351
NTFS vagy FAT32?
  • Qwerty4
    #351
    megvolt az NTFS-be konvertálás, lassulást észleletem, ez vajon hiba vagy így kell legyen?
  • Qwerty4
    #350
    Elkezdtem a konvertálást, kérte a volume labelt, ide azt írtam be hogy HARDDISK, ami a HDD-m neve.Ezt kellett vajon?mert most a következőket írta ki nekem:
    "Convert cannot run because the volume is in use by another process.Convert may run if this volume is dismounted first.
    ALL OPENED HANDLES TO THIS VOLUME WOULD THEN BE INVALID.
    Would you like to force a dismount on this volume? <Y/N>"
    Be is pötyögtem ide, mert tudni szeretném jó úton járok-e.És mit nyomjak most?
  • Laky
    #349
    sikerült, köszi :)
  • ironmaiden
    #348
    Nyomd le az I-t. Ha egyébként az N-t nyomod le, akkor felajánlja, hgy újraindításkor csinálja meg a konvertálást.

    Nincs semmiféle adatvesztés, bár az áramszünetet, ha lehet kerüld el.:)
  • Laky
    #347
    help :(
  • Laky
    #346
    csak most volt időm a dologra:

    A Convert nem futtatható, mert a kötetet egy másik folyamat használja.
    A Convert csak a kötet leválasztása után futtatható.
    A KÖTETHEZ MEGNYITOTT ÖSSZES LÍRÓ ÉRVÉNYTELEN LESZ.
    Leválasztja a kötetet? <I/N>


    nem szeretnék semmit se a véletlenre bízni :)
    help !
    igen, vagy nem?
  • Laky
    #345
    ok, köszönöm
  • hetfield1887
    #344
    particio magic 8.

    a parancssorosban sincs adatvesztés, nézd meg a pcworld oldalán.
  • Laky
    #343
    ugye nincs semmiféle adatvesztés, mert akkor megőrülnék :D
    ?
  • ironmaiden
    #342
    Parancssorba:
    convert c: /fs:ntfs

    A c: helyére a konvertálni kívánt meghajtó betűjelét írni.
  • drob
    #341
    nincs, mivel fat-ból csak formatálással tudol ntfs-t csinálni
    esetleg írd fel újraírható cd-dvd-re az adatokat ha nincsszabad wincsid és akkor tudol formatálni veszteségmentesen :)
  • Laky
    #340
    igen, erre már én is gondoltam :D
    de nincs más megoldás?
  • drob
    #339
    átmásolod a wincsi tartalmát egy ntfs-re :)
  • Laky
    #338
    hogyan lehet FAT32-ből NTFS-t csinálni adatvesztés nélkül?
  • PetruZ
    #337
    Még egy tipp: DaemonTools-ba betöltöd, megnyitod, a komplett struktúrát kimásolod a fat32-es partícióra (audio_ts és video_ts könyvtárak; a fájlok külön-külön max. egy gigásak, tehát el kell férjenek), onnan meg bármely DVD player le tudja játszani, csak a könyvtárat kell megadni neki.
  • ivjoe
    #336
    Fel kell darabolni a filmet.
  • stp4trick
    #335
    De van.
    Ha NTFS-re rakod.
    Fat32-re fel sem megy 4 Gb-nél nagyobbb cucc, akkor hogy akarod lejáccani?
  • hello
    #334
    Sziasztok. Fat32-m van és egy 4 gigánál nagyobb dvd filmet ami .iso kiterjesztésű szeretnék valamilyen úton módon lejátszani. Nem lehet valahogy megoldani hogy lejátszam?
  • PetruZ
    #333
    Az elv jó, csak ott hibádzik, hogy ntfs-re írni más oprendszerből nem biztonságos. Én nem tudok olyan eszközről, ami garantálná a 100%-os kompatibilitást. Sztem csinálj egy köztes fat32-es partíciót is, és ott tartsd, amit mindkettőben aktívan használni akarsz.
  • ivjoe
    #332
    Egy kis help kéne. Eddig nem nagyon érdekelt a dolog (MErt a gépem még az XP előtti időkből való), de most így olvasgatva, mindenképp kell az NTFS.
    Tehát a következőket szeretném: Most lett egy nagyobb vinyóm (új géppel:D) és már eddig is több op.rendszert és partíciót használtam: Kell egy partíció a Win98-nak, egy az XP-nek, meg még 1, ahol amindenféle okos dolgok lehetnek. Így nem kell rendszerösszeomláskor pakolgatni a fileokat, mehet egyből a format! Ezt eddig is így csináltam. MEgjegyzem, volt már olyan is, hogy az egyik op.rendszerből kijavítottam a másikat, mivel az épp összeomlott! CSakhogy mindegyik partíció FAT32-re volt formázva. Most szeretném, hogy az XP-s, meg a tartalék NTFS-re legyen. PErsze úgy, hogy a Win98 tudja írni/olvasni.

