnak és érdekesnek sem, hogy szobaszimesből lett ótóversenyző a csóka... dramaturgiailag ez maximum egy dokumentumfilmnek elég.
  • MerlinW
    #106018
    Nekem sem tetszett, de legalább duplán visszahozta az árát :)

    Budget $60 million
    Box office $111.3 million
  • CSOCSO
    #106017
    GranTurismo

    En is simrigezek de ez szerintem gagyi volt. Szineszek szarok voltak. Nulla aterzes / erzelem. Senkin nem latszik, hogy szeret vezetni. Legalabbis nekem ez nem jott at.
    Blomkamp maradjon az akcio filmeknel. Mint versenyzes es nagyon szar volt. Volt egy ket jatekot jelenet mikor hatulrol mutatjak az autot de egyetlen egy ertelmes mozdulat nincs az egesz filmben. Kepvaltas minden 5. masodpercben
    Felesegemet pont nem zaklatja a versenyzes meg fogalma sincs arrol milyen az amikor beleul egy autoba es csak vezeti szenvedelyesen mert egy fasza kocsi. Neki tetszett a film ami engem full meglepett

    4/10
  • MerlinW
    #106016
    Aki szereti a The boys sorit, nézze a Gen V-t is :)
  • Bokafix2
    #106015
    No One Will Save You (2023)


    A legjobb ufós film, amit mostanában láttam. Persze a léc, tekintve a nemrég a témában megjelenő filmeket, eléggé alacsonyan volt. Ez az alkotás viszont érdekes, izgalmas, és lehet agyalni a végén, hogy mi történt. Beszéd szinte egyáltalán nincs benne, de mondhatni felesleges is lenne, hiszen egyrészt kevés szereplővel dolgozik a film, másrészt a téma jellege egyáltalán nem követeli ezt meg. Nekem legalábbis semmilyen hiányérzetem nem volt emiatt.

    A földönkívüliek megjelenítése a lehető legsztereotipikusabbra sikerült, ami szintén jó döntés volt, mert a régi klasszikusokat idézi, mint amilyen az X-Akták vagy az X Látogatók volt, és senkiben nem hagy kétséget afelől, hogy ki az ellenség. A lények gusztustalanok, de a rondaságukat kellően kompenzálják az ütős skilljeik, mint pl. a telekinézis, bénítósugár, vagy az emberekbe ültethető elmemanipuláló paraziták bevetése.

    Az első jelenet, mikor először tör be a földönkívüli a főszereplő házába parádésan paráztatóra sikerült. Néha meg is állítottam a jelenetet, és elkezdtem agyalni, hogy merre kéne futni, hogy lehetne észrevétlen maradni, milyen eszközzel lehetne ellentámadásba lendülni, stb. Még több ilyet, mert itt határozottan elkapták a vibe-ot a készítők, és biztos vagyok benne, hogyha így haladnak, születnek még ilyen, vagy ennél sokkal jobb alkotások is.

    7/10
  • repvez
    Szüli
    #106014
    gondoltam, hogy akkor ez csak PR, hogy csinálják a reklámot neki, hogy nem CGI-t használtak a fiatalitáshoz.
    Amugy meg ez minden filmben a halálom, amikor csak azért mert a CGI megengedi , hogy olyan dolgokat csináljanak amit a valoságban nem lehet és igy ezeket eröltetik és teljesen elrugaszkodnak a valóságtol.
    amikor semmibe veszik a gravitáciot a lenduletet meg egyéb hasonlo fizikai erőket.
    mint amikor a hajok bemennek 100 m-t a szárazföldre letarolva mindent ,de a végén egy karo miatt megáll az egész.
    vagy mikor pattog a háztetöröl lefelé a faszi esés közbe a falakon, aztán leporolja magát utána. egy schifinél még csak csak elmegy de az is eléggé story fuggő ,de egy ilyen filmnél mint a indi, és hasonlo ,nem marvel és MCU stulusu csodaemberek történeténél ne legyen már ilyen csak azért mert meg tudják csinálni.
  • viizo
    #106013
    Elemi (Elemental)

    Sajnos az utóbbi időben csúfos többségben voltak nálam a gyenge értékelést kapó filmek, de még pár hete a moziban volt szerencsém megnézni az Elemit - és ez a kis animáció bizony nagyon tetszett, amin még a szinkron sem rontott.

