7788
Ide jöhetnek az írással kapcsolatos sirámok /Borg
  • pxxl
    #7668
    sikeresen átb_sztak? végül is erről szól a biznisz
  • steweee
    #7667
    http://www.elektrodigital.eu/

    ezt az oldalt ismerte vki ? én dual layeres lemezeket akarok venni, és hát meglepődtem hogy eddig kéz alól is sokkal drágábban vettem...

    vélemény?
  • Met
    #7666
    keress egy olyan írót ami olvasni tudja, lehet egy régebbi olvasó is és azzal lerippelni, de túl sok reményt ne fűzz hozzá
  • xarina
    #7665
    Sajnos most vettem észre, hogy 3 db általam írt lemez olvashatatlanná vált. 2 éve írtam őket Nec 7173A típusú íróval kék színű Tdk dvd+ lemezre. (kódja a Dvd Identifier szerint: DVD+R:TDK-003-000 ). Dvd decrypterrel írtam iso fájlból 2,4 szeres sebességgel. Mindegyik filmet írás után legalább egyszer végignéztük, némelyiket 3-szor is. Akkor semmi probléma nem volt velük. Azóta a szekrényben tartottam őket, nem voltak kitéve sem erős hidegnek, melegnek vagy bármi más károsító hatásnak. Tegnap vettem észre, hogy 3 db lemez olvashatatlanná vált. Ha berakom a dvd meghajtóba, úgy tesz, mintha üres lemez lenne. Nem talál rajta semmilyen adatot. Kipróbáltam az összes ismerősöm különféle számítógépes és asztali lejátszóin és íróin (kb 15-16 különféle típus), de mindenhol üresnek látja a lemezeket vagy úgy, mintha semmmi sem lenne a lejátszóban. Végül találtam egy Millenium típusú asztali lejátszót, amiben legalább felismeri a lemezt, s akadozva, de eljut a menüig, de sajnos tovább már nem hajlandó játszani semmit (azt is jó nagy zúgás közepette).
    Van 50 db ilyen típusú lemezem, mindegyikbe belenéztem és belepörgettem, valószínüleg a többi jó, legalábbis simán felismeri őket és bárhol belenéztem, tökéletes volt. 3 lemezzel van gond. Mindegyiken számomra nagyon fontos és pótolhatatlan családi videók vannak.
    Van valakinek valami ötlete, hogy mit tudok csinálni?
  • passatgt
    #7664
    Windows XP sp3 + Pioneer dvr-111d DVD író. Olvas, de írót nem lát
    Másik gépen Plug and Play megy, itt meg nem... Ötlet?
  • Met
    #7663
    Ezt a progit én is csak ajánlani tudom, feliratot is belefűzi a dvd-be ha szükséges
  • Zsolt01
    #7662
    Ja és ezzel több AVI berakással DVD-t csinál menüsen. Csak kb. 3 db. 700 megás AVI, mert különben rosszabb minőség lesz, de erre figyelmeztet is lent.
  • Zsolt01
    #7661
    Én ezzel szoktam AVI-ból DVD-t csinálni és ezt írom ki Nero 6 video fájl kiírás.

    http://rapidshare.com/files/240404133/VSO_ConvertXtoDVD2_Hun_v2.0.1_Menues.zip.html

    Ez meg is írja a DVD-t. De Én nem ezt használom kiírásra. Ha te se ezzel akarnád beállításokba pipa ki.
  • tanker01
    #7660
    hi!
    Neroval szeretnék dvd-t irni PLS HELP!
    Aviból rendes dvd formátumot szeretnék írni mert a dvd lejátszóm nem játsza le az avi-t.(egyébként régen tudtam kb 2-3 éve :S :D)
    Aki tudja hogy avibol hogy lehet dvd-t konvertálni nero 6-tal az helpeljen.thx
    bb
  • Morphin
    #7659
    már megoldottam...tárgytalan.
  • Morphin
    #7658
    hello
    egy Optiarc AD-7170A íróm van ha minden igaz. 1.02 fw-vel. most írás előtt gondoltam megnézem van-e újabb,mert 2éve van meg és még nem is nyultam hozzá nem volt baja,most sincs végülis(csak burn4free nem engedi 5x-nél gyorsabban írni) na mind1. szal leszedtem az 1.05 fw-t. failed...1.04 fw failed...nem frissíti sehogy sem. valakinek van ötlete??
    üdv
  • KaLóZ14
    #7657
    közbe sikerült megoldani a problémát, a legújabb yl05-ös fw-lett felrakva rá, plusz imgburn-el sikerült kiírni...de nero8m hogy levan frissítve az fw még ígyse váltja át a réteget...
  • jómagam
    #7656
    Küldtem egy privit olvasd el légyszi.
  • Zsolt01
    #7655
    Amúgy milyen Xp-t raktál fel?
    - minimum sp2 vagy inkább sp3
  • Zsolt01
    #7654
    Tehát ha jól értem, akkor másik gépbe jól működik az "író", tiedbe meg most nem.

