7788
Ide jöhetnek az írással kapcsolatos sirámok /Borg
  • edisonae86
    #7708
    Helló sziasztok

    Asus DRW-22B2S dvd íróm van, 1 éve sincs hogy vettem. A probléma tegnap jelentkezett, mégpedig hogy nem hajlandó elkezdeni a lemezírást. 1%-ig megy az olvasástároló 100%-on van. A tároló szint meg se moccan, viszont pörög a lemez. Eközben egy alkalmazás sem nyílik meg, se böngésző se TC semmi. Megszakítani is csak nagy nehezen sikerül az írást többszöri "feladatbezárás" során. De utána is pörgeti a lemezt, és nem hajlandó kiadni. Ja és utána em tudok semmit se megnyitni. A vicc meg az hogy a proci 0%-on megy O_o Olvasni viszont beolvassa a lemezeket. Mi lehet a probléma szerintetek. Előre is kösz a segítséget.
  • istu82
    #7707
    sziasztok! lenne egy nagy problémám a DVD írómmal a típus NEC 3520AW nem mai darab, de eddig tökéletesen működött! a baj mostanában kezdötött, még pedig azzal, hogy verba lemezeket használok csak, viszont amiket mostanában írtam a nero-val, azt nem tudom vissza olvastatni vele, ugyanis azt írja ki, hogy a lemez sérült, vagy nem kompatibilis a wondows rendeszrével! XP-van a gépen! segítségetek előre is köszönöm!
  • grebber
    #7706
    Film írásnál mit számít az ha a Neroban kipipálom az mpeg fájlok normalizálását (nem tudom ez -e a pontos név) vagy nem?
  • Zsolt01
    #7705
    Hát ha nem képes adott illető másik fajta DVD lemezt hozni, akkor ne vállad az írást! Ha azt akarja, hogy Te írd ki neki adott cuccot, akkor majd beszerez szépen másik fajta DVD lemezt!
    Olyan nincs, hogy csak 1 fajta kapható, bárhol található másik ...
    Az egy dolog, hogy talán ez a legolcsóbb és ezért ezt adják neked.
  • Inquisitor
    #7704
    "Lehetséges valahogy egy dvd írót ami 10X-en hajlandó minimum sebességen írni a cd lemezeket valahogy 4x-2x sebességre levinni?"
    Sajnos nem. Ehhez szerezni kell egy régi, de márkás CD írót (amik ált. mai napig jól működnek!), általában a 12x-es írónál gyorsabbak nem tudnak már 1x-es írást.
    Ja meg ugye nem mellékesen egy 24x-48x írható lemezt meg nem nagyon szokás 12x-es sebességnél kisebbel megírni, mert pont azért nem lesz jó ... tehát lassú íráshoz szerezni kell olyan lemezt ami mondjuk 8-12x-es maximum, vagy audio írható CD-t.
  • Inquisitor
    #7703
    "Pedig supportnál ott figyel a Maxell lemez!"
    Na ezt ne ... van pár gyártó aki csinálja a lemezeket, és vannak a "márkák" akik megveszik, és cépen felcimkézik saját terméknek. Minden lemeznek van gyártó azonosítója amiből ki lehet deríteni ki gyártotta, milyen tükröző felületet, stb használtak hozzá és így tovább. A szoftverekben és firmwareben nem az van benne, hogy "húúú Maxelé lemez, az jó, arra lehet írni", hanem a szoftver kiadása pillanatáig gyártott lemezek azonosítói és abból se az összes ... ha nem ismeri fel az azonosítót az író, akkor a program mehet olyan beállításokkal, ami az adott lemezt nem írja meg jól. Volt anno olyan DVD lemez, amit ha nem 16x-os sebességgel írtak, akkor nem lett jó. De lehet fordított esett, amikor bizonyos meghajtóban csak 4-6-8x sebességgel lehet megírni egy gyárilag 16x-os lemezt. Persze ennél sokkal több, értelmesebb finombeállítás kapcsolódik ehhez.
  • grebber
    #7702
    Ez nem ilyen egyszerű szerintem haldoklik az írom.Mástól ilyet nem hallok,hogy ennyi lemezt nem képes megírni!
  • bertino
    #7701
    pofonegyszerű, szard le a maxell lemezeket.
  • grebber
    #7700
    Frissítés után is ugyanaz.Most is 5db-ból 1-et tudtam megírni!
    Pedig supportnál ott figyel a Maxell lemez!
  • grebber
    #7699
    Hiába mondtam már ezerszer nálunk csak ilyen kapható szöveg jön vissza. :(