    Nagy vásznon nézve az Elemi számomra visszahozott valamit abból a kreatív varázslatból, amikor a Pixar filmek még messze kimagaslóak voltak az animációs filmek között, és egy egészen új világot építettek fel.

    Borzasztóan tetszett, hogy nem volt egy újabb szupergonosz sem, akit meg kell akadályozni a csúnya terv végrehajtásában, nem volt feszült harc a visszaszámlálóval, nem voltak véget nem érő harcok az ellennel, nem volt béna a poénkodás, nem voltak csúnya, groteszk kockafejű és karvalyorrú emberek, hanem egy felettébb érdekes és érzelmes fantáziavilág jópofa karaktereket rejtő kis 'elemjei'.

    Ez a szívmelengető történet nálam az utóbbi évek legjobb animációs filmje, talán a Coco óta nem láttam ennyire érdekes és klassz fantáziavilágot mainstream, gyerekeknek is szóló animációban.

    10/8

    Néhányaknak valószínűleg éppen amiatt nem fog tetszeni, mert hiányoznak felőle a fent felsorolt elemek, de akinek hozzám hasonlóan be fog jönni, az éppen azt fogja benne nagyon értékelni, hogy ez egy szimplán csak egy aranyos, gyakran kifejezetten érzelmes, nagyon kellemes kis történet.
  • viizo
    #106012
    Amikor a fiatalabb Indy-t mutatják, az arca full CGI - a régi jelenetek ahhoz kellettek, hogy azokkal tanították be a deepfake szoftvert, ami az arcát visszafiatalította.

    Ezekről a jelenetekről egyébként van werk, kétféle módon oldották meg a fiatalítást: az egyik amikor az akciózáskor egy ugrabugráló dublőrre van ráhúzva a fiatalabb Indy arca, a másik pedig amikor a beszélgetésekkor tényleg az öreg Harrison Fordot vették fel a jelenethez passzoló ruhában, csak az arcát már a deepfake CGI-al helyettesítették.

    A lóval gallopozás semmi egy Forma1-es sebességeket idéző, mindent IS kibíró tuktukkal rodeózáshoz képest :)
  • repvez
    Szüli
    #106011
    még nem láttam a filmet, de amit eddig láttam elözetest belöle azzal csak egyet tudok érteni amit irtatok, minden filmnél tényleg ez van, hogy egy eddig legyözhetetlen szuperhoz kapott maga mellé egy ifjoncot aki többnyire nö és persze mindenben jobb. ÉS ez tényleg elszomoritó.

    Az indi film védelmében talán anynit tudnák hozzátenni, hogy ha igaz amit a PR tol rola, hogy nem CGI-val oldották meg a fiatalitást a visszaemlélkezéseknél hanem a megmaradt felvett akkori jeleneteket vágtak össze hozzá. ÉS talán ez lehet az egyik oka, hogy a háttér igy lett megoldva, mert a régi nyersanyagokkal csak igy tudták összehozni.
    Bár az elözetesekben is vannak olyan részek, hogy sznte leugrik a képernyöröl anynira oda nem illöek az effectek , föleg amikor a lóval galoppoz a tömegben.
  • hawkie22
    #106010
    Equalizer 3 (2023)

    Denzel papa visszatért és még mindig kemény, mint Tarzan sarka. A film hozza az elözö részek hangulatát, viszont azoknál, emlékeim szerint, sokkal véresebb. Legalábbis ilyenekre nem emlékszem se az elsö, se a második részböl. Nagyon jól szórakoztam, a rövidke két óra egy pillanat alatt elszaladt.
    Az elején van akció, utána pedig kicsit karakterfejlödés illetve a karakterek bemutatása folyik, de az is érdekes, nem csak olyan tessék-lássék módon történik. Majd a végén a katarzis. Itt minden szereplö élö ember, a saját kis sorsával, nem csak egy töltelék szereplö, akit a rosszfiúk hidegre tesznek és csak úgy vannak a filmben. Mindenkinek, még ha kicsi is, de fontos szerep jut.

    Örülnék egy negyedik résznek is, bár nem hiszem, hogy a lezárás után folytatódni fog. Plusz öröm volt látni, hogy Dakota Fanning és Denzel 19 év és a Man on Fire után újra együtt vannak a vásznon, müködik köztük a kémia, mint anno a Tüzben edzett férfiban.

