7788
Ide jöhetnek az írással kapcsolatos sirámok /Borg
  • jimy76
    #7628
    A DVD Shrink-et már néztem,de nem ismeri fel az mdf filet.
  • Zsolt01
    #7627
    DVD Shrink
    Itt a fórumba bővebb infó, de egyszerű. Google és találsz progit.
  • Styrex
    #7626
    Valamilyen oknál fogva a DVD íróm egy adatlemezt 1ó40p-ig ír8x sebességgel. Egy másik jelenség: ha aDVD-ről pl. rippelek egy filmet és közben szól a Winamp akkor a hang nyávog mint a megnyúlt szalag. A gépben egy Core2Duo 4300-as proci van. Ez nagy valószinüséggel egy Win újratelepítés után lett ilyen kb. 3 hónapja. Az írót másik gépbe megnéztük és ott jól működik.
    Memóriák jók.
    Ez a probléma lehet csak a Win hibája?
    Vagy még további hardverek után kutassak amik okozhatják?
  • jimy76
    #7625
    Gyári DVD-ről készítettem az alcohol progival egy 7 gigás mdf kép filet.
    Hogyan, mivel tudom ezt leírni egy normál DVD-re?
    Köszi
  • Zsolt01
    #7624
    Hát ja, a garancia jó dolog.
  • Shep
    #7623
    Már kiderült, hogy nagy valószínűséggel az író a ludas, behalt benne valami. Még szerencse, hogy garis.
  • Zsolt01
    #7622
    Biztos újra írható ?
    Ha igen, próbáld ki máshol !
  • Shep
    #7621
    Van egy újraírható dvd lemezem, kb 2 hete ráírtam egy filmet, most berakom ,hogy a neroval letöröljem erre azt írja, hogy ez csak egy 1x írható lemez és nem lehet törölni. Hát de eddig jó volt. Akkor most mit lehet kezdeni, természetesen az eldobást és az új vásárlását leszámítva.
  • Zsolt01
    #7620
    Ki kéne próbálnod máshol a lemezeket ismerősnél pl. akiknek újabb az írójuk, vagy frissítve van a bios-uk. Lehet a lemezeknek van gondjuk.
    Ha máshol jók, akkor bios frissítés kelhet talán az íródnak.
  • bmedve
    #7619
    Hello!
    Segítség kéne valaki okosabb embertől, mint én! Vettem 50 db. Verbatim 16x DVD-R lemezt, de az íróm (LG GSA-E60L) először még elfogadta, (bár nem a szokott 5-10 mp alatt, hanem 1-2 percig villogott) majd 1% után error üzenettel kidobta) de már , ha el is fogadja, amikor írni akarok, kidobja, és üres lemezt kér... Az író kb. 2-3 éves, elvileg 20x írásra képes, egyéb - és + lemezeket hibátlanul ír.
    Mi lehet a hiba?
  • bonyoc
    #7618
    Szevasztok! Az a problémám hogy nem tudok adat dvd-t irni Pioneer 108-as meghajtóm van néro8as progi.Ezt most tettem fel, elötte ashampo 7est használtam,de a neroval sem hajlandó irni.Dvd drecipter müködik de avval nem lehet adatot irni.Van ötletetek?köszi
  • ZoLee93
    #7617
    "Nándika"...csak azért, hogy örüljél!

    Settings>Settings>Trusted zone>Trusted application>"Add" this program:"c:\program files\nero\nero 9\nero burning rom\nero.exe" to the list and enabling "Do not can opened files"
  • ZoLee93
    #7616
    Az "Érvénytelen blokk cím" esete - avagy az Őrület határán Part 2.

    XXX Rájöttem Wazzze! XXX

    Most nemazÉ, de azÉ...a biztonságnak is vannak határai. Azonban KasperskyéknéL úgy gondolják a ebből sosem elég! Sikerült oYan ügyesen megírni a legújabb v.8.0.0.506 KAV ( KIS )-ot, hogy a DVD-írásnál frankón alá is tett YóNéhány szerencsétlen JÚzerekneK, amit az "Az "Érvénytelen blokk cím" esete - avagy az Őrület határán" sirámomban részletesen ki is fejtettem.