    Ezt a firmware témát megnézem bár életbe nem frissítettem szoba!
  • Zsolt01
    #7698
    Tipp:
    Ha ennyire gondod van ezzel a lemez típussal, akkor mond meg, hogy ilyet ne hozzanak neked.

    Vagy próbálhatsz DVD író firmware frissítést, hát ha ez kell ennek a lemez típusnak.
  • grebber
    #7697
    Van egy DVD íróm elég régi db lehet több mint 2 éves.
    Bármilyen márkájú RW-t írok nincs gondja.Verbatim lemezekkel nincs gondja (én csak ilyenre írok)
    De állandóan ezt a sárga Maxell dvd-ket hozzák nekem hogy írjak rá ezt meg azt.
    Na ezekből a lemezekből 10/9-et el sem kezd írni lézerbeállítás hibát dob rá.
    Most az írom kezd behalni vagy ennyire fos ez a maxell gyártmány?
  • RelakS
    #7696
    Senki? :/
  • RelakS
    #7695
    régen volt valami PI/PO teszt a DiskSpeed-ben (akkor még CDSpeed volt, ha minden igaz)
    Ez most hiányzik belőle, vagy csak simán mivel az LG író nem ismeri, meg sem jelenik?
    Ha meg még van ilyen teszt, milyen íróval lehet használni?
  • Zsolt01
    #7694
    Régen mint ha az Alcohol 120%-al tudtam volna lassabban írni mint Nero.
  • Met
    #7693
    miért akarod lassítani?
  • shenmuedc #7692
    Lehetséges valahogy egy dvd írót ami 10X-en hajlandó minimum sebességen írni a cd lemezeket valahogy 4x-2x sebességre levinni?
  • Krystalx
    #7691
    üdvi
    mostanában minden lemez írás után /lemezellenőrző is be van kapcs./
    lefuttatom a nero cd speed test-et, és azt vettem észre ,hogy ha közel annyi adatot írok a lemezre ,mint amekkora a kapacitása pl 700Mb-os cd-nél 680mb-ot vagy sima DVD-nél 4gb-ot, akkor a grafikon egyenletes, de a végénél nagyon visszaesik...ott az olvasási sebesség elég alacsony. hasonló mint ezen a ->KÉPEN
    szó sincs ilyenkor túlírásról, mert mindig kevesebbet írok, mint a max kb 90%-nál csinálja.
    ha ugyanezekre a lemezekre írok csak 3/4-ig ,akkor a grafikon tökéletes.
    RW CD/DVD lemezeket használok TDK és néha SONY, semmi karc és piszok. újnál is ez van és annál is ,amire már néha írtam.
    az író Pioneer /4-5 éves ,de nem nagyon használom, összesen talán 20-30 lemezt írtam vele/

    szerintetek mennyire reális ,amit a nero grafikonja mutat ? olvastam h nem minden márkát kedvel. és úgy tudom h a PIO írók is kicsit kényesek néha.
  • bajgunar
    #7690
    Hy all.
    Miért nem tudom tovább írni a Többmenetes Lemez -t ???
    Amit NEM zártam le, hogy később tovább tudjak írni.
    De megírom Nero -val, kiveszem, beteszem, és azt írja, hogy nem lehet tovább írni. Pedig direkt nem zárattam le, és többmenetes lemezt kezdtem. Eddig nero 9.0.9.4 -et használtam és ment. Most frissítettem
    9.4.2.6 -ra és nem írja tovább. Már visszatettem a régebbi verziót is.
    Meg eltávolítottam azzal a Nero-s cleaner-el is. De sehogy se tudok továbbírni egy többmenetes lemezt se!
    Kezd elegem lenni ebből a nero-ból!!!
    Valami ötlet? Miért nem lehet tovább írni???
    Köszi.
  • slylecz13
    #7689
    Sziasztok!