    Nekem minimum 8/10, de megkockáztatnék egy 9/10-et is.
  • Blasta
    #106009
    Annyira osztom az egész kritikádat, hogy ihajj!
    Pontosabban nem tudom full objektíven értékelni, mert 1 óra szenvedés után kikapcsoltam ezt a moslékot.
    Had másoljak ide egy másik fórumról egy tűpontos véleményt:
    "Fontos, hogy a generációk számára fontos hősöket lehetőleg szánalmas, kiégett, befásult, tehetetlen és kellemetlen fafejű alakokként mutassuk be, miközben mellettük ott a minden téren ügyesebb, tapasztalatlansága ellenére is sokkal hatékonyabb, okosabb, talpraesettebb (többnyire) női hős, aki a teljes jelenlétével és minden második szavával alázza az öreget. Így kell tisztelegni milliók gyerek- és ifjúkorát meghatározó karakterek előtt, aminek a film- és merchandise-ipar egykor mindent köszönhetett. A Star Wars után lehugyozták az öreg Indit is, semmi meglepő."
  • viizo
    #106008
    Indiana Jones és a Végzet Tárcsája

    Boomerként az első és a harmadik Indiana kaland számomra örök és meghatározó kaland-klasszikusok, amiket ha bármikor is előveszek, egyszerűen sohasem unok meg. A második rész számomra ellenben nem létezik, a negyedik pedig valamelyest ugyan szépült az idővel, de a mai napig nem lopta be magát a szívembe.

    Az új film meglepően kellemesen, mindhatni klasszikus, vérbeli Indiana kalandként indul, ami egy vonat tetején történő ugraburga közben szépen lassan átvált egy vetített hátterű, túlgyorsított valamibe, és ez végig velünk is marad - gyakorlatilag aláásva a kalandozás esszenciáját.

    Miért imádta mindenki az első kalandokat? Mert Indy tényleg a poros Afrikában és más eredeti (vagy annak tűnő) helyszíneken kalandozott, mert hihetően és nagyon gondosan építették fel a díszleteket, és mert az akciók csonttörően merészek és kreatívak voltak, és 'a gonoszok', de akár egy szimpla mellékszereplő katona is igazi karakterek voltak. És miért utálták sokan a negyediket? Mert átment egy bénácska vetített hátteres, abszolút meseszerű túlzásokkal teli, teljesen életszerűtlen karaktereket felvonultató filmmé.

    És megint sikerült ugyanitt elrontani, sőt - az új rész szvsz még a negyediket is alulmúlja. A pár eredeti helyszínre elszalasztott kaszkadőrgárda kivételével a főszereplők gyakorlatilag szinte mindenhol csak vetített hátterek előtt játszanak. Tényleg szinte mindenhol! Egy autós üldözés során, vagy bármilyen nagyívű akcióban nem a karfát fogod, hanem csak nézed hogy mikor lesz vége ennek az izgalommentes, vetített hátteres akcióbénaságnak, mert ezeknél még az is sokkal jobb, amikor csak úgy beszélgetnek valamiről a karakterek.

    A fan service kikacsintások aranyosak, főleg a végefőcím előtti percekben, de ez sajnos nem menti a filmet, ami Harrison Ford éltes kora ide vagy oda - ez bizony egy nagy kihagyott, vagy inkább jól elkottázott ziccer lett.

    Régen minden jobb volt? Nos ha nem is minden, de az Indiana Jones filmek egészen biztos.

    10/4 (a feleségem szerint ennél is rosszabb, 10/3)

    ui: én is kérek abból az anyagból, amit az index írója szívott amikor szerényen 'Az új Indiana Jones-film egyszerűen tökéletes' cikkét legépelte és ezt a csodát 10/10-zel jutalmazta.
  • mégvadabbdisznó
    #106007
    Ez ritka rusnya valami volt. Mondjuk a szétzselézett hajú, sármőr vámpírokból már nekem is elegem van, viszont itt a romantika meg az elegancia helyett a kendőzetlen brutalitást és az illem teljes hiányát kapjuk. Pl. a vámpírtámadásról nem 2 db diszkrét lyukacska árulkodik a nyakon, hanem gyakorlatilag a szecskavágó is kulturáltabban dolgozik, mint ez a nyúzottbőrű izé. Emiatt parásabb is volt egy fokkal, mert az Alkonyaton egyáltalán nem lehetett parázni, legfeljebb kínosan feszengeni.
  • LasDen #106006
    mintha az alkonyat tavaly lett volna... o_O
  • Bokafix2
    #106005
    The Last Voyage of Demeter (2023)


    Végre nem Alkonyatos tinivámpírok. Ez már tényleg Bram Stoker szellemiségéhez áll közelebb. Az is látszik, hogy nem kacsaszájú 12 évesek voltak a célcsoport.