    Na-kéremszépeN ! Akinek a fentebb említett programok telepítve vannak a gépén és ezzel az említett írási problémával szenved, akkor az alábbiak szerint elkerülheti a további "Anyázást" és "CD-DVD rom"-gyártást ( ahogy "Evetke kicsilányom" említette:"Néééé...CéédééééROM !" )

    Mivel én a KIS 2009 magyarosított verzióját nyúzom a gépemen ezért először jöjjön ez ( Tádaaaa...és dobpergés. ):

    Beállítások>Beállítások>Fenyegetések és kivételek>Kivételek>Megbízható zóna>Megbízható alkalmazások>Hozzáadás>"c:\program files\nero\nero 9\nero burning rom\nero.exe">"Ne vizsgáljon megnyitott fájlokat"

    Akinek az AngoléZe verzió van felpakolva az kábé így.:

    Setup>Setup>Trusted zone>Trusted application>"Add" this program:"c:\program files\nero\nero 9\nero burning rom\nero.exe" to the list and enabling "Do not can opened files"

    Természetesen a "nero.exe" a TE gépeden nem biztos, hogy ebbe a könyvtárba van feltelepítve... ( BocsI. )

    Szóval Nekem ezekkel a beállításokkal ismét tökéletesen írja a lemezeket. NoDe...holnap?
    ...
    Jó csak viccelteM.
    :-)
  • Polaris93
    #7615
    Tuti nem hibás,mert egyrészt eredeti release másrészt pedig ismerőseim is letöltötték és náluk működik! :) Na mind1,megpróbálom ezzel a cuccal amit adtál. Köszi szépen!
  • Zsolt01
    #7614
    Amúgy meg mért kell daemon-ba tenni !
    Egy író progival kép fájl kiírás és kész. Pl.: Alcohol 120%

    De az is lehet, hogy hibás az a Vista amit leszedtél.
  • Zsolt01
    #7613
    Portable (nem telepítős) Nero-k.

    Nem tudsz Nero-t telepíteni, akkor valami gond van gépeddel !
  • Polaris93
    #7612
    Sziasztok! A segítségetek szeretném kérni!
    Letöltöttem egy Windows Vista-át kipróbálni. A "hogy írjuk ki,hogy bootolható legyen" részben ez áll:

    Kiirás a következöképpen kell!!
    1.Kicsomagolod
    2.Betöltöd daemon toolsba az iso fájlt
    3.Megnyitod a nerot
    5.rámész hogy sima lemez másolása
    6.kijelölöd neki forrás meghajtonak a damoon tools meghajtot
    7.kiirod és kész van.

    Ha nem igy teszel nem fog bootolni!
    Nos,Én pont így csináltam,annyi különbséggel,hogy Ashampoo-val. -->persze,hogy nem bootol. Nero-t akármelyik verziót is teszem fel,valamiért nem lehet telepíteni. Ötlet??
  • Met
    #7611
    nm ;)
  • gordon 24
    #7610
    Köszii!!!:D

    Müködik!! Nagyon köszi a segítséget..
  • gordon 24
    #7609
    Igen! Az lenne a cél!

    Tudod hogy olvasható legyen a lejátszónak.. Mert az avival (legalábbis ezzel amiben ezek a videok vannak) akad a hang. (egyébként Nascar versenyek.. Torrent oldalról szedem őket.. Sajna a srác olyan formátumú aviba rakja, ami nem tetszik az én lejátszomnak.. Kép oké de a hang akad.

  • Met
    #7608
    dvd formátumba akarod konvertálni?
  • gordon 24
    #7607
    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni..
    Vannak videok melyek avi formátumban szerepelnek.. Sokaknál ha kiirom DVD re a lejátszón akad a hang stb.. Arra gondoltam, hogy át kellene konvertálni divx vagy valamileyn olyan formátumra amit talán jobban kezelne a lejátszó.

    Tehát olyan programot keresnék, ami szét is bontja az avi-t tudjátok arra a két komponensre amit a DVD-ken látsz Audio és valami..