    Ha karcos egy lemez, akkor mi dönti el, hogy nem alkalmas írásra? Arra gondolok, hogy magában a DVD írókban van valami védelem, hogy kidobja a "DVD írás hibát" vagy az író program dönti el, hogy a lemezzel van gond...

    Ha az utóbbi eset áll fenn, akkor ezt a védelmet ki lehet kapcsolni?
  • szabii98
    #7688
    Helló!
    Valamiért az összes(!) torrent fájlom írásvédett lett és nem tudom őket másolni/kiírni dvdre/törölni.
    Mi lehet az oka?Talán az ISOfile program vagy mi a neve?
  • Willenbrock
    #7687
    Üdv!

    A Sony íróm alkalmas Dual Layer írására de az író programot(deep burner) nem tudom úgy beállítani hogy felismerje a DL lemezt.Esetleg másik program kell hozzá?Ha igen akkor mit kell rajta beállítani hogy írja a DL-t is?
  • MasterJay
    #7686
    Úgy 2-3 tuti, de nem volt használva, mert Pesten voltam és a gép nem volt velem.
  • MasterJay
    #7685
    2-3 tuti, de nem sokat volt használva, mert nem voltam itthon!
  • bertino
    #7684
    hány éves ?
  • MasterJay
    #7683
    Üdv!

    Lenne egy kérdésem.
    Pioneer DVR-111D íróm van (FirmWare 1.29). Egyre gyakrabban fordul az elő, hogy az írandó lemezt nem ismeri fel csak 4x írhatónak, illetve nem is pörgeti fel rendesen. A használt lemez 16x Verbatim lemez (MCC03RG20).
    Próbáltam a FW frissíteni, de nem engedi, mivel az 1.29 a legújabb, és persze gyárilag is az van rajta.
    Mit lehet/lehetne tenni? Esetleg egy újbóli 1.29 feltöltése, de hogyan ha az van rajta?
  • BenceYCE
    #7682
    Nero 8.2.8.0. verzióval van lehetőség áramkimaradás okából kifolyólag megszakadt írás folytatására?
  • Morphin
    #7681
    Enyém 7170S...7170A-m volt de én hülye elcseréltem.Ennek kiba$zottul idegesít, hogy "zajosan" és lassan nyílik a tálcája...(pedig ez is csak 2 éves lesz) csak a SATA csatoló miatt cseréltem el,hogy a nagy kábel eltűnjön.Ez az írás dolog meg csak később derült ki.Majd ha jóárasítva találok egy jobbat/újat megveszem,de nem lét kérdés ez most.(de ez most nem Optiarc lesz,pedig a NEC régen jó volt...amíg a Sony nem pofátlankodott be) Ha írni kell simát csak megírja, ha nem szétverem, és alkalmazom az íves javítást
  • ibrik
    #7680
    Ezzel csak az a gond, hogy az enyém még 2 éves sincs, és nincs is extrém módon használva.
    Talán havonta max. 5 lemez, de inkább kevesebb. Több, mint egy hónapja írtam vele utoljára RW-t és akkor még jó volt.
    Aztán pár napja meg akartam nézni egy filmet, ezért elővettem egy új üres DVD-RW-t, ráírtam a filmet, de azt semmivel sem lehetett olvasni - sem a PC-ben, sem az asztali DVD-ben.
    Egyedül a laptoppal tudtam törölni, akkor újra felismerte az RW-t, írt is rá, de újra halál...
  • bertino
    #7679
    nálam is kezd berosálni a NEC, de ez szerintem csak az idő miatt.
    6-7 éves és folyamatosan volt használva, néha már alig olvassa be a lemezt, de határozottan jól helytállt ettől függetlenül.
  • ibrik
    #7678
    Ez érdekes.
    Nekem is egy NEC (vagy Sony/Optiarc) DVD-íróm van az asztali gépben, és pár napja nálam is azt csinálja, hogy látszólag megírja a DVD+RW-t és a DVD-RW-t, aztán feltűnően sokáig tart a lemez lezárása, majd szól, hogy végzett.
    De már a saját maga írt RW-t nem tudja olvasni, ha törlöm vele a lemezt (már ha felismeri), azt sem.
    Ráadásul most már csak az újonnan vett (még nem használt) RW-t ismeri fel, ír rá, de már olvasni nem tudja, és a másik DVD-olvasóban és az asztali DVD-ben sem lehet lejátszani a lemezt.