    Eszközkezelőbe nézd meg, hogy szerepel-e egyáltalán, vagy ha szerepel, nem-e "sárga felkiáltó jeles" !
    - olyan megoldást hallottam multkór, hogy eszközkezelőből törlés és a gép újra indításánál helyre áll, újra felismeri.
    - az adatkábel nincs megtörve? Csatlakozók rendben?
  • jómagam
    #7653
    Sziasztok!
    Nem olvas be a dvd íróm másik számítógépben jól működik most raktam fel egy gyári xp-ét igaz még más programot nem raktam fel semmilyet szerintetek mi lehet a probléma?? Ja az xp-t úgy raktam fel, hogy f8-cal boot-tam mert ha kiválasztottam a bootba, hogy az első számú hardver legyen az író úgy nem indult el a telepítés.
    Aki tud segíthet
    Satás vinyó van a gépbe azon van a rendszer, a régi IDE csatlakozós vinyót meg úgy használtam, hogy az íróról lehúztam a kábelt, rádugtam a vinyóra és kész.
    Most vissza dugtam az íróra de az meg nem olvas be semmit????
    Minden tipp érdekel??
    köszi
  • KaLóZ14
    #7652
    Sziasztok!
    Tudom h rossz helyre írom, de sajna nem találtam ilyen topicot ami ezzel foglalkozik. Szal a problémám blu-ray lemez írása, azon belül is 50GB-os újraírható lemez. Van egy LG GGW-H20L blu-ray író, és egy TDK 50GB BD-RE. A sima 25gb-os újraírható lemezt simán megírja a Nero 8, de az 50GB-os újraírhatót valamiért 61%-nál amikor réteget vált kidobja hibaként. A Blu-ray író firmware száma: YL02. Szerintetek mi lehet a baj? Frissítsem a firmware-t vagy a lemez lehet a hibás vagy a blu-ray író?
  • GPx8
    #7651
    DL -es a lemez...
  • bertino
    #7650
  • Zsolt01
    #7649
    Konkrétan mi ez ?
    Amúgy Pc-re felmásolás és kiírás utána !? (de jó lenne tudni, hogy mi ez)
  • GPx8
    #7648
    Sziasztok!
    Egy eredeti adatlemezt (nem DVD film!) szeretnék 1:1 -ben másolni valamivel. A DVD 4.8 GB -osnak mutatja magát. Gondolom vmi írásvédelem miatt... Egyébként kb. félig van csak írva a lemez. Milyen progival tudnám másolni?
  • Zsolt01
    #7647
    Próbáld ki másik gépbe !
  • Daelon
    #7646
    nem megy se Nero 6-tal, se ImgBurn-el, sem DVDFabPlatinummal.
  • Morphin
    #7645
    másik program?
  • Daelon
    #7644
    hali!

    Pioneer DVR-112D dvd íróm van, és péntek óta meghülyült.

    konkrétan nem hajlandó írni semmit, semmilyen szoftverrel. elketyeg rajta szépen a megfelelő ideig, majd fogja magát, kiadja a lemezt, amiről kiderül, hogy üres.

    az ImgBurn-nek ráadásul az a funkciója, hogy írás után ellenőrizze a felírt adatot, vagy h törölje a képfájlt, nem használható (szürke marad).

    legfrissebb firmware van (volt) fenn. kipróbáltam egy angol fórum alapján egy firmware trükközést, ami után 112L-nek ismeri fel, és elvileg még a +R-es lemezeket is írná, de így is tojik a fejemre.

    fullfrissített winXp van fenn.

