97
40 GB helyett 20 GB !!!
  • Bakka
    #97
    A mai napon kicsereltek a winyomat !!! Most mar 40 G Van !!!
  • [Walaki]D`Lair
    #96
    elromlott
  • [Walaki]D`Lair
    #94
    És ez így van rendjén. Csinálj 1 boot disket rakd rá ezt a két fájlt majd indítsd újra a gépet. Ha bebootolt a lemezről indítsd el a flash égető progot és amikor kéri írd be az új bios image nevét.
  • pilóta
    #92
    A jó végül mindíg elnyeri jutalmát
  • Dikkma
    #91
    Na látod :)
  • Bakka
    #90
    Aszonak = Azt mondtak
  • Bakka
    #89
    FELHIVTAM OKET !!!

    Annyira nem volt gaz ! Tokre megertettek ahelyzetemet.
    Aszonak kicsrelik, de most nincs nekik 40 g keszleten. Majd az unnepek utan menjek be.

    Az egy hetes hasznalat miatt 3000 Ft bukok rajta, mivel tudjak , hogy ott vettem...

    A lenyeg az, hogy januar elso heteben KI LESZ CSERELVE !!!

    A problema megoldodott, a winyot NEM nyirtam ki, es most a topicot
    !!!!!! BEZAROM !!!!!!
  • Laalee
    #88
    ha a tap megy tonkre lehet probalkozni egy erösebb villamlaskor, hogy tulfeszultseget kapott a gep, ha van biztositas fizetnek... ha 230 al nyirod ki a vinyot a tapot is haza kell vagnod, és lehet hivatkozni a szavatossagra, de ha a vinyo elszalt tuti hogy a cd is elszalna és a legtöbb kartya is :) szoval ez szar ötlet

    mi a francert nem hivod fel oket... itt szenvedsz mar 2-3 napja ennyi ido alatt 1 telefont megtehettel volna
  • Laalee
    #86
    persze az alt fat16 szokott lenni :)
  • Laalee
    #85
    sok vinyon van gyari particio amin megkapod a winyohoz szukseges drivereket utilokat
  • pilóta
    #84
    Érdekes lehet a lelkiismereted
  • tomcs
    #83
    azt semmi esetre se mondd hogy miert ment tonre, esetleg mondd azt hogy meleg volt meg kerregett vagy valami
  • tomcs
    #82
    a raw kb annyit jelent hogy adathalmaz, ertelmezd aminek akarod, szal pl egy kepfile header nelkul is raw, vagy ha cdt atirsz eppen ezert raw mode, nem nezi hogy mi micsoda csak viszi at
  • Bakka
    #81
    Bocs, hogy hulye vagyok a RAW-al kapcsolatban ! a windows irta hogy RAW (azt, hogy ez filerendszer azt en talaltam ki), addig amig le nem formaztam...
  • Bakka
    #80
    A SMART - ba en is be tudok nezni ?
    Kivancsi lennek ra ? Vagy abba nem lehet csak ugy benezni, mint pl. a BIOS-ba?
    Lehet, hogy azt fogom csinalni, hogy felhivom a boltot es elmondom nekik, hogy tonkerement a winyom mert tulfeszkot kapott ...
    Ha azt , mondjak, hogy ki lehet cserelni ha akrom 40 G re is, akkor az nekem nagyon-nagyon jo es nyugodt lelkiismerettel nekiallhatok, hogy megbabraljam a 220-as kabellel.
    Ha aszongyak hogy ez ugyben ok nem tehetnek semmit akkor, nem viszem be a winyot , nem megyek oda kb. egy fel evig es aztan mar nem is fognak emlekezni ram . Ebben csak az a szivas ha kozben megiscsak elromlik magatol a winyo...
  • Pheel
    #79
    abszolut természetese rövid u
  • Pheel
    #78
    Ugye a format meg DOS-os, mégis ki lehet adni arra a vinyóra-partícióra, amiről indítod, nem?