    Vagy adhatnátok ötletet hogy lehet ezt megoldani..

    Válaszokat előre is köszi.. Üdv.
  • tompka
    #7606
    Nem lehet vmilyen szoftverrel megoldani, hogy írja a Memorex DL lemezeket a Nec 4570A íróm? A nec oldalán találtam pdf állományt, amiben szerepel ez a dvd típus. De mégsem ismeri :(
    fw frissítéstől meg félek, szval azt kizártam.

    Amúgy az mennyire gáz, hogy a megírt Verbatim dvd-ken ha megfordítom, látok rajtuk sávokat? Írás közben az író többször megáll fél mp-re, mert a buffer lemegy 0-ra. Ilyenkor vissza 94-96%-ra és megy tovább. Ezek a leállások csak fél mp. Amúgy hibátlanok. Úgy olvassa az író őket mint a bolond. Azaz olyan jól. Akár 16x-osan is :) asztali játékosban is hiba nélkül mennek, szval jók, csak látványosan furi.
  • ZoLee93
    #7605
  • ZoLee93
    #7604
    Az "Érvénytelen blokk cím" esete - avagy az Őrület határán...

    Segítségeteket kérném egy nagyon idegesítő hiba elhárításában. Samsung SH-S203D íróm tegnap óta "behisztizett", ami abban jelentkezik, hogy kénye kedve szerint írja vagy inkább NEM írja meg a DVD-R lemezeket. Elindítom az írást, majd néhány másodperc után, a vérnyomásomra elég negatívan ható "érvénytelen blokk cím" hibaüzenettel végetér a móka. Nero kikapcs. Lemez KI...Lemez BE ( LemezinFO.: üres Disc, nem írt rá semmit ! ). Nero Bekapcs. Ismételten megkísérlem az írás megkezdését. "Írás" megkezdődik, DVDÍró felpörög...feszült figyelem a monitor előtt... aztán. HoPPá WazZze! Megint Csak... Isten hozott a könnyen értelmezhető és sokatmondó hibaüzenetek földjén.: "Érvénytelen blokk cím ... CD-írás hiba". Na ekkor már nem látok a gőztől ami az agyamat kezdi elönteni. Megint lefutom az előbbi kört:Nero kikapcs. Lemez KI...Lemez BE ( LemezinFO.: üres Disc, nem írt rá semmit ! ). Nero Bekapcs. Ismételten megkísérlem az írás megkezdését. "Írás" megkezdődik, DVDÍró felpörög. ééééS ! YesssS! Megírja a lemezt hibátlanul. A változatosság kedvérét, van amikor két-három lemezt is megír egymás utáN, azonban, ha úgy tartja jónak, csak a harmadik vagy a
    negyedik próbálkozásra sikerül. És végül egy érdekesség: az RW lemezek kiírásakor nincs problémám !

    Na-kéremszépen! Akkor lássuk részletesebben.:

    - Samsung DVD Író : SH-S203D SATA + Firmware revízió SB01
    - emulátor progik nyista
    - alaplap neve Asus M3A (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
    - alaplapi lapkakészlet AMD 770, AMD Hammer
    - BIOS típusa AMI (04/18/08)
    - CPU : DualCore AMD Athlon 64 X2, 2500 MHz (12.5 x 200) 4800+
    - Rendszermemória : 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
    - HDD : SAMSUNG HD161HJ (160 GB, 7200 RPM, SATA-II)
    - OPS : Microsoft Windows XP Professional SP3
    - DirectX 9.0c
    - TDK DVD-R 1-16X ( eddig kb. vagy 300 db iYen lemezt írtam hibátlanul ezzel az íróval, ígyhát ezt a tipusú lemezt szereti az író )

    Próbáltam kb. 4 féle íróprogival, de mindenhol ez a hibajelenség!
    Ide feltettem a Nero hibaüzenet képét:



    Két napja rengeteg oldalnyi infót olvastam ezzel a hibával kapcsolatban...sajnos mindenki csak segítséget kér ebben a problémában, de eddig + nem találtam rá a hiba elhárítására.

    Várom a segítségeteket! Köszi!