    A lemezekkel biztos nincs baj, mert a laptop DVD-írója minden probléma nélkül felismeri azokat, és írás után is felismeri (az asztali lejátszó is).

    Sima DVD-R lemezekkel nincs gond.

    A típus: AD-7173S (SATA)
    OS: Win7 RC build 7100 (a laptopon is ugyanez fut)

    Mi lehet a gond?
    Valami windows-os hiba? Vagy egyszerre romlanak el a "világban" a NEC írók?
  • Morphin
    #7677
    Én vmelyik nap dobtam ki egy +RW Verbatimot...a -RW -t írja meg minden,de ez a lemez botrány volt.Beraktam, a gép áll..nem válaszol semmire,kiveszem egyből megy tovább. Másik gépen megformáztam a lemezt. Megpróbáltam enyémen írni...elszállt.És megint olvashatatlan. Am. Optiarc íróm van (NEC)
  • prau
    #7676
    sőt most már a -os sonyt se akarja irni, pedig azt még valamelyik nap megirta, igaz nero már akkor se. Halp
  • prau
    #7675
    Hali! Valakinek volt már baja Verbatim +rw lemezzel? Pioneer dvr112d nem igazán akarja megirni, "illegal request" hibával egyből kidobja. Kompatibilitási probléma?
  • InfectedMann
    #7674
    Óóóó, hogy tosszák magukat teherbe Kasperskyéknél.
    Napok óta mióta fent van ezzel szopok, hogy nem tudok megírni egy kurva DVD -t.
    Már vagy 10 DVD kuka lett. Most jelentsem fel ezért őket? Végül is anyagi kárt okoztak nekem a programjukkal.
  • Willenbrock
    #7673
    Estét!

    Ismeri valaki a Deep Burner progit?Én ezzel gond nélkül szoktam CD-ket írni de DVD-t nem sikerül pedig valahogy lehet vele.Sony íróm van ami Double Layert is bírja.
    A gond:Kijelölöm az adat CD/DVD írást nyomom a továbbot aztán tallózásban hozzáadogatom a mappákat amit ki akarok írni.Eztán nyomom a pörkölést és es először úgy csinált mintha írná a lemezt és sikeresen be is fejezte,azonban a lemez üres maradt,nem is írt rá semmit.Újabb próbálkozás után már nem is akarta elkezdeni az írást Write Errort vagy mit írt ki.Mit csinálok rosszul,hogy kéne DVD-t írni?
  • jeroskovics
    #7672
    Sziasztok!
    Van egy olyan problémám hogy a neroval kiírok egy többmenetes dvd-t és arra máskor még írni akarok és beteszem a dvd-t a meghajtóba megynyitom a nerot és ott a nero burning rom-ot ott rámegyek a többmenetes dvd folytatása akkor azt írja ki hogy ez a lemez már nem írható. Ezt az összes olyan lemezemnél kiírja amit nem zártam le. Ha valaki tud akkor segítsen.
    A segítséget előre is köszönöm.
  • Zsolt01
    #7671
    Hát !

    Csak addig van bekapcsolva, míg cucc fel / le !
    Túlfeszültség védelmes elosztóba persze (PC-vel ... ).
    Így nem valószínű, hogy mostanában ...
    Ja és persze bekapcsolva Hard Disk Sentinel -el figyelve is.
    Amúgy pár napja már van egy 1000 Gigás is.
  • bertino
    #7670
    és ha egyszer majd az száll el mind az 500 gigával együtt, akkor meg neked lesz epic fail.
  • Zsolt01
    #7669
    Hát én ezért vettem már kb. 1,5-2 éve 500 Gigás külső USB-s HDD-t, hogy azon tároljam a cuccaimat, mivel a DVD lemezek nem nagy élet tartalmúak ahogy már én is tapasztaltam és ahogy Te jártál most, az is ezt bizonyítja.