    7/10
  • IMYke2.0.0.0
    #106004
    R.I.P. Arleen Sorkin, original voice actor (and inspiration) for Harley Quinn 
    * Harley Quinn sings
    * 67 éves volt.
  • IMYke2.0.0.0
    #106003
    Nem volt méltó folytatása a közepes elsőnek, de szar se - Én azért értékelem jobbra, mert kiléptek a biztonsági zónából, és nem másolták az 1. részt (nálam az 6/10 volt).
    (Nem tudom, milyen minőséget képez az eredeti, írott történet, de néha belefér ilyen is)
    5/10.
  • viizo
    #106002
    MEG 2 - Az Árok

    Az első MEG egy közepes, több elemében szórakoztató, sokak számára bűnös élvezet kategóriába tartozó filmnek is elment - végre egy nem túl trash, nem túl Sharknado szintű low-budget óriáscápás film volt.

    Ugyan a második MEG trailere még egészen szórakoztató, minden téren felcsavart őrültséget vetített előre, de a kész filmre a bűnös élvezet helyett inkább az élvezhetlen bűn jelző illik.
    A sztori és a karakerek a videótékák legalsó polcos VHS akciófilmjeit idézik, ráadásul a címadó óriáscápákat a film csak nyomokban tartalmazza. Van itt minden, mint a búcsúban, de viccesnek nem túl vicces, akciófilmnek irtó zsékategóriás, cápás-szörnyes valaminek meg szó szerint vérszegény, zéró izgalommal.

    Visszasírom az idén már 24 éves Deep Blue Sea-t, hihetetlen hogy azóta sem sikerül megugrania senkinek a normális látvánnyal bíró cápás akciófilmek terén.

    10/3
  • repvez
    Szüli
    #106001
    akkor leirom mégegyszer mert ezekszerint még mindig nem értetted mit irtam, nem a filmekben lévö szereplök miatt van a gond, hanem , hogy a nézök minden kis apro részletbe belekötnek és peticiot bojkotot meg lepontozást követelnek,meg ujraforgatásokat, ha nekik nem tetszo dolgok szerepelnek a filmben.
    Ahogy Sequoyah is irta.
    és azért szarok a forgatökönyvek is, mert már eleve nem mernek beleirni olyan nagy és megosztó poénokat amibe belebukhatna a film vagy annak szereplöi.
    ezen csak akkor változtattnak amikor akár indokolatlanul is felül reprezentálnak egy kisebséget és akkor ha valaki még is szot emel ellene akkro egyből ugrik a rassista és fóbia kártya amitöl megint visszahuzodnak az emberek.
    Tehát ugy is mondhatjuk, hogy a normál konzervativ emberek mindenképp vesztenek
  • Sequoyah
    #106000
    Lehet a vilag legjobb sci-fije egy film, de ha a foldet gombolyunek abrazoljak benne, akkor az ilyen emberek biztos megsertodnek es szar filmnek nevezik:)
  • SzinesGeza
    #105999
    Azt írtad, hogy az "érzékeynités és gender meg hasonlok teljesen hazavákták ezt a mufajt."

    Szerintem meg az, hogy szar forgatókönyveket írnak.
    Nem pedig az, hogy milyen színű, nemű, irányultságú emberek játszanak a filmekben.
  • IMYke2.0.0.0
    #105998
    Sosem láttam. Rég nevettem ilyen jót. Komolyan.
  • repvez
    Szüli
    #105997
    hol irtam ilyet? régen az Eddy Murphy filmek sztem nem tartozott ebbe a kategoriába , és jo vigjátékok voltak. ÉS ma már egy Jim Carry film se menne át egy ilyen rostán .Mert annyira egyenloség meg anynira érzékeny mindenki .
  • ximix #105996
    fél off
    Akkor egy klasszikus darab.
  • IMYke2.0.0.0
    #105995
    The DCU Just Took 2023's Batman Insults Too Far (& Made The Reboot Even Harder)

    "James Gunn is the right man to handle the DCU reboot. His own The Suicide Squad spin-off, Peacemaker took a shot at Ben Affleck's Batman, calling him a "p*ssy" for failing to kill people and questioning why he repeatedly let archnemesis the Joker escape to wreak more havoc on Gotham. He might have had a point, but it's a weird choice for meta-jokes to target arguably the most beloved superhero movie character of all time. And now Blue Beetle is getting in on the same action."

