351
NTFS vagy FAT32?
  • Pheel
    #69
    Használj SpeedDisk-et! Az tud ilyet. Illetve csak ilyet :)
  • olinka
    #68
    Hi!
    akkor összefoglalom NTFS:
    +stabilabb, kisebb a logokai hibazasi lehetőség de azért előfordulnak hibák
    +ha masolas közben van egy fájl, akkor kiirja az éppen aktualis méretét nem pedig csak azt, hogy 0 byte
    +jogok kezelése
    +mountolni lehet más könyvtárakat, vagy meghajtókat bárhová.
    +ezt ajánlja a windows is
    -nem olvasható minden oprendszer alól(de van rá program - NTFS for win98)
    -nincs hozzá annyi buherátorprogi mint fat-hoz.

    Azt nem tudja valaki, hogy hogy lehet rábírni a beépített defragot, hogy teljesen töredezettségmentesítsen, és ne hagyja ki a nagy alig töredezett fájlokat.
  • Laalee
    #67
    hat nemtom... kb 8 honapja van fent ugyanaz a w2k a swap file is ugyanazon a particion van mint a op rendszer igy 8 honap utan gondoltam megnezem a disk managert mit mutat, közölte, hogy 0% os fragment... erröl ennyit.
  • Pheel
    #66
    Tudod attól is sok függ, hogy mit tartasz rajta. Ha neked ennyi idő alatt széttöredezett, akkor a FAT32 már 2 hét alatt meghalt volna...
  • FormatC
    #65
    Mikike!

    2-4 hetente futtas defragot és akkor nem lesz ilyen gondod.

    FC
  • FormatC
    #64
    Hali!
    Senki nem állítja, hogy az NTFS nem fragmentálódik. Azért vette meg a MS a diskeepert! :-)

    FC
  • tomcs
    #63
    hallani olyan szolalasokat hogy ntfs nem fragmentalodik.. mintha azt mondanam hogy az uj dizelbol kifele jon az uzemanyag.....
  • mikike
    #62
    na
    az elhanyagolható defragmentálásról annyit soiomsam, hogy 2 hónap alatt egy 10gigás partíció teljesen széttöredezett
  • Pheel
    #61
    Bots! Lassú volt az sg :((((
  • Pheel
    #60
    Ki mondta, hogy hamarabb végez a defrag?!? Arról volt szó, hogy a fregmentáció elhanyagolható és ez igaz is. A sebességi előny pedig a kevésbé fregmentálódott állományokkal való munka során reálizálódik. Mosd ki a csipát a szemedből!

    A FAT-et tényleg majdnem minden oprendszer ismeri R/W szinten, de ez éppen az egyszerűségének, a kevés megvalósított funkciónak és az igénytelenségének tudható be.
  • Pheel
    #59
    Ki mondta, hogy hamarabb végez a defrag?!? Arról volt szó, hogy a fregmentáció elhanyagolható és ez igaz is. A sebességi előny pedig a kevésbé fregmentálódott állományokkal való munka során reálizálódik. Mosd ki a csipát a szemedből!

    A FAT-et tényleg majdnem minden oprendszer ismeri R/W szinten, de ez éppen az egyszerűségének, a kevés megvalósított funkciónak és az igénytelenségének tudható be.
  • mikike
    #58
    na azért ne hazudozzunk már ennyit
    a defragmentálás cseppet sem végez hamarabb, itt is ugyanolyan lassú

    és talán azt még az NTFS hívők is elismerik (bár lehet letagadják ezt is), hogy a FATet gyakorlatilag MINDEN op.rsz alatt tudod írni és olvasni
  • FormatC
    #56
    Szia Bekerman!
    Nem kötöszködés gyanánt, de ha ismered az NTFS szerkezetét és tudod mi az a datastream, akkor azt is tudod, hogy nem lassabb az NTFS a fat32-nél. A másik fő ok az a fragmentálódás, amit ugye mindenki megismert a FAT/FAT32 használatakor. Az NTFS-nél ez elhanyagolható, ami megint csak sebességi előny!

    FC
  • Garfield
    #54
    Nálam a Win2k NTFS alatt határozottan gyorsabb volt, mint FAT32-vel. Magam sem értettem, de mivel úgyis NTFS-t akartam használni, nem okozott lelki törést az átállás.

    A másik, számomra nagyon fontos érv az NTFS mellett: a biztonság. Nem a hozzáférés szempontjából, hanem az adatbiztonság felől. NTFS alatt már nincsenek logikai hibából származó adatvesztések. Ha valami hülye program csoda folytán magával rántotta a Win2k-t, akkor újraindításkor nem volt chkdsk, meg hasonlók, mint egy sima FAT32-es partíciónál.
  • KRi2
    #53
    Mert ha felraksz pl XP alá
    mi különbséget veszel észre?
    (gyorsabb ,nem fagy ,eltünnek az adatok...)
    Átlag user észre nem veszi a különbséget.
  • Pheel
    #52
    Linux. Éééééérted... :P
  • Borg
    #51
    létezik util 98 alá, ami NTFS write/read.. ettöl kezdve értelmét vesztette a FAT32 NT-k alatt
  • Pheel
    #50
    Na én is erre használom. Meg arra, hogy a linux is fel tudjon valamit mountolni a vinyóimból. De ez még mindig csak file-tárolás, nem használat. Csak a hordozós vinyómon van - kényszerűségből - FAT32.
  • mikike
    #49
    esetleg még arra, ha csak te használod otthon a gépedet nem kell vele szenvedni
    vagy talán meg még arra jó hogy ha átviszed a haverodhoz a mobil rackedet és neki (is) win98a van attól még át tudod tőle venni a filmeket