    Ezt kéne tennem:
    98 feltelepít, xp lemezt be, új NTFS partíciók létrehozása, Xp feltelepít, majd 98-ra felnyomom az NTFS for Windows 98-cat?

    HA igen, akkor csak annyi problémám van, hogy az NTFS for Windows 98 már eléggé régi (tudom, a 98 is az), és ehhez kellene használható verzió, ami tudja írni és olvasni is az NTFS köteteket.
  • Csaba
    #331
    Akkor nem értem, hogy tudtam a DVD-filmeket átmásolni Fat 32-esen? Ugye 4,5 giga a film. Mivel 1 DVD íróm van, ezért muszáj képfile-t csinálni, és aztán írni. DE én gond nélkül át tudtam venni a 4,5 gigás filmeket. Valaki homályosítson fel, hogy lehetséges, miközben állítólag 4 Gigánál be kéne haljon...
  • nemcsakfeel
    #330
    nem "eltávolítható eszköz"-t jelent?
  • PetruZ
    #329
    F*ngom sincs, mit jelenthet a partíciós program szóhasználatában a "dinamikus", ez vmi új...
  • winnie
    #328
    értem, thx.

    viszont most sikerült feltennem valami partíciós programot, és ez dinamikus lemeznek mutatja a vinyót. ezt átlehet valahogy tenni, valamivel nem dinamikussá?
  • PetruZ
    #327
    Elviszed egy XP-s, vagy linuxos haverhoz, bedugjátok slave-ként vmelyik kábelre és ránéztek. Mindkettőnek elég jó partíció/drive kezelője van, esély van rá, hogy látnak róla valamit. Ha nem, egy format sztem 99%, hogy helyrebillenti. Öcsém járt hasonlóan a régi Fat32-es, W98-as vinyójával; beraktuk az XP-mbe, a rack-be, az XP képes volt róla olvasni, úgyhogy lementettük, amit lehetett. Sőt, utána formázás nélkül a W98 is helyrejött rajta (simán boot-olt róla, bár a könyvtárszerkezet kissé összekavarodott; előtte olvashatatlan volt, de az XP nyammogott rajta egy kicsit és vhogy helyrepofozta magától). Egy format+reinstall után már nem volt semmi baja.
  • winnie
    #326
    tudom, de kérdés, hogy lehet áletet lehelni a vincseszterbe - ha ugyan még lehet.
  • artschi
    #325
    Az a bibi, hogy a fat32 nem tudja lekezelni a 4 gigánál nagyobb file-okat. Válts át ntfs-re és nem lesz ilyen gondod.
  • winnie
    #324
    kérdés. filerendszer.

    fat32-es gépre töltöttem egy dvd-image-et, ami nyilván meghaladja a 4 gigát, így a töltés 95%-nál kiírta, hogy nincs hely a lemezen. (úgy tudom, hogy afölött nem olvassa a fat32)

    leállítottam a töltést, elmentem, töltött mást addig a gép.

    megjöttem, másik töltés ekkorra már leállt (file corruption dumával), a total commander 'nem megfelelő filerendszer' üzenetet nyögött ki (a könyvtárak helyén meg kriksz-krakszok voltak), majd reboot-kor a windows diagnosztikája valami "nem windows xp lemez" dumát adott ki. majd baromi lassan bebootol, de nem tudja olvasni sem a lemezt.

