2155
Kinek milyen tapasztalata van az Axelero ADSL szolgáltatásáról?
  • Solt
    #2075
    Urak!

    Miért van az, hogy teljesen random ( de főleg inkább este felé ) gondol egyet a netem ( 25/5 ) és egyszerűen nem hajlandó oldalakat betölteni. Van, hogy fél perc eltelik mire megjelenik egy oldal, és akkor is a fele hiányzik...

    Valami cisco modemet telepítettek, ami egyben router is. Wifin keresztül használom, de vezetékkel is ezt csinálja.

    ( III.-ker Kaszásdűlő )
  • krisz940122
    #2074
    köszi, igen, direkt megnéztem, jól van összedugva, nem cseréltem össze. akkor holnap veszek is egyet. köszi a segítséget.
  • Zs0lt1
    #2073
    a splitter másik végén van két lyuk.
    - modem/online
    - phone

    Van amelyiken modem van van amelyiken online tökmindegy ebből a dugóból megy a kábel az adsl modembe! A phone-ből pedig a telefonkészülékbe.

    Ha neked is így van bekötve és továbbra is megszakad az internet ha telefonáltok, akkor rossz a szűrő! Pár száz Ft-ért kapsz egy újat bármelyik tépontban!
  • bertino
    #2072
    nem lehet, 99%
  • krisz940122
    #2071
    Így van a bekötés:

  • krisz940122
    #2070
    Ez lehet a baj?
  • bertino
    #2069
    csereld ki a splittert.
  • krisz940122
    #2068
    Lenne egy kérdésem. Jön a főkábel a házba, bemegy egy dobozba, amiben csak egy dugóhely van. Abba dugtam egy telefonkábelt, és a kábel másik végére egy elágazós dobozt tettem. Ez a doboz elágaztatja a főkábelt, az egyik jön be a szobába a modembe, onnan a számítógépbe, a másik a telefonba megy a konyhába. Na és most jön a kérdés. Miért van az, hogy ha hívnak a telefonon, egyből megszakad a netkapcsolat? Ez nagyon idegesítő. Mit lehetne csinálni, hogy ne zavarja a telefon a netet? Előre is köszi a választ.
  • Zs0lt1
    #2067
    külföld pontosabban?
  • Frobi
    #2066
    Külföldre megyek és melyik inetret szólgákltatohoz érdemes menni hogy laptopon is tudjak majd internetezni?????

    Előre is köszi a választ és bocsánat ha nem ide tartozik a kérdésem
  • Solt
    #2065
    Jár hozzá, de még csak rá sem néztem, mert nincs rá szükségem! :)

    Köszönöm az infókat! ;)
  • Dj Faustus #2064
    Többet ér mint a semmi.
    Ha nem lennének korlátozva a külső SMTP-szerverek, akkor azokon keresztül is lehetne spamet küldeni, így nagyobb lenne a spamforgalom.
  • Narxis
    #2063
    Én úgy látom nem sokat ér: http://www.hwsw.hu/hirek/45446/spam-magyarorszag-symantec-messagelabs.html
  • Narxis
    #2062
    mi bajod van? :D
  • Dj Faustus #2061
    Lakossági előfizetésről beszélünk.
    A lakossági előfizetők túlnyomó többsége nem használ saját SMTP-szervert (szimpla otthoni levelezéshez), megelégszik a szolgáltató által biztosított SMTP-szerverrel, vagy többnyire webes felületen éri el levelezését.

    Másrészt ha ez nem lenne korlátozva/kontrollálva tömegével mennének a spamek. Az többeket érint, mint pár emberke saját ki egyéni igénye. Tudod, demokrácia, többség dönt. Ha engednék a külső titkosítatlan és autentikálatlan SMTP-szervereket, többet kellene költeni spamvédelemre.

    Harmadrészt aki céges célra használja a netét, az vagy céges előfizetést vesz, vagy VPN-t használ, vagy webes felületű levelezést, vagy valamilyen távoli asztal-szerűséget alkalmaz. Akinek meg mindenképpen a cégének az SMTP szervere kell, az meg titkosítson, meg autentikáljon, mert úgy biztonságos (szerintem senki nem akarná, hogy a céges SMTP-szerverét bárki használhassa).
  • bertino
    #2060
    kutyát nem érdekli miért fizetsz, ha hátrányos elem vagy, ők fognak lépni, nem te... ennyi.
  • Narxis
    #2059
    Vicc, hogy ennyit korlátoznak. Nem ezért fizetek.
  • Dj Faustus #2058
    "Már csak azért sem tudnék jelszót beállítani, mert nem kaptam! :) Van egy hálózat név, meg egy hálózati kulcs, oszt kész... "
    Ha a T-Home-os előfizetés a tied, akkor az előfizetéshez általában jár e-mail fiók - annak van felhasználóneve és jelszava.