  • FormatC
    #48
    Sziasztok!
    Bár nem hiszem hogy valakit is érdekel, de már a topic neve sem értelmes. Mindenki, aki _használt_ (nem látott, hallott..) NTFS-t, az tudja, hogy a FAT az arra jó, hogy fileokat tároljon, másra nem. Quota, permission, mountpoint... ezek egy filerendszer jellemzői!!!

    No comment!

    FC
  • Pheel
    #47
    LÁM Akárki megmondhatja, hogy ez így van :-P
  • Pheel
    #46
    "néhány helyen még a rendszergazda sem tud törölni"

    Találkoztam én is már ilyennel, nem is egyszer. Nos, ha a user leveszi az összes jogot a file-ról, akkor nem tudja senki törölni. Ilyenkor adsz rá jogot és lejön. A "NAGY" filerendszerek is így működnek. Ilyen a multi-user oprendszer.

    "azt is hátránynak tartom, hogy az egyik könyvtárba lementett adataimat nem engedte máshonnan megnyitni"

    Márpedig más usernek nem is fogja engedni alapból. Hivatkoznék a multi-user dologra.

    Te hátránynak tartod a biztonságot is. Az nem zavar, hogy a FAT nevű nem file-rendszeren bárki bármit letörölhet, módosíthat, megnézhet, stb?
  • mikike
    #45
    én például képzeld találkoztam ntfs-el
    akár hiszed akár nem
    és hátrányával is
    (azon kívül hogy nekem kifagyott nem tom mér)

    épp jogokat kellett valahol beállítani aztán kiderült, hogy néhány helyen még a rendszergazda sem tud törölni...
    nocsak
    azt is hátránynak tartom, hogy az egyik könyvtárba lementett adataimat nem engedte máshonnan megnyitni

    például
  • Pheel
    #44
    Ez az NT dolog, amikor kezdődött még értelmesen hangzott. Manapság már a Microsoft sem erőlteti, hogy mit jelent...
  • Break
    #43
    és mi az nt??

    new technology

    csak érdekesség, aki nem tudta volna, mert én is csak kb. 2 hónapja világosodtam meg :)))
  • Pheel
    #42
    Ha valahol az NTFS hibát okoz a FAT pedig nem, ott a hardver is hibás a dologban, akkor pedig megintcsak nem az NTFS a hibás.
  • Pheel
    #41
    Jó, akkor nem tuti. Te már csak tudhatod. Használtál már NTFS-t valaha?

    A #10-es hozzászólásban lazán kijelented minden indok nélkül, hogy FAT. Én az NTFS-nek még csak előnyével találkoztam, kivéve egy rendszerösszeomlást, de az is az én hibám volt, ráadásul azóta van NTFS mounterem DOS-hoz is, szal adatmentés megoldva, ha nagy a gáz.
  • mikike
    #39
    nem tuti
  • ballor
    #38
    c: NTFS, D: NTFS, E: FAT32, F: NTFS volt
  • ballor
    #37
    a GHOST sem látta rendesen a partíciót, amit az XP készített! Ez mitől van? MIlyen Ghost kellene, próbáltam 2002el is
  • Pheel
    #36
    De az is tuti, hogy nem az NTFS miatt száll el.
  • ballor
    #35
    Sajna valami nem stimmel nálam, NTFS rakattam fel az XPvel, de állandóan elszáll a rendszer, de nagyon durván ám! Ecccccerűen nemtommiabaj! Valami nem stimmelt a GHOSTos cuccal sem!
  • Pheel
    #33
    Nem csak a te agybajod. Aki szívott már ilyennel, az így csinálja. Én is :)
  • Garfield
    #32
    Lehet, hogy ez az én agybajom, de nálam a rendszernek elvből külön partíciója van, ahová a programokon kívül nem kerül más. Dokumentumok, warez :-), mp3, stb.: mind-mind más partíciókon csücsül, így egy rendszertelepítés nem érinti őket.
    Megnézéshez meg ottvan a Windows XP. :-)
  • ballor
    #31
    És mivel tudod megnézni az NTFS-t? A GHOST látja, de csak FAT32-re képes dolgozni (mármint menteni!)
  • Garfield
    #30
    Tudsz valami ellenérvet mondani, miért NE NTFS? Azon kívül, hogy a Win9x nem olvassa?
  • Garfield
    #29
    NTFS ofkórsz
  • Pheel
    #28
    Egyszer azért próbáld ki azt a csúnya NTFS-t is, meg fox lepődni. Ugye a FAT szükségmegoldás és nem filerendszer :)
  • CSOCSO
    #27
    már kivertem:)a fejemből..pont beleszarok kinek mi van..nekem fat...
  • Pheel
    #26
    Ugye ezt hamar ki fogod verni a fejedből?
    Tájékozott illető lehet, ha ilyen okosak jönnek ki a száján :))) Ehh.