1385
Kapcsolási rajzok, ötletek, leírások....
  • adamq01
    #1305
    Video

    Ez az egy zsinóros cucc tényleg annyira eltitkolt?
  • Dj Faustus #1304
    A BME tájékoztatója: a vízhajtású autóról
    [url=http://videotorium.hu/hu/recordings/details/249,Intermezzo]Dr. Orosz László előadása #1[/url]
    [url=http://videotorium.hu/hu/recordings/details/251,Intermezzo]Dr. Orosz László előadása #2[/url]
  • Tarajos Sül
    #1303
    Gondolom a vizet szetbontja a beepitett akkus tapforras, es az igy kapott hidrogen hajtja meg a benzines motorblokkot, nemi atalakitassal.
  • adamq01
    #1302
    Arról tudsz valami konkrétat hogyan működik, stb..?
  • Petko
    #1301
    Nem, én csak a Gróf Spanyol Zoltán "féle" vízzel hajtott autót ismerem.
  • adamq01
    #1300
    Egeli "féle" hideg-fúzióról van ismereted?
  • Petko
    #1299
    megalapozott véleményem, hogy a szolenoid tekercshez képest kompaktabb, bizonyos esetekben jobban elfér a NYÁK-on
  • adamq01
    #1298
    Hello!

    Van itt olyan aki ismeri a tórusz tekercset és van is róla megalapozott véleménye?

    Aki nem ismerné annak ajánlom ezt a filmet.

    A végtelen energiáról szól.

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=40PDCjH05ro
  • Dj Faustus #1297
    Például ez (itt érhető el az adatlapja)?
  • bency
    #1296
    Ahamm.Köszi a segitséget:) Kitben drága nagyon,és amilyet találtam az nem is tetszett.Mondjuk külföldi oldalakon néztem csak..
  • Dj Faustus #1295
    LED VU meter vagy LED-es kivezérlésmérő néven keress rá.

    A lényegi részt a LED-eken kívül egy darab IC és pár passzív alkatrész (kondenzátor, ellenállás) végzi. Ha számítógép vonalkimenetéről akarod hajtani, szükséged lesz valami előerősítőre. Szóval summa-summárum ilyesmi kapcsolásra lesz szükséged.

    Nagyobb elektronikai boltokban kitként kapható, például [url=http://www.velleman.eu/products/view/?id=19052iilyesmi[/url].
  • bency
    #1294
    Hello!

    Ez érdekelne

    Azt szeretném megtudni hogy érdemes e házilag csinálni ilyet? Mennyire nehéz vagy hogy mit...elektronika szint nem sok:P És hogy készen lehet e venni amit PC -re tudok kötni,Akár egy torony is elég volna bőven.
  • Garga Pitic #1293
    Éveken át használtam trafót párhuzamosan kötött tekercsekkel. Az adattábláján is szerepelt mindenféle variáció különböző feszültségekhez/áramokhoz.
    Ha azonosak a feszültségek, mehet párhuzamosan, nem folyik köztük áram.
  • Tarajos Sül
    #1292
    A Te példád is jó.
    De most gondolj bele, ha kettőt összekötsz, akkor hoszabb lesz, viszont nem lesz olyan erős.
    12+12=24V, de teljesítményben elmarad..
    Ha kettőt összekötöd mind a két végénél, akkor a hossza változatlan, viszont erősebb lesz..
    Trafó tekercseket mondjuk nem nagyon lehetne párhuzamosan kötni, az totál zárlat, de diódákkal igen, ami csak az egyik irányba ad át, nem greatzre értem.. :)
  • Tarajos Sül
    #1291
    Azt azért tenné, mert rossz kedve van, vagy mert nehogy már valaki megmondja neki :D..
    A hasonlat nagyon is jó. :)
  • Gézoo
    #1290
    A példa majdnem jó..

    Csak a teljesítmény P=U*I aminél mindegy, hogy P= 2*U * 1*I vagy
    P= 1*U * 2*I

    Azaz párhuzamos kapcsolásnál egyszeres feszültség, de dupla áram, ugyanakkora teljesítmény, mint a sorosnál a dupla feszültség szimpla árammal.
    A szorzat így is úgy is P= 2* U*I

    A madzagos példát másra célszerű felhozni. Ilyen például a huzal áram terhelhetősége.. Dupla zsinór párhuzamosan, kétszer akkora áramot elvisel.. sorosan meg az ellenállása négyszer akkora mint a párhuzamosan kapcsoltnál. Mert nem elég, hogy a keresztmetszete fele akkora, de még a hossza is kétszer akkora..