    "Blue Beetle isn't even the first 2023 movie to insult Batman. Andy Muschietti's The Flash included a scene in which Ben Affleck's Dark Knight is unwittingly roped into admitting some inconvenient truths about himself thanks to Wonder Woman's Lasso of Truth. The Flash's Batman insult amounts to Bruce Wayne admitting that instead of fighting crime, he's wealthy enough to fight the causes of crime by erradicating Gotham City's poverty. That insult doesn't really hold any water, given Batman's Rogues Gallery is not made-up of rebellious freedom fighters looking to take down Gotham's elite class. Like Blue Beetle's double-barrelled Batman insults, it just feels unnecessary for a cheap leaugh."

    "Even worse, in the case of Blue Beetle, James Gunn has promised that Jaime Reyes will continue as a DCU hero even after the reboot, so the idea of Bruce Wayne as an Elon Musk-like figure continues over too. Yes, Uncle Rudy's criticism of Batman as a fascist fits his anarchic, anti-authoritarian spirit, but the fact that he views other superheroes (including Ted Kord's earlier Blue Beetle) as cool is somewhat contradictory. Fans do not want to be told Batman is a fascist, and it's up to Batman: The Brave & The Bold to prove otherwise."
  • IMYke2.0.0.0
    #105994
    Mert amikor feketék szívóznak fehérekkel (más színűekkel), az milyen vicces...
  • CSOCSO
    #105992
    Spiderman Across the spider-verse

    Hat azt kell mondjam ez nagyon jora sikeredett. Talan az elso mese ami to be continued??
    8/10
  • SzinesGeza
    #105991
    Én nem gondolom, hogy csak akkor lehet vicces egy film ha a poénokat kizárólag fehér, heterok nyomatják.
  • repvez
    Szüli
    #105990
    nem is tudom mikor láttam utoljára igazán jo vigjátékot.
    Az egész érzékeynités és gender meg hasonlok teljesen hazavákták ezt a mufajt.
    Az egésznek az alapja sava borsa , hogy stereotipiákra épit.
    Tehát vannak személyek foglalkozások helyzetek amivel poénos dolgokat lehet elöidézni csak annak általában van egy elszenvedö alakja is.
    Na ez ma már nem megy, hogy ha az 1% aki porul jár vagy ciki tárgyává válik már az sem fér be , hogy a maradék 99% jol szorakozzon inkább azért az egyért is csesszuk el 99 hangulatát.
  • LasDen #105989
    nO hARD fEELINGS
    a vígjátékok eléggé elhaltak az utóbbi évtizedben, de ez most jó volt. Nem túlságosan, de majdnem egészen jó volt. Nincs benne újdonság, de már az is dicsérendő hogy a meglévő paneleket sikerült effektíven használni. A tengerparti jelenetért meg már külön megérte megnézni.
    Amiről azt írják ő csinálta, de elsőre úgy tűnt egy jelentnél, mintha a feje csak rá lenne montírozva a testre. De második csekkre kiderült, hogy szarul vannak kivágva. Ő is meg a dagadt srác is. Szar a megvilágításuk.
    Ami nem csoda, a green screen sok helyen fos volt. Elnézhető probléma, mert nem megy igazán a film rovására. Csak hát azért feltünik az embernek.
    JLaw meg láthatóan élvezte a szerepet, és a kémia is jól működött a sráccal. Én szívesen látnám évi 1 filmnnél többen is, de Éhezők, X-men után már nem erölteti nagyon a dolgot. Meg minek is tenné, azt játszik amit szeretne...

    A partira érkezős jelenet, meg mintha egy Anyám! hommage lett volna.

    felfele görbülő 6/10
  • IMYke2.0.0.0
    #105988
    Ütjük-vágjuk szegény amcsikat azért, amit a filmiparukkal és a hétköznapjaikkal művelnek, közben:

    Nem csak az amcsik blackwashingolnak - franciák talán így oltanak tüzet?

    https://www.imdb.com/title/tt15049210/ - The Three Musketeers - 2023, FRA
    imdb: 1,7/10
    D'Artagnan nem idei barnulású.

    S amikor nincs washing:
    https://www.imdb.com/title/tt12672536/ - The Three Musketeers: D'Artagnan - 2023, FRA
    imdb: 6,9/10
    D'Artagnan sem barna.