    "Azt mondjuk nem értem, hogy az invitel és a voda esetében miért volt jó neki a 25 port hitelesítés nélkül, de a lényeg, hogy már működik."
    Általában átlag lakossági előfizetés esetén a távoli 25-ös TCP (SMTP) portot a szolgáltatók többsége blokkolja a spamvédelem érdekében.
    Egyeseknél (ha jól tudom az UPC-nél van rá lehetőség) ez visszakapcsolható, máshol csak titkosítottat engedélyeznek (azt hiszem, az Invitel is ezt csinálja), megint máshol kénytelen vagy a szolgáltató SMTP-szerverét használni (amit keményebb esetben felhasználónévhez és jelszóhoz is kötnek, vagy - mint azt a Fibernet is csinálja - extrém használat esetén korlátozzák az adott IP-cím levélküldési lehetőségét), vagy titkosított/autentikációt igénylő külső SMTP-szervert használni (mint a te esetedben), vagy esetleg VPN-t használni.
  • Solt
    #2057
    Már csak azért sem tudnék jelszót beállítani, mert nem kaptam! :) Van egy hálózat név, meg egy hálózati kulcs, oszt kész...

    DE, nem is kell semmiféle t-onlányos beállítás... ez 1000%... :)

    Ugyanis már működik... még pedig neked köszönhetően! :) A lényeg az, hogy alapból a 25-s porton volt, ezt átírtam a 465-re, bekapcsoltam az ssl-t, és így már jó. Minden más maradt úgy ahogy eddig is volt, a web-serveres beállításokon...

    Azt mondjuk nem értem, hogy az invitel és a voda esetében miért volt jó neki a 25 port hitelesítés nélkül, de a lényeg, hogy már működik.

    Köszönöm szépen a segítségedet... ha nem linkeled a web-server faq-ot, akkor tuti nem sikerül. ( jól el van dugva ) Ráadásul van egy másik leírásuk ami könnyen elérhető, és abban szó sincs port átírásról!

  • Dj Faustus #2056
    "Nem adtam meg, mivel nem az ő szerverüket használom a levelezéshez."
    Idézem a #2052-es hozzászólásomban belinkelt t-home-os tájékoztató szövegét:
    A Magyar Telekomnál az SMTP szerver a mail.t-online.hu címen érhető el. Az SMTP szerver használatakor a levelező programot úgy kell beállítani, hogy használjon küldéskor is felhasználónév-jelszó hitelesítést.[/courier]
    Tehát meg kell adni. Azért is, mert ha szerverről, telneten, a 25-ös SMTP porton keresztül felkeresem a mail.t-online.hu oldalt, ott van benne, hogy kell autentikáció:
    [courier]telnet mail.t-online.hu 25
    Trying 84.2.44.3...
    Connected to mail.t-online.hu.
    Escape character is '^]'.
    220 mail01a.mail.t-online.hu ESMTP You must authenticate before sending mail


    "Hogy az smtp kiszolgáló nem elérhető. "
    Az előző példából is látszik, hogy elérhető.

    [i]"Vagy mail.web-server.hu!"[/i]
    Ahogy látom ez egy CNAME rekord a mail.web-server.hu-ra. Ezek szerint átirányítják rá.
    Próbáld meg telneten elérni. Ha a t-home-os hálózatból sikerül felcsatlakozni - mint nekem is:
    [courier]telnet smtp.web-server.hu 465
    Trying 84.2.35.122...
    Connected to mail.web-server.hu.
    Escape character is '^]'.[/courier]
    akkor elvileg fel kéne tudnod csatlakozni (nincs korlátozva a t-home által). Esetleg kérdezz rá a T-sektől, mi a helyzet a külső SMTP-szerverekkel.
  • Solt
    #2055
    "Milyen hibát ad vissza? Megadtad a T-Home-os jelszavadat/felhasználónevedet a kimenő leveleknél?"