  • Borg18754
    #1289
    ezt a madzagos hasonlatot itt villamosmérnöki fősulin előadnám 1 tanárnak vizsgán azzal a lendülettel kivágna :DDD
  • Borg18754
    #1288
    a teljesítmény nem feleződik meg! az marad ugyanaz mint ami felvan tüntetve a legkissebb szekunder ágra...
  • simisoma
    #1287
    Nagyon szépen köszönöm a magyarázatot és segítséget. Hálás vagyok Nektek érte!
  • Tarajos Sül
    #1286
    Igen, pontosan így fogod megkapni a 24V-ot.
    De a teljesítmény az változatlan marad, vagy szerintem meg is feleződik.(bár ebben nem vagyok biztos, hogy meg feleződik-e, szerintem nem)
    Képzelj el 2 darab ugyanolyan hosszú, ugyanolyan vastag madzagot.
    Ha összekötöd a két végét, akkor dupla olyan hosszú lesz, viszont nem lesz olyan erős.
    Ha mind a két végét összekötöd, akkor összekötöd a másik kettővel, tehát külön-külön, akkor ugyan a hossz nem változik, viszont a madzagot erősebb lesz, mivel ha elszakad egyszerre, vagy egymás után 2-nek kell elszakadni-a.
    Ez a soros-párhuzamos kötésnél is valahogy így működik.. :)
  • simisoma
    #1285
    Köszi Tomi,

    Akkor ha jól értelmezem így:

  • Tarajos Sül
    #1284
    Üdv.
    Sorosan kötve, így a feszültség összeadódik.
    Tehát az egyik 12V-os tekercsnek az egyik végét össze kell kötnöd a másik 12V-os tekercsnek az egyik végével.
    A fent maradó tekercsvégeken fog megjelenni a 24V.

    Tomi
  • simisoma
    #1283
    Sziasztok,

    lenne egy kérdésem.

    Hogyan tudok egy 230V/2x12V trafóból 1x 24V-ot készíteni?
    Rajz:

    Köszi: Soma
  • Spészgószt
    #1282
    párhozamosan és dugó megy a konektorba...ok
    köszönöm az építő hozzászólásokat!
  • Petko
    #1281
    dugaljat nehéz lesz bedugni a konnektorba
  • polarka
    #1280
    mondjuk párhuzamosan?
  • Spészgószt
    #1279
    Sziasztok!

    Szeretnék készíteni egy lámpasort 10-15db 15-40 W-os égő lenne felszerelve egy 10-15cm széles 2m hosszú deszkán/konzolon. Kérdésem az hogy lehet ezt bekötni, hogy a végén legyen egy dugalj, amit be tudok dugni a konnektorba
    extrának még jó lenne szabályozni a fényerőt és persze kapcsoló is kell rá :D de ezek az extrák nem fontosak mert készen megveszem, az alap kérdés, hogy hogy kell bekötni a 10 izzó foglalatát, hogy egyszerre világítsanak.
    remélem érthető a kérdés... :D
    Köszi!
  • polarka
    #1278
    sztem pl a hobbielektronika.hu fórumán valószínűbb, h sikerrel jársz
  • fizikal
    #1277
    Sziasztok!

    Az idén diplomázom a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen és a diplomamunkám elkészítéséhez nagy szükségem lenne egy olyan szakember közreműködésére, aki képes összerakni egy eszközt, amely alkalmas egy darab waw formátumú hang tárolására és lejátszására. A hang egy waw 24 bit, 48.000 kHz, mono, 3mp hosszú. Mérete jelenleg 905 kb. Ami fontos még, hogy abban az esetben, ha még játssza a program a hangot, de a gombot újra megnyomjuk, rögtön iduljon újra. Laikusként úgy gondolom egy olyan audio lejátszóról lenne szó, ami tartalmaz egy memória modult, egy aktiváló gombot, egy jack kimenetet és egy tápegységet (gombelem). Mindezt a lehető legkissebb méretben.