    RAW? Szerintem az abszolút üres vinyón nem tárolódik érték arról, hogy ő éppen RAW típusú filerendszerrel van felruházva. Ugye a filerendszer is adat. Egy gyári vinyón nincs adat. A kérdés alapból hülyeség. Valami progi mondta rá, hogy RAW. Javaslom nézz utána mit is jelent ez a szó és rájössz, hogy ez nem hogy nem filerendszer, de semmi sem.
  • Pheel
    #77
    A SMART egy olyan diagnosztikai eszköz a merevlemezekben, ami többek között méri az eddig üzemben töltött időt. Jelez még (elvileg), amikor az eszköz közel áll egy meghibásodáshoz vagy meg is hibásodik. Számolja még a parkolások, felpörgések és hasonló események számát. Hasznos kis cucc amúgy, csak neked most pont nemjó.

    Hogy kiüti-e a 220V? Szerintem az téged is kiüt, szóval én nem próbálkoznék ilyenekkel.

    Jó éjszakát!
  • Bakka
    #76
    Azt a particion magicot meg nem ertem pontosan !
    Ha windows alatt megy akkor hogy kepes letorolni aparticiot es sajat magat is !
    Amikor meg nem volt leformazva akkor avalami RAW volt a filerendszer. Na az mi a mano? Abba az eredeti allpotba is kepes visszaallitani ?
  • Bakka
    #75
    Mi az a SMART ??? SMART Driverol mar hallottam de amugy arrol is csak annyit tudok, hogy valami gyorsito .
    Na szoval MI AZ A SMART ???
    Van egy olyan erzesem, hogy ha ezzel a szoveggel allok be akkor az lesz az elso, hogy azt a SMART -ot megnezik ! Azt nem lehet torolni esetleg 220 V-tal ? :)
  • Pheel
    #74
    Gyakorlatilag teljesen 0-ázni lehet. Viszon a vinyóban lévő SMART megmondja mennyit ment eddig. Szal, ha azt lekérik, akkor bukta.

    PowerQuest PartitionMagic 6

    Leszedni pedig? Nos, azt szokás mondani, hogy ami nincs rajta a neten, az nem is létezik. Hajrá! :)
  • Bakka
    #73
    Pontosan mik ezek a programok es honna szedhetem le oket ???
    A Norton Utylityben ugye nincs benne ?
    Ki tudom ugy nullazni a winyot oly tokeletesen , hogy akar azt is monjam , hogy MEG NEM IS VOLT BENNE A GEPEMBE ????????
    Mert ez talan a legjobb megoldas lehet ! (amugy tenylegesen egy hete hasznalom, most is az megy)
  • Pheel
    #72
    Törlöd a partíciókat és kinullázod a vinyót. A PowerQuest és a Norton termékeit ajánlom ilyen célokra...
  • Bakka
    #71
    Ujkent hogy tudja eladni ha mar egyszer leformaztam es particionaltam ???
  • Bakka
    #70
    Lehet, hogy van benne valami ! Sajna nem vagyok jogasz ! :(
    De miert van az, hogy valakinek kicserelik az egesz gepet , kinyiffant a tapegyseg es tonkretett mindent ? Mert ilyen mar VOLT !
    Ennek a garancia dolognak hol nezhetnek utana ? Olyan hely kellene akar itt a neten is ahol ez PONTOSN LE VAN IRVA !! Kene egy link !

    A masik megolda meg mindig az elbeszelgetes az eladoval.
    Ha nem veszik be teljes aron (marpedig miert vennek ?), akkor kb. mennyiert vehetik vissza az -

    -1 hetes
    -Maxtor 20 G 7200 RPM - es
    -1 eves garancias
    winyot ?

    Ha 25 ezret adnanak erte akkor mar lehet, hogy bevinnem, vegulis akor 10 ezret kellene rafizetni es akkor a bukas csak 5 ezer Ft lenne !
    Mi a velemenyed, mennyit erhet ?
  • Pheel
    #69
    Arra nincs gar, ha belecsap a villám, kigyullad a ház, stb. Ez az esemény is ilyen katasztrófának minősül szerintem. Erre nem lehet felkészíteni a terméket, tehát nem a gyártó hibája.