    Hogy az smtp kiszolgáló nem elérhető.

    Nem adtam meg, mivel nem az ő szerverüket használom a levelezéshez. A vodafone, illetve az invitel esetében sem a kiszolgáló beállításait használtam, hanem minden esetben a web-servertől kapott felhasználónevet és jelszót használtam.

    "-Kimenő levelek kiszolgálója:smtp.web-server.hu"

    Vagy mail.web-server.hu! Ez is az ő oldalukon van! :)

    A többi beállítás stimmel... de mondom, más internet szolgáltatóval működik variálás nélkül. :(
  • Dj Faustus #2054
    "Ezzel sem megy!"
    Milyen hibát ad vissza? Megadtad a T-Home-os jelszavadat/felhasználónevedet a kimenő leveleknél?

    "Az ő beállításuk: mail.web-server.hu. Mind a kimenő, mind a bejövő levelekhez ez van megadva"
    Kimenő leveleknél rosszul van megadva. Ha a web-server.hu smtp-szerverét akarod használni:
    -Kimenő levelek kiszolgálója:smtp.web-server.hu
    -A kiszolgáló hitelesítést igényel: be
    Speciális fülön:
    -Kimenő levelek portja:465
    -Kimenő levelek kiszolgálója biztonságos kapcsolatot igényel/SSL bekapcsolva/

    Forrás
  • Solt
    #2053
    "Be kell állítani az SMTP szervert. T-Home esetén mail.t-online.hu. Bővebben."

    Ezzel sem megy!

    "Milyen web-szerver?"

    A cég neve, akitől a szervert bérlem. Az ő beállításuk: mail.web-server.hu. Mind a kimenő, mind a bejövő levelekhez ez van megadva, mivel a levelezésem sokszor zajlik ingyenes wifi-n, vagy a vodafone mobilnetemen, vagy zajlana most a t-onlineon.

    Így működött otthon az invitellel is... egyik esetben sem a net szolgáltató beállításait használtam!

    No? :))
  • Dj Faustus #2052
    "Levelet küldeni nem tudok az outlook-on keresztül... fogadni tud, de küldeni nem..."
    Be kell állítani az SMTP szervert. T-Home esetén mail.t-online.hu. Bővebben.

    "A web-server beállításai vannak belőve a kiszolgálónál. "
    Milyen web-szerver? Beérkező leveleknél IMAP vagy POP3-as levelező szerver kell, kimenő leveleknél meg a szolgáltató SMTP-szervere (ugyanis a szolgáltatók többségénél a távoli SMTP-szerver korlátozva van, a spam-áradat elkerülése érdekében).
    GMail-es levelezésnél esetleg ott a smtp.gmail.com - de annál a GMail-es levelezőfiókod felhasználóneve és jelszava szükséges, illetve az STARTTLS/SSL titkosítást be kell kapcsolni, és a 465-ös vagy 587-es porton kell mindezt használni. Bővebben.
  • Solt
    #2051
    Üdv Urak!

    Használ valaki outlook-t levelezésre? A következő lenne a gondom. Bekötötték pár napja a netet. Kaptam egy modemet, ami wifi képes. Így szépen megy a laptopon a net, kivéve egy dolgot. Levelet küldeni nem tudok az outlook-on keresztül... fogadni tud, de küldeni nem...

    A web-server beállításai vannak belőve a kiszolgálónál. Ezekkel a vodafone mobilnettel tökéletesen működik. Viszont, ha a T-onlinera váltok, akkor küldeni nem tudok e-mailt... azt írja ki hibának, hogy nem tud kapcsolatot teremteni az smtp kiszolgálóval...