    Segítségeteket előre is köszönöm!
  • polarka
    #1276
    google a barátod
    év végén a vaterán 80zerért nem vettek meg 3 db-ot, lehet még mindig eladnák
  • rusher4587
    #1275
    Sziasztok! Olyan labortápot keresek, amelyik 14-30 volton 20-30A áramot tud szolgáltatni, tudtok ilyenről? Én csak 3A körüliekkel találkoztam...
  • NorBear
    #1274
    Köszi Faustus :)

    Nos a DVD olvasó chip készletét sikerült kideríteni az általad is belinkelt fórum segítségével. (Zoran ZR36882 Vaddis 882)
    A probléma csak az hogy ez egy köztes típus lehetett -sehol nem találtam hozzá épkézláb leírást, ezért nem tudom eldönteni hogy alapjában véve mit tudna kezdeni az olvasóm CPU-ja az USB-s adat jelekkel.

    Vaddis 882

    Külön az USB számára kialakított platformot nem találtam az "alaplapon" (sajnos). A pendrive áram ellátása viszont egyszerűen megoldható lenne ( +5V és GND-ről szépen elvolt egy régi mp3 lejátszó is)...
  • Dj Faustus #1273
    Tudni kellene milyen "chipkészlet" van benne, található e az "alaplapján" USB csatlakozónak hely, és hogy van-e olyan "firmware", ami kezeli ezt az egészet (esetleg egy olyan lejátszóé, aminek ugyanilyen a hardware-e csak USB-s felszereltségű).

    Esetleg nézz körül itt.
  • NorBear
    #1272
    Üdv!

    Szeretnék tanácsot kérni az alábbi problémával kapcsolatban:
    Van egy Vorton 206-os DVD lejátszóm, amit szeretnék úgy átalakítani hogy az képes legyen pendriveról is lejátszani a filmeket.

    Mennyire realizálható ez az elképzelés?
  • commissioner
    #1271
    Bekötheted őket, de nem fogod tudni elérni a maximális hangnyomás szintet. Persze ez nem feltétlenül probléma. Olyan hangfalakat ne köss rá, amiknek az impedanciája kevesebb, mint 4 Ω, azzal tönkretennéd az erősítőt, de itt látom, ilyen gond nincs.

    Viszont ezt a keresztbekötést nem értem. A bal és a jobboldali vezetékpáron két külön hangcsatorna jele jön. Két külön áramkör. Itt nem lehet úgy játszadozni a bekötésekkel, mint tápfesz esetén...
  • artiny
    #1270
    Beköthetem az autoba a két hifi hangfalat?
    Szevasztok) Fabia 2001 Skoda symphony CDs radiora 4x20W 4 Ω szeretnek rakotni ket darab szobai Hagnfalat Philips FW-720 2x60W 6Ohm es berakni a csomagtartoba... ezt ugy kepzeltem el h lekotom a ket gyari hatso hagszorot es annak a helyere bekotom, az egyiket bekotottem ugy h miutan lekotottem a ket hatsot, a hangfal egyik kabeljat az egyik oldalra masikat a masik oldalra kotottem be ... keresztben ... az erdekelne h ez a kereszt megoldasal azt akartam elerni h az eristo 2x20 wattrol jojjon... jol gondoltam? esetleg ha bekotom a masikat is rendesen ahogy kene kiegethetek valamit? kosziii
  • Tarajos Sül
    #1269
    A legegyszerűbb, talán az izzószálas módszernél is :) egy szabályozható táp építése, aminek szabályozását a potméter(poti) elforgatásával tudod elvégezni.(hogy mekkora kimenő feszültséget szeretnél)
    Pl. Potis labortáp.
    A poti helyére egy egyszerű termisztort kell tenni, aminek értéke megegyező a poti ellenállásával.
    Így a termisztot által érzékelt hőmérséklet fogja változtatni a kimenő feszültséget, nem a poti ellenállása.
    Kicsit bonyolult a kalibrálása, de egy egyszerű voltmérő deprez műszert átskálázva egyszerű kis szerkezet varázsolható. :)
  • Gézoo
    #1268
    Nagyon szívesen!
  • uwu 101
    #1267
    Én nem vágom annyira ezt a témát, annyira hogy még tán félre is értem a problémát, annyira régen tanultam, de az ilyen bezavarós belemérésekből nekem egyből a mérőhidas kapcsolás jut eszembe.
  • ZilogR
    #1266
    OMG! Köszönöm, mindenesetre, szinte szavanként fogok Wikizni, asszem, de igyekszem megérteni! ;)