    Ha karambolozol, akkor sem a gyártót zaklatod, hogy márpedig nem állt meg a kocsi azonnal...
  • Bakka
    #68
    Miert mi az a garancia ??? Nem azt jelenti, hogy garantaljak, hogy mukodni fog legalabb egy egesz even at, es/vagy ha meghibasodik (valami miatt amit nem mi, legalabbis nem szandekosan ideztunk elo) akkor ingyenesen megjavitjak estleg ha ez nem lehetseges akkor kicserelik egy ugyanolyan tipusra ??? Es itt lehet veluk alkudozni , pl ha kifizetem a kulonbozetet akkor kaphatok egy masik tipust. Mert vegulis nekik nem teljesen mindegy , hogy milyet adnak ?? A lenyeg nem az, hogy az ertekenek azonosnak kell lenni ! Itt arra gondolok, hogy nekik szerintem mindegy, hogy 20-vagy 40 G winyot adnak, ha a penzt megkajak erte.
    Vagy ha nem ezeket jelenti a garancia, akkor mit jelent ?
  • Pheel
    #67
    Ezzel egy baj van. Nem esik bele a garancia fogalmába. Ezt esetleg egy biztosító kifizeti fél év huzavona után, de egy cég tutira nem cseréli ki...
  • Bakka
    #66
    Vannak olyan esetek amikor valami tulfeszko vagy mit tudom en mi miatt kiegnek a tapegysegek es veluk egyutt tonkremehet az egesz konfig is. Vagy ez nem igy van ? Ilyen esetekben nem hinnem, hogy +1-2 V feszultseg lenne a hibas, ilyenkor akar meg fustolhet is a haz !
    Nekem csak egy ilyen meset kellene bedobni es nyert ugyem van.
    Miert zavarnanak bele ? Szepen pontosan elmondom nekik, hogy mikozben epp ultem a gep elott pukkant egy nagyot a gep es kivagta meg az automatat is. Sot furcsa szagot is ereztem, aztan kiderult, hogy kiegett az alaplap is. Az alaplapot bevittem a szervizbe de ott azt mondtak, hogy javithatalan es vegyek ujat...
    Ezert szeretnem ezt a vinyot megnezetni, hogy lehet e valamit csinalni.
    Ha nem akkor ugyis ki kell nekik cserelni.

    Egyebkent, hogy van ez a garancia dolog pontosan ?
    Ha pl. 2 - 3 honap mulva a 40 G-s winyo kerulne annyiba, mint most a 20 G, akkor is 20 G re cserelnek, vagy akkor 30000 Ft erteknek megfeleloen adnanak egy 40 G-t ?
    Mi az eselye annak, hogy a winyok ara lecsokken. Merr vegulis nem olyan regen meg a 15 G kerult annyiba mint most a 40 G, nem ?
    Egyaltalan lehet meg pl. 10-15 G-s winyot kapni boltokban ?
  • tomcs
    #65
    ugy tudom mind1ikben van aram, bar nem tudom hogy hasznalja-e mindet, 12v-t biztosan. de szerintem sem nyero otlet ez a 230v dolog, lehet tul feltuneoen vagja tonkre, ugyanis ezek a cuccok valamekkora tulfeszultseget azerert elbirnak, szoval ha akkora gaz lenne naturban hogy szetbaszna a winyot akkor az alaplapot is meg minden mast is es akkor par gonosz keresztkerdessel bezavarnanak, majd mondanak hogy kapd be es menj mashova.
    tobbiek: arrol a tulmelegitos megoldasrol mi a velemeny? azzal ki lehet vajon nyirni?
  • Dikkma
    #63
    Bakka, beszéld meg velük. Kapnak egy sört és visszaveszik, hidd el.
  • Bakka
    #62
    o o o o
    a. b. c. d.