    Valakinek ötlet?
  • krisz940122
    #2050
    ááá mégse jó. Az van, ha a 3 elágazós dobozt kiiktatom a telefon elől akkor nagyon recseg a telefon. de ha visszarakom akkor meg ha vki telefonál azonnal megszakad a netkapcsolat. mit csináljak? előre is köszi a választ.
  • krisz940122
    #2049
    nagyon köszi a segítséget
  • koryne
    #2048
    "a telefon előtti doboz 3 lyukú és az egyikbe nincs semmi dugva"
    Itt a hiba. Az a kis doboz a szűrő és nem véletlenül találták ki :) Pont azért, mert ha az nincs rendesen bekötve, akkor megszakad a kapcsolat, ha telefonálsz.
  • krisz940122
    #2047
    helló. az miért van ha csatlakozva van a netre és ha telefonálunk a vezetékes telefonnal akkor megszakad a kapcsolat? úgy van az elágazás, hogy jön a főzsinór az kettéosztódik az egyik megy a modembe és úgy a számítógépbe, a másik megy a telefonhoz, belemegy egy dobozba(úgy megy bele a dobozba h nem lehet kihúzni, és a másik oldalon csak egy hely van az megy tovább), utána még egy dobozba ( ez ilyen 3 elágazós doboz, 3 hely van benne a főzsínórnak, a telefonnak és a netnek, ami jön a 2. dobozból zsinór az bemegy a főzsínór helyére és a telefon helyéről megy a telefonba a zsinór.) húh remélem érthető.tehát egy doboz ami kettéosztja a főzsinórt és ami megy a telefon felé az belemegy még 2 dobozba és a telefon előtti doboz 3 lyukú és az egyikbe nincs semmi dugva mert az a neté lenne de nem ott ágazik el hanem egyből a főzsinór után. ha nem érthető akkor csinálok rajzot. előre is köszi a választ.
  • bajgunar
    #2046
    360R adsl2+ -t kaptam. Mindenképp 2+ -osat kérj kölcsön ha tudsz.
    Ezzel nekem megy a 15Mb-os simán.
    Vagy próbáld resetelni a modem -et, majd hozd ujra létre a net kapcsolatot, de törlés után és kapcsolat létrehozás után indítsd ujra a gépet.
    Sok sikert, ha nem megy hivd öket ujra.
    Jah és nézd meg a hibakódot, miután megszakad, h mivel szakítja meg a net-et. 631 vagy 828 akkor nagyon vszinü, h központi hiba, vagy a modem nem bírja.
  • bajgunar
    #2045
    Ha rá van írva, h ADSL2+ akkor megy, ha nincs rá írva, nem megy a 15Mb -os NET! Kizárt. Ledobál, megszakad a kapcsolat, stb. Nem fog stabilan menni, max 8Mb körül, de szakadozva ahogy írtad.
    Azóta lehet kifüstölt a modem, nekem pl egy ellenállás is kiment az elosztóból.
    Velem is ue volt a helyzet, 8Mb-ról váltottam 15Mb-osra, és szakadozott, kicserélték a kötéseket, azt mondták h messze vok, meg a gépem szar (alul olvasható) többet telefonálgattam nekik, mint az asszonynak, mire vették a fáradtságot és hittek nekem, hogy egy nagy rakás szar a 360t modem-jük! És h cseréljék ki, mert nem a gépembe van a hiba, meg h nem tom kezelni, hanem a modem nem bírja az ADSL2+ -t.
    Kicserélték, azóta hibátlan.
    Próbálj kölcsönkérni egy valamit, és nézd meg az szakadozik -e, ha nem, a modem kuka.
  • zotja
    #2044
    akkor most már tudjuk mi a baromság,akkor megoldás is kellene :)
  • bertino
    #2043
    ez egy nagy baromság.
  • zotja
    #2042
    hmm lehet.csak ez nekem már a kezdetek óta megvan ez modem,és olvastam pár fórumon,hogy 2-3 év alatt megadja magát,azért mert nagyon melegszik,nem bírják a kondenzátorok..
  • koryne
    #2041
    Nekem a 360R-em vígan futkos 15 megás nettel, sztem elbírja.
  • Carloska
    #2040
    ok!
  • zotja
    #2039
    na akkor ki mondd igazat ? :D
  • Zs0lt1
    #2038
    a 360t nem birja a 15 megát!
    a 360r akár 24 megát is bírna!
    ne beszéljünk hülyeséget plx!
  • Carloska
    #2037
    ez a modem alapból nem bírja a 15 megát amúgy , szóval ha 15 megára váltasz kell egy modem csere , pontosan ilyen modemet cseréltem le 15 mega miatt egy D-Link DSL-321B re hogy menjen a 15 mega

    Az a baj az a modem csak adsles és hiába teszed rá a firmware upgradet nem lesz jobb ez amit írtam ADSL2+ öt tudja és menni fog vele a 15 mega


  • zotja
    #2036
    bevolt..azt írták ma emailbe,hogy kivan javítja a hiba,pedig most is elmegy :)