    //szerk.:
    Az elsőhöz egy kritika:

    "I'm sorry no
    Film is atrocious never mind the casting it's a insult to the french the three real musketeers. Are all based on real people, yes real! Armand de Sillegue; Isaac de Portau; Henri d'Aramitz; and Charles de Batz. All four came from Gascony in 1640 and I'm sorry they were not black or mixed race or Chinese or Indian. If it was Cleopatra should be European heritage nelson Mandela should be black and emperor of china should be Asian. Geronimo native American and a Viking warrior or thor white. As even Thor would of been depicted by the Norse people. Batman, Spiderman and the hulk can be anyone but stop washing over historical figures and people this is fact and about there lives like a documentary it's getting silly. What next a documentary on the black bear but use a polar bear which is transparent."
    Utoljára szerkesztette: IMYke2.0.0.0, 2023.08.19. 14:13:30
  • xido
    #105987
    én ott nagyon mérges voltam..van az a jelenet,mikor valami vadászlesen vannak..magas fű vagy mi..középen valaki és 5-6 irányból jönnek a raptorok..és Crichton ahogy leirta..ahogy elképzelten,hogy nem látják őket fentről,csak a csapásokat a növényzetben..brutáls feszült thriller..a filmben egy egy kalap szájbarágós kaki..és ez csak egy volt a matinéból :)
  • CSOCSO
    #105986
    Meg 2
    Eletem elso filmje aminel bealudtam moziba ( ugy, hogy elotte is aludtam 1 et delutan!). Persze hangos dolgok miatt felkeltem itt ott. Amit lattam belole az borzalmasan nagy baromsag volt.

    Csak a felet lattam de legyen 3/10

    Utoljára szerkesztette: CSOCSO, 2023.08.19. 02:39:37
  • CSOCSO
    #105985
    A vegen a csok CGI volt. ( Nem, nem vicc)
  • Caliph
    #105984
    jurassic park kettő...aki olvasta a könyvet,mármint a szörnyek szigete címűt,az velem együtt csodálkozott el,milyen szart csináltak belőle a mozivásznon...egy dolguk lett volna,hogy a könyvet egy az egyben mozivászonra viszik...nem eredményt látta mindenki sztem...
    nem értettem sose a tendenciát,miszerint van egy nagyon jó alap,könyv , játék valami,le vannak fektetve már a történetek,és sikerül belőle egy szart csinálni.
    tisztelet a ritka kivételeknek
  • Blasta
    #105983
    Egyetértek, azzal a kitétellel, hogy szerintem:
    - Rambo már az első rész után mutatott középső ujjat a karakter lényegének és a mondanivalóval is bíró alaptörténetének (ezzel együtt a Rambo 2 klasszikus és kitörölhetetlen "onemanarmy" akciófilm maradt, csak lett volna más a címe)
    - Terminator a 2. rész után lett teljes kalap sz@r
    - Transformers nem a 3. hanem már az első rész után lett teljesen fogyaszthatatlan azzal együtt, hogy legalább nem lett más mint ami (egy Hasbro reklám)
    - Die Hard is a 2. rész után lett más kissé, de a 3. film még legalább jó volt
    - Jurassic Park szintén az első után teljesen felejthető részekkel csupán rókabört húztak csak le az alapanyagról
    - Alien és Aliens után készültek a gyengébb filmek, és bár a 3. rész egy megosztó film, személy szerint én kedvelem de a 4. valóban szükségtelen és moslék lett egy olyan rendezővel akinek ez a stílus még csak véletlenül sem a sajátja
    - Fast Furious filmek szintén már a 2. rész után mentek át a teljes értelmetlenségbe
  • repvez
    Szüli
    #105982
    általánosságban irtam, mert max 3 részes folytatásig még jo egy film, de a 3.nál már rezeg egy kicsit, ami már ennél több részt csinálnak az vagy ropkabör lesz vagy teljesen más irányt vesz az egész mint amirol az eredeti film szolt vagy amit ki lehetett volna még hozni belöle.

    A régiektöl kezdve napjainkig szinte nincs kivétel. rambo, die hard, transformers, Jurassic park, alien, terminator , fast and furies stb..
    mindig mind teljesen el lett cseszve a 3. rész után és már köze sincs ahhoz ami volt.

    ezekre még egy lapáttal rátesz az összes mcu meg marvel amik aztán már annyira elrugaszkodtak mindenféle koherenciátol, hogy csak a cimek kötik egymáshoz egymást.