    Ez itt a 4 kis erinkezo a winyon elolnezetbol !
    Ezek kozul melyikben van aram ? (gondolom csak 2 ben ) Melyikre kell rakotni az aramot ?
    Egyebkent mar szereztem egy olyan kabelt amelyik egyik veget be lehet dugi a konnektoirba a masik vegen pedig nincs semmi...
  • Bakka
    #61
    A mai vilagban ? Szerintem rohognenek rajtam egy nagyot !!!
    "Hat sajnalom ez igy nem lehetseges. Szvesen beveszzuk a 20 gigas winyodat ugy kb. 20-25 ezer Ft-ert, de tobbet sajnos nem tudunk erte adni."
    Holott toluk vettem egy hettel ezelott es meg garancia is van rajta.
    Ha be is venne kb 20-25 ert akkor is jol jarnak vele. Kepesek lennenek talan meg vadi ijkent is eladni...
  • Laalee
    #60
    mielött szetverned miert nem hivod fel öket, hogy ize kiprobaltatok es megy a gepedben a 40gigas vinyo, szal lenne e ra mod hogy kicsereld egy nagyobbra... mivel par napos lehet a cucc, siman el tudjak adni ujnak ök is, és te is jol jarsz.
  • pilóta
    #57
    Szerintem mielőtt átb.szol egy céget (remélem tudod, hogy ezzel megkárosítod őket), próbáld ki a haverod 40 gigás winyóját a te gépeden, mert az, hogy nála megy, még nem biztos, hogy nálad is!
    Azért ciki lenne, ha a sok manőver és tönkretett winyó meg csere után kiderülne, hogy nem is megy a 40-es, és aztán kérsz tanácsokat, hogy hogyan tedd tönkre, hogy kicseréljék egy 20-asra
  • tomcs
    #56
    esetleg meg az lehet jo megoldas hogy probald tulmelegiteni, jo kis becasomagolos modszerrel, aztan ha tropara ment onnan mar soha nem mondjak meg hogy normalisan beszerelve melegszik-e, az meg hogy a tobbi olyan winyo mit produkal melegedesben az mind1, a tied hibas volt es kesz.
    lenyeg meg az hogy ha visszaviszed ne tudjal rola semmit, nem megy, nezzetek mar meg mi van vele, fontos adataim vannak rajta, nem tudjtok megcsinalni, biztos?? stb..
  • tomcs
    #55
    a forditva bekotes tenyleg kicsinalhatja, de kerdes hogy mit, mert ha csak az aramkorbe barmol bele az jo, ugyanis az aramkoroket ugy szokas javitani hogy az egesz panelt kicserelik, nem fogjak azt jobban megnezni, sot jo esetben lekapjak a burkolatot es a bolt falan vegzi
  • tomcs
    #54
    ez hulyeseg, de az osszevissza feszko nem rossz otlet..biztos van olyan villanyvasut trafod amivel max 12v-t lehet adni, es azzal meg jatszadozni is lehet jol, de a kuklserelmi nyomokkal tenyleg nagyon vigyazz, mert ha nem is vizsgaltatjak be azert eleg jol meg szoktak nezni
  • Bakka
    #53
    Ha pl. ket szal vezettekkel belevezetem a 220-at a kis csatlakozojaba....es raadasul a polusokat is felcserelem (talan akkor majd visszafele forog + leég) hmm...
  • Bakka
    #52
    Az meg a kerdes, hogy mennyi mennyi annak a valoszinusege, hogy a bolt elkuldi alapos kivizsgalasra ??? Ez nagy kerdes ! Ezert gondolom azt, hogy valami olyasmi hibat kell kelteni benne ami akar "termeszetes" modon is bekovetkezhetne. Ha letorom a fejeket es rajonnek , akkor megsem mondhatom azt, hogy leesett az asztalrol...
    Viszont a tulfeszultseg barmely lakasban elofordulhat...