    U.I.:Tudom a RingyÓz XpÖ újratelepítés megoldja a gondom, de ezt a "megoldást" csak a legvégső esetben választanám.
  • RelakSfromhome
    #7603
    Thxvm!

    (WO-mode... :D )
  • Morphin
    #7602
    #7591
  • RelakS
    #7601
    ASUS dvd írókról mik a tapasztalatok?
  • tompka
    #7600
    Vettem 50db Verba dvd-t. Hengeres. Megírtam az első lemezt. Egy sorozat 4része van rajta. Az első 3-al semmi baj. A 4.-et a dvd lejátszó csak félig viszi. Hang oké, de kép nincs. pc-n pedig a 4. rész egy bizonyos helyén akadozik, de megy. Ilyenkor az író(íróval olvasok minden lemezt)hangosan kattog. Ha átmásolom a gépre azt a részt, akkor másolás közben nem esik le a sebesség, és nem is akadozik a lejátszás. A nero lemez ellenőrző cuccai: Benchmark és LemezSzken nem jelez semmi hibát. Ez után megírtam a 2. lemezt. Ezen már HD van, azaz jobban kihasználja az olvasási sebességet. A Benchmark grafikonja az olvasás végén erősen kileng. Azon leesik a sebesség. Lejátszás: Semmi gond. Reccenés nélkül megy. A végén sincs plusz erős olvasás.
    Mik lehetnek az okok?
  • simos
    #7599

    Köszi !!

    Kipróbálom !!
  • Met
    #7598
    Az eszközkezelőben IDE/ATAPI vezérlők, jobb klikk a másodlagos IDE csatornára, Tulajdonságok, Speciális fül
  • simos
    #7597

    Mindegy milyen lemez...mindegyikkel hosszú az írás !!
    Közben hallottam olyat, hogy lehet hogy nem DMA módban van az író !!!
    Ezt hol tudom megnézni , vagy átállítani ??

    Előre is Kösz a segítséget !!
  • Met
    #7596
    Milyen lemez?
  • simos
    #7595
    Sziasztok

    Segítséget kérnék :

    A dvd írom (pioneer) 4 óráig ír egy lemezt. (bármilyen adatot, 4 x-esen)
    8 x -osan 2 óráig !!!
    A kábelek már ki lettek cserélve, a jumperek is jók !!
    Az előző írómmal is ezt csinálta (samsung), vettem egy újat, de a probléma megmaradt !!

    Mi lehet a baj??

    Előre is Köszönöm a segítséget !!
  • rune
    #7594
    Itt van előttem két Sony egy Verbatim és egy Maxell, midegyik RW.
    Többségüket már párszor újra is írtam (4szer - 5ször), csak most két hete baszakszik az Nero meg a CDBurnerXp meg kb minden amit próbáltam....
  • Zsolt01
    #7593
    Biztos, hogy újra írható?
    Mert már hallottam olyat, hogy újra írható DVD volt ráírva és sima volt!
  • rune
    #7592
    Sziasztok!
    AZ mitől van hogy, akármilyen DVD író szoftvert próbálok, egyik sem hajlandó felismerni az újraírható lemezeket,????

    Sima DVD-ként kezeli, amit egyszer ha megírtam utána már nem hajlandó törölni mert szerinte sima DVD.

    Eddig ezzel nem volt gond.....kb 2 hete csinálja.
    Most éppen CDBurnerXp-vel próbálkoztam.
    Szépen megírja a lemezt aztán amikor törölni akarom, akkor kiírja, hogy nem újraírható...

    Valaki javasolta, hogy rakjam be Super Blank -be aztán már endgedni fogja törölni a CDBurnerXp, de így sem működik....

    PIONEER DVD-RW DVR-110D íróm van.
    Firmware revíziója 1.41

    Segítsetek!!!!!!!
  • Met
    #7591
    Elvileg Pio minőség mivel az Asus csak a "matricát teszi rá".
    De mindenből lehet egy rossz széria...
  • phoenix1
    #7590
    Elvileg akkor jónak kellene lennie?
  • Met
    #7589
    Pioneer a "belsejük"