    bárkinek bármi ötlet?
  • mjanika
    #7643
    Nálam Verbatim lemezekkel csinálta.:) Tök idegesítő volt, hogy írás közben még netezni sem tudtam, pedig 5mbites a sávszélességem, egy oldalt nagyon lassan hozott be, winamp alatt is csak úgy nyekegett a zene, mint régen amikor a szalagos magnó nyújtogatta, meg begyűrte a szalagot :D De különben érdekes, hogy 8éve már hogy van íróm, és eddig egyik sem csinált ilyent soha:) Szar windows(csak így kisbetűvel:D), jól megszívatott:)
  • Aramir
    #7642
    Nincsmit :) Sajna annó én is szívtam ezzel, csak onnan tudom a megoldást. Az SP1 elötti xp-knek volt egy olyan bugja, hogy ha valamit nehezen tudott beolvasni a meghajtó, akkor szépen visszakapcsolat udma-ról pio-ra a meghajtó, aztán úgy maradt. Az tünt fel, hogy főleg a princo lemezek után csinált ilyesmit :D
  • mjanika
    #7641
    Ééés valóban. Ilyent vazze... Köszönöm szépen a megoldást, és a segítséget, most már olyan mint régen:) Most már nem ugrál a tároló szint jelző:)Hogy ide milyen okos emberek járnak
  • pisti2216
    #7640
    Hello,lenne egy problémám a DVD irómmal van a gond, ha beteszek bármien DVD-t levagy a gépen, elkezd olvasni és megál, s vagy else kezd.SATA-s már visszavittem kicserélték és evel is ez a bajom, milehet a gond??
  • Aramir
    #7639
    Az eszközkezelőben töröld az ide vezérlőt, majd indítsd újra a gépet. Valamiért udma vezérlésről pio módra váltott a windowsod, és ezért terheli íráskor a procit 100%-ra (nálad csak az egyik magot, ezért jelez csak 50%-ot), illetve azért tart 50 percig az írás, mert a buffer állandóan kiürül, és megszakad az írás, majd megint ír 1-2 másodpercig, amíg újra kinem ürül a buffer, és ez megy az írás végéig.
    Újraindítás után a windows visszateszi a vezérlőt, de már udma módban lesz.
  • jimy76
    #7638
    Köszi.
    Le is töltöttem, de kiderült, hogy ez ugyanaz a progi mint amit írtam.
    Viszont lehet,hogy egy újabb verzió és jobb lesz.
    Kipróbálom.
  • Zsolt01
    #7637
    Ja és ennél a proginál a minőség is beállítható, nézd át a beállításokat.
  • Zsolt01
    #7636
    4,9 gigás AVI-t akarsz kiírni normál DVD-re ami 4,4 giga körül van !
    Hát ez így !
    Nem tudom, hogy lehet-e így ezt a méretet dvd formátumra konvertálni !
    Én ezt a progit használgattam:
    VSO ConvertXtoDVD2 Hun v2.0.1
    Ez menüs dvd-t csinál magyarul tud és a végleges méret megadható, normál dvd méret.
    Próbáld ki ami nekem van:
    http://rapidshare.com/files/240404133/VSO_ConvertXtoDVD2_Hun_v2.0.1_Menues.zip.html
  • jimy76
    #7635
    Újabb problémám adódott.
    Egy 4,9 gigás avi filet szeretnék minőségromlás nélkül kiírni dvd-re.

    Köszi!

    (Az "avi to vob" progi jónak tűnik, csak lassan dolgozik és le is fagyott menet közben.)
  • mjanika
    #7634
    Nálam is ugyanezt csinálja. 16x sebességgel egy dvd adatlemezt 50percig ír meg, egy hete csinálja ezt, előtte nem volt ilyen. Core2 E8400-as procim van és megnéztem 50%-ban terheli a procit írás közben, az nagyon sok, és nálam is nyávog a hang winamp alatt, meg netes felület alatt is ha pl. youtube videót nézek. Feltettem másik író progit, az is ugyanezt csinálja...
  • beneeto
    #7633
    hello!
    lenne egy kis problémám amiben szeretném a segítségeteket kikérni.
    Van egy LG HL-DT-ST DVD-RAM GH22NP20-m és egyszerűen vannak dvd-k amiket megnyit és vannak amiket meg valamiért nem...elvileg amiket nem tud olvasni azok ilyen "dupla dvd-k"...és nem tudom hogy miért, mikor most vettük..segítségeteket előre is köszönöm
  • Met
    #7632
    Az íród azért nem írja gyorsabban mert vagy régi fw van benne és nem ismeri fel megfelelően a lemezt vagy rossz minőségű a lemez
  • ADRIENNNYUSZ
    #7631
    Sziasztok.
    Segitséget szeretnék kérni.Van egy pioneer216d írom irás elején azt irja 18×seb aztán lemegy 1×sebességre és végig 1×seb írja meg a lemezt.Aki tud segítsen előre is kössz!
  • Zsolt01
    #7630
    Régi kód !
    Én nem állítgattam semmi ilyesmit.
    Én a DVD Shrink-el csináltam meg kisebbre, nem állítottam semmit, hagytam alapba és Nero-val kiírtam DVD videó fájlként.

    DVD Shrink használata.
  • jimy76
    #7629
    Hoppá, mégis sikerült.
    Az alcohol-al virtuális meghajtóba tettem a filet.
    Köszi
    Kérdezi az írás előtt a régi kódot.
    Megadjam vagy ne foglalkozzak vele?