    valaki tudja, hogy whatdafuck van?:) mit lehetne csinálni, hogy olvassa a gép a lemezt? vagy kampó szegénynek?
  • lck
    #323
    Az ismertetőd nagyrészt megfelel a valóságnak, de az NTFS kicsit GYORSABB a FAT32-nél.
  • Zozo76
    #322
    En mar elsosorban XFAT-ot szeretnek hasznalni, masodsorban pedig az NTFS-t. Persze az XFAT-ot nem PC-n. :)
  • keeper2
    #321
    Zsíros: Egyrészt, hogy egy vinyón fat32 vagy ntfs partició lesz, azt te döntöd el. (Vagy aki megformázta neked anno) Egyébként, maga az ntfs partició kicsivel lassabb a fat32-nél, bár ez nem számottevő lassúbbság, csak olyan, amit ki lehet mérni tesztprogikkal. Valamint még hátránya az ntfs-nek, hogy dos vagy win98 alatt nem elérhető (illetőleg van hozzá már megfelelő progi (ntfs4dos, ntfs4win98), de ezek nem valami megbízhatók). Tehát, ha mondjuk egy haverod win98-as gépébe akarod berakni majd, akkor igencsak problémáid lesznek. De hogy az előnyeiről is szó essen: az ntfs sokkal stabilabb, sokkal kisebb az esély rá, hogy egyszercsak eltűnjenek az adataid. (én már tapasztaltam, milyen az, amikor egyszercsak elfagy betöltődés közben a gép, és legközelebb már csak mindenféle krixkraxok látszanak a fájlok helyett, és nem lehetett már sehogy visszahozni, de ilyenkor inkább az oprendszer vesszen el, mint az adatok, szerintem az oprendszert könnyebb pótolni, mint a fontos cuccaidat)
    Mellesleg, függ attól is a sebesség, milyenek a vinyók. Pl. a 40 gigás nagy eséllyel lehet még 5400-as fordulatszámú, vagy a 120-as meg lehet 8 mega cache-el, tehát, lehet, hogy maga az új vinyó gyorsabb típusú. Ilyenkor megéri átrakni.
  • DarkGhost
    #320
    Hát ha a másik vinyóra is ráteszed az XP (pl) Akkor nem sűrűn tapasztalsz sebesség növekedést mert az XP az eléggé nagy oprendszer és elég sokat használ el a futtatáshoz. Legfeljebb annyit érsz el vele, ha felrakod az SP1-es XPt akkor nagyon stabill lesz.
    Ha sima XP-d van akkor tedd fel azSP1-es javítást. (De ne az SP1-at)
    Nállam XP SP1-van és már fél éve megfelelően üzemel. Semmi bajom vele. Stabil, és gyors. Persze kellenek védelmi progik is hogy ez a stabilitás meg is maradjon. Az SP2-est nem ajánlom hogy feltedd mert szerintem annál sza.. rosszabb javítást nem láttam, mert a programjaim amiket használok 66% nem indult.
    Remélem tudtam valamit segíteni.
  • ZsirosKenyer
    #319
    üdv!
    hülye vagyok a témához, segítsetek plz!
    Szóval 2 vinyóm van egy régi 40 gigás FAT32 fájlrendszerrel meg egy új 120gigás NTFS-sel..Namost hallottam hogy az NTFS jóval gyorsabb..ez mit jelent? érdemes lenne áttelepítenem a windows-t is az új winchire?érhető el ezzel némi sebességnövekedés?
  • Bandew
    #318
    Jujj te jó ég, imádlak!!!
  • Bandew
    #317
    Ez most tök komoly? Nyugodtan kipróbálhatom?
  • lck
    #316
    parancssorba futtasd le:

    convert d: /fs:ntfs

    d: = konvertálandó meghajtód betűjele.

    FAT32-t NTFS-re konvertálja adatvesztés nélkül.

    Vigyázz visszafele nem működik. FAT32-t NTFS-ből nem konvertál.
  • Bandew
    #315
    Nem, letöltöttem, csak összecsomagolni nem tudom.
    Na mindegy azért kösz!
  • nemcsakfeel
    #314
    nem teljesen értem, szal 4 gigáig jutott a letöltés, és fat32őd van?
    hozz létre egy ntfs partíciót, oda másold át a jelenlegi fájlt, és folytasd a letöltést..
  • Bandew
    #313
    Hali, segítsetek!!!
    Szal az a gáz, hogy letöltöttem egy filmet, de a cucc nagyobb, mint 4 giga és nem tudom összetömörítei, mert a vinyom FAT32-es és mint megtudtam csak az NTFS támogatja a 4 gigánál nagyobb cuccokat.
    Nincs valamilyen lehetőség, hogy ne kelljen formatálni?
  • Vernoon
    #312
    Na, siman elbasztam a kepbeszurast